Милано и Северна Италия - тема 12

  • 44 807
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Написах по-горе, че няма да има жълти зони, Ли Лу.
Ще ни оставят да дишаме спокойно😊, макар че аз я нося, в центъра има доста хора.

Линяно😍.

# 706
  • София
  • Мнения: 55
Благодаря regina di cuori. Ние ще пътуваме с кола. Дано се осъществи така дълго чаканото посещение на Гардаленд.

# 707
  • Мнения: 1 652
Днес късно пристигнахме в Лекко, очаквах хлад, но не. Третият ни дълъг италиански уикенд за последните пет седмици, дано успеем още един да спретнем лятото. За първи път сме на езерото. Харесва ни.

# 708
  • Мнения: 1 139
Благодаря и аз, regina di cuore! Чаках го този декрет, за си изяснят нещата, и ти ми спести тревоги!

# 709
  • Мнения: 1 103
Аз нещо не разбирам- семейство с две деца , ние ваксинирани, децата на 10 и 14 г. Отиваме с кола в Италия примерно понеделник, правим на тинейджъра тест тук. После петък сме на Гардаленд - трябва да му направим пак някъде тест предния ден, така ли?

# 710
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Ако е петък 30.07 не трябва, ако е от петък - 06.08 натам - да.

Не е задължително да е преден ден.

Предполагам, че парковете ще сложат пунктове за безплатни тестове на входа, както се прави при всички събития досега.

# 711
  • Мнения: 1 103
Е как да не е задължително предния ден, нали 48 часа важат? И аз се надам да има пунктове, ама нали на Гардаленд билетите се купуват предварително онлайн, за да могат да контролират бройката хора. Да ги купя сега и да чета на сайта им до последно сложен ли е пункт или не?

# 712
  • София
  • Мнения: 4 129
На 11 ж.п. гари в Италия има безплатни палатки за тестове на червения кръст. Видях, че има във Венеция и Милано. Ако сте в някой от тези градове може да си направите теста предишния ден.
На мен не ми е ясно как ще получа италиански green pass като ще сме с тестове от България. Gardaland го планирам за 2-рия ден, за да не търся къде да се изследваме, тъй като ще сме във Верона.

# 713
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Реджи JoyJoy не стигнахме до Мюнхен...и без това измъчих достатъчно мм с моите обиколки. Обиколихме де що имаше замъци и молове из Хърватия и Словения. Grinning Страхотно си изкарахме.
Беше права за намаленията. Май само в Любляна бяха реални и то не във всички магазини. В Италия пишеше, че има, но като влезеш в някой магазин и сигурно имаше две неща на 50%, всичко останало беше на 30%. В Хърватия изобщо липсваха, само 2-3 магазина имаха по 20-30% намаление.
В Италия ми изкараха 5 карти за отстъпки в мола. JoyJoy Навсякъде ми твърдяха, че ако не ми направят карта, няма да мога да се възползвам от намаленията, дори в ресторанта ни искаха апп за да ни направят отстъпка. Добре си потренирах италианския. Бяхме във Вилезе и Гориция. Изкупих виното в Кооп. Joy Между другото тиганите в Биалети, не са с това качество, което бяха преди няколко години...но пък цените на 50% са същите. Малко се разочаровах да ти кажа, но все пак си взех малко жълти тигани за настроение. Grinning

Влязохме през центъра на Нова Горица/Гориция и си минахме нормално. На връщане обаче вечерта минахме по главния пункт на Гориция и в посока Италия пътя беше отбит в едното платно. Имаше една кола с граничари и спираха тези, които влизаха в Италия. Не знам дали е било инцедентно, но се радвам, че не влязохме оттам.
Заредих се добре с емоции, мога да изкарам още един по-кратък локдаун. Ако от Варна подновят полетите до Бергамо мога да направя един дълъг уикенд по-нататък.

Забравих да ти кажа, че италианците ни пресладваха през целия път. В Марибор в една винарска изба се случихме с група италиански младежи и една дама моя възраст 40+, с които бяхме на една маса за дегустациите на вина...дегустациите се превърнаха в изпиване на 3 бутилки вино, музика и смях. В хотелите всичките ни съседи бяха италианци. Grinning

Благодаря за летните хитове, много са любими. Kissing Heart

Ще те затрудня ли да дадеш линк на заповедта от 06.08, че едни познати ще ходят да си ги прочетат.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 16:57 от Mikkey

# 714
  • Мнения: 6 230
На мен не ми е ясно как ще получа италиански green pass като ще сме с тестове от България.
Тестовете от България нали също се дават в електронен вариант?
Официалното име на италианския green pass всъщност е:
Certificazione verde COVID-19 / EU Digital COVID Certificate
Значи всеки начин, по който можете да си генерирате "EU ковид сертификат", е еквивалентен на въпросния green pass.

# 715
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Мики,

https://www.governo.it/it/articolo/comunicato-stampa-del-consigl … nistri-n-30/17514

https://www.gazzettaufficiale.it/eli/id/2021/07/23/21G00117/sg

И аз много обичам да гледам разглеждам замъци.

Забелязали ли сте, че преди отпуска времето като че ли е спряло?😱
А после лети.
Искам на морето и да забравя за тази маска най-накрая.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 10:24 от regina di cuori

# 716
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Реджи, благодаря за линковете. За мен времето преди отпуската беше доста натоварено защото в двуседмичен срок трябваше да организирам всичко, резервации, декларация, домашни задължения и прочие.
Следващото лято живот и здраве съм планирала обиколка на италианските замъци в Романя и Венето. Била съм в някои, но имам още доста в списъка. Grinning

Не е в Италия, но е един от любимите ми досега - замъка Трашкочан в Хърватия. Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 1 139
А за кои италиански замъци става въпрос, че ми стана интересно?

# 718
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Ето линк към тези в Емилия Романя: https://castelliemiliaromagna.it/it
В Марке: https://www.icastelli.it/it/marche
Венето: https://www.zingarate.com/italia/veneto/castelli-veneto.html
Тук също има полезно инфо: https://www.travel365.it/borghi-piu-belli-italia.htm#i-borghi-pi … gione-per-regione

От всички, които съм обиколила са ме впечатлили Градара, Торрекиара, Соаве (там съм пристрастна и заради виното им Grinning), отделно известните в градове като Милано, Верона, Падуа, покрай езерата. Падам си и по красивите италиански вили, които са безброй.

# 719
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 412
Реджи-
Тоя Васко, твоя,
Vasco Rossi ли е?

Общи условия

Активация на акаунт