Консултации с аюрведа специалист

  • 119 117
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 418
Здравейте,с Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза съм,(не приемам хормони или др.лекарства)диагнозата е от преди 2г.,от тогава и вит Д е нисък 26(реф.стойност е20-100) ,не се покачва,а на моменти пада до 22.Смених няколко марки,храня се без млечни и глутен(ако има връзка).Какво бихте ме посъветвали за по-добро усвояване на вит.Д?Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 12:00 от bobsi81

# 661
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, имам рецидивиращ полип в матката и в областта на шийката на матката. Получава се вече за трети път.
Може ли с помощта на Аюрведа да се стопира образуването им? И какво трябва да направя?

Благодаря ви предварително!

Да, може, но нещата са много индивидуални. Ако желаете, пишете ми на ЛС.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, имам сериозен комбиниран проблем - дискова херния на гръбначни прешлени с вродено генетично заболяване, което се нарича миопатия. Какво бихте ми препоръчали за облекчение на болките, имам много силни от година, а не мога да си позволя да спря да работя и за ден. Благодаря!!!

Йоградж гугулу би било добър избор, на Дивя-Пататанджали. В доза 2 х 2 табл, след храна, за 2 месеца.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте,с Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза съм,(не приемам хормони или др.лекарства)диагнозата е от преди 2г.,от тогава и вит Д е нисък 26(реф.стойност е20-100) ,не се покачва,а на моменти пада до 22.Смених няколко марки,храня се без млечни и глутен(ако има връзка).Какво бихте ме посъветвали за по-добро усвояване на вит.Д?Благодаря предварително!

Приемайте 5000 IU вит.Д, след закуска, която съдържа мазнина или след обяда, за едно с вит.А (2-3000 IU) и 1000 мг Омега-3. Вечер приемайте магнезий след вечеря.

# 664
  • Мнения: 2 418
Здравейте,с Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза съм,(не приемам хормони или др.лекарства)диагнозата е от преди 2г.,от тогава и вит Д е нисък 26(реф.стойност е20-100) ,не се покачва,а на моменти пада до 22.Смених няколко марки,храня се без млечни и глутен(ако има връзка).Какво бихте ме посъветвали за по-добро усвояване на вит.Д?Благодаря предварително!

Приемайте 5000 IU вит.Д, след закуска, която съдържа мазнина или след обяда, за едно с вит.А (2-3000 IU) и 1000 мг Омега-3. Вечер приемайте магнезий след вечеря.
Много Ви благодаря,ще споделя резултати след време!Бъдете здрав!

# 665
  • Мнения: 2 418
Бих помолила и за съвет,относно ТСХ:

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 14:43 от bobsi81

# 666
  • Мнения: 39 302
За борба с ендометриоза какво ще препоръчате?
Благодаря!

# 667
  • Мнения: X
Здравейте, става въпрос за шип в лакътна става, има ли нещо от Аюрведа, което може да облекчи състоянието?

# 668
  • Мнения: 11
Здравейте,
От скоро съм с ИР и пия глюкофаж. Имам и Хашимото. За момента TSH (4.05) и FT4(16.2) са в норма. От антителата МАТ също е в норма, но ТАТ(362) е завишен.
Доста често попадам на статии и коментари за ползите от алваганда. Бих искала да пробвам, кан ше ми подейства, нонсе притеснявам, как ще се отрази на ЩЖ.
Моля за съвет или препоръка, какво друго може да започна за приемам, което да намали чувството на безпокойство и стрес.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 910
Предлага ли Аюрведа успешно лечение на упоритата хеликобактер пилори? Ако е така, може ли да споделите какъв е подходът?

# 670
  • Мнения: 2 418
Г-н Викторов,благодаря за съвета,който ми дадохте преди месец и малко ,относно вит Д-стойността му днес е 49.Такъв резултат не бях постигала от доста време,адмирации за отдадеността!

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Здравейте!
От няколко дни започнах да усещам неприятните симптоми на менопаузата-горещи вълни,нервност,паник атаки,сърцебиене 🥺
Почти на 54год.съм,имах цикъл /макар и нередовен/до декември ‘22год.
Може ли нещо да ми предложите?
Благодаря 🌻

# 672
  • Мнения: 5 666
Здравейте, бихте ли ми препоръчали нещо против гадене, което свързвам с тревожност и паник атаки.
Над 40 съм. Понякога гаденето ме държи с дни. В най-тежките моменти и към вода. Случвало се е да повръщам рядко.
От месец съм така, като има дни на спокойствие и после се почва отново.
Имам леки колики в корема, когато съм силно притеснена, и макар да го усещам разстроен, реално нямам разстройство.
Имам записан час за колоноскопия след месец, за да изключа проблеми там.
Поздрави!

# 673
  • Мнения: 5
Здравейте,
С Тиреоидит на Хашимото съм от 2020 г., установен.
За пръв път тази година се появиха симптоми на парене, сърбеж, дразнене, усещане за чуждо тяло в очите и замъгляване на зрението.
Консултирах се с офталмолог, който смята, че тези симптоми са от повишена сухота на очите, следствие приема на Еутирокс (75мг).
Изписа ми гел за очи, преди лягане, както и изкуствени сълзи, през деня.

Въпросът ми към Вас е, дали има как симптомите на сухотата в очите да бъдат повлияни и да отшумят?

P.S. Работя по 8 часа на компютър, в офис без естествена светлина и изкуствено осветление. Нося очила, също предписани от офталмолог, след разширяване на зениците.

Благодаря предварително за отделното време!

# 674
  • Варна
  • Мнения: 346
Бих помолила и за съвет,относно ТСХ:

Нямате нужда от синтетичен хормон, ако това питате. Нещата могат да се оправят с промени в начина на живот и хранене.

Общи условия

Активация на акаунт