Въпрос за онлайн банкиране

  • 1 898
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте нова съм тук.Имам въпрос към тези които са по запознати да ми дадат съвет.Не знам дали темата ми е на правилното място.Имам лична сметка в банка и съответно дебитна карта на която ми превеждат детски надбавки и майчинство.Отскоро ползвам и мобилното приложение за онлайн банкиране.Има опция през него да се плащат битови сметки.Опитах веднъж да ползвам услугата но не ми се получи.Причината е че има поле в което Описание и ако не е попълнено не мога да продължа.Та въпроса ми е какво трябва да пише във въпросното поле? Благодаря предварително на тези които ще отговорят.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Ползвам онлайн банкиране към Уникредит, но го ползвам на лаптоп за плащане на сметки. Вчера пуснах плащане към А1 - не ми искаше основание, но вероятно трябва да се напише "плащане на сметка"

# 2
  • Мнения: X

Аз съм към Обб,ще се опитам да кача снимка за да видите за какво иде реч.Аз използвам таблет.

# 3
  • Мнения: X
Аз също съм към ОББ и имам приложението, но го ползвам за справки. Не съм ползвала активните услуги като плащане. Мисля, че трябва да заявиш изрично, че искаш да ползваш тези услуги, а аз направих обратното - заявих, че не искам да ползвам активни услуги.
Също, би могла да проверяваш сметките си в иПей и оттам да ги плащаш накуп, като ги избереш и въведеш номера на картата.

# 4
  • Мнения: X
Аз също съм към ОББ и имам приложението, но го ползвам за справки. Не съм ползвала активните услуги като плащане. Мисля, че трябва да заявиш изрично, че искаш да ползваш тези услуги, а аз направих обратното - заявих, че не искам да ползвам активни услуги.
Също, би могла да проверяваш сметките си в иПей и оттам да ги плащаш накуп, като ги избереш и въведеш номера на картата.
Услугата е активирана и по принцип може да се ползва и през мобилното приложение.Въпроса е че без попълнено поле Описание не мога да продължа с плащането.

# 5
  • Мнения: X
Ама съм и аз... Забравих да напиша в предишното мнение Simple Smile
Има ли поле, изрично кръстено 'Основание за плащане'? Ако няма, значи основанието се пише в полето 'Описание'. Тоест пишеш плащане по фактура #...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 149
Според мен това поле е да си кръстиш услугата, например Ток апартамент 1, Вода апартамент 2, нещо такова. Не е нормален превод за да се пише основание, битовите сметки си вървят по фактура номер... без да я пишеш всеки път.

Едит: В моето банкиране се казва "Пояснение", би трябвало да е същото.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 003
В моето ел. банкиране/Пощенска/ е описание - напр. 088700000 - мой тел., 0898000000 - тел. на ММ и др.
За всеки случай питай на безплатния тел. на ОББ.

# 8
  • Мнения: X
Ама съм и аз... Забравих да напиша в предишното мнение Simple Smile
Има ли поле, изрично кръстено 'Основание за плащане'? Ако няма, значи основанието се пише в полето 'Описание'. Тоест пишеш плащане по фактура #...
Не няма такова поле.Има категория-избираш коя сметка да платиш ток,вода, телефон и т.н.След това компания тоест компанията към която е сметката (ЧЕЗ,вик София примерно) и накрая описание

# 9
  • Мнения: 12 725
Виж фактурата, която искаш да платиш. Там има описание, за какво е издадена. Преписваш го, и ако има място, преписваш и номера / датата на фактурата, без първите нули за икономия на място, за да знаят съответните фирми коя фактура си платила.

# 10
  • Мнения: 54 343
Според мен това поле е да си кръстиш услугата, например Ток апартамент 1, Вода апартамент 2, нещо такова. Не е нормален превод за да се пише основание, битовите сметки си вървят по фактура номер... без да я пишеш всеки път.

Едит: В моето банкиране се казва "Пояснение", би трябвало да е същото.

И аз така мисля.
При мен е Име на плащането.
Ток/вода/телефон и т.н., каквото плащаш.

# 11
  • Мнения: 47
Това поле би трябвало да е за това което ще излезе на сметката на получателя! Например номер на фактура или кой и за какво плаща за да не се чуди получателя какви и за какво са тези пари.

# 12
  • Мнения: 1 306
В Описание ти си даваш заглавие на плащането. Примерно може да имаш 5 сметки към А1 и 3 към Енерго-Про. Ако не им сложил смислени имена как ще различаваш кое за какво е - по клиентски номер ли? А ако си напишеш "ток на село", "ток на долния етаж", "ток стълбище" ти става ясно кое какво е.

Общи условия

Активация на акаунт