Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Магистър-фармацевт отговаря на вашите въпроси

• 25 819
  • 247
  •   1
Отговори
# 240
Здравейте.Незнам въпроса ми дали е за тук,но ще попитам.Така пия прахчета пикозитол от месец и половина,но 2 поредни цикъла имам много оскъден и къс цикъл и попринцип не е мн обилен но чак толкова оскъден не е бил.Нормално ли е това след като пикозитола трябва да поддържа хормоналния баланс и другото което е от време получавам зачапване извън цикъла,но ми се струва че е анално.Някакви мнения по въпроса ..?

# 241
Здравейте, имам важен въпрос към Вас. С мъжа ми този месец започнахме опити за бебе.
Мъжът ми от 2 месеца обаче си слага окситропин по 1 единица на ден. Посъветваха ни да го спре, тъй като влияе на хипофизата в мозъка и стимулира хормона на растежа. След консултацията спира вече да го поставя, но мен ме притеснява, ако вече съм забременяла, възможно ли е да има негативно влияние върху плода? Или в толкова ранен плодът не би се развил при някакви аномалии?
Благодаря предварително!

# 242
Здравейте, аз съм с диагностицирана астма от май месец, тази година и използвам два пъти дневно Junik autohaler, който съдържа beclometssondipropionat. Явно поради тази причина, повече от месец се боря с гъбички в устата. Използвам нистатин суспензия вече 18ти ден. Имам леко подобрение, но проблемът не е решен. Живея в Германия и лекарят ме посъветва да продължа с нистатина, докато станат 4 седмици. Дали има смисъл да продължа, при условие, че в устата ми продължават да се образуват бели частици? Има ли някаква хранителна добавка-пробиотик, разтвори за устната кухина или друго, което бих могла да използвам паралелно с лечението. Мисля да започна с приема на Дефендил, дали това би повлияло гъбичките по някакъв начин? Благодаря Ви!

# 243
Здравейте,
може ли да се приема Налтрексон в ниски дози, ако преди два месеца сме взели Кладрибин (това са основните съставки, търговските наименования са други)?
Доста късен отговор от моя страна, но това е много специфичен въпрос, на който би отговорил онколог. Моята работа няма допирни точки с тези активни съставки и за съжаление няма да съм ви полезен.

# 244
Здравейте г-н Димитров, бихте ли казали коя форма на мента, глог, валериана-на капки или таблетки е по- щадяща за хора с гастрит и колит?
Капките са по-щадящи поради простата причина , че се пропуска елемента на локалното, дори чисто механично дразнене от приетите таблетки, на които им трябва време да се разтворят. Капките са по-добрият вариант, макар да имат алкохол то той е, според мен, в пренебрежимо малко количество, за да дразни стомаха(освен евентуално при много много сериозна активна язва).

# 245
Здравейте имам възпаление на ухото от морето?!Лекувам го с цилоксан.Казаха да не го мокря!?Как да го пазя като си мия косата?!
Закъснял отговор, но универсален - тапи за уши, силиконови или восъчни, а също в краен случай тапи за уши за плуване - водоустойчиви и пазят ухото. Водоустойчива следоперативна лепенка достатъчно голяма да покрива ухото, но това е по-скоро в сферата на експериментите и е ако нямате друг избор.

# 246
Може ли да ми препоръчате слънцезащитно, което ще ме спаси от досадните малки пъпки, които ми излизат всяка година на морето по раменете и деколтето и не се махат дълго след това? И ако е възможно, на нормална цена. Simple Smile
Отговорът  малко закъсня, но е по повод малките пъпчици, които излизат след това. Най-вероятно слънцезащитата при редовното и обилно нанасяне запушва някои порички и се получават пъпки след това. По-вероятно се предизвиква от запушването на поричките, които остават под изгорелият от слънцето слой кожа. Ако забележите, след постепенното излющване на кожата на съответните места, проблемът отшумява. Често маслата съдържат вазелиново масло, а то малко или много предразполага към запушване на порите. Може би дерматолог по-специфично би определил, кое точно предизвиква проблема и кое ще го реши. Вариант е ако се засичате да ползвате по-често масла и спрейове вместо защита с минерален филтър, да смените на втората за експеримент. Възможно е да ви изненада.
А с какво се лекуват, ако вече са излезли тези пъпки?Simple Smile
Не трябва да се пипат, кожата да се ексфолира постепенно с някакъв скръб или други щадящи ексфолиращи средства за кожа, с което "запечатаните" възпаление места ще започнат по-бърза регенерация. Промивка със смрадлика(с памук или тампон) е добър вариант и цинков крем в тънък слой също може да бъде добавен. Вариант е също използването на салицилов спирт 1 или 2%.

# 247
Здравейте! Добавката Л-Карнитин съвместима ли е с кърменето?
Нормално организма сам си набавя L-Carnitine така, че това не е нещо ново за него. Единственото ново би било ,че ще е в малко по-голямо количество съответната аминокиселина, но това не представлява проблем. Не цялата доза ще попадне в майчиното мляко, даже далеч не цялата, а доста по-малко. Това е моята гледна точка. Смятам че педиатър или акушер-гинеколог би преценил по-добре, но това е моето мнение. Чистият Л-карнитин не би трябвало да е изненада и да крие притеснителни ефекти. Удачно е да се приема до 4 седмици, това трябва да имате предвид. После се спира, защото няма смисъл иначе.

Общи условия

Активация на акаунт