Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Бременна съм във втори месец но все още не съм се спряла на най-подходящият акушер-гинеколог.
Бях на преглед в МД на прегледи при д-р Максим Яков,като преди това бях изчела доста отзиви за него.
От страхотен професионалист до абсолютен темерут... Посетих го и моят кратък опит беше на кратко следният"Ела след 2 седмици за да видим дали е живо" Моите уважения но .... Няма да е той,на този етап.

Реших да се поровя за различна опция но изчетох доста неща и доста ме обърка информацията от преди 4-5г.
Затова реших да съзадам тема в която да обсъдим пресни положителни и отрицателни случаи.
Пуснала съм и една анкета към темата с доктори на които съм се спряла,надявам се повече от вас да изразят мнението си.

Майчин дом или АГ Варна
От това,което прочетох като материали установих,че АГ Варна има доста предимства спрямо МД.
- АГ разполага с неонатологично отделение ,което в МД не било налично .
- АГ разполага с реанимация , която в МД също не била налична.
Да уточня: Това не е доказана информация а четена из различни форуми и теми.(Не съм сигурна,че е така)

Всичко това доста ме обърква на коя болница и екип да се доверя.За мен това е първа бременост но предполагам,че от горе написаното вече е станало ясно  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 15 356
Ще раждам другия месец в АГ,без избор на екип,при който е на смяна.Не виждам смисъл от избор ,при положение че же раждам нормално.Екипа само може да ме пришпори с окситоцин,защото раждането може да трае цяла нощ,а той идва недоспал заради мен.
АГ е специализирана болница с добра неонатология ,това ми е важно.Не държа на условия,не отивам на курорт все пак.
Имаш много време,след пандемията посети ден на отворените врати и ще се запознаеш с условията.

# 2
  • Мнения: 4
Ще раждам другия месец в АГ,без избор на екип,при който е на смяна.Не виждам смисъл от избор ,при положение че же раждам нормално.Екипа само може да ме пришпори с окситоцин,защото раждането може да трае цяла нощ,а той идва недоспал заради мен.
АГ е специализирана болница с добра неонатология ,това ми е важно.Не държа на условия,не отивам на курорт все пак.
Имаш много време,след пандемията посети ден на отворените врати и ще се запознаеш с условията.

Благодаря за коментара.Blush
Може би аз не уточних правилно,не държа на това да съм с екип.А по скоро на добър наблюдаващ  лекар.

# 3
  • Мнения: 15 356
Това е друго.Аз се следя при д-р Александров,който ми прави инвитрото.Ходя веднъж на три седмици,преглежда обстойно и прави ФМ,на ЖК ходя само за болничен и нищо друго.
За изброените от теб,не знам.Някоя родила да каже.

# 4
  • Мнения: 4
Това е друго.Аз се следя при д-р Александров,който ми прави инвитрото.Ходя веднъж на три седмици,преглежда обстойно и прави ФМ,на ЖК ходя само за болничен и нищо друго.
За изброените от теб,не знам.Някоя родила да каже.


Благодаря ви за отговора Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 108
Веднага Ви отговарям - д-р Яков в МД. Имам 2 деца родени при него - декември 2017 и февруари 2020. Безкрайно съм доволна от всичко - професионализъм, грижи и отношение.
Няма да съжалявате, ако се спрете на МД.
Вероятно първата Ви среща с доктора не е минала по мед и масло, но това няма общо с професионализма и опита на лекаря.
Желая Ви леко бременеене 🤗

П.С. От изброените лекари съм чувала само за Георгиев, който неотдавна също беше в МД. Иначе мога да препоръчам д-р Атанасова, д-р  Цонев и д-р Костов, също от МД.

# 6
  • Мнения: 4
Веднага Ви отговарям - д-р Яков в МД. Имам 2 деца родени при него - декември 2017 и февруари 2020. Безкрайно съм доволна от всичко - професионализъм, грижи и отношение.
Няма да съжалявате, ако се спрете на МД.
Вероятно първата Ви среща с доктора не е минала по мед и масло, но това няма общо с професионализма и опита на лекаря.
Желая Ви леко бременеене 🤗

П.С. От изброените лекари съм чувала само за Георгиев, който неотдавна също беше в МД. Иначе мога да препоръчам д-р Атанасова, д-р  Цонев и д-р Костов, също от МД.

Благодаря Ви за коментара, както и за пожеланието Blush

Ще потърся информация и за посочените лекари.

# 7
  • Мнения: 606
Здравейте, аз също се включвам в групата да поразпитам малко. Аз съм 9г.с. и все още не съм избрала аг, което да ме следи. Предвид ситуацията ме интересуват апаратурата и от гледна точка на това дали всички необходими изследвания да се правят в самата сграда (било то АГ или МД), ако предположим една нормална бременност без проблеми. Насочила съм се към Евгения Георгиева за ЖК за сега, говорих и с акушерката, която ми обясни, че някои изследвания ще се правят в терапията (нз дали е обикновено така или не). С тези вируси малко не ми се обикаля по болниците, а става въпрос едва на първите необходими. Тези, които вече са се следили в АГ, можете ли да ми кажете, за кои изследвания ще се наложи да ходя по други болници, а тези които са били в МД да споделят опита си от там? Също така относно първата ФМ, кого бихте препоръчали като специалист?

ПП. Тези отворени врати къде може да видим кога ще са, ако изключим извънредното положение?

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте!
Не бързайте с избора на болница. Изберете лекар. Такъв, който с професионализъм и отношение ще ви вдъхне нужното спокойствие при проследяването.
При мен д-р Яков не успя.
Следих се при него. Няма да коментирам отношението му. И на мен на моменти ми идваше вповече.
Но за "Майчин дом" като болница и организация на работа мога само хубави неща кажа. Лабораторията и всички изследвания се случваха там на място.
Не съм имала проблеми нито с болнични, нито с часове за прегледи, въпреки двете грипни епидемии и сегашното извънредно положение. Не съм плащала нищо допълнително извън пакета за женска консултация.
А съм ходила на допълнителни прегледи.
Това, което като за начало на бременността, с две ръце, бих ви препоръчала е страхотното училище за родители, което прави една от акушерките им - Иглика Владимирова. Независимо кой и къде ще ви следи, отидете на лекциите, които организира. Водят се от хора, които ежедневно работят това, за което говорят. Ще ви донесат много увереност, много адекватна и полезна информация - от кърмене и покупки до съхранение на стволови клетки. Училището се казва "Знаеш ли" и си има страничка във фейсбук.
А лично на мен, спокойствие за адекватно проследяване на бременността с грижа за растящото човече в мен, ми донесе д-р Стоилов от Добрич. Струваше си и пътуването до там, и всеки лев, който съм дала за преглед при него.
Успех в намирането на точния за вас лекар.

# 9
  • Paradisе City
  • Мнения: 40
Здравейте, аз също се включвам в групата да поразпитам малко. Аз съм 9г.с. и все още не съм избрала аг, което да ме следи. Предвид ситуацията ме интересуват апаратурата и от гледна точка на това дали всички необходими изследвания да се правят в самата сграда (било то АГ или МД), ако предположим една нормална бременност без проблеми. Насочила съм се към Евгения Георгиева за ЖК за сега, говорих и с акушерката, която ми обясни, че някои изследвания ще се правят в терапията (нз дали е обикновено така или не). С тези вируси малко не ми се обикаля по болниците, а става въпрос едва на първите необходими. Тези, които вече са се следили в АГ, можете ли да ми кажете, за кои изследвания ще се наложи да ходя по други болници, а тези които са били в МД да споделят опита си от там? Също така относно първата ФМ, кого бихте препоръчали като специалист?

ПП. Тези отворени врати къде може да видим кога ще са, ако изключим извънредното положение?

Здравей, аз се следя при съпруга на Евгения- Боян Георгиев. За нея съм чувала само хубави отзиви, но по вътрешно усещане от години не предпочитам жени- АГ. Апарата в кабинета му е доста добър. Той ми прави ФМ. Всеки път ми пуска 4Д да си гледам физиономията на бебока. Разбира се може да си избереш и друг доктор, в друг град, болница. Много майки предпочитат Добрич за ФМ. Ако искаш мога мнение и за там да дам.
Относно изследванията. В Терапията ме изпратиха само веднъж- да си занеса кръвта за БХС. Но аз отидох да се регистрирам в 13 г.с +6, което си беше последния възможен ден за това изследване и може би ме изпратиха, за да не изтърва срока. Затова моя случай не е критерий дали всеки път пращат пациентите. За други изследвания не са ме размотавали- кръв, вагинални секрети, урина. До колкото разбрах работят с Кандиларов.
Аз съм с пакета от 400 лв. Не съм доплащала за нищо друго. Дори за ЛКК. Самата комисия се провежда в самия медицински център, където са и кабинетите на докторите. Не са ме размотавали по други болници.
Постоянно съм във връзка са акушерката от самото начало, отзивчива е,  отговаря и събота и неделя на разни паникьосани въпроси. За други въпроси за там конкретно може да ми пишеш на ЛС.
Все още съм в процес на бременеене, така че не мога да дам инфо до края кое как ще е. И аз чакам да отворят Отворените врати.

# 10
  • Мнения: 82
Здравейте, първата си бременност следях при Д-р Савулева и родих при Д-р Яков през 2017, сега съм бременна в 12 г.с и утре ще отида да се запиша при Д-р Яков, не говори много, отговаря с 1 2 думи, винаги е усмихнат и много спокоен, той е моят лекар, доволна съм и от него и от целия екип в майчин дом, надявам се с тази бременност отново всичко да е така. Успех и на вас Simple Smile

# 11
  • Мнения: 384
Първата си бременност преди две години следих в МД при Н. Юдова, родих със секцио по спешност също там, но при друг лекар. Ами страшно доволна съм от всичко там. Последното тримесечие ми беше проблемно, направих прееклампсия, и си отвисях ден през ден в спешния кабинет. Не ми поискаха допълнително пари (спешния кабинет е включен в пълния пакет ЖК), всички бяха загрижени и любезни. Много често попадах на Евгения Георгиева и на Анна Атанасова. Дори в деня на секциото ми, докато бързаха да ме приемат, пак беше Георгиева, и вече запозната с проблема ми, организира всичко за 10 минути. Анна Атанасова ме е преглеждала също често и тя единствена ми обясни как точно се пие магнезий, за да има изобщо ефект срещу контракции. За условията в родилно, стаи, храна и тн няма да говоря, всичко е прекрасно! А това, плюс страхотното отношение на всички, има голямо значение за една току що родила жена, повярвайте ми 🙂
В момента съм в 8 седмица и мисля отново да се следя и да родя там, като смятам да избера Анна Атанасова. Освен условия, отношение и тн, за мен е много важен и самия протокол при раждане, особено при положение, че ще съм и секцио. За съжаление не знам как стоят нещата при нормално раждане, но в протокола за секцио в МД и АГ има огромна разлика, като плюса е в полза на МД.
Огромният плюс на АГ е неонатологията

# 12
  • Мнения: 287
Здравейте! В 6-ти месец съм и започвам да се замислям лека-полека за раждането. Според вас за раждане секцио къде е по-добре? Ще ми се да ми донесат бебето веднага, а не на следващ ден. И да го захраня  с кърма, а не с АМ. Дали е възможно?

# 13
  • Мнения: 384
Здравейте! В 6-ти месец съм и започвам да се замислям лека-полека за раждането. Според вас за раждане секцио къде е по-добре? Ще ми се да ми донесат бебето веднага, а не на следващ ден. И да го захраня  с кърма, а не с АМ. Дали е възможно?
Веднага след секциото ще Ви донесат бебето в Майчин дом. На мен ми го донесоха още в интензивното, но вечерта го върнах на акушерките, защото упойката не ме беше отпуснала напълно и ми предстоеше раздвижване. В АГ дават бебето на 3тия ден.... 🤷
На гърда можете да го сложите веднага, щом се почувствате добре, ноооо имайте в предвид, че при секцио кърмата слиза по-късно, на 3-4тия ден. При мен се случи сутринта на 4тия ден, а дотогава искам-не искам , беше на АМ, въпреки че постоянно го слагах и на гърда за стимулация поне. След това та чак до след годинката си беше мамин цокльо Grinning
Успех, каквото и да решите!

# 14
  • Мнения: 15 356
На 24ия час оставиха бебето на моя приятелка в АГ,на третия ден я изписаха.
Зависи и с каква упойка си,тя беше с пълна,за епидурална и спинална не съм сигурна.

# 15
  • Мнения: 79
Аз живот и здраве мисля да се насоча към АГ.За лекар съм чувала за Танев добри отзиви.Преди 2г  го срещтнах поради не благоприятни причини за мен .Но се държа добре обесняваше всичко мн спокойно.Знам ,че прави само секцио със нормално раждане не се занимава.Аз също смятам да е секцио.По нататък смятам да се свържа с някой за да избера кой точно ще е.Ако някой има информация  за това като цена колко струва секциото моля да сподели.Във сайта им пише 1200лв но дали това вкл всичко или трябва отделно да заплащаш като леглоден и тн незнам.

# 16
  • Мнения: 82
Аз живот и здраве мисля да се насоча към АГ.За лекар съм чувала за Танев добри отзиви.Преди 2г  го срещтнах поради не благоприятни причини за мен .Но се държа добре обесняваше всичко мн спокойно.Знам ,че прави само секцио със нормално раждане не се занимава.Аз също смятам да е секцио.По нататък смятам да се свържа с някой за да избера кой точно ще е.Ако някой има информация  за това като цена колко струва секциото моля да сподели.Във сайта им пише 1200лв но дали това вкл всичко или трябва отделно да заплащаш като леглоден и тн незнам.
Включва всичко.

# 17
  • Мнения: 1
Аз препоръчвам за следене с две ръце Д-р Александров, за мен най-добрия АГ. Бебето ми е спонтанна бременност и държах да я следи той, казвам го защото повечето хора смятат, че се занимава само с инвитро процедури. Всичко което ми е казвал на 100% се случи и дори ми направи секциото за което ще съм му благодарна цял живот. Винаги ми е давал диск, гледа ме на 4Д и отговаря дори и на някой малоумни въпроси. Избрах АГ заради него и неонатологията, която е 3 ниво. 1200 лв. е раждането и включва избор на екип и нощувките на 7-ми етаж. Не е лукс, но е добре, поддържа се хигиена, а акушерките са много отзивчив.

# 18
  • Мнения: 15 356
И аз се следя при него,бременноста ми е инвитро.Няма какво да добавя към горното мнение,човека си разбира от работата и е най-добрия и за мен.Ще раждам нормално без избор на екип в АГ.

# 19
  • Мнения: 697
Ако д-р Александров се съгласи да ви поеме като пациент ще сте късметлийка . Той е най - добрият в момента ( след време ще го надмине синът му ) . А ако не за следене на бременност д-р Анжел .

# 20
  • Мнения: 606
Във сайта им пише 1200лв но дали това вкл всичко или трябва отделно да заплащаш като леглоден и тн незнам.
И аз това не мога да разбера, тук по форумите пишеше, че това са цени за неосигурени лица.

# 21
  • Мнения: 5 563
А лично на мен, спокойствие за адекватно проследяване на бременността с грижа за растящото човече в мен, ми донесе д-р Стоилов от Добрич. Струваше си и пътуването до там, и всеки лев, който съм дала за преглед при него.
Успех в намирането на точния за вас лекар.
Въпреки че въпросът не е за Стоилов, подкрепям мнението. Невероятен професионалист, с много добро отношение, предразполагащ, адекватно лечение и наблюдение. Заслужава си пътуването до Добрич заради него. Той ми следеше бременността, нямах проблеми, но никога нищо не спести. Мъжът ми влизаше на всеки един преглед, а самия преглед беше над 40минути. Винаги вдига телефона и отговаря на всички въпроси. Препоръчвам с две ръце!!

# 22
  • Мнения: 25 732
АГ, разбира се. Това е най доброто в североизточна България неонатологично заведение. МД е един хотел и нищо повече.

Родих при Танев. С този лекар бих родила още 20 бебета (не беше никак лесно, и кръв ми преливаха и много драми преживях), но човека е уникален професионалист.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 48
Живот и здраве и на мен ми предстои скоро раждане със секцио при Танев в АГ, за сега съм изключително доволна от вниманието и подробностите,които ми даде около самата операция.

# 24
  • Мнения: 828
Когато забременях ,без изобщо да се колебая и въпреки многото негативни мнения относно отношение, отидох при д-р Яков. Нормално е в такава ранна седмица да не може да се даде информация какво ще следва! И аз отидох рано, и на мен ми каза да отида след 2 седмици. За съжаление не се беше развил плода, мисед и абразио, но това не е важното! Той имаше страхотен подход към мен, не беше груб, не беше нетактичен, обясни ми всичко (за мен беше първа бременност), аборта мина добре, след това беше изключително любезен и загрижен относно моето състояние! Всеки има право на избор ,разбира се Blush
П.с. - имам и приятелки водили бременност при него и раждали при него и те споделят моето мнение.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 48
Аз също съм посещавала д-р Яков и мога да кажа с ръка на сърцето,че макар и да не говори много,ако има нещо по-притеснително го казва директно без никакви заобиколки.Аз съм на мнение,че е много по-добър вариант точно,ясно и кратко отколкото да ти разтягат локуми 45 минути и накрая нищо да не разбереш от прегледа си.

# 26
  • Мнения: 79
Живот и здраве и на мен ми предстои скоро раждане със секцио при Танев в АГ, за сега съм изключително доволна от вниманието и подробностите,които ми даде около самата операция.
По желание ли е секциото ти?И ако да би ли споделила каква е сумата за самата операция и какво включва.Миналата седмица бях при Ковачев и ми направи добро впечатление каза ,че и той оперирал  също.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 48
Ами не,секциото ми е по медицински индикации,колкото до цената до последно обмислях ВИП етажа,където мисля беше около 1200 лв,но се отказах и ще бъда на 6 етаж с избор на екип,което грубо ще излезе около 1000 лв,ако искаш да си сама в стаята.Има някаква промяна в ценовата листа на АГ болница,преди бяха групирани по пакети(ВИП етаж - престой + секциото 1200лв),а на 6 етаж беше 860 лв доколкото си спомням.

# 28
  • Мнения: 240
Аз също отидох в 5гс при д-р Яков и ме извика след 2 седмици отново за да чуем пулса . Обясни ми че е много рано все още . Да,не говори много .. но каквото съм го питала ,каквото съм казала и тн ...винаги ми е отговарял ,обеснявал и изобщо отделя внимание на пациентите си . Малко е директен ,което е стряскащо за жена ,която й е първа бременност ,хормоните бушуват ,не знае какво става и какво следва ... ноо след няколко посещения така си свикнах с него ,че накрая изпаднах в паника ,че може да не го дочакам за раждането (беше отпуск и инах назначена дата за секцио - точно първия му ден след отпуската ) . Страхотен човек ,уникален професионалист . Идваше всеки ден да ме види в стаята .. питаше дали всичко е наред .цонев беше  дежурен мина и искаше да ми слага някаква инжекция , но казах да питат първо Яков ,той дойде .. обсъдихме .. оказа се че няма нужда от тази инжекция , а ми сложиха друго ...
по време на операцията си говорихме с него .. просто страхотен човек . Аз също бях на косъм да се отказа от него заради темерутското поведение на моменти ,но наистина нека това не ви влияе .след няколко посещения няма да е така , ще свикнете с него ,ще си говорите и ще си имате добър лекар Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 479
МД е един хотел и нищо повече.

Това е малко грубо и невярно.
Нека проявяваме уважение и към двете болници, които редовно докарват на бял свят здрави и хубави бебенца. Heart Heart Eyes

Отделно, искам да уточня, че Майчин Дом ИМА неонатологично отделение. Blush Инфо тук:
https://www.maichindom-varna.com/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B0% … D0%B3%D0%B8%D1%8F

Arti1, успех с бременността! Която и болница да избереш - няма да сбъркаш. Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 30
  • Мнения: 988
Доста грубо даже!
Не съм чувала в хотелите са се ражда!
Първото си дете родих в АГ. Бяха големи мъки. Родих нормално. Доволна бях от лекаря, който бях избрала,но отношението след това на акушерките ...не.
Второ си дете родих по спешност в МД , бях с прееклампсия. Бях ходила при Яков. Имах проблемна бременност. Запозна се със случая ми, въпреки всичко искаше да раждам нормално,както и аз . Излезе отпуска и се разбрахме като с върне да се видим. Да,ама не. Постъпих по спешност. Пое ме д-р Цонев- невероятен специалист!
На сутринта пое смяна д-р Костов- също чудесен лекар! За минути събра екип за секциото. Оперира ме д-р Станева-ще съм й благодарна цял живот!
Бях с тромбоцитопения, страшно ниски тромбоцити- огромен риск от кръвоизлив. Голямо бебе, много води, високо кръвно..... Целия екип беше на крак и в операционната. И въпреки всичко не ми позволиха да се притесня и овладяха ситуацията. Не се наложи дори кръвопреливане.
Ще съм им благодарна докато съм жива....
Та МД не е това,което беше. В момента разполага с чудесни специалист!
А д-р Яков наистина е леко дръпнат,но само първия път. Втория път вече му свикваш и изобщо не ти прави впечатление.
Ако трябва да родя отново бих отишла в МД.
АГ има едно предимство- много добра неонатология.
Успех!
МД е един хотел и нищо повече.

Това е малко грубо и невярно.
Нека проявяваме уважение и към двете болници, които редовно докарват на бял свят здрави и хубави бебенца. Heart Heart Eyes

Отделно, искам да уточня, че Майчин Дом ИМА неонатологично отделение. Blush Инфо тук:
https://www.maichindom-varna.com/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B0% … D0%B3%D0%B8%D1%8F

Arti1, успех с бременността! Която и болница да избереш - няма да сбъркаш. Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 31
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Hug
Д-р Сариев проследява ли бременност, или само с ин витро се занимава?
Интересувам се от лекар, който да проследява рискова бременност
в по-напреднала възраст, съответно той да извърши и секциото.
На кого евентуално бих мога да се доверя?
Благодаря! Heart

# 32
  • Мнения: 21
Здравейте Мамита.Предстой ми секцио  в АГ Варна,и искам да попитам какъв багаж трябв да събера за мен,за бебето.Скоро влизаме в болницата и ще съм благодарна да ми помогнете.А за д-р Александър Йовановски може ли да дадете мнение за него тъй като той ще ме оперира.

# 33
  • Мнения: 25 732
О, македонския доктор е много слаб лекар.
Приема ме в деня преди секциото(имах планирана операция при друг лекар). Не ми измери правилно бебето, твърдеше че преносвам, което не беше вярно. Представям си
на колко жени е объркал размера на плода и колко секцио е направил без нужда...
Добре, че Танев ме беше гледал няколко дни по рано и знаех че бебето ми не е повече от 3кг.
Иначе македончето е младо и секси докторче, за оплкване на окото става. Аз не бих му се доверила, но всеки си решава...

# 34
  • Мнения: 15 356
Не го знам тоя лекар,нямах екип и Николов и Липчев ми се паднаха.Вече писах колко съм доволна
За багаж има списък мисля,който дават.
За бебето -памперси ,два комплекта тензухени пелени,дрешки,чаршаф,завивка,мокри кърпи,пелена памучна тънка да я постилаш на кантара,хавлии.Тензухените пелени и 5 бр памперси ги даваш на акушерката още щом влезеш в родилното,приготви си ги на лесно.
За теб-нощници за бременни,еднократни чаршафи,тоалетни принадлежности,крем за зърна препоръчвам горещо да имаш,превръзки за след раждане,тоалетна хартия,някоя топла дреха,чехли.Това се сещам ,след секциото може да ядеш в реанимация шоколад без ядки,чист млечен .Аз не си носих,но не бях яла над 30 часа и умирах от глад,мъжа ми ми донесе,както и вода в спортна бутилка.И да нямаш нещо,могат да ти донесат,санитарките разнасят багажа понеже няма свиждане.
И за Бога маска,в приемния кабинет ме накараха да сложа маска,нищо че жив човек нямаше в болницата,понеже беше среднощ,в родилното ми казаха пък да я сваля.
Носи си и картона и каквито документи имаш от ЖК .
Това се сещам,успех!

# 35
  • Мнения: 988
В никакъв случай не се доверявайте на този лекар. От познати съм чувала за него....
За секцио - д-р Танев, д-р Липчев, д-р Г.Георгиев, д-р Б.Георгиев.
Успех!

# 36
  • Мнения: 21
Не го знам тоя лекар,нямах екип и Николов и Липчев ми се паднаха.Вече писах колко съм доволна
За багаж има списък мисля,който дават.
За бебето -памперси ,два комплекта тензухени пелени,дрешки,чаршаф,завивка,мокри кърпи,пелена памучна тънка да я постилаш на кантара,хавлии.Тензухените пелени и 5 бр памперси ги даваш на акушерката още щом влезеш в родилното,приготви си ги на лесно.
За теб-нощници за бременни,еднократни чаршафи,тоалетни принадлежности,крем за зърна препоръчвам горещо да имаш,превръзки за след раждане,тоалетна хартия,някоя топла дреха,чехли.Това се сещам ,след секциото може да ядеш в реанимация шоколад без ядки,чист млечен .Аз не си носих,но не бях яла над 30 часа и умирах от глад,мъжа ми ми донесе,както и вода в спортна бутилка.И да нямаш нещо,могат да ти донесат,санитарките разнасят багажа понеже няма свиждане.
И за Бога маска,в приемния кабинет ме накараха да сложа маска,нищо че жив човек нямаше в болницата,понеже беше среднощ,в родилното ми казаха пък да я сваля.
Носи си и картона и каквито документи имаш от ЖК .
Това се сещам,успех!
Не го знам тоя лекар,нямах екип и Николов и Липчев ми се паднаха.Вече писах колко съм доволна
За багаж има списък мисля,който дават.
За бебето -памперси ,два комплекта тензухени пелени,дрешки,чаршаф,завивка,мокри кърпи,пелена памучна тънка да я постилаш на кантара,хавлии.Тензухените пелени и 5 бр памперси ги даваш на акушерката още щом влезеш в родилното,приготви си ги на лесно.
За теб-нощници за бременни,еднократни чаршафи,тоалетни принадлежности,крем за зърна препоръчвам горещо да имаш,превръзки за след раждане,тоалетна хартия,някоя топла дреха,чехли.Това се сещам ,след секциото може да ядеш в реанимация шоколад без ядки,чист млечен .Аз не си носих,но не бях яла над 30 часа и умирах от глад,мъжа ми ми донесе,както и вода в спортна бутилка.И да нямаш нещо,могат да ти донесат,санитарките разнасят багажа понеже няма свиждане.
И за Бога маска,в приемния кабинет ме накараха да сложа маска,нищо че жив човек нямаше в болницата,понеже беше среднощ,в родилното ми казаха пък да я сваля.
Носи си и картона и каквито документи имаш от ЖК .
Това се сещам,успех!


А като цена за избор на лекар какви са сумите никой с точност не казва,А за съвета благодаря много и за багажа,че малкото ми човече може и да излиза скоро и най добре да съм готова,да не ме хване непотготвена.

# 37
  • Мнения: 15 356
Не знам колко струва избор на екип,платих си само за самостоятелна стая,80 лв е на вечер.

# 38
  • Мнения: 25 732
Обадете се на регистратура за цени.
Аз раждах на 7ми етаж с избор на екип Танев,  и преди 2 г беше 1000лв.

# 39
  • Мнения: 21
Добре благодаря ви много,скоро ще пиша с бебчо в ръце.😀

# 40
  • Мнения: 3 124
Мога да снимам точно бележката ми, но 1080лв бе при мен, 600 лв избор, на 7ет---- 4 дни по 120лв,бях с др Петър Липчев(с опит,грижовен,човечен) и с др Али(професионалист), супер доволна останах, възстанових се бързо, ходих на профилактичен преглед при др Боян Георгиев и ми каза,че чудесно е направено секциото (др Б.Георгиев също е чудесен избор, с много опит).💌Доверете се на някой от изброените и от дамите преди мен и които аз написах, по мое мнение.🍀🤗Леко раждане,очаква ви една чудесна среща с бебчо💌

Аз родих преди пандемията, носеха ми всичко, отделно таткото бе нон стоп с мен, та се сещам,че изпих след секциото поне 3-4литра вода, заради упойката,нямах главоболие,но имах неспирна жажда, отмина към 21ч, а родих към 13ч.Полезни ми бяха разхлабително, капки за колики (мдаа,почнах ги преди бебето,хаха), еднократни постелки за ВЦ (има в ДМ), барчета от Лидл за хапване, поне 3 нощници (заради потенето от хормоните), помпа за кърма,сигурно има и др неща,това се сетих сега.

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 21:36 от Orion_Sagitta

# 41
  • Мнения: 21
Благодаря за информацията,много ми помагате

# 42
  • Мнения: 312
Здравейте,
Може ли мнение за Д-р Цветелина Великова Аг Варна (Проф.д-р Д. Стаматов )?

# 43
  • Мнения: 53
Здравейте мили мами, на мен ми предстои да родя живот и здраве догодина пролетта. Като цяло клоня малко повече към Аг-първо защото моят лекар Д-р Жеков изражда там, и второ заради прословутата неонатология (дай боже да не се наложи се). Единственото,което изобщо не ми харесва,е че чета,че бебето ти го дават чак на 3 ден??!! Какво толкова го правят не знам,а и все повече чувам,колко е важно детето да е на гърда и върху мама възможно най-рано след появата му. Какво е вашето мнение,имате ли скорошен опит в АГ?

# 44
  • Мнения: 15 356
Родилите секцио си виждат бебетата следобед,на другия ден дават бебето като ви качат о отделение .Края на май родих .

# 45
  • Мнения: 3 124
В АГ ако родиш нормално и няма проблеми или бебчо, ти го дават след 2рия час, може да се откаже АМ,може да се сложи на гърдите, такава информация имам.

# 46
  • Мнения: 606
Аз също раждах в АГ заради лекаря си. Родих миналия месец, доведоха ми го веднага след като излязох от упойката. Това е 1ви ден, ти си в реанимацията, на втори те раздвижват и те качват в стая. На мен на следващия ден ми го донесоха. Реално ти няма да имаш сили да го гледаш, за това така ги носят. Оставят ни 1 ден да се раздвижим добре. Не се притеснявай за кърменето. Моят син е на 40 дни и се кърмим от 1вия ден, в който е с мен. Не иска шише, първия ден е трудно, защото нямаш кърма и докато тръгне коластрата давах АМ. След това не съм. Няма да лъжа беше трудно, но с постоянство всичко става. През целия престой там ми носиха добавка, но не я давах. Аз също се чудех, защо чак на 3ти ден, но да си призная ако ми го бяха дали по-рано дори нямаше да мога да го държа. Винаги можете да идете до неонатология да го видите, ако се чувствате добре.

# 47
  • Мнения: 3 124
Подкрепям всичко от последния пост и при мен бе така.Само не ме пуснаха в неонатология, понеже тогава бе грипна епидемия, то пък после и ковид.Аз давах всички дози АМ,но и кърмихна всяко хранене или поне опитвах доста и после давах добавката, беше ме страх да не свали прекалено тегло и да не ни пуснат (като първо раждане си шашнат и с не много инфо,но не съжалявам), това изобщо не попречи да бъде изключително кърмена щом се прибрахме от АГ, но е до бебето, тя просто нямаше проблем с това.

# 48
  • Мнения: 21
Здравейте Мамита и Весели Празници.Пиша относно да кажа че преди седмици родих секцио,д-р Йовановски ме оперира.Бебчо е наред,макар че през тези девет месеца все ме плашеха.Доволна съм от него и пак бих отишла.Весело изкарване на Празниците

# 49
  • Варна
  • Мнения: 121
Здравейте, изчетох всички теми за АГ Варна, но бих искала някоя мама, която е раждала секцио по време на извънредното положение да сподели как стоят нещата сега? Иска ми се да родя секцио, но по метода на Щарк при др. Боян Георгиев. И ако може да ми разясните каква е разликата в етажите по принцип и има ли смисъл да се заплаща за ВИП стая. Ще раждам август месец, терминът ми е за края на август, но след като съм се нагласила за секцио предполагам, че ще е около средата. Каква цена заплатихте за секцио, престой и включена ли е спиналната упойка в цената или е отделно? До колкото разбрах, когато отиваш за изследванията деня преди операцията, не те пускат сега да се прибираш заради пандемията? Изискват ли бърз тест, че прочетох противоречиви мнения? Има ли хлебарки, че ако има направо си хващам партакешите и заминавам? 😂 И предполагам (за раждалите съвсем скоро) не са допускали таткото, само на изписването? Какво си носихте? Само климатика ли е разликата на вип стаята и самостоятелната на 6ет.? Отношението как е? И кога най-късно мога да отида на преглед при др. Б. Георгиев, след няколко дни влизам в 6 месец? Всички подробности ще са ми от полза момичета.

# 50
  • Мнения: 21
Здравей Bellatrixxx.Преди четири месеца родих секцио в АГ Варна на 7 декември.Приеха ме предния ден за да ми направят изследванията,приеха ме на 4 етаж там не е зле само няма контакт в стаята иначе всичко си има,без хлебарки.На следващия ден сутрента ме свалиха за операцията не си заплащаш спиналната упойка всочко влиза в цената на избор на екип.Аз си заплатих за 6 етаж ами аз съм доволна също като 4 етаж с една подробност има контакт в стаята и вс останало.Свижданията са забранени но по всяко време може да ти пращат багаж.Качват ти го винаги.Какво още те интересува да ти кажа

# 51
  • Варна
  • Мнения: 121
Дали лятото няма да има хлебарки.. имам страшна фобия от тези гадини? 😂😫 И можеш ли да избереш само лекар без екип?

# 52
  • Мнения: 21
Ти си избираш доктор а думата е екип за опетацията демек.И аз си избрах доктор и си заплатих 600 лв за избор и там още 80 ле за стая на 6 етаж,за 4 дни.

# 53
  • Мнения: 375
Здравейте, момичета! Моля да ми препоръчате гинеколог, на който мога да се доверя за водене на рискова бременност и евентуално раждане. Насочила съм се към АГ болница, главно заради неонатологията, но съм отворена и към други предложения. Иска ми се по възможност раждането да е нормално, да не ме натискат за секцио. Това ще ми е втора бременност, вече имам едно дете, но по време на бременността ми не бях във Варна, затова се обръщам към вас за съвет. С цервикална недостатъчност съм, вследствие на конизация. Със сигурност ще направя серклаж, но в София. Искам да избера гинеколог, който няма да претупва прегледите и на който мога да разчитам. Моля да се включат момичета, които са били с рискова бременност, кой ви води ЖК и при кой раждахте?
Благодаря ви предварително!

# 54
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета Simple Smile В 7 месец съм и въпросите, свързани с раждането, вече са неизбежни. Много искам да родя естествено, ако всичко е наред разбира се, и ще оценя всяко мнение за специалист от АГ, който да не настоява за секцио (от това, което чета, оставам с впечатление, че много от тях предпочитат 🙄)
Благодаря предварително ❤

# 55
  • Мнения: 988
Родих синът си при Г.Георгиев. Беше едно много дълго и тежко раждане, над 30часа,въпреки всичко д-р Георгиев не спомена нито веднъж за секцио и ме окуражаваше. Д-р Липчев също подкрепя нормалното раждане.
Когато бях бременна ходих на два прегледа при Б.Георгиев, въпреки,че беше проблемна бременност,а дъщеря ми беше много голямо бебе,той също не е споменавал за секцио, докрай говорехме за нормално раждане.
Може би зависи и от нагласата на майката и ако видят,че тя се колебае заговарят за секцио. Щом желаете да родите по естествен път (няма по-прекрасно нещо от това,казвам го като минала и през двата вида раждане) избирайки лекар споделяте желанието си и не мисля,че ще ви увещават за секцио.
Успех!
Здравейте, момичета Simple Smile В 7 месец съм и въпросите, свързани с раждането, вече са неизбежни. Много искам да родя естествено, ако всичко е наред разбира се, и ще оценя всяко мнение за специалист от АГ, който да не настоява за секцио (от това, което чета, оставам с впечатление, че много от тях предпочитат 🙄)
Благодаря предварително ❤

# 56
  • Мнения: 15
Родих синът си при Г.Георгиев. Беше едно много дълго и тежко раждане, над 30часа,въпреки всичко д-р Георгиев не спомена нито веднъж за секцио и ме окуражаваше. Д-р Липчев също подкрепя нормалното раждане.
Когато бях бременна ходих на два прегледа при Б.Георгиев, въпреки,че беше проблемна бременност,а дъщеря ми беше много голямо бебе,той също не е споменавал за секцио, докрай говорехме за нормално раждане.
Може би зависи и от нагласата на майката и ако видят,че тя се колебае заговарят за секцио. Щом желаете да родите по естествен път (няма по-прекрасно нещо от това,казвам го като минала и през двата вида раждане) избирайки лекар споделяте желанието си и не мисля,че ще ви увещават за секцио.
Успех!
Здравейте, момичета Simple Smile В 7 месец съм и въпросите, свързани с раждането, вече са неизбежни. Много искам да родя естествено, ако всичко е наред разбира се, и ще оценя всяко мнение за специалист от АГ, който да не настоява за секцио (от това, което чета, оставам с впечатление, че много от тях предпочитат 🙄)
Благодаря предварително ❤
Много Ви благодаря Simple Smile

# 57
  • Мнения: 147
Здравейте да попитам ако съм с избор на екип само на кой етаж ще ме настанят чета теми но се обърквам с тези етажи. Също задължително ли е да ме приемат един ден преди раждането? Ще раждам секцио ако има значение видях, че избор на екип е 600 лв ако няма промяна.

# 58
  • Мнения: 37
Ако не си платиш за стая те настаняват на етажа с ромките (нямам нищо против тях), но стаите не са хубави, т. е. няма много удобства, като например контакт да си зареди телефона, хладилник. Нз кой точно се води. На 6 етаж - с подобрени битови условия и по две в стая е 60 лв. на ден, а в самостоятелна на същия етаж е 80 лв. ВИПа е на 7 етаж и е по 120 лв. на ден.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 121
В самостоятелната на 6 етаж има ли хладилник, телевизор, топла вода? Защото едно майче беше казало, че нямало винаги топла вода и си носела ел. кана за да преварява шишетата на бебчо?

# 60
  • Мнения: 25 732
В самостоятелната на 6 етаж има ли хладилник, телевизор, топла вода? Защото едно майче беше казало, че нямало винаги топла вода и си носела ел. кана за да преварява шишетата на бебчо?
Какви шишета преварявате, като лични шишета са забранени?! От АГ дават добавка в техни шишета.
Раждах на 7ми, но вярвам че в това отношение правилата са еднакви.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 121
Всеки ми казва да си нося шише, жени раждали скоро и отделно аз лично не бих искала да ползвам някакви от болницата, а мои. Аз все пак ще си взема, никой няма да ми бърка в багажа, надявам се.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 14:28 от Bellatrixxx

# 62
  • Мнения: 25 732
Всеки ми казва да си нося шише, жени раждали скоро и отделно аз лично не бих искала да ползвам някакви от болницата, а мои. Аз все пак ще си взема, никой няма да ми бърка в багажа, надявам се.
Да питам. Какво ще слагате в това шише?

# 63
  • Мнения: 15 356
Изобщо шише не съм носила и не ми е трябвало.Хладилник има ,общ е за две стаи,топла вода има.
АМ ви дават те в техни шишета и биберони,оставяте го и хората си го вземат.

# 64
  • Мнения: 988
Шишета не Ви трябват.
Дори и да не кърмите носят АМ в шишета от болницата,Вие ще го пресипвате във Вашите ли? Техните са стерилизирани!
Ненужни са.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 121
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.

# 66
  • Мнения: 15 356
Бебето се носи на следващият ден след секциото.
Прочети за кърменето и лактацията повече,казвам го без да св заяждам .Коластрата няма да ти текне като чешма за да я събираш.Дори и да е така,не може да се дава на бебе кърма,коластра или каквото и да е седяло с дни.
Остави му място в коремчето за истински важното ,вода не му трябва  .

# 67
  • Мнения: 25 732
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
След секцио коластрата няма да тръгне на момента, спокойно. И идеята да се събира в някакво шише с неясен произход, е меко казано, безумна. Вода, веднага след раждането не се дава на бебето! То стомаха му е колкото една черешка когато се роди. Не сте първата,която ще ражда ииска най доброто за бебето си. В АГ стимулират кърменето, ако видят че имате достатъчно кърма, и добавка може да не донесат.
За кърменето, ако го желаете, ще се получи.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 121
Проблема ми е, че не ми е ясно просто и това ме побърква, защото изгледах сто уебинара за кърменето и навсякъде казват, колкото по рано се сложи бебето на гърда толкова по-добре за стимулацията и за по-нататъшно кърмене. А много жени ми казаха, че носят бебето на 3ден... знам ли ако е така дали няма да ми се появят отоци на гърдите и да се наложи да се изцедя, а бебе да няма? В никой случай не се заяждам, просто имам хиляди въпроси и всеки ми отговаря различно ии..

# 69
  • Мнения: 15 356
Няма такова нещо,днес раждаш ,утре ти дават бебето .Момичето в стаята до мен получи не отоци,а направо й бяха камък гърдите,акушерката й прави компреси,изцеди я,идваше по няколко пъти на вечер .Неонатоложка ми помогна на мен за кърменето,изобщо не се тревожи .В първите дни само на гърда трябва да е бебето,на всеки 20 мин го слагаш ,така се стимулира лактацията .

# 70
  • Мнения: 828
Проблема ми е, че не ми е ясно просто и това ме побърква, защото изгледах сто уебинара за кърменето и навсякъде казват, колкото по рано се сложи бебето на гърда толкова по-добре за стимулацията и за по-нататъшно кърмене. А много жени ми казаха, че носят бебето на 3ден... знам ли ако е така дали няма да ми се появят отоци на гърдите и да се наложи да се изцедя, а бебе да няма? В никой случай не се заяждам, просто имам хиляди въпроси и всеки ми отговаря различно ии..
На мен в Майчин дом ми дадоха бебето още не си усещах краката. Веднага го сложих на гърда, ала бала. Но има жени, на които го дават на следващия ден и пак кърмят успешно даже години... Не се притеснявай от този момент. В АГ носят бебето на следващия ден. Не е фатално за кърменето. В момента, в който ти го дадат го слагаш на гърдата и то си знае работата. Ще тръгне коластрата, не бой се. Няма да ти се появяват отоци веднага. Това става вече като слиза зрялото мляко, което няма как да стане без да имаш бебе ,което да стимулира. Може да си вземеш помпа за твое успокоение, но бебето ще ти бъде донесено по-скоро.

# 71
  • Мнения: 25 732
В АГ носят бебето на следващия ден.
Не точно.
В АГ, след секцио има 24 часа в реанимация. На ден 2, превеждат  в стая. Бебето го носят на 3тия ден сутринта, ако всичко е наред с майката и със бебето.Моето беше на лампа, аз на кръвопреливане и ми я донесоха чак на 4тия ден. Това не попречи на кърменето. И без това до 3-тия ден нямах нищо в гърдите.

# 72
  • Мнения: 465
Аз не съм съгласна, че организацията в Майчин дом е на ниво.
Също като повечето момичета, за мен беше важно да получа компетентно мнение, адекватно и качествено наблюдение, изследвания, които се правят на едно място, също и отношение.
Това всъщност, което правят е нищо повече от изследвания под калъп и стискат палци бременността да мине благополучно.
Аз се следях при Наталия Юдова, платен пакет. След година опити, се заблудих, че тя е моя човек... уви!
 Освен 10 минутен преглед, нито веднъж не ми проследи кръвотока, нито веднъж не пусна доплер. За тяхното 4Д изобщо няма да коментирам. Не ми се направи нищо допълнително, освен 3 кръвни картини за 9 месеца, урина и по-често секрет и то по мое искане. Шийката ми беше измерена само веднъж в 12 г.с.
Не взеха под внимание фамилната ми обремененост, както и това, че започнаха да ми се подуват крайниците към 6 месец, което според проф. Паскалева(хематолог от София) е било признак за прееклампсия. Снежана ми каза, че с притеснения нищо няма да мога да направя и че няма да си реша проблема притеснявайки се.
Игра на руска ролетка. Няма да изпадам в детайли, ще напиша само, че бебето ми беше добре до 36 г.с, когато една нощ спря да се движи и край... една нормална бременност завърши с мъртво родено бебе!
Та, когато нещо се обърка нито администрация, нито следящ лекар никой не оказва съдействие!
 Няма да спестя нищо- Юдова се правеше, че не ме вижда, докато аз се чудех откъде да намеря сили да родя детето си мъртво.
Казахте, че администрацията имат добра организация. Нормално ли е за всички вас да получите аутопсия след 1 месец чакане на 1 хвърчащ лист без печат, да вдигат рамене защо няма печат и подпис и още нещо, да е сгрешен полът на детето? Оплетоха се в лъжите си..
Изисквах копия с подпис и печат на картона с всички мои изследвания и с тези на детето ми. Тези неща, за които съм платила 645 лв и които са мое право! В такъв момент само лъжи, след лъжи слушах, но с 3000 мъки успях да ги взема.
Изписаха ме без да разбера как нормална бременност приключи така... Не знаех, че е нужна освен аутопсия и хистология на плацентата... Прикриха своята некомпетентна колежка.
Хубавото, което беше е, че ми изписаха 20 дни инжекции хепарин... което е предпазило мен...в последствие търсейки причините разбрах защо са го направили.
Пиша го само, за да ви кажа, че не всяка история е щастлива. Пиша ви го, за да ви кажа, че нито кетеринга на МД има значение, нито удобствата, след като детето не е живо или има някакъв проблем. Пиша ви, за да предпазя колкото се може повече бременни, да изискват доплер и често проследяване на кръвотока, защото това спасява живот! Моето бебе беше напълно доносено, без проблеми... а аз все още не знам причината за смъртта му вътре утробна, т.к не изследваха плацентата, а я прикриха!

# 73
  • Мнения: 828
Аз ,ако имам втора бременност, не бих я следила отново в Майчин дом. Изобщо не останах очарована от проследяването и пакета. Плащаш за нищо. Бях на косъм да родя в 32г.с ,защото никой не ми обърна внимание, че съм с болезнени контракции. В последствие се видя скъсената шийка ,защото аз настоях за преглед при дежурния, след 5 дни шийката беше още по скъсена ,което стана ясно при преглед при съвсем различен лекар. Ако бях послушала съвета да си пия магнезия и времето щяло да си покаже ,не ми се мисли. Стоях 4 дни на системи и инжекции, че да си докарам до край бременността. След операцията нито следящия лекар, нито акушерката дойдоха да ме видят, даже веднъж. Явно са били заети. Направих възпаление на операцията, трябваше да си платя 140лв за дренаж на лекаря, който е правил секциото. Така и не ми се каза причината за възпалението. Напоследък има доста добри отзиви от Окръжна ,та ако имам второ дете избора ще е между АГ и ОБ 🤣

# 74
  • Мнения: 96
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
Двете си деца, родих със секцио в Аг-то, същия ден акушерката от неонатологията (много мили, млади момичета работят там) носи бебетата в реанимацията, да ги покажат на майките, двата пъти ми направиха страхотни снимки с бебенцата, само няколко часа след операцията. Първия път, поисках още реанимацията да го сложа бебето на гърда, но акушерката, която ги донесе, не ми разреши. При второто раждане, нямаше проблем и бебчо дори засука и сука около 5 мин, преглъщаше, успокои се и заспа. На втория ден сутринта идва рехабилитаторката и те раздвижват, към 10-11 вече си в стаята на етажа. Двата пъти съм искала да ми донесат детето още на втория ден след операцията, ти преценяваш как се чувстваш и дали ще си в състояние да се грижиш за бебето. Донесоха ми ги след 12 часа, към 13. Двата пъти нито веднъж не съм давала от добавките, които носят от неонатологията, не са ми правили проблем за това, просто съм ги слагала много често на гърда, като по този начин стимулираш лактацията и по-голям обем кърма. Имай предвид, че стомахчето на новородено бебе е с много малък обем и им е нужно съвсем малко кърма да се нахранят. Шише за вода не е нужно да носиш, неонатолозите не разрешават, такива са актуалните препоръки в света, да не се дава вода, само кърма. От полза може да ти е помпата, ако не носиш и ти се налага, в отделението имат страхотна електрическа на Медела. Останах много доволна от грижите и персонала, както в реанимацията, така и в отделението. Бях на 6ти етаж, стаите са прилични, етажа, баните са след ремонт, има топла вода и хладилник. Единствената ми забележка е спалното бельо, захабеничко си беше, за вип етажа разпределят шарени, по-нови комплекти, не бели, също някои санитарки не си вършеха много съвестно работата, откъм почистване на стаите и баните. С много приятни чувства и добри спомени останах и двата пъти, като 2рия път е бил съвсем скоро. Важното е да си спокойна и с позитивна нагласа!! Да вярваш във професионализма на персонала, да не подхождаш със съмнение и негативизъм към всичко, ако имаш въпроси просто питаш, никой няма да ти откаже! Леко раждане и успех с кърменето!

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 08:15 от Cattley

# 75
  • Варна
  • Мнения: 121
Е аз искам да кърмя, а със секцио и това АМ как ще стане? На мен кърмата ми изобщо няма да тръгне ... не мога да разбера как става цялата тая работа, искам това бебе да си изпие коластрата в началото, къде да я събирам и кога ще я давам изобщо като ще ми донесат бебето на 3 ден и после как да го кърмя и да му давам АМ ? То на него ще му стига едното.. и отделно искам и вода да му давам, колкото да си изплакне устата, все 1 шише ще ми трябва било то за вода дори.
Двете си деца, родих със секцио в Аг-то, същия ден акушерката от неонатологията (много мили, млади момичета работят там) носи бебетата в реанимацията, да ги покажат на майките, двата пъти ми направиха страхотни снимки с бебенцата, само няколко часа след операцията. Първия път, поисках още реанимацията да го сложа бебето на гърда, но акушерката, която ги донесе, не ми разреши. При второто раждане, нямаше проблем и бебчо дори засука и сука около 5 мин, преглъщаше, успокои се и заспа. На втория ден сутринта идва рехабилитаторката и те раздвижват, към 10-11 вече си в стаята на етажа. Двата пъти съм искала да ми донесат детето още на втория ден след операцията, ти преценяваш как се чувстваш и дали ще си в състояние да се грижиш за бебето. Донесоха ми ги след 12 часа, към 13. Двата пъти нито веднъж не съм давала от добавките, които носят от неонатологията, не са ми правили проблем за това, просто съм ги слагала много често на гърда, като по този начин стимулираш лактацията и по-голям обем кърма. Имай предвид, че стомахчето на новородено бебе е с много малък обем и им е нужно съвсем малко кърма да се нахранят. Шише за вода не е нужно да носиш, неонатолозите не разрешават, такива са актуалните препоръки в света, да не се дава вода, само кърма. От полза може да ти е помпата, ако не носиш и ти се налага, в отделението имат страхотна електрическа на Медела. Останах много доволна от грижите и персонала, както в реанимацията, така и в отделението. Бях на 6ти етаж, стаите са прилични, етажа, баните са след ремонт, има топла вода и хладилник. Единствената ми забележка е спалното бельо, захабеничко си беше, за вип етажа разпределят шарени, по-нови комплекти, не бели, също някои санитарки не си вършиха много съвестно работата, откъм почистване на стаите и баните. С много приятни чувства и добри спомени останах и двата пъти, като 2рия път е бил съвсем скоро. Важното е да си спокойна и с позитивна нагласа!! Да вярваш във професионализма на персонала, да не подхождаш със съмнение и негативизъм към всичко, ако имаш въпроси просто питаш, никой няма да ти откаже! Леко раждане и успех с кърменето!


Благодаря ти ! Изключително полезен отговор! 🥰

# 76
  • Варна
  • Мнения: 121
Някой има ли информация за патологията на 8 етаж? Стаите как са? Има ли вариант да е самостоятелна? Наистина ли има хлебарки? Ии баните как са? Общо взето всичко?

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте и на мен ми е за първи път да ходя в аг варна незнам нищо от кой лекари сте доволни разбрах за вип етажа    грижат ли се за вас и бебето или само се карат. Питам защото за мен е нещо ново ражда в майчин дом миналата година и беше ад отношение всичко даже и детето си загубих.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 48
Някой има ли информация за патологията на 8 етаж? Стаите как са? Има ли вариант да е самостоятелна? Наистина ли има хлебарки? Ии баните как са? Общо взето всичко?
Преди 2 години бях в патология няколко пъти, баните не са лукс, но е чисто, лично аз хлебарки не съм виждала, колкото до стаите мисля,че можете да помолите да бъдете сама, ако няма много пациенти приети.

# 79
  • Мнения: 465
Явно в Майчин дом е практика, когато нещо се обърка или случаят е извън калъпа, да се държат зле... При мен изхода също беше със загуба, но с разликата, че аз и близките ми не позволихме да си правят своеволия и грубо отношение, но опитаха!

# 80
  • Мнения: 147
Здравейте някой има ли актуална информация какво е положението на 4-ти етаж в АГ?

# 81
  • Мнения: 18
Раждах 2003г и 2006г в Аг със секцио, на 23.08 ми предстои трето секцио там. Радвам се да прочета положителните отзиви за болницата. Стигам до извода, че нищо не се е променило - акушерките и сестрите - любезни и отзивчиви, помагат и обясняват. Аз бях много млада когато родих за първи път там и ако не бяха те, не знам как щях да се оправя. Показаха ми как се слага памперс, как се повива бебе, как да го сложа на гърдата, как трябва да засуче и всичко останало в подробности.. В реанимация та отношението беше същото. Да, не беше лукс, тогава вип етажите ги нямаше, но всичко друго беше топ.

# 82
  • Мнения: 12
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?

# 83
  • Мнения: 2 583
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?
Аз се следя при него в момента.
Имам едно нормално раждане в АГ преди 7 години, при др Г. Георгиев. Бях доста доволна, не говори много, но се чувствах спокойна с него и пазя само хубави спомени. Винаги съм била убедена, че и второто ще е при него. Но този път ще съм в МД, защото др Иванов ми допадна доста. Имам проблем, за който в АГ ще ми направят секцио без да се замислят, а в МД съм сигурна, че първо ще ме пробват за нормално. И всъщност цената и на двете места е една и съща, но има голяма разлика в грижите след секцио и плюса определено е за МД. При мен тези факти наклониха везните в тяхна полза.

# 84
  • Мнения: 12
Здравейте ,някой следял ли е бременността си при д-р Мирослав Илиев от МД?
Аз се следя при него в момента.
Имам едно нормално раждане в АГ преди 7 години, при др Г. Георгиев. Бях доста доволна, не говори много, но се чувствах спокойна с него и пазя само хубави спомени. Винаги съм била убедена, че и второто ще е при него. Но този път ще съм в МД, защото др Иванов ми допадна доста. Имам проблем, за който в АГ ще ми направят секцио без да се замислят, а в МД съм сигурна, че първо ще ме пробват за нормално. И всъщност цената и на двете места е една и съща, но има голяма разлика в грижите след секцио и плюса определено е за МД. При мен тези факти наклониха везните в тяхна полза.

А в кой месец си ? Фетална морфология  направи ли си при него ?

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 20:16 от Gabi2332

# 85
  • Варна
  • Мнения: 102
Здравейте, да споделя и аз какво научих, въпреки че раждането ми предстои, повече инфо след това 🙂 Предстои ми второ раждане (първото беше преди 8,5г в ОкрБ без избор на екип, падна се д-р Свраков, който на практика седя на един стол, а израждането прави акушерката, нормално зачеване, нормално раждане). Сега имах проблеми със зачеването и се стигна до инвитро, поради което отдавна се насочих към АГ и центъра им на 7ет. Мога да кажа само хубави неща за целия екип там-ак.Анна Несторова, проф. Ковачев, доц. Кисьов, д-р Александров, д-р Анжел и др.чиито имена не запомних, но всички са много мили и организирани. След сполучливо зачеване започнах ЖК при д-р Анжел и ак. Нина Ненова в мед.център на АГ, всичко там е прилично и организирано, не се чака много. Сега вече големия ден наближава (около 40дни до термин) и тази седмица ходих на преглед при д-р Боян Георгиев с идеята да раждам при него. Хареса ми, приятен, усмихнат, внимателен, отворен за въпроси. Твърдо съм за нормално раждане, дано не наложи нещо секцио. От тук и от сайта на АГ разбрах за етажите в АГ как седят нещата със стаите и цените и съм много разколебана, сякаш клоня за 6ет, но май не искам да съм сама в стая, няма да има с кого една дума да си кажа (както и свиждания няма с тази епидемия)...От друга страна пък, ако бебетата ни плачат по различно време, няма да може да си почиваме оптимално....ще го коментирам с д-ра следващия път, също и ще видя да се снабдя с актуален списък за родилното, ще го кача тук.

# 86
  • Мнения: 96
Стаите на 6 етаж не са много големи, между леглата не е голямо разстоянието и е по-комфортно да е сам човек. Пускането и гледането на телевизора, когато на вас ви се иска да е тихо, също може да е неприятно, както и различен режим на сън при бебетата. Две стаи делят 1 баня и са с 1 фоайе, така, че може да се запознаете с някой от съседната стая, пък и разликата в цената е само 20лв.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 102

Взех списък за родилно в АГ. Няма нищо особено, само тези 2 комплекта пелени за бебето се имат в предвид тези комплекти, които се продават по 2 бархетни и 2 тензухени? Съответно, както са си запечатани, неотваряни, непрани ли са? Мъжа ми сега ме замисли за 7 етаж, тъй като имам доп.здравно осигуряване и така или иначе ще ми поемат вероятно всичко по раждането, дали да избера 7 етаж пред 6ти? Д-ра каза, че може да се ражда на 2 етаж и престоя ти да е на 4ти (общия етаж), или престой на 6ти етаж с подобрени битови условия, съответно може и самостоятелна, каза че имат доста стаи. Другия вариант е раждане на 7 етаж-VIP и там си оставаш. Ще го мисля още явно....

# 88
  • Мнения: 21

Взех списък за родилно в АГ. Няма нищо особено, само тези 2 комплекта пелени за бебето се имат в предвид тези комплекти, които се продават по 2 бархетни и 2 тензухени? Съответно, както са си запечатани, неотваряни, непрани ли са? Мъжа ми сега ме замисли за 7 етаж, тъй като имам доп.здравно осигуряване и така или иначе ще ми поемат вероятно всичко по раждането, дали да избера 7 етаж пред 6ти? Д-ра каза, че може да се ражда на 2 етаж и престоя ти да е на 4ти (общия етаж), или престой на 6ти етаж с подобрени битови условия, съответно може и самостоятелна, каза че имат доста стаи. Другия вариант е раждане на 7 етаж-VIP и там си оставаш. Ще го мисля още явно....
Здравей, днес и аз си взех списък за АГ Варна и ми казаха пелените да са запечатани. Аз имам 2 въпроса Дрешките колко комплекта да бъдат? и втория Моля, Ви разяснете ми  за етажите малко повече че нещо немога да разбера цени и привилегии.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 102
Не е сигурно колко дни ще е престоят ни, но предполагам по едни дрешки на ден трябва да е ок, ако нещо видя, че не стига, или (дано не се случва) ако се наложи удължаване на престоя, ще чакам таткото да донесе още неща. Мисля, че няма проблем за носене на багаж, виждала съм как оставят торби с бележка за кого са долу на входа и периодично ги качват. Относно етажите това, което аз знам е, че на 4 етаж настаняват всеки, който не желае да си доплаща  (нещо минимално е 4-5лв леглоден). На 6етаж се водят "подобрени битови условия", като стаите са за двама срещу 60лв на ден, две стаи ползват общо коридорче и обща баня. Ако искаш да си сам, при същите условия, но сам в стаята-80лв на ден. А ВИП етажа е 7, там е 120лв на ден. Какви са точно привилегиите не съм сигурна, до колкото съм срещала коментари, обслужването и на двата платени етажа е добро (много по-добро от 4етаж) от санитарки, акушерки и т.н., обръщат ти внимание повече, сам си в стая, по-хубави чаршафи, такива неща. Ако някой знае нещо повече за разликите, моля да сподели.

# 90
  • Мнения: 21
Не е сигурно колко дни ще е престоят ни, но предполагам по едни дрешки на ден трябва да е ок, ако нещо видя, че не стига, или (дано не се случва) ако се наложи удължаване на престоя, ще чакам таткото да донесе още неща. Мисля, че няма проблем за носене на багаж, виждала съм как оставят торби с бележка за кого са долу на входа и периодично ги качват. Относно етажите това, което аз знам е, че на 4 етаж настаняват всеки, който не желае да си доплаща  (нещо минимално е 4-5лв леглоден). На 6етаж се водят "подобрени битови условия", като стаите са за двама срещу 60лв на ден, две стаи ползват общо коридорче и обща баня. Ако искаш да си сам, при същите условия, но сам в стаята-80лв на ден. А ВИП етажа е 7, там е 120лв на ден. Какви са точно привилегиите не съм сигурна, до колкото съм срещала коментари, обслужването и на двата платени етажа е добро (много по-добро от 4етаж) от санитарки, акушерки и т.н., обръщат ти внимание повече, сам си в стая, по-хубави чаршафи, такива неща. Ако някой знае нещо повече за разликите, моля да сподели.
Благодаря Simple Smile за изчерпателният отговор Наистина ако някой знае повече подробности да сподели Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 124
Моите пелени бяха изпрани, изгладени и в багажа.Ползвах си ги аз.Не са ми търсили и не съм оставяла.Дрехи поне 1 чифт на ден, все пак се цапат при някои случаи, а и те са мънички като обем дрешките.Аз бях на 7ет

# 92
  • Варна
  • Мнения: 62
Мен ме изсписаха преди няколко дни от АГ. Без избор на екип бях, който ми се падна на смяна.Избрах да съм в самостоятелна стая на 6 етаж, банята и тоалетната са общи и за двете стаи, ремонтирани са, топла вода има само сутрин, докато къпят бебетата. По някое време я спират..  Парното също не работеше и беше хладно. Храната не е кой знае какво, но ставаше. Багаж може да се носи, но го оставят долу и някой ви го качва после. Има телевизор, работи със жетони.  Пелени не са ми искали, всичко, което си носех, си го използвах аз. Дрешки колкото си прецените, аз се бях запасила Simple Smile хавлийка за бебето за банята също си вземете, шапка, ръкавички. Това е, което се сещам Simple Smile

# 93
  • Мнения: 3 124
Лигавничета под бузката може да слагате, нощници поне 2 за родилката, аз телевизор не ползвах, не исках, при мен февр 2020 на 7ет имаше топла вода постоянно и парно също, даже ставаше жега на моменти и отварях.Споменавала съм и като полезно от ДМ еднократни подложки за ВЦ , като хартия са и от хигиенна точка са удобни при секцио особено.

# 94
  • Мнения: 42
Раждах Август месец. Така е както го описвате. Бях в двойна стая на 6 етаж. Нещата са приемливи като за болница. Имаше някакво ниво на хигиена. 7ет се води ВИП до толкова, че има климатик в стаята и ако не беше пандемията може да ви идват на свиждания и дори да остават да пренощуват при вас.
Та в сегашната ситуация ВИП стаята е безсмислена и условията са равносилни на самостоятелна стая от 6ет.
Доколкото разбрах на 4ет предимно настаняват дами от ромски произход и не е препоръчителен, дори нямало контакти в стаята.
Ако има нещо, което не сте си взели в багажа, по всяко време може да ви бъде оставено долу на входа с бележка с вашите имена и в коя стая сте и някой да ви ги качи.

Не е сигурно колко дни ще е престоят ни, но предполагам по едни дрешки на ден трябва да е ок, ако нещо видя, че не стига, или (дано не се случва) ако се наложи удължаване на престоя, ще чакам таткото да донесе още неща. Мисля, че няма проблем за носене на багаж, виждала съм как оставят торби с бележка за кого са долу на входа и периодично ги качват. Относно етажите това, което аз знам е, че на 4 етаж настаняват всеки, който не желае да си доплаща  (нещо минимално е 4-5лв леглоден). На 6етаж се водят "подобрени битови условия", като стаите са за двама срещу 60лв на ден, две стаи ползват общо коридорче и обща баня. Ако искаш да си сам, при същите условия, но сам в стаята-80лв на ден. А ВИП етажа е 7, там е 120лв на ден. Какви са точно привилегиите не съм сигурна, до колкото съм срещала коментари, обслужването и на двата платени етажа е добро (много по-добро от 4етаж) от санитарки, акушерки и т.н., обръщат ти внимание повече, сам си в стая, по-хубави чаршафи, такива неща. Ако някой знае нещо повече за разликите, моля да сподели.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 102
Открих тази тема, има актуално инфо: ВИП отделение към АГ болница Варна
https://m.bg-mamma.com/?topic=1027879
За да не разводняваме тук темата 🙂

# 96
  • Мнения: 855
Момичета, може ли да споделите в крайна сметка какви точно са тези 2 комплекта пелени? Какъв размер, каква материя? Аз съм си поръчала разни пеленки, но не знам дали ще са подходящи за болницата, също съм се насочила към АГ и не разбрах в крайна сметка всичко занесено си го ползваме ние, или остава за болницата като на други места? И виждам, че няма никаква козметика за бебчо в списъка, те ли предоставят ако е необходимо след баня, или реално в първите дни не се ползва изобщо? Ох, и на мен ми е първо и се чувствам като абсолютен идиот Simple Smile благодаря, че споделяте актуална информация, друго си е да чуеш от минали от там, не само от доктора или сестрата.

# 97
  • Мнения: 697
Момичета, може ли да споделите в крайна сметка какви точно са тези 2 комплекта пелени? Какъв размер, каква материя? Аз съм си поръчала разни пеленки, но не знам дали ще са подходящи за болницата, също съм се насочила към АГ и не разбрах в крайна сметка всичко занесено си го ползваме ние, или остава за болницата като на други места? И виждам, че няма никаква козметика за бебчо в списъка, те ли предоставят ако е необходимо след баня, или реално в първите дни не се ползва изобщо? Ох, и на мен ми е първо и се чувствам като абсолютен идиот Simple Smile благодаря, че споделяте актуална информация, друго си е да чуеш от минали от там, не само от доктора или сестрата.

Еднократни пелени искат , за да не изцапаш чаршафите  , да сложиш на кантара , след баня докато ги подсушете🙂 но аз носех и по една памучна пелена - използвах я за чаршаф в леглото на децата . Козметика имат там , ако искаш си носи . Ако искаш пиши и на лични , ако имаш някакви въпроси.

# 98
  • Мнения: 855
Усмивка, благодря за бързата реакция, но явно не съм се изразила правилно. Еднократните подложки са ясни, интересува ме по - скоро тези от номер 3 за бебето - дрешки и 2комплекта пелени. Та какви са тези 2 комплекта пелени - гледах едни комплекти се продават 2 малки с 2 по - големи, едните памучни, другите бархетни, нещо от сорта ли? И според раждалите скоро там - това от списъка горе - долу достатъчно ли е наистина? Аз имам идеи за допълване, но все пак ще е полезно ако някой сподели. Сега обаче се прехвърлих в темата за 7 ет, макар че още не съм сигурна дали ще е там или 6ет. Благодаря отново Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 124
Има неща,които може да допълниш, ще ти пиша после.
А иначе да, тези комплекти с памучни и бархетни са, аз си ги купих от борсата и ми обясниха, аз се чудих също, изпрах и изгладих и ги носих.Нищо не съм оставяла, козметика не ти е нужна, но може да си носиш ако решиш, аз съм носила мостри.То вече взех да забравям,хаха.

# 100
  • Мнения: 855
Благодаря ви Simple Smile май вече горе-долу се изясняват нещата. И по списъка като че ли съм почти готова. Само да реша 6 или 7 ет, но май и за там вече вътрешно съм решила. Ще коментирам и с док Simple Smile успех на всички, на които им предстои избор между АГ и МД дано е най-правилния за вас Simple Smile

# 101
  • Мнения: 16
А каква козметика ползват за бебетата в АГ Варна?

# 102
  • Мнения: 25 732
Беше на ХИП козметиката.

# 103
  • Мнения: 96
Преди 3 и преди 1 години ползваха козметиката на Бебо, измиващ гел и олио.

# 104
  • Мнения: 16
А пише памперси, но колко памперси трябва да взема с мен. Това също не ми е ясно.

# 105
  • Варна
  • Мнения: 633
А пише памперси, но колко памперси трябва да взема с мен. Това също не ми е ясно.
Една малка опаковка от памперси. Края на октомври къпаха бебетата с Кря Кря, даже не знаех че съществува още. Много приятно миришеше на малини Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 16
А документи освен на майката за бащата трябва ли да носим някакви документи?

# 107
  • Варна
  • Мнения: 62
Аз направих копие от личната карта на мен и на мъжът ми и копие от свидетелството за сключен брак за записването на бебето.
А документи освен на майката за бащата трябва ли да носим някакви документи?

# 108
  • Мнения: 96
Малък пакет единичка на Lupilu ot Lidl бях взела, компактни са и други майки бяха с такива, после ползвах на Pampers premium care

# 109
  • Мнения: 111
Ще споделите ли мнение след като е минало време? Simple Smile
Здравейте, аз също се включвам в групата да поразпитам малко. Аз съм 9г.с. и все още не съм избрала аг, което да ме следи. Предвид ситуацията ме интересуват апаратурата и от гледна точка на това дали всички необходими изследвания да се правят в самата сграда (било то АГ или МД), ако предположим една нормална бременност без проблеми. Насочила съм се към Евгения Георгиева за ЖК за сега, говорих и с акушерката, която ми обясни, че някои изследвания ще се правят в терапията (нз дали е обикновено така или не). С тези вируси малко не ми се обикаля по болниците, а става въпрос едва на първите необходими. Тези, които вече са се следили в АГ, можете ли да ми кажете, за кои изследвания ще се наложи да ходя по други болници, а тези които са били в МД да споделят опита си от там? Също така относно първата ФМ, кого бихте препоръчали като специалист?

ПП. Тези отворени врати къде може да видим кога ще са, ако изключим извънредното положение?

Здравей, аз се следя при съпруга на Евгения- Боян Георгиев. За нея съм чувала само хубави отзиви, но по вътрешно усещане от години не предпочитам жени- АГ. Апарата в кабинета му е доста добър. Той ми прави ФМ. Всеки път ми пуска 4Д да си гледам физиономията на бебока. Разбира се може да си избереш и друг доктор, в друг град, болница. Много майки предпочитат Добрич за ФМ. Ако искаш мога мнение и за там да дам.
Относно изследванията. В Терапията ме изпратиха само веднъж- да си занеса кръвта за БХС. Но аз отидох да се регистрирам в 13 г.с +6, което си беше последния възможен ден за това изследване и може би ме изпратиха, за да не изтърва срока. Затова моя случай не е критерий дали всеки път пращат пациентите. За други изследвания не са ме размотавали- кръв, вагинални секрети, урина. До колкото разбрах работят с Кандиларов.
Аз съм с пакета от 400 лв. Не съм доплащала за нищо друго. Дори за ЛКК. Самата комисия се провежда в самия медицински център, където са и кабинетите на докторите. Не са ме размотавали по други болници.
Постоянно съм във връзка са акушерката от самото начало, отзивчива е,  отговаря и събота и неделя на разни паникьосани въпроси. За други въпроси за там конкретно може да ми пишеш на ЛС.
Все още съм в процес на бременеене, така че не мога да дам инфо до края кое как ще е. И аз чакам да отворят Отворените врати.

# 110
  • Мнения: 111
Здравейте! Разбутвам стара тема, но виждам,че сте раждала при Танев. Естествено раждане ли ви води?
АГ, разбира се. Това е най доброто в североизточна България неонатологично заведение. МД е един хотел и нищо повече.

Родих при Танев. С този лекар бих родила още 20 бебета (не беше никак лесно, и кръв ми преливаха и много драми преживях), но човека е уникален професионалист.

# 111
  • Мнения: 25 732
Здравейте! Разбутвам стара тема, но виждам,че сте раждала при Танев. Естествено раждане ли ви води?
АГ, разбира се. Това е най доброто в североизточна България неонатологично заведение. МД е един хотел и нищо повече.

Родих при Танев. С този лекар бих родила още 20 бебета (не беше никак лесно, и кръв ми преливаха и много драми преживях), но човека е уникален професионалист.
Не. Планирано секцио.
По.мед..причини.

# 112
  • Мнения: 7
Здравейте! Виждам,че не е писано от доста време в темата, но не намерих друга по- актуална и се надявам на отговори на някой друг въпрос от мама родила наскоро в АГ.  
Решила съм да раждам при д-р Г. Георгиев.  Четох доста положителни мнения за АГ и Георгиев, препоръча ми го близка и накрая се реших.
Реших да оправям списъка за болницата, вече съм в 33 г.с. и четох за пелените два комплекта, но явно нещо не схващам и да питам 😀 Купих днес един, вътре са 4 - две тензухени и две памучни като са различни по размер. Трябва ли да взема още един пакет, тоест общо 8 броя пелени и освен това мисля да ги изпера и гладя? Доколкото разбирам са си за лична употреба, но какво правя с тях, освен да постеля леглото, кантара? Особено с тези тензухените, толкова са тънки, изобщо не виждам логика в тях.... Първо дете ми е и съм изключително объркана, честно казано. 🙄😀
Благодаря предварително! 🙂

# 113
  • Мнения: 697
И аз не намирах логика в тях и не си купих такива пелени .

# 114
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте! Виждам,че не е писано от доста време в темата, но не намерих друга по- актуална и се надявам на отговори на някой друг въпрос от мама родила наскоро в АГ.  
Решила съм да раждам при д-р Г. Георгиев.  Четох доста положителни мнения за АГ и Георгиев, препоръча ми го близка и накрая се реших.
Реших да оправям списъка за болницата, вече съм в 33 г.с. и четох за пелените два комплекта, но явно нещо не схващам и да питам 😀 Купих днес един, вътре са 4 - две тензухени и две памучни като са различни по размер. Трябва ли да взема още един пакет, тоест общо 8 броя пелени и освен това мисля да ги изпера и гладя? Доколкото разбирам са си за лична употреба, но какво правя с тях, освен да постеля леглото, кантара? Особено с тези тензухените, толкова са тънки, изобщо не виждам логика в тях.... Първо дете ми е и съм изключително объркана, честно казано. 🙄😀
Благодаря предварително! 🙂
Аз раждах края на октомври, взех един пакет пелени. Дават се за да повият бебето първоначално в тях, докато е в детското отделение. Когато ти го донесат вече го обличаш в дрешките, които носиш.

# 115
  • Мнения: 7
Здравейте! Виждам,че не е писано от доста време в темата, но не намерих друга по- актуална и се надявам на отговори на някой друг въпрос от мама родила наскоро в АГ.  
Решила съм да раждам при д-р Г. Георгиев.  Четох доста положителни мнения за АГ и Георгиев, препоръча ми го близка и накрая се реших.
Реших да оправям списъка за болницата, вече съм в 33 г.с. и четох за пелените два комплекта, но явно нещо не схващам и да питам 😀 Купих днес един, вътре са 4 - две тензухени и две памучни като са различни по размер. Трябва ли да взема още един пакет, тоест общо 8 броя пелени и освен това мисля да ги изпера и гладя? Доколкото разбирам са си за лична употреба, но какво правя с тях, освен да постеля леглото, кантара? Особено с тези тензухените, толкова са тънки, изобщо не виждам логика в тях.... Първо дете ми е и съм изключително объркана, честно казано. 🙄😀
Благодаря предварително! 🙂
Аз раждах края на октомври, взех един пакет пелени. Дават се за да повият бебето първоначално в тях, докато е в детското отделение. Когато ти го донесат вече го обличаш в дрешките, които носиш.
Благодаря! ☺

# 116
  • Варна
  • Мнения: 62
Аз родих началото на октомври. Не са ми ги искали.

# 117
  • Мнения: 37
Здравейте, някой лежал ли е в АГ Варна за задържане на бременност? По скоро ме интересува дали се полага храна в такива случаи

# 118
  • Мнения: 21
Не се полага храна. Аз лежах 2021 г. Май месец и нямаше
Здравейте, някой лежал ли е в АГ Варна за задържане на бременност? По скоро ме интересува дали се полага храна в такива случаи

# 119
  • Мнения: 855
Аз лежах и на 6 и на 5 ет в рамките на няколко седмици и навсякъде имам храна. Най-добре питайте на място.

# 120
  • Мнения: 25 732
Здравейте, някой лежал ли е в АГ Варна за задържане на бременност? По скоро ме интересува дали се полага храна в такива случаи
Не съм лежала за задържане,но знам че првдлагат храна. Не става за ядене, но има.

# 121
  • Мнения: 16
Някой раждал ли е естествено в АГ Варна без избор на екип и лекар, просто който се падне на смяна! И да сподели как е преминало, отношението как е било..

# 122
  • Мнения: 15 356
Някой раждал ли е естествено в АГ Варна без избор на екип и лекар, просто който се падне на смяна! И да сподели как е преминало, отношението как е било..
Перфектно!При мен се получи проблем и за пет минути ме вкараха на спешно секцио.Но откъм отношение,подкрепа ,грижи и реакции нямам забележки никакви .

# 123
  • Мнения: 1 377
А защо не Окръжна?

# 124
  • Мнения: 251
Здравейте, доктор Сариев ли избрахте за следене? Как протече бременността🤗
Здравейте, момичета! Hug
Д-р Сариев проследява ли бременност, или само с ин витро се занимава?
Интересувам се от лекар, който да проследява рискова бременност
в по-напреднала възраст, съответно той да извърши и секциото.
На кого евентуално бих мога да се доверя?
Благодаря! Heart

# 125
  • Мнения: 1 432
Здравейте,
търся мнения за д-р Огнян Младенов?

Общи условия

Активация на акаунт