Поликистозни яйчници

  • 1 045
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Здравейте. Пускам запитване от името на моята приятелка, защото тя няма възможност да чете форума.
Тя има 7 годишно дете, но искат да си родят второ. Когато отиде на профилактичен преглед преди повече от половин година се разбра, че е с поликистозни яйчници. Тя не се лекува до този момент, но не е и забременяла Sad Последните два месеца си е правила тест за овулация и е видяла, че просто няма такава.
Въпросите ми към вас са:
Къде да си направи изследване на хормоните и дайте информация за добър специалист, който ще може да назначи добро и правилно лечение. Ако не се лекува, освен че не може да забременее, има ли други последствия и какви? Кога се стига до операция?

# 1
# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Да, за кой град става въпрос? Гинекологът видял тези ПКЯ не и ли е назначил хормонални изследвания, защото е добре лекуващия гинеколог да ги назначи, защото се правят на определен ден.
Сега за овулацията, възможно е да има такава, а тя просто да е тествала в други дни, дано да е така.
Лали, ти е дала добри насоки за четене, нека да си направи хормонални изследвания след консултация с лекар.
Дръж ни в течение или я насочи към сайта на зачатие, където има много полезна информация.

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Благодаря ви за отговорите. Момичето е от София. Тя няма възможност да чете из форумите, защото е много заета на работа. Ще и пратя линковете.
Лекарката която и постави диагнозата и каза да си направи изследване на хормоните и нищо повече и да се опитва, а пък чудото може и да станело. Та аз реших да и събера малко информация, защото си мисля че е важно за нея да се лекува, не само в името на забременяването.
Тя всъщност май се е поотчаяла и е започнала да раздава толкова пазените от първото и дете дрешки, книжки и играчки.  Cry

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Първо за лекарката- казала ли е какви хормони и на кой ден, защото вс епак приятелката ти, а и който и да е пациент не е лекар, това да опитва пък може да стане малко ми е несеризоно, нека да види хормоните пък тогава да дава такива съвети.
Колкото до отчаянието, в началото наистина е така, но нека да не се предава.
Лекар не знам кой да препоръчам, ако момичетата от София се включат....

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
logo5ka - погледни във форума на Зачатие, там много е обсъждан този проблем
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=index

# 6
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Като за начало събрах доста информация. Благодаря ви. Сега остава да ми кажете и някой добър лекар гениколог ендокринолог и къде да го намерим. Много благодаря на всички. Знаех, че ще помогнете.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
http://zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=8
Списък с лекари, има и гинеколози-ендокринолози. Вече трябва тя да избере

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 992
Аз бях със същата диагноза. Просто не ми идваше менструация и те бали ниско долу понякога ужасно.Това най просто обяснено е: обвивката на яйчника се пълни с някаква течност, което от своя страна не позволява да се отдели яйцеклетка. Тези т.н. кисти не се оперират просто трябва да им се въздейства с правилните хормони. Понякога се пукат сами /при преглед полов акт или просто така/.Но това е понякога. Изследват се определени хормони и въз основа на резултатите се пият съответно лекарства.
Нека  приятелката ти не прави компромиси да отиде при добър специалист и то без да отлага! С това шега не бива!

Общи условия

Активация на акаунт