Да преправим старите мебели с любов - тема 36

  • 68 241
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 899
Благодаря, Лабрекс!
Престрашавам се да покажа и още нещо - малко от старите мебели от апартамента, който купих. Здрави са и не пожелах да ги изхвърля, не само заради парите. Някак искам да има спомен от предишните собственици, защото са били много добри хора.

Тази етажерка е част от комплекта, показвам я да се види какъв цвят е бил белият шкаф.

На снимката е наклонен, защото му съхнат краката. Пълен аматьор съм, но ми харесва да се занимавам.
Имам там обаче един стар салонен бюфет, за който искам съвет за поддръжка. Няма да го боядисвам, не искам да го съсипя. С какъв препарат да го почиствам?

# 436
  • Мнения: 22 867
Направо серия мебели си направила! Хубаво е! Не е заради парите, да, аз от сайта антик поръчвах стари мебели и си ги оправях, ей така кеф ми беше и защото са от дърво. А пък когато са свързани с близки или добри хора, вече и емоции има намесени, абе, чудесно е да им удължиш живота, да ги префасонираш. Като направя нещо подобно, направо настроението ми за дълго напред се оправя, ей така, сама си се кефя! Simple Smile

# 437
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ха, имам такива боички.

# 438
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Това черното с боя, вакса или с лак може да се направи?

# 439
  • Мнения: 1 326
Мисля, че с тебеширена боя и вакса, но аз мисля да пробвам с черна боя на водна основа. (Дано не стане много лъскаво)

# 440
  • Мнения: 9 754
Пробвай със сатен или мат, не с гланц. Пак на водна основа (акрилна боя), просто обърни внимание на етикета.

# 441
  • Мнения: 115
Здравейте

Някой ползвал ли е тази боя .
Моля за мнение .
Имам едни стари столове ,който искам да боядисаме.
И мирише ли  ....имам дете с алергии.
Това боядисване ще се случи на терасата и не искам да смърди цалата къща.
Днес в магазина ми я препоръчаха.

# 442
  • София
  • Мнения: 2 303
Щом е алкидна, ще мирише. Не миришат водоразтворимите акрилни бои, които ще свършат същата работа. Но предвид, че ще работите на терасата, вътре няма да мирише. Ако ще вкарвате столовете за през нощта вътре - ще си миришат. Ако пък ги оставите на тересата, рискувате всякакви дребни боклучета и прашинки да се полепят по боята, защото алкидните бои съхнат бавно.

# 443
  • Бургас
  • Мнения: 877
Ползвала съм боята, хубава е и има добро покритие, но мирише, дори и да боядисвате на вън, ако отваряте и затваряте пак ще замирише...

# 444
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Пристъпвам към моя ремонт и настава време да си оправя мебелите, които искам да запазя. В темата за интериор повечето ме посъветваха да си взема нови, но все пак ще се опитам да спася тези. Четох доста, но не вреди за още някой друг съвет Simple Smile
Скрит текст:

Това са гардероб и бюфет, които искам да прибера при бялата си спалня. Бюфетът няма да е в този вид, а без витрината горе. Няма да боядисвам мебелите, а само на някои места бяло. Мисля да използвам масло. Колебая се в какъв цвят да са. По-напред бях показала нещо в дърво и черно, но с бяло ще ми е по-добре.
Скрит текст:
Не мога да се реша окончателно, а трябва, защото до две седмици трябва да си ги прибера в спалнята Simple Smile

А за поправката?
1. почиствам дървото
2. шкуря
3. нанасям маслото
Последователността правилна ли ми е и трябва ли още нещо да се направи?

# 445
  • Мнения: 2 104
Чисто дърво ли са мебелите или ПДЧ с дървен фурнир?  Прилича ми на последното...там нещата стоят различно и ако е само фурнир масло едва ли ще ти е от полза-скъпа инвестиция с неясен резултат.

# 446
  • Мнения: 948
Не съм съгласна.Старите мебели са много по- качествени,дори и от ПДЧ и си струва всяка една вложена стотоинка и минута.Аз съм правила диван с фурнир ,с масло.Беше с дебел слой лак,от онези много лъскавите.Използвах първо пистолет с горещ въздух,а след това шкурка.Трябва само да се внимава да не се протрие фурнира.В случая мебелите могат само с шкурка да се минат,ако се ползва масло.Могат и без да се шкурят да се минат с бял лак върху стария,ако се търси прозрачен ефект.За плътен цвят- боя,за предпочитане на водна основа.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 03:11 от dt

# 447
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Започнахме и "обезглавихме" бюфета. Това е резултата
Скрит текст:

# 448
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 962
Започнахме и "обезглавихме" бюфета. Това е резултата
Скрит текст:
Супер! Heart Eyes
Стилово много прилича на един от тези, които показах на 28 страница.

# 449
  • Мнения: 611
Ето и от мен една табуретка

Общи условия

Активация на акаунт