Консултации с аюрведа специалист

  • 118 618
  • 755
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте,

Мислите ли, че хормоните на щитовидната жлеза са нормални/оптимални и ако не са какво бих могла да предпириема.
TSH - 0.54 (реф 0,25-5,0)
FT4 - 13.71 (реф 10.6-19.4)
FT3 - 3.36 (реф 3.0-6.0)

Също така вид Д ми е нисък и приемам допълнителен такъв, както и магнезий, тъй като имах известно време присвиване/прескачане на сърцето (сега почти не се случва).

Чета ви редовно и съветите са ви много интересни. Често препоръчвате рано лягане и рано ставане, но винаги съм била "нощтна птица" - заспивам около 11,30 -12,30 и сутрин се чувствам много уморена и обичам да се излежавам, дори и след 8-9 часа сън, а не да скоча на минутата, в която се събудя. Освен това приключвам работа към 19 часа и в къщи се прибирам към 20.

Благодаря предварително за отделеното време.

Няма такова нещо като оптимални стойности. Оптимални за вас са тези стойности, при които се чувствате най-добре. А ако се чувствате добре, няма смисъл да си проверявате хормоните. Различните хора се чувстват различно при едни и същи нива, затова не бива да се следват някакви принципи за универсални оптимални нива, всичко е много индивидуално.

Лягането и ставането рано са в синхрон с природните ритми. Няма нощни птици сред хората, неусетно сте се направила такава противно на инстинктите и вътрешния си глас. Много лесно и бързо бихте се върнала, ако започнете да слушате този глас Simple Smile

# 496
  • Мнения: 9 152
А наистина ли трифала има ефект за намаляне на апетита към сладко ? Какъв прием е удачен. Винаги съм имала афинитет към сладкото, но след ковид ми се промениха усещанията ( и за вкус и аромат ) и почти нищо не ми е вкусно - освен сладкото Sad

При някои хора има такъв ефект, не при всички. Трифала регулира изхождането като основен ефект.
За запек ли става дума?

# 497
# 498
  • Мнения: 9 152
О, супер тогава.
Имам останала трифала от времето, когато си забърквах смеските за Ковид, как да я ползвам/ взимам за запек?
(Заредила съм се с алое кристали, от тях съм доволна. Те подходящи ли са според аюрведа?)

# 499
  • Варна
  • Мнения: 345
О, супер тогава.
Имам останала трифала от времето, когато си забърквах смеските за Ковид, как да я ползвам/ взимам за запек?
(Заредила съм се с алое кристали, от тях съм доволна. Те подходящи ли са според аюрведа?)

Към запека е нужен цялостен подход, а не само прием на Трифала или алое на кристали. Това зависи от начина ви на живот и хранене и най-често когато последните се променят, няма нужда от допълнителни лаксативи.

# 500
  • Мнения: 9 152
В какъв смисъл променят?

# 501
  • Мнения: 5 636
Здравейте, поставяла съм този въпрос наред с други мои проблеми и той остана накак назад. Сега отново питам има ли средство в аюрведа, с което да се намалят вече почвили се спукани капиляри по лицето (и по тялото има но не са проблем, докато лицето е много бяло и съответно червено в областта на капилярите)?

# 502
  • Варна
  • Мнения: 345
В какъв смисъл променят?

Според конкретния човек и неговите конкретни нужди. Не може да се говори за едно и също при всички. Ако желаете, пишете ми на лични.

# 503
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте, поставяла съм този въпрос наред с други мои проблеми и той остана накак назад. Сега отново питам има ли средство в аюрведа, с което да се намалят вече почвили се спукани капиляри по лицето (и по тялото има но не са проблем, докато лицето е много бяло и съответно червено в областта на капилярите)?

Изпратете ми няколко снимки, за да видя за какво иде реч.

# 504
  • Мнения: 5 636
Трудно ми е да снимам. Слава Богу положението е поносимо и не знам до колко ще се добие представа от лошите снимки.

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 22:24 от NOVA NADEJDA

# 505
  • Варна
  • Мнения: 345
Изпратете ми на лични хубави снимки, на фокус, тези не вършат работа за съжаление.

# 506
  • Мнения: 338
Здравейте,

Минавам през много труден за мен период и забелязвам, че от 2-3 месеца имам доста засилен апетит. В понеделник ще изследвам щитовидна жлеза. Но ако е отключено само от стрвс, какво бихте ми препоръчали да вземам? Качила съм килограми, не се чувствам добре така, а в същото време постоянно мога да ям. Много активна личност съм, но това в момента въобще не е достатъчно.

Благодаря! Simple Smile

# 507
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте,

Минавам през много труден за мен период и забелязвам, че от 2-3 месеца имам доста засилен апетит. В понеделник ще изследвам щитовидна жлеза. Но ако е отключено само от стрвс, какво бихте ми препоръчали да вземам? Качила съм килограми, не се чувствам добре така, а в същото време постоянно мога да ям. Много активна личност съм, но това в момента въобще не е достатъчно.

Благодаря! Simple Smile

Нека видим какво ще покаже щитовидната първо. Изследвайте ТСХ, ФТ3, ФТ4, ТАТ и МАТ.

# 508
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Няколко години през цъфтежите (май месец) ползвах за алергията Рестив. Този година никъде го няма, спрян е от производство. Има ли нещо добро, което да не ме успива?

# 509
  • Варна
  • Мнения: 345
Здравейте!
Няколко години през цъфтежите (май месец) ползвах за алергията Рестив. Този година никъде го няма, спрян е от производство. Има ли нещо добро, което да не ме успива?

Да, вземете си Гилой (Гудучи), 2 х 2 капс, след храна. Не е подходящо за употреба повече от месец при хипофункция на щитовидната жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт