Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да оказваме първа помощ? Простите умения спасяват живот!

• 35 692
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте,
Ако имате затруднено дишане и каквото и да е съмнение, че част от храната, с която сте се задавили е останала в дихателните пътища, незабавно потърсете медицинска помощ. Отлагането може да доведе до усложнения в непредвиден момент.
Успех!

# 61
Опитах се да потърся помощ при личния лекар, но не могат да ми помогнат, казаха при друг лекар да отида, който може да види белите дробове.
Последния път, когато имах парченце краставица отново в кривото гърло излезе, когато чистех ваната в къщи, бях наведена, започнах да оставам без въздух, парчето беше заседнало точно в тръбата, от където въздухът излиза, борба беше около 30 минути. Съвсем леко въздух имах, с храчки и накрая излезе по чудо. Щях да се задуша.
Около 4 месеца е седяло там предишното парченце и не знаех, че е попаднала храна в дробовете, било е запушило бронхите. Дори ме сърбеше отвътре, как не съм получила инфекция не зная.

# 62
Опитах се да потърся помощ при личния лекар, но не могат да ми помогнат, казаха при друг лекар да отида, който може да види белите дробове.
Последния път, когато имах парченце краставица отново в кривото гърло излезе, когато чистех ваната в къщи, бях наведена, започнах да оставам без въздух, парчето беше заседнало точно в тръбата, от където въздухът излиза, борба беше около 30 минути. Съвсем леко въздух имах, с храчки и накрая излезе по чудо. Щях да се задуша.
Около 4 месеца е седяло там предишното парченце и не знаех, че е попаднала храна в дробовете, било е запушило бронхите. Дори ме сърбеше отвътре, как не съм получила инфекция не зная.

Щом медицинско лице ви е посъветвало да се консултирате с друг специалист, най-добре е да го послушате. От гледна точка на първата помощ, няма какво повече да направите. Техниката Хаймлих се прилага, когато има пълно запушване на дихателната тръба и човек не може изобщо да поема въздух. Ако все пак може да диша, трябва да потърси консултация със специалист, за да се провери състоянието и да се избегнат бъдещи усложнения, за каквито споменавате, че е имало при предното попадане на храна в дихателната тръба.

Общи условия

Активация на акаунт