Отговори
# 105
  • Мнения: 2 470
Не съм чела статията, тъпото заглавие ми стигаше. "Богатите" могат да си позволят най-доброто медицинско обслужване по всяко време, за какъв чеп ще им е да си поставят някаква ваксина? Други (като мен) пък, дето не вярват в необходимостта да се преекспонира толкова ситуацията, ще им мине през едното ухо и излезе през другото. Евентуално някой, който се чувства уязвим, би могъл да се бръкне, но обикновено на тези хора не им е Ковид единственият проблем, за жалост, и ако не ги удари едно - друго ще е. Та по методът на изключването... И да има, и да няма - все тая!

# 106
  • Мнения: 40 892
Ами ако беше прочела щеше да разбереш, че "богатите" е условно казано за страните с висок стандарт. И с право се прави аналогия със свинския грип, макар и той да се оказа бутафорен, когато богатите държави изкупиха всички ваксини и за бедните не остана. И сега ще бъде така и в бедните ще има сигурно черна борса за ваксини. А когато се появи такъв дефицит, винаги всички почват да искат дефицитната стока Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 23:25 от Черна станция

# 107
  • London
  • Мнения: 6 732
Не! Отпадне или не, няма да го направя. Аз като цяло съм антиваксар.

Ще се ваксинираме всички само да я произведат и аз и децата и мъжа ми и брат ми и снахата и детето и девера и особенно баща ми и свекърва ми които са със сърдечни проблеми.

А на всички антиваксъри ще кажа следното: прочетете малко история патки с патки. До като е измислена БЦЖ ваксината хората са мрели от туберколоза като мухи, в т.ч. и малката сестра на баба ми (лека им пръст) която е починала от тази болест на 14г. възраст. Чумата, коремния тиф, едрата шарка и хиляди други болести довели до смъртта на милиони хора в миналото не са изчезнали от самосебе си а защото някой е създал ваксина за тях.  Живи сме и живота ни се е удължил с деситилетия благодарение на ваксините и развитието на науката. Благодарение на лекарствата създадени от същите онези лоши фармацефтични компании. По антиваксърската логика щом са лоши фармацефтичните компании що купувате и давате нурофен на децата си при вдигане на температура ма я го оставете то само ще се излекува нали има естествени антитела ти да видиш. И ваксини за ваксините имат децата ми и са прави и здрави и нищо им няма. Всичко им е сложено няма задължително няма препоръчително ВСИЧКО. Същото важи и за племенниците ми които са доста по малки от децата ми ( на 2 и на 7 години) имат сложени всички ваксини и са си здрави и прави стига с тия пропаганди колко аджаба са вредни ваксините, заради такива като вас децата ви носят зарази на другите деца.
Ми, ваксинирайте се. Ваксинирайте, ако искате и кучето си, котката си, рибките си, хамстерът си...... Ваше право е, обаче не е Ваше право да обиждате. Сега ще Ви докладвам, тъй като си натрапвате мнението с поста си. Обиждате, а никой друг не Ви отвръща с обида.

Госпожо аз съм взела информирано решение. Имам дете с психични отклонения точно от ваксина. На второ място живея в държава в която ваксините са по желание. Вие там в България му мислете.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 476
Срещу чумата няма ваксина. Просто отбелязвам.

# 109
  • Мнения: 2 266
Не! Отпадне или не, няма да го направя. Аз като цяло съм антиваксар.

Ще се ваксинираме всички само да я произведат и аз и децата и мъжа ми и брат ми и снахата и детето и девера и особенно баща ми и свекърва ми които са със сърдечни проблеми.

А на всички антиваксъри ще кажа следното: прочетете малко история патки с патки. До като е измислена БЦЖ ваксината хората са мрели от туберколоза като мухи, в т.ч. и малката сестра на баба ми (лека им пръст) която е починала от тази болест на 14г. възраст. Чумата, коремния тиф, едрата шарка и хиляди други болести довели до смъртта на милиони хора в миналото не са изчезнали от самосебе си а защото някой е създал ваксина за тях.  Живи сме и живота ни се е удължил с деситилетия благодарение на ваксините и развитието на науката. Благодарение на лекарствата създадени от същите онези лоши фармацефтични компании. По антиваксърската логика щом са лоши фармацефтичните компании що купувате и давате нурофен на децата си при вдигане на температура ма я го оставете то само ще се излекува нали има естествени антитела ти да видиш. И ваксини за ваксините имат децата ми и са прави и здрави и нищо им няма. Всичко им е сложено няма задължително няма препоръчително ВСИЧКО. Същото важи и за племенниците ми които са доста по малки от децата ми ( на 2 и на 7 години) имат сложени всички ваксини и са си здрави и прави стига с тия пропаганди колко аджаба са вредни ваксините, заради такива като вас децата ви носят зарази на другите деца.
Ми, ваксинирайте се. Ваксинирайте, ако искате и кучето си, котката си, рибките си, хамстерът си...... Ваше право е, обаче не е Ваше право да обиждате. Сега ще Ви докладвам, тъй като си натрапвате мнението с поста си. Обиждате, а никой друг не Ви отвръща с обида.

Госпожо аз съм взела информирано решение. Имам дете с психични отклонения точно от ваксина. На второ място живея в държава в която ваксините са по желание. Вие там в България му мислете.


Коя е тази държава,да отида и аз.

# 110
  • Мнения: 8 802
Не може да сравняваме ваксините от началото на века със сегашните ( в полза на тогавашните).
Както всяко лекарство, така и ваксините се правят в успуга на съвсем други интереси.
Дано да не бъде задължителна ваксината за Ковид.

# 111
  • London
  • Мнения: 6 732
Англия, но доколкото знам и в Сащ е така ( някой оттам може да изясни ), има сигурно и други страни на този принцип, а в Япония ММР дори е забранена. Кой каквото глава го учи....нямам против ваксини, но като детето е на 5 години вече развито примерно и то за туберкулоза примерно, менингит. Не за болести дето ги няма в Европа от 60 те....някои от ваксините са за болест, която видях съществува само в Афганистан.

# 112
  • Мнения: 2 266
Аз съм в САЩ,затова попитах.Доколкото знам са задължителни.Досега не са ме питали и винаги са поставяли на детето ми.

# 113
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Англия, но доколкото знам и в Сащ е така ( някой оттам може да изясни ), има сигурно и други страни на този принцип, а в Япония ММР дори е забранена. Кой каквото глава го учи....нямам против ваксини, но като детето е на 5 години вече развито примерно и то за туберкулоза примерно, менингит. Не за болести дето ги няма в Европа от 60 те....някои от ваксините са за болест, която видях съществува само в Афганистан.
В САЩ си има имунизационен календар, със задължителни ваксини. Задължителната ваксина за менингит се слага когато децата са бебета.

# 114
  • Мнения: 1 038
Сега е много рано за такъв отговор. Затова не участвах в анкетата. Никога досега не съм се ваксинирала за грип. Изкарах тежко тук в Канада инфлуенца а, подвид свински грип( H1N1 лабораторно потвърден). Мислех си, че имах пневмония, но изследванията я отхвърлиха. Човек никога не трябва да се отчайва. Тогава имах чувството, че няма да оцелея и съдбата ми е предопределена. Прабаба ми е починала от тогавашния свински грип 1918.  Прадядо ми всичките 5 деца са оцелели.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 17:25 от Dimana12

# 115
  • Мнения: 2 266
Англия, но доколкото знам и в Сащ е така ( някой оттам може да изясни ), има сигурно и други страни на този принцип, а в Япония ММР дори е забранена. Кой каквото глава го учи....нямам против ваксини, но като детето е на 5 години вече развито примерно и то за туберкулоза примерно, менингит. Не за болести дето ги няма в Европа от 60 те....някои от ваксините са за болест, която видях съществува само в Афганистан.
В САЩ си има имунизационен календар, със задължителни ваксини. Задължителната ваксина за менингит се слага когато децата са бебета.


На нашето дете я поставиха преди три години,въпреки,че той не е бебе.На въпроса "Защо?" ми отговори,че той я няма , а за щатите е задължителна,въпреки,че той е тук от 4-годишна възраст.Сега е на 15.Поставиха я преди около 3 години.

# 116
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Поставили са я на 3 годишно дете, защото е задължителна при емиграция. На родените тук, според календара, се поставя към 6 месечна възраст.

# 117
  • London
  • Мнения: 6 732
Това е странно във групата за Аспита има доста майки от Сащ, които не бият ваксини на децата си след като имат вече едно с отклонения. Значи имате някаква вратичка все пак.

Иначе за мен е приемливо да ме накарат примерно за училище, тогава детето вече е голямо. Въпроса е да не се бие нищо до 3-4 годинки поне.

Иначе японците са най-мъдрата нация и все за нещо са забранили ММР и ваксините са по желание.

# 118
  • София
  • Мнения: 38 476
Чак пък мъдрост. Много зависи от региона. Ние тук имаме морбили и то доста, така че трябва да се слага.

# 119
  • Мнения: 2 266
Поставили са я на 3 годишно дете, защото е задължителна при емиграция. На родените тук, според календара, се поставя към 6 месечна възраст.


Не,поставиха я ,когато беше на 13 или 14.Аз доста поспорих и дори се скарах с нея,защото знам,че когато спечелихме зелена карта и ходихме на медицински прегледи му я биха.Но тя каза,че няма такава ваксина.Аз категорично отказах и тя нямаше да я бие,но тогава се намесиха синът ни и мъжът ми,и те казаха,че искат тази ваксина.По точно синът ми я искаше.Аз се ядосах и напуснах кабинета.

Общи условия

Активация на акаунт