Програмиране

  • 3 496
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Java е най-ползваният "back end" език, ползва се и в DA(data access) лейъра ако се има това предвид.

# 16
  • Мнения: 6 924
Стига бе. Все си мислех, че PHP е най-използван. Някъде за около 70%+ ми са спомените. И Питон. Вярно ли толкова е дъпнала Java?
Кога успяха да напреднат толкова уеб сървърите, че да вкарат Джава апликейшън сървъра в инсталациите си? По мое време и апачито и енджина го играеха като прокси...

Сега сериозно. Да препоръчаш на начинаещ да захапва Джава за бекенд е по-скоро необосновано. Ако скочиш на Джава трябва и да решиш точно за кой апликейшън сървър ще пишеш, защото разликите са огромни. Което рязко ти свива позициите на пазара на труда

# 17
  • Мнения: 78
Относно  DA лейъра и Java - нямам информация откога се ползва, но аз когато започнах да се уча, се използваше и не беше новост.
Аз пък мисля, че за начинаещ апликейшън сървъра му е най-малкия проблем. Има много вода да изтече, преди да се стигне до апликейшън сървър. Има много теория за усвояване и аз мисля, че Java или C# са най-подходящи за това.
Това са от най-лесните ООП езици и при това са от най-търсените.
Като цяло не случайно са в основата на всяко обучение.
За PHP, аз не съм го ползвала и не съм работила във фирми в които се ползва, но доколкото знам има доста сериозни недостатъци при сериозни разработки, като банкови системи например.

# 18
  • Мнения: 63
Сега сериозно. Да препоръчаш на начинаещ да захапва Джава за бекенд е по-скоро необосновано. Ако скочиш на Джава трябва и да решиш точно за кой апликейшън сървър ще пишеш, защото разликите са огромни. Което рязко ти свива позициите на пазара на труда
Няма такова нещо, API-тата са едни и същи. Може да кандидатстваш за всяка обява, а за апликейшън сървъри питат много рядко и е второстепенно.

# 19
  • Мнения: 6 924
Т.е. вече може да стартираш апликейшън писан за JBoss на Tomcat без проблем? Кога оракъл го сертифицираха?

# 20
  • София
  • Мнения: 165
Т.е. вече може да стартираш апликейшън писан за JBoss на Tomcat без проблем? Кога оракъл го сертифицираха?
апликейшън за Tomcat можеш да стартираш на JBoss без проблем. Обратното не е толкова безпроблемно.
Като цяло, за начинаещ е се тая какъв е апликейшън сървъра. Това са тънкости, коио се учат и с които се съобразяваш на конкретното работно място. За начинаещ се съмнявам някой да има условие да е наясно с апликейшън сървърите.

Общи условия

Активация на акаунт