Консултации с аюрведа специалист

  • 116 092
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 335
Здравейте,

Минавам през много труден за мен период и забелязвам, че от 2-3 месеца имам доста засилен апетит. В понеделник ще изследвам щитовидна жлеза. Но ако е отключено само от стрвс, какво бихте ми препоръчали да вземам? Качила съм килограми, не се чувствам добре така, а в същото време постоянно мога да ям. Много активна личност съм, но това в момента въобще не е достатъчно.

Благодаря! Simple Smile

Нека видим какво ще покаже щитовидната първо. Изследвайте ТСХ, ФТ3, ФТ4, ТАТ и МАТ.

Здравейте,

Ето резултатите:



Добавям и тези:



Какво е Вашето мнение? Как ви се струват изследванията?

Според мен, за начало, трябва да си помогна да намаля стреса, оттам и апетита, чувството за подуване и да подсиля и детоксикирам по някакъв начин организма си. На 29 години съм.

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 12:36 от energy__

# 511
  • Варна
  • Мнения: 339
Здравейте,

Ето резултатите:



Добавям и тези:



Какво е Вашето мнение? Как ви се струват изследванията?

Според мен, за начало, трябва да си помогна да намаля стреса, оттам и апетита, чувството за подуване и да подсиля и детоксикирам по някакъв начин организма си. На 29 години съм.

Правилно сте решила да намалите стреса, направете го. Относно щитовидните резултати, според мен имате леко намаляване на функцията на жлезата. Нямате нужда от лекарства на този етап, но промяна в начина на живот и хранене определено се налага, за да не се задълбочи този процес.

# 512
  • Мнения: 335
Здравейте,

Ето резултатите:



Добавям и тези:



Какво е Вашето мнение? Как ви се струват изследванията?

Според мен, за начало, трябва да си помогна да намаля стреса, оттам и апетита, чувството за подуване и да подсиля и детоксикирам по някакъв начин организма си. На 29 години съм.

Правилно сте решила да намалите стреса, направете го. Относно щитовидните резултати, според мен имате леко намаляване на функцията на жлезата. Нямате нужда от лекарства на този етап, но промяна в начина на живот и хранене определено се налага, за да не се задълбочи този процес.

Вие бихте ли ми предложили някакъв хранителен режим за пречистване (кратък или за по-дълъг период), както и ритуали и добавки?

# 513
  • Варна
  • Мнения: 339
Вие бихте ли ми предложили някакъв хранителен режим за пречистване (кратък или за по-дълъг период), както и ритуали и добавки?

Пишете ми на ЛС или на мейл emil/at/interlingua-bg.com

# 514
  • Мнения: 236
Здравейте, може ли препоръка за прорезна рана в областта на китката за по-бързо възстановяване и минимизиране на последиците (белега)? Приемам арника, цикатридина спрей и едно гелче на контрактубекс ще започна като ми махнат конците. Благодаря предварително!

# 515
  • Варна
  • Мнения: 339
Здравейте, може ли препоръка за прорезна рана в областта на китката за по-бързо възстановяване и минимизиране на последиците (белега)? Приемам арника, цикатридина спрей и едно гелче на контрактубекс ще започна като ми махнат конците. Благодаря предварително!

За съжаление не мога да предложа в момента нещо подходящо.

# 516
  • Мнения: 3 768
Бихте ли препоръчали нещо при предиабет и Хашимото.Благодаря предварително!

# 517
  • Варна
  • Мнения: 339
Бихте ли препоръчали нещо при предиабет и Хашимото.Благодаря предварително!

Мога да препоръчам много неща, но за да работят, трябва да са индивидуални, конкретно за вас. Ако искате пишете ми на мейла, споменат малко по-горе.

# 518
  • Мнения: X
Здравейте, какво бихте ми препоръчали за нормализация на хормоните? Спазвам режим без месо, млечни и глутен.  Постоянно чувствам глад и трудно качвам килограми(много съм слаба), по скоро слабея. Ако кача някое кило го губя много бързо.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 339
Здравейте, какво бихте ми препоръчали за нормализация на хормоните? Спазвам режим без месо, млечни и глутен.  Постоянно чувствам глад и трудно качвам килограми(много съм слаба), по скоро слабея. Ако кача някое кило го губя много бързо.



Тази схема на хранене не е подходяща за вас най-вероятно. За да ви дам правилен съвет, е нужда много информация за вас. Ако желаете, пишете ми на ЛС или на мейла, споменат по-нагоре.

# 520
  • Мнения: 5 593
Здравейте, Емил Викторов.
По-горе говорихте за трифала. Бих искала да си взема.
Има ли ограничения при приема й, и колко дълго и как препоръчвате да се пие? (Приемам золофт и флуанксол, а видях, че трифала има действие и при депресии, би ли имало противопаказания от прием на трифала с посочените лекарства?)
Другото ми питане е има ли според Вас значение на коя фирма ще се вземе, защото предлагането и цените са разнообразни.

# 521
  • Варна
  • Мнения: 339
Здравейте, Емил Викторов.
По-горе говорихте за трифала. Бих искала да си взема.
Има ли ограничения при приема й, и колко дълго и как препоръчвате да се пие? (Приемам золофт и флуанксол, а видях, че трифала има действие и при депресии, би ли имало противопаказания от прием на трифала с посочените лекарства?)
Другото ми питане е има ли според Вас значение на коя фирма ще се вземе, защото предлагането и цените са разнообразни.

Трифала можете да приемате неограничено време, не води до никакво привикване, а и дългият прием е свързан с по-дълбоко пречистващо действие. Не виждам проблем да се приема заедно със споменатите лекарства. Препоръчвам на Органик Индия продукта, ако нямате проблем с по-високата цена.

# 522
  • Мнения: 10
Здравейте,

Бихте ли препоръчали какви добавки да вземам при наличие на миомни възли.
Откриха му 2 с размери 3-4 см и ми се иска преди да мисля за операция да се опитам да ги смаля /излекувам с добавки и правилна диета.

# 523
  • Варна
  • Мнения: 339
Здравейте,

Бихте ли препоръчали какви добавки да вземам при наличие на миомни възли.
Откриха му 2 с размери 3-4 см и ми се иска преди да мисля за операция да се опитам да ги смаля /излекувам с добавки и правилна диета.

Здравейте, тези неща са твърде индивидуални в Аюрведа, не е редно да се препоръчват еднакви неща на различни хора, дори при едни и същи заболявания или оплаквания. За по-подробна информация можете да ми пишете на лични.

# 524
  • Мнения: 4
Здравейте г-н Викторов, след лекарски преглед  УНГ  .съм с диагноза полипи в носа в напреднал стадий, решение на здр. проблем било само оперативното им отстраняване, .според Аюрведа има ли алтернативно лечение на полипи. Дори след операция можело отново да се появят.Операцията се заплаща.

Общи условия

Активация на акаунт