Консултации с аюрведа специалист

  • 119 038
  • 757
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 30
Здравейте, какво ще препоръчате за отслабващо зрение (на близо). Сякаш много се ускори през последната година. На 50г. съм, вата-питта (почти поравно), не ям месо, люто и много червени неща. Иначе, в по-духовен план, признак на какво може да е този процес?

# 481
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, какво ще препоръчате за отслабващо зрение (на близо). Сякаш много се ускори през последната година. На 50г. съм, вата-питта (почти поравно), не ям месо, люто и много червени неща. Иначе, в по-духовен план, признак на какво може да е този процес?

Отслабването на зрението с възрастта е нещо напълно нормално и в крак със стадиите на живота. Не е патология или болест, за която да търсите лечение. Посетете оптиметрист (не офталмолог), който да ви прегледа и да предпише нужните очила.

# 482
  • Мнения: 759
Здравейте! Дали има начи, за намаляване на висок пролактин  с хранителни добавки ?

# 483
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте! Дали има начи, за намаляване на висок пролактин  с хранителни добавки ?

Здравейте. Има различни подходи в зависимост от някои неща. Наред ли са ви щитовидните изследвания?

# 484
  • Мнения: 759
Здравейте! Дали има начи, за намаляване на висок пролактин  с хранителни добавки ?

Здравейте. Има различни подходи в зависимост от някои неща. Наред ли са ви щитовидните изследвания?
"Незначителен" спад в FT4, така го определиха, направих и ехография на щит. жлеза и казаха, че всичко е наред. На FT4 референтни стойности са : - 12.00-22.00, а моят резултат е 11.50

# 485
  • Варна
  • Мнения: 346
"Незначителен" спад в FT4, така го определиха, направих и ехография на щит. жлеза и казаха, че всичко е наред. На FT4 референтни стойности са : - 12.00-22.00, а моят резултат е 11.50

Това не е незначителен, а много значителен дори спад. Ако нямате пролактином на хипофизата (установен чрез ЯМР), трябва да се лекува щитовидната. Ако не сте правила ЯМР, най-добре направете, защото леченията в двата случая са различни. Във всички случаи обаче трябва да обърнете внимание на щитовидната - промяна на храненето и двигателния режим като минимум.

# 486
  • Мнения: 759
Благодаря ви много! Във вторник ми предстои ЯМР.

# 487
  • Варна
  • Мнения: 346
Благодаря ви много! Във вторник ми предстои ЯМР.

Споделете резултата (може на лични) и ще измислим какво да правим.

# 488
  • Мнения: 134
Здравейте, минаха 2 седмици откакто следвам съветите Ви. Огромно БЛАГОДАРЯ!
Споделям за всички, които като мен търсят начин да се справят с проблема- когато писах от 2 дни приемах Ментат 2*2 таблетки. Тогава забелязах, че лесно заспивах, но спях накъсано. След като почнах и Ашваганда на втората вечер спях както преди. Направо чак ме е страх да се зарадвам.
Признавам за устройствата спазвах в началото, сега си гледам нещо леко по тв.
Бих искала да попитам още нещо: колко време мога да приемам тази комбинация?
Здравейте, след преживян стрес “загубих” съня си. От година се мъча, но не мога да се справя без помощта на Атаракс. Пробвах различни добавки, но няма ефект. В момента положението е малко по-добре- успявам да заспя, но към 2 ч, въпреки че лягам между 21 ч и 22 ч и ставам сутрин в 6.30 най-късно. Сънят ми е накъсан, спя много леко. 5 пъти седмично спортувам (правя упражнения вкъщи). Днес си взех Ментат, пия и чай от маточина следобед. Можете ли да ме посъветвате как да си възвърна съня и след колко време бих могла да очаквам ефект?

Здравейте,
Не препоръчвам чай от маточина за дълъг прием. Най-много до месец. При доста хора влияе потискащо върху щитовидната функция. Мога да ви препоръчам следното:
1. Вечеряйте рано (до 19 ч) и много леко, почти символично, без тежки храни. Много подходяща е напр. някаква супа, гореща. Нищо сурово за вечеря.
2. Около час до лягане за сън не гледайте никакви светещи екрани - телевизор, монитор, табле, телефон и т.н.
3. Около половин час преди сън изпийте 100-150 мл от следната напитка за сън: 1 ч.л. Ашваганда на прах варите на слаб огън около 2-3 мин в 100-150 мл краве мляко (най-добре домашно, истинско), след сваляне от огъня добавете 2-3 ситно нарязани фурми, щипка кардамон и 1/4 до 1/2 ч.л. гхи. Разбъркайте всичко добре и изпийте на малки бавни глътки докато е топло, почти горещо.
4. Не отоплявайте стаята, където спите.

Пишете след 1-2 седмици как сте.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, минаха 2 седмици откакто следвам съветите Ви. Огромно БЛАГОДАРЯ!
Споделям за всички, които като мен търсят начин да се справят с проблема- когато писах от 2 дни приемах Ментат 2*2 таблетки. Тогава забелязах, че лесно заспивах, но спях накъсано. След като почнах и Ашваганда на втората вечер спях както преди. Направо чак ме е страх да се зарадвам.
Признавам за устройствата спазвах в началото, сега си гледам нещо леко по тв.
Бих искала да попитам още нещо: колко време мога да приемам тази комбинация?

Много се радвам! Много хубави новини!
След 2-3 месеца можете да направите месец почивка и така може няколко курса, дори по-дълго време.
Ако се появи запушен нос сутрин или засилено образуване на храчки, намалете количеството на млякото или вземайте Ашвагандата само с няколко глътки или без мляко. Капсулната форма в такъв случай също е вариант.
Желая хубави сънища Simple Smile

# 490
  • София
  • Мнения: 176
Здравейте, от два месеца приемам трифала. Апетитът ми за сладко намаля, косата ми спря да капе, много нови косъмчета по скалпа се вижда че поникват. Единственото което ме притеснява - не знам дали има връзка с приема на добавката - понякога имам световъртеж, по-скоро често... Около 2.5 литра вода приемам, с ниско кръвно съм по принцип.
Смятате ли, че има връзка с трифалата? Необходимо ли е да спра приема или да направя пълния тримесечен курс.
Самоназначила съм си я, но усетих, че е подходяща за мен.

# 491
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, от два месеца приемам трифала. Апетитът ми за сладко намаля, косата ми спря да капе, много нови косъмчета по скалпа се вижда че поникват. Единственото което ме притеснява - не знам дали има връзка с приема на добавката - понякога имам световъртеж, по-скоро често... Около 2.5 литра вода приемам, с ниско кръвно съм по принцип.
Смятате ли, че има връзка с трифалата? Необходимо ли е да спра приема или да направя пълния тримесечен курс.
Самоназначила съм си я, но усетих, че е подходяща за мен.

Трифала е подходяща почти за всеки, не се притеснявайте.
Не мисля, че световъртежа има общо с Трифала, но можете да я спрете за няколко дни и да проверите как сте без прием.

# 492
  • Мнения: 1 997
А наистина ли трифала има ефект за намаляне на апетита към сладко ? Какъв прием е удачен. Винаги съм имала афинитет към сладкото, но след ковид ми се промениха усещанията ( и за вкус и аромат ) и почти нищо не ми е вкусно - освен сладкото Sad

# 493
  • Варна
  • Мнения: 346
А наистина ли трифала има ефект за намаляне на апетита към сладко ? Какъв прием е удачен. Винаги съм имала афинитет към сладкото, но след ковид ми се промениха усещанията ( и за вкус и аромат ) и почти нищо не ми е вкусно - освен сладкото Sad

При някои хора има такъв ефект, не при всички. Трифала регулира изхождането като основен ефект.

# 494
  • София
  • Мнения: 890
Здравейте,

Мислите ли, че хормоните на щитовидната жлеза са нормални/оптимални и ако не са какво бих могла да предпириема.
TSH - 0.54 (реф 0,25-5,0)
FT4 - 13.71 (реф 10.6-19.4)
FT3 - 3.36 (реф 3.0-6.0)

Също така вид Д ми е нисък и приемам допълнителен такъв, както и магнезий, тъй като имах известно време присвиване/прескачане на сърцето (сега почти не се случва).

Чета ви редовно и съветите са ви много интересни. Често препоръчвате рано лягане и рано ставане, но винаги съм била "нощтна птица" - заспивам около 11,30 -12,30 и сутрин се чувствам много уморена и обичам да се излежавам, дори и след 8-9 часа сън, а не да скоча на минутата, в която се събудя. Освен това приключвам работа към 19 часа и в къщи се прибирам към 20.

Благодаря предварително за отделеното време.

Общи условия

Активация на акаунт