Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 апр. 2020, 17:59 ч.

Милано и Северна Италия - тема 12

• 11 312
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
Момичета ,как е живота вече в Италия?Има ли раздвижване?Започнаха ли да идват туристи?Чакам с нетърпение началото на септември за да видя Милано.

# 106
  • Milano
Ние снощи се върнахме от Римини и сега съм в кома.😄
Уикенда се изсипа света, както си беше нормално преди.
В събота в 22.30 имаше опашки от чакащи да влезнат в ресторантите да вечерят. Без резервация направо забрави...като нас - чак в 23.00ч успяхме да седнем още малко в Риччоне.

Чужденци аз не срещнах. В Йезоло има германци. Прочетох в една статия, че има доста резервации за септември-октомври.

Регионалните влакове са без места.
В момента сядането във влака е шахматно.
На път за Варенна имаше една групичка младежи, които бяха седнали един до друг. Кондуктора ги помоли да се разместят, иначе щял да бъде принуден да спре влака.

Вчера обаче видях в 1 рег.влак (Анкона-Пиаченца), че бяха насядали един до друг.
Сега виждам на сайта на Трениталия, че в някои области е разрешено:

Много на косъм това прекачване във Верона, само 7мин.- при закъсненията на рег.влакове си е чист късмет, но поне са на 20мин.
На моят билет от Варенна до Милано, купен на гарата пишеше 6ч валидност, на купен онлайн - 4ч. В общите условия пише това, което е цитирала Мики.
Бих купила отделни билети, ако искам да слизам да разглеждам някъде.

Маските са задължителни и навън в Ломбардия до 14.07, ръкавиците в градски транспорт вече не.

П.п. отговаряла съм общо без да цитирам.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 11:47 от regina di cuori

# 107
  • In transit
Реджи, като спомена Ричоне... https://www.youtube.com/watch?v=nrgMQ88jHj0 Simple Smile Nature Sunny Beers

# 108
На моят билет от Варенна до Милано, купен на гарата пишеше 6ч валидност, на купен онлайн - 4ч. В общите условия пише това, което е цитирала Мики.
Бих купила отделни билети, ако искам да слизам да разглеждам някъде.

Благодаря!

А какъв е текста за срока на валидност върху билета, който трябва да погледна-предполагам е на италиански.
И още един въпрос-При всяко прикачване ли се валидира билета

# 109
  • In transit
Не, валидира се преди да се качите в началната точка само. Оттогава започва да тече валидността му.

# 110
  • Milano
zhorchy,
Vale 4h da convalida (важи 4 часа от валидиране)
Vale 6h da convalidа (важи 6 часа от валидиране):

Мики, не е лоша тази песен.

Ето малко снимки от Римини:

https://photos.app.goo.gl/NHT4w6HoaBX8qg4A7

# 111
  • In transit
Реджи, чудесни снимки, върна ме в Римини. Много чаровен град, единственото, което ме дразнеше там бяха тълпите руснаци и това как италианците им се прекланяха.
А какви вкусни неща сте яли... десертът, който е в саксийката какво представлява?

# 112
  • Milano
Тирамису е в саксията, много оригинално и вкусно.
Мики, сега е момента за посещение - няма руснаци.😅

# 113
  • Пловдив
Реджи, отново страхотни снимки...Много голяма плажна ивица има в Римини Simple Smile Хареса ми определено.

# 114
....... при закъсненията на рег.влакове си е чист късмет.......
Много ли закъсняват регионалните влакове, възможно ли е повече от 30 минути?

# 115
Закъсняват при лошо време /силен дъжд , сняг/ и то доста....поне по мои наблюдения...
Иначе са редовни.

# 116
  • Milano
И при хубаво време закъсняват. Може да не е с много, но често се случва.

В неделя вечер, ако се връщаш от Лигурия почти  винаги закъсняват.

Моят на връщане от Варенна имаше закъснение от половин час, на отиване - 5-10мин.

Ето тук може да проверявате как се движат влаковете, като въведете номера му:

http://www.viaggiatreno.it/viaggiatrenomobile/pages/cercaTreno/cercaTreno.jsp

И сега като свършат новините по Райуно се увеличава звука на максимум😂...оле оле оле Васко, Васко.😍😍😍😍😍

# 117
Ясно, ще купувам нови билети за другия тип влак, не мога да разчитам при условие, че ще пътувам към летището... Добре, че стана на въпрос....На другите случва ли се да закъсняват?

# 118
Откъде до къде ще пътувате?
На горния линк дето даде Реджи, направих бърза проверка на гарата в Болоня, повечето закъснения от 10-15 мин. са точно на бързите влакове Freccia....

# 119
  • Milano
Не исках да плаша момичето.😊
Само да кажа, че 6-7 мин.разлика при прекачване за мен са рискови, но това не е нейният случай.

Погледнах сутрешните влакове от Пескиера дел Гарда до Милано - 2 от тях са пристигнали с по 1мин. закъснение, третият с 4 мин.

Общи условия

Активация на акаунт