Имаш ли фитнес цел? Попитай Станимир Михов как да я постигнеш!

  • 94 437
  • 415
  •   11
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 622
Благодаря!
Приемам CLA и лизин. Зелен чай пия всеки ден. Има ли същият ефект или трябва да е екстракт?

# 136
  • София
  • Мнения: 196
Благодаря!
Приемам CLA и лизин. Зелен чай пия всеки ден. Има ли същият ефект или трябва да е екстракт?

Зелен чай ще има по-слаб ефект, спрямо концентриран екстракт, но не бих го сменил при наличие на CLA и Л-Карнитин, още повече, ако ви харесва да си пиете чай.

Може да го смените само, ако се измъчвате с постоянен прием на чай, с единствена цел изгаряне на мазнини, а не за удоволствие - не би направило особена разлика по мои наблюдения.

Поздрави,
Станимир

# 137
  • Мнения: 6 622
Благодаря за съветите 🙂

# 138
  • Мнения: 1 652
Здравейте, питането ми е за сина ми-почти 18г. С високо късегледство и астигматизъм - 10диоптъра. Има огромно желание за фитнес, като всички млади хора 😊 какъв е максимума на тежести, и какви тренировки без да навреди на зрението си.

# 139
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, питането ми е за сина ми-почти 18г. С високо късегледство и астигматизъм - 10диоптъра. Има огромно желание за фитнес, като всички млади хора 😊 какъв е максимума на тежести, и какви тренировки без да навреди на зрението си.

Здравейте.

Това е въпрос за медицинско лице, но не очен лекар, защото ако той няма опит ще се застрахова като каже, че не е добре да вдига тежести.

Според мен е необходима консултация със спортен лекар или спортен и очен, за да сте сигурни, че няма да си навредите.

Лично съм започнал на 16 години и от тогава имам непроменени -5,25 и -6 - не са се променили въпреки прогресивното увеличаване на натоварванията.

Поздрави,
Станимир

# 140
  • Мнения: 19
Здравейте,
Висока съм 167 и тежа 65 кг. Не съм спортна натура, но искам да изглеждам добре и от 2 месеца започнах да тичам. В началото по 10 минути, сега издържам по около 25-30 минути по 5 пъти в седмицата. Изключила съм хляб и сладко. Не закусвам, обядвам стабилно, вечерям салата с печено месо и чаша-две вино, но за тези 2 месеца няма почти разлика в килограмите. Видимо тялото ми се стяга, но свалените килограми са само 2.
Какво бихте ме посъветвали което да правя още, за да постигна по-добър резултат?

# 141
  • Мнения: 876
Здравейте!

Започнах да следя калорийния си прием и се храня с 1500 крал на ден, приемът на протеини според теглото ми трябва да е около 120гр минимум. Успявам да се справя с количеството калории, но ми е трудно да стигам до нужния грам протеин на ден - стигам до 80-100 грама средно . Ако спазвам количеството на калориите, но не успявам да достигна протеина като грамаж, то това ще окаже ли ефект върху отслабването?

П.С. тренирам 5 пъти седмично по около 30 минути. Целта ми е сваляне на 7-8кг и стягане, без амбиции за релефи, плочки и т.н. Simple Smile

# 142
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте,
Висока съм 167 и тежа 65 кг. Не съм спортна натура, но искам да изглеждам добре и от 2 месеца започнах да тичам. В началото по 10 минути, сега издържам по около 25-30 минути по 5 пъти в седмицата. Изключила съм хляб и сладко. Не закусвам, обядвам стабилно, вечерям салата с печено месо и чаша-две вино, но за тези 2 месеца няма почти разлика в килограмите. Видимо тялото ми се стяга, но свалените килограми са само 2.
Какво бихте ме посъветвали което да правя още, за да постигна по-добър резултат?

Здравейте.

Тичането самостоятелно не е достатъчно, за да изразходи енергията, която приемате.

Алкохолът е най-лесно и удобно гориво, а когато имаме постоянен прием, било то минимален, първо трябва да изгорим него, преди да преминем към въглехидрати и чак тогава към мазнини.

В момента възможни варианти са да редуцирате виното на 2-3 пъти в седмицата или да увеличите с малко тренировките, въвеждайки силова част.

Редуциране на алкохол, въвеждане на силова тренировка и още едно здравословна хранене (което да замести калориите на виното) ще даде най-положителен резултат върху това как ще изглежда тялото.

Може да прегледате насоки за храненето: https://stanimirmihov.com/zdravoslovno-hranene-dieta/
За упражнения вкъщи: По-лесен вариант: https://stanimirmihov.com/uprajneniq-mini-lastici/ Малко по-труден: https://stanimirmihov.com/trenirovka-za-otslabvane-pdf/

С хранителни добавки за изгаряне на мазнини също може да постигнете допълнителни резултати, примери: https://stanimirmihov.com/dobavki-otslabvane/ (информаивен материал) , но по-важна остава необходимостта за промени във всекидневните навици.

Поздрави,
Станимир

# 143
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте!

Започнах да следя калорийния си прием и се храня с 1500 крал на ден, приемът на протеини според теглото ми трябва да е около 120гр минимум. Успявам да се справя с количеството калории, но ми е трудно да стигам до нужния грам протеин на ден - стигам до 80-100 грама средно . Ако спазвам количеството на калориите, но не успявам да достигна протеина като грамаж, то това ще окаже ли ефект върху отслабването?

П.С. тренирам 5 пъти седмично по около 30 минути. Целта ми е сваляне на 7-8кг и стягане, без амбиции за релефи, плочки и т.н. Simple Smile

Здравейте.

Няма да окаже ефект, като има възможност и изобщо да не е необходимост. Имам предвид това, че най-вероятно дълго време сте приемали 40-60 грама (предположение). Преминаването към 80-100 грама е достатъчна положителна промяна на този етап, а впоследствие може да се помисли допълнително - при сериозен застой.

Бъдете сигурна, че след като свалите първи 2-3 килограма ще регулирате споменатите 1500 калории, това ще е най-важно за вашата цел.

Плавните и устойчиви промени са в пъти по-ценни от резките такива.

Поздрави,
Станимир

# 144
  • Мнения: 876
Благодаря ви! Имате предвид, че ще намаля още калориите, предполагам?

Здравейте!

Започнах да следя калорийния си прием и се храня с 1500 крал на ден, приемът на протеини според теглото ми трябва да е около 120гр минимум. Успявам да се справя с количеството калории, но ми е трудно да стигам до нужния грам протеин на ден - стигам до 80-100 грама средно . Ако спазвам количеството на калориите, но не успявам да достигна протеина като грамаж, то това ще окаже ли ефект върху отслабването?

П.С. тренирам 5 пъти седмично по около 30 минути. Целта ми е сваляне на 7-8кг и стягане, без амбиции за релефи, плочки и т.н. Simple Smile

Здравейте.

Няма да окаже ефект, като има възможност и изобщо да не е необходимост. Имам предвид това, че най-вероятно дълго време сте приемали 40-60 грама (предположение). Преминаването към 80-100 грама е достатъчна положителна промяна на този етап, а впоследствие може да се помисли допълнително - при сериозен застой.

Бъдете сигурна, че след като свалите първи 2-3 килограма ще регулирате споменатите 1500 калории, това ще е най-важно за вашата цел.

Плавните и устойчиви промени са в пъти по-ценни от резките такива.

Поздрави,
Станимир

# 145
  • София
  • Мнения: 196
Благодаря ви! Имате предвид, че ще намаля още калориите, предполагам?

Здравейте!

Започнах да следя калорийния си прием и се храня с 1500 крал на ден, приемът на протеини според теглото ми трябва да е около 120гр минимум. Успявам да се справя с количеството калории, но ми е трудно да стигам до нужния грам протеин на ден - стигам до 80-100 грама средно . Ако спазвам количеството на калориите, но не успявам да достигна протеина като грамаж, то това ще окаже ли ефект върху отслабването?

П.С. тренирам 5 пъти седмично по около 30 минути. Целта ми е сваляне на 7-8кг и стягане, без амбиции за релефи, плочки и т.н. Simple Smile

Здравейте.

Няма да окаже ефект, като има възможност и изобщо да не е необходимост. Имам предвид това, че най-вероятно дълго време сте приемали 40-60 грама (предположение). Преминаването към 80-100 грама е достатъчна положителна промяна на този етап, а впоследствие може да се помисли допълнително - при сериозен застой.

Бъдете сигурна, че след като свалите първи 2-3 килограма ще регулирате споменатите 1500 калории, това ще е най-важно за вашата цел.

Плавните и устойчиви промени са в пъти по-ценни от резките такива.

Поздрави,
Станимир

Вариантите най-често са намаляване на калориите или увеличаване на физическата активност.

# 146
  • Мнения: 4 198
Здравейте!
Може би въпросът ми не е точно по темата, но се надявам на съвет.
Искам да си купя нов степер за домашна употреба. Старият ми се счупи и имам от него известни наблюдения относно конструкцията и функционалностите.
Искам да може да се регулира натоварването/съпротивлението, но не чрез ролка и стоманено въже.
Има ли мини степери с друг вид регулация на съпротивлението?
Бихте ли ме насочили към марка/модел?
Благодаря предварително!

# 147
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте!
Може би въпросът ми не е точно по темата, но се надявам на съвет.
Искам да си купя нов степер за домашна употреба. Старият ми се счупи и имам от него известни наблюдения относно конструкцията и функционалностите.
Искам да може да се регулира натоварването/съпротивлението, но не чрез ролка и стоманено въже.
Има ли мини степери с друг вид регулация на съпротивлението?
Бихте ли ме насочили към марка/модел?
Благодаря предварително!

Здравейте.

Не съм запознат с различните марки степери.

Моят съвет е да харесате модел от интернет с добри ревюта и да отидете в шоурум, за да го тествате - движение, шум, скорост, функции и др.

Ако нямате възможност да посетите шоурум, закупете го от сигурен търговец, който ще уважи възможността да върнете покупката до 15 дни след получаване, ако не ви хареса.

Поздрави,
Станимир

# 148
  • Мнения: 952
Здравейте, след второ секцио преди година и премахване на жлъчен мехур преди 4 месеца коремните ми мускули са ужасно отпуснати и коремът е изпъкнал. Мога ли да правя коремни преси, какво упражнение мога да правя? Карам велоергометър всеки ден по половин час.

# 149
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, след второ секцио преди година и премахване на жлъчен мехур преди 4 месеца коремните ми мускули са ужасно отпуснати и коремът е изпъкнал. Мога ли да правя коремни преси, какво упражнение мога да правя? Карам велоергометър всеки ден по половин час.

Здравейте.

Препоръката ми е да спортувате с комплекс, който да натоварва цялото тяло , не само корема.

Когато тренираме големи мускулни групи можем да повлияем най-много на корема (и цялостната визия на тялото) спрямо целенасочени тренировки за малка мускулна група.

Тук са няколко примера за старт:

1: https://stanimirmihov.com/trenirovka-za-otslabvane-pdf/
2: https://stanimirmihov.com/uprajneniq-za-korem-domashni-usloviq/ - само 2-3 упражнения за начало
3:  https://stanimirmihov.com/uprajneniq-mini-lastici/

При какъвто и да е дискомфорт или болка (свързана с операцията, а не мускулна треска) от упражненията ще е необходимо преустановяване и консултация с медицинско лице преди да възобновите отново.

Поздрави,
Станимир

Общи условия

Активация на акаунт