Милано и Северна Италия - тема 12

  • 44 812
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Зорница, в момента е там. Simple Smile

# 181
  • Мнения: 476
Точно за това питам Simple Smile понеже предполагам, че е била и друг път и има по-точна преценка, за да каже как е сега Simple Smile

# 182
  • Мнения: 6 230
Една приятелка се прибра преди броени дни от Венеция и точно това коментира: "доста спокойно, не чак празно, примерно около 50%".

# 183
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Брадли, погледнах си снимките от предният път, нямало е ремонт на фасадата. Явно си бил по-отдавна. Да, заради наводненията ремонтират.

Зорница, ходила съм много пъти и във всички сезони.

Аз толкова малко гондоли никога не съм виждала, дори и през зимата.
Празни заведения също, опашка пред Камбанарията минимална.
Иначе уикенда доста хора да се движат, но като че ли не консумират.

Минавам винаги през един бар да поздравя. Господина е миланист, като мен. Бил е треньор на Венеция и приятел на Трапаттони. Каза, че е половината хотели са затворени, а останалите непълни, през седмицата било пусто.

Погледнах някои статии във вестници от предходните дни. Пише, че Венеция, Флоренция и Рим са със 70-80% по-малко туристи в сравнение със същия период на 2019.
Юли 2019 Венеция е посетена от 8млн. Липсват американците.

"В един четвъртък вечер през лятото на пл. Сан Марко са останали само гълъбите" (цитат от вчерашен вестник).

Малко снимки:

https://photos.app.goo.gl/5CwWT3d3hy74aadC6

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 12:42 от regina di cuori

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Реджи, мерси за снимковата разходка! Kissing Face
Аз тук си зяпам...https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/veneto/venezia/p … za-san-marco.html
Вярно слабо е, но все пак има хора...явно могат да си пътуват и не ги е страх.
И на плажа на Jesolo си има хора...https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/veneto/venezia/s … aggia-jesolo.html

Ех...бяхме там преди цели 15г...пак искам! Simple Smile

# 185
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Мистик, в Лидо ди Йезоло има доста немци на почивка.
Написах, че хора имаше но като че ли не консумират.

Да кажем хора на еднодневна разходка, които не спят там, обикалят пеша и си носят сандвичи в раницата не помагат с нищо на туризма. Само присъствие.

# 186
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Реджи, чудни снимки. Благодаря!
Кажи ми моля те, това къде се намира? https://photos.google.com/share/AF1QipOUUON5Z30jLyX6Tn7Z0zF7bGgl … PbDdxY0xYeTExcDl3

# 187
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Мола с панорамната тераса. Има линк на предната страница, точно до моста Риалто.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 18:38 от regina di cuori

# 188
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Разбрах, благодаря ти!

# 189
  • Мнения: 461
Италия удължава извънредното положение до 15 октомври, за съжаление. Това определено ще съсипе много страни на туризма....и не само, де. Нямам представа как ще се съвземем всички. Да, историята познава редица кризи и човечеството е излизало от тях със съответните загуби, но когато сме вътре в процеса, нещата ги възприемаме по друг начин...Само размишлявам(каква дума само!)...писмено.

# 190
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Привет! Най-накрая отпуска Sunglasses:



# 191
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Мистик, в Лидо ди Йезоло има доста немци на почивка.
Написах, че хора имаше но като че ли не консумират.

Да кажем хора на еднодневна разходка, които не спят там, обикалят пеша и си носят сандвичи в раницата не помагат с нищо на туризма. Само присъствие.

Всъщност туризма не е ли това което правят туристите , а не печалбата на обслужващия персонал . Аз мога да си пътешествам и съм си турист без да ангажирам никого с моя туризъм.Тази които са с палатки , кемпери и каравани , пазарят си , готвят си и въобще изхранват се сами без заведения не са ли туристи.Дори идустриализацията на туризма и свеждането на всичко под знаменателя печалба за мен опорочи и изкриви туризма Sad

# 192
  • Мнения: 18 993
Пак ли Римини? Nerd

# 193
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Не, Брадли, 20км на север.

Петерки, извинявай, ще ти отговоря като се върна в края на месеца. Уморена съм и не мога да мисля.
Тръгнахме в 2.30ч. и имаше много движение, а сега е така:






Пожелавам приятна ваканция на всички, на които предстои!

# 194
  • In transit
  • Мнения: 11 709
Приятна ваканция Реджи. И аз днес гледах по ТВ за вашите задръствания... Италия се изнася на морето. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт