Консултации с аюрведа специалист

  • 118 881
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте, хормоните TSH и TF4 са ми в норми, но МАТ ми е завишен 5 пъти над нормата. Вчера бях на преглед при ендокринолог и се оказа, че жлезата ми е много кръвоснабдена. Прегледът беше пълна пародия, няма допълнителни изследвания или консултация с друг специалист. Диагнозата Хашимото. Изписа ми селен по 1 табледка дневно и евентуално диспансеризация след време...... Пълно безумие. Както и да е...
Какво бихме ми препоръчали  в тази ситуация?
Ще си направя по-голям набор от изследвания, поне да се придобие представа

Здравейте, нужна е доста информация за целта. Пишете ми на мейла, има го в по-горен коментар.

# 196
  • Мнения: 6
Здравейте искам да ви питам нещо на 16 годишната ми дъщеря направихме изследване на THS излезна така

THS-3.020ulU/ml
Дали е в норма или е висок?

# 197
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, какво бихте препоръчали при възли на щитовидната жлеза, за жена на 27 години? Следя ги от 2015г., като има промяна само в един към кистозно образование, поради бременност ( или поне така се изрази ендокринолога). Не растът и нямат промяна иначе.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте искам да ви питам нещо на 16 годишната ми дъщеря направихме изследване на THS излезна така

THS-3.020ulU/ml
Дали е в норма или е висок?

Добре е. Важни са обаче също и ФТ3, ФТ4, ТАТ и МАТ.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте, какво бихте препоръчали при възли на щитовидната жлеза, за жена на 27 години? Следя ги от 2015г., като има промяна само в един към кистозно образование, поради бременност ( или поне така се изрази ендокринолога). Не растът и нямат промяна иначе.

Много други неща имат значение - дали пиете външен хормон, в каква доза, увеличени ли са антителата, нивата на ФТ3 и ФТ4 и още много други неща. Но като цяло, ако възлите не растат, не ви създават проблеми или оплаквания, не ги мислете.

# 200
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, какво бихте препоръчали при възли на щитовидната жлеза, за жена на 27 години? Следя ги от 2015г., като има промяна само в един към кистозно образование, поради бременност ( или поне така се изрази ендокринолога). Не растът и нямат промяна иначе.

Много други неща имат значение - дали пиете външен хормон, в каква доза, увеличени ли са антителата, нивата на ФТ3 и ФТ4 и още много други неща. Но като цяло, ако възлите не растат, не ви създават проблеми или оплаквания, не ги мислете.

Всичко по хормоните е наред. Не приемам други хормони. Проблема е, че се появи трети възел преди няколко месеца. Щом се появяват нови това не е ли притеснително?

# 201
  • Варна
  • Мнения: 345


Много други неща имат значение - дали пиете външен хормон, в каква доза, увеличени ли са антителата, нивата на ФТ3 и ФТ4 и още много други неща. Но като цяло, ако възлите не растат, не ви създават проблеми или оплаквания, не ги мислете.
[/quote]

Всичко по хормоните е наред. Не приемам други хормони. Проблема е, че се появи трети възел преди няколко месеца. Щом се появяват нови това не е ли притеснително?
[/quote]

Да, това има значение, разбира се. Ако желаете, пишете ми на мейла, понеже е нужна доста друга информация за вас.

# 202
  • Мнения: 517
здравейте,

може ли да се консумира Сибирски женшен при алергии и дали влияе по някакъв начин на бъбреците при възпаления ?

# 203
  • Варна
  • Мнения: 345
здравейте,

може ли да се консумира Сибирски женшен при алергии и дали влияе по някакъв начин на бъбреците при възпаления ?

Не мога да отговоря на този въпрос. Но за алергии много добра билка е Гудучи, а за бъбреци - Пунарнава и Цистон.

# 204
  • Мнения: 1 448
Здравейте,
Какво може да се приема за умора идваща от белия дроб ?
Благодаря .

# 205
  • Мнения: 1
Здравейте !Бихте ли казали аюверда може ли да помогне при наличието на орбитален псевдо тумор -при мен възпланеие на нерв от горната част на клепача. Вече 3 ти месец лекувам с кортикостероиди по схема ,но ефекта е много бавен и резултата непредвидим. Окото стои по изпъкнало и отворено заради възоалението .Според специалистите ,това са бактерии -актиномицети и са се размножили и са инфектирали мястото -има ли подходящи билки ,които да повлияят на размножаването на бактериите в организма и възможно ли е да се взимат успоредно с консервативното лечение
Поздрави !

# 206
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте,
Какво може да се приема за умора идваща от белия дроб ?
Благодаря .

Моля, бъдете по-конкретна. Умора от бял дроб няма.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте !Бихте ли казали аюверда може ли да помогне при наличието на орбитален псевдо тумор -при мен възпланеие на нерв от горната част на клепача. Вече 3 ти месец лекувам с кортикостероиди по схема ,но ефекта е много бавен и резултата непредвидим. Окото стои по изпъкнало и отворено заради възоалението .Според специалистите ,това са бактерии -актиномицети и са се размножили и са инфектирали мястото -има ли подходящи билки ,които да повлияят на размножаването на бактериите в организма и възможно ли е да се взимат успоредно с консервативното лечение
Поздрави !

Здравейте, в случая ви е нужно присъствена, а не дистанционна помощ. Обърнете се към Аюрведичен център София.

# 208
  • Мнения: 1 448
Здравейте,
Какво може да се приема за умора идваща от белия дроб ?
Благодаря .

Моля, бъдете по-конкретна. Умора от бял дроб няма.
Има следствие на намалено количество кислород Wink

# 209
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте,
Какво може да се приема за умора идваща от белия дроб ?
Благодаря .

Моля, бъдете по-конкретна. Умора от бял дроб няма.
Има следствие на намалено количество кислород Wink

Напишете историята на заболяването, как се стигна до тук, колкото по-подробно, толкова по-добре. С какво се храните, как ви е двигателния режим, колко сте висока, колко тежите, на колко години сте и всичко друго, което може да има връзка със състоянието ви.

Общи условия

Активация на акаунт