Аблация на сърцето - 10

  • 35 251
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 54 413
Селенът е от 100 мкг. По 1 табл. дневно.
Но трябва да се внимава, не се пие постоянно.
Пия една опаковка от 90-100 таблетки, зависи на коя фирма е, после почивам няколко месеца.
Общо взето 2 пъти годишно пия.

# 316
  • Мнения: 32
Привет на всички, здраве и много усмивки пожелавам на всички!!!😊🥰😊🥰😊🥰
Искам да попитам дали има някой с рецидив след аблация?🙄
Имам 2 аблации преди година за WPW и предсърдно мъждене , като цяло се чувствам добре , не пия хапчета,  от време на време усещам по някоя екстрасистола , но не обръщам внимание. Но , ... преди 10тина дни получих стресиращи новини и доста се притесних и натоварих психически , стреса ми дойде малко в повече , преди седмица докато спя получих сърцебиене и пулса ми беше не равномерен, тялото ми трепереше и това беше за около 20 мин , докато ида до спешното , там поседя 5 мин и се пооправи докато лежах,  правиха ми тестове,  всичко е ок , на др ден бях на кардиолог,  гледа ми сърцето на ехо , каза че е ок. Все пак ми изписа пак бета брокер бисопролол 2.5 мг, не знам дали го има в Бг,  аз живея в Белгия. Пия го всяка сутрин по 1 , но от време на време пак усещам странни прескачания за секунди , особено докато лежа и се притеснявам да не се върне отново всичко онова 😔🙄😊 , че за това реших да пиша пак и да видя дали има някой така като мен... поздрави на всички , ще се радвам някой ако драсне  Simple Smile

# 317
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравей, и други се притесняваме да не се върнат старите кризи. И на мен ми се е случвало да се събудя вечер с висок пулс и да треперя. Винаги съм си мислила че съм се стреснала в съня си и от това се събуждам. При мен след аблацията, много трудно се усеща пулса дори и да е висок. Сякаш усещането е притъпено.
Не съм ходила на лекар скоро, продължавам да си пия 2,5мг дневно бисопролол. Общо взето съм ОК, с изключение на някои прескачания през деня и тези усещания вечер.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте на всички, за много години. Радвам се да се засечем.
Аз също получих няколко кризи и доста се стреснах, сложих холтер, правих ехо на сърцето всичко е в норми. Макар на една от кризите ме засякоха в спешното с 160 пулс. В момента съм на конкор 5 мг за 1 месец, но доктора го отдава на стрес. Наистина доста ми се натрупа този месец, надявам се всичко да се нормализира.

# 319
  • Мнения: 157
И при мен се завърнаха кризите. Няколко пъти с пулс 150-170, плюс почти всекидневни прескачания, но те са си още от преди  аблацията.

# 320
  • Мнения: 54 413
Спокойно, момичета! Hug

Аз спрях да слагам холтер.
Имам тук-там прескачания, зависи от много неща, най-вече емоции. Гледам да не се впечатлявам.
Имала съм и епизоди с висок пулс, на първите холтери след аблацията, но усещането не е онова излизане от ритъм.

# 321
  • София
  • Мнения: 1 176
Девичка, да не са същите кризи, но последната беше меко казано много неприятна.
Лекарите не знаят и какво да ми кажат. Днес се чувствам зле, доста съм отпаднала, усещам една тежест в гърдите...
 В понеделник съм на - димер да видят как съм и там, пе съм и с БТЕ, та купона е пълен 🤐

# 322
  • Мнения: 54 413
Стискам палци, Диди, всичко да е наред! Hug
Моят Димер се нормализира вече.

# 323
  • Мнения: 731
Здравейте, момичета! Търся кардиолог за майка ми за София. Моля ви да ми препоръчате къде да я заведа. Вдига високо кръвно и има някакви пресщачания. Благодаря ви! Бъдете здрави!

# 324
  • София
  • Мнения: 1 176
Влизам да дам отчет д-димера не ми е ок, сега за 1 седмица ще съм на Фраксипарин, после смяна на лекарства и да видим ще прескачам ли пак.
За кардиолог д-р Трайков, д-р Протич, в 3-та градска са доста добри. Тук да се включат и другите с предложения.

# 325
  • София
  • Мнения: 343
Didolinaaa,колко ти е d-dimer?При мен е 226,при стойности 0-198.Не знам дали това е сериозно отклонение

# 326
  • София
  • Мнения: 1 176
Ти си добре, по принцип казаха от 100 до 200 е ок, малко си с отклонение. Аз съм с много 315, свга пуснаха нещо странично с S параметеи... С две думи изобщо идея нямам какво става. На 1,3 и 5 ще следят протромбиновото време и в зависимост от показателите ще дозират фраксипарина 😥.
Корема ми вече е лилав от него, но нямам избор.
Проблема при мен е че съм с аблация и БТЕ, заради антиглакуанта явно дава отклонение и пулса. Трябва ми пулнолог и кардиолог в едно явно, защото в болница няма да вляза, категорична съм.
В момента ходя при д-р Дилов пулмолог в белодробната на Сточна гара, след това с изследванията при д-р Протич които е кардиолог и е каша. И двамата искат да ме приберат в болница, ама аз се дърпам..

# 327
  • София
  • Мнения: 343
Didolinaaa,стискам палци всичко да е наред и показателите скоро да влязат в норма Heartbeat

# 328
  • Мнения: 54 413
Дидка, преди колко време беше болна?
315 не е чак толкова много.
Има хора с петорно увеличение.
Моят беше тройно увеличен - 716, след 40 дни.
После пих още месец Аспирин и се оправи.

# 329
  • София
  • Мнения: 1 176
Девичка преди 10 дни беше кризата, а ако питаш за БТЕ преди 3 години, оттогава съм на лекарства за разреждане на кръвта. Те са докато съм жива, следя се всеки месец и регулират дозата, но явно без ефект. Сега като се изправя от седнало положение ми се вие свят, не клякам, не правя резки движения. Общо взето, знам как да се пазя, но не се чувствам добре.
Искат нова коронрография... честно казано, взе да ми писва да ме дупчат. Знам, че съм грешка на природата, ама чак толкоз...
Долов е много готин лекар, шегува се с мен, че имам завидна медицинска документация. Разбирам го, опитва се да ми даде адекватни отговори, но виждам че не ги знае. 🥴. Днес му казах, каквото и както дойде, аз няма да се дам и колкото изкарам.
Наистина не искам да се впрягам, опитвам се да живея нормално. Стрса за един месец насам много ми дойде... Ама съм в някакъв филм на ужасите, но те казват че не е това проблема. Търсят причината все още, аз твърдо казах, че нова коронрография или ЕФИ няма да направя. Поне не без да ми докажат причината, защо се налага.

Общи условия

Активация на акаунт