Фотография - тема 87

  • 52 503
  • 752
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 363
И аз съм с Тамронски 24-70/2.8 втора версия. Много съм доволна. За събития ми е супер.

# 391
  • София
  • Мнения: 17 775
Момичета с талант, много красиви снимки видях. Heart Eyes
Винаги много съм обичала да снимам. С обикновено фотоапаратче, с телефон, но и да разглеждам професионални фотосесии.

Предлагат ми един canon 400d, който знам, че е доооста стар модел. Мога ли да си щракам с него на прилично ниво и как стои въпросът с обективите и съвместимостта им с тялото? Това много не ми е ясно, иначе знам основните метрики при снимане, но само теоретично засега.

# 392
  • София
  • Мнения: 2 919
Момичета с талант, много красиви снимки видях. Heart Eyes
Винаги много съм обичала да снимам. С обикновено фотоапаратче, с телефон, но и да разглеждам професионални фотосесии.

Предлагат ми един canon 400d, който знам, че е доооста стар модел. Мога ли да си щракам с него на прилично ниво и как стои въпросът с обективите и съвместимостта им с тялото? Това много не ми е ясно, иначе знам основните метрики при снимане, но само теоретично засега.

Не съм момиче с талант Joy, но мога да кажа, че не ти трябва такъв отпадък (400Д). 600Д е най-дъртия модел от трицифрените, който все още си струва купуването. Иначе, кропките на Канон ползват всеки ЕОС обектив, независимо дали е за APS-C или 35мм матрица. Просто, някои обективи е безсмислено да се ползват с кроп тяло.

# 393
  • София
  • Мнения: 17 775
Т.е. да гледам четирицифрените Blush

# 394
  • София
  • Мнения: 2 919
Т.е. да гледам четирицифрените Blush

Ако е шегичка - бива Sunglasses. Ако е сериозно - не бива Joy. Трицифрени - двуцифрени - едноцифрени. Това са моделните редове по възходящ ред. С други думи, с колкото по-малко цифрички е моделът, толкова по-голям, черен и професионален е апаратът JoyJoyJoy

# 395
  • София
  • Мнения: 17 775
Ох, ами ме беше шегичка. Blush
Вярно, че двуцифрените бяха по- фенси. Но на предните страници една потребителка каза, че снима с 1300d. И се заблудих за 400д-то.
Благодаря.

# 396
  • София
  • Мнения: 5 198
Да запитам , школата на НАТФИЗ по фотография , как ви се струва Като опция за учене ?

# 397
  • Мнения: 4 007
Преди години след училище имах голямо желание да запиша там. Прегледах изискванията за допускане на приемен изпит и какво се очаква да знам за този изпит + какво трябва да мога да снимам за практическия изпит, и малко изтръпнах - аз ако можех и знаех всички неща, които се изискват само за записване, нямаше да имам нужда да уча там. След години бях питала познати - отговорът беше - ще получиш контакти и нищо друго. Учат се история, стари неизползваеми процеси. Нови тенденции или нови автори или нови програми за обработка не се изучават, карат си там тези дъртите професори фотографи, които преди 30 години са можели нещо, и са останали на това ниво от тогава. 
Но това ми е информация дадена преди около 7-10 години, може би има някакво подобрение, но някак си се съмнявам, някой по-запознат да каже повече.

# 398
  • София
  • Мнения: 2 919
Да запитам , школата на НАТФИЗ по фотография , как ви се струва Като опция за учене ?

За едногодишните школи ли става дума или за специалността?

# 399
  • София
  • Мнения: 5 198
Да запитам , школата на НАТФИЗ по фотография , как ви се струва Като опция за учене ?

За едногодишните школи ли става дума или за специалността?
За едногодишните школи

# 400
  • Мнения: 4
Момичета, къде около София има макови полета Simple Smile

# 401
  • Мнения: 3 771
Момичета, къде около София има макови полета Simple Smile
Без да звучи грозно, опитай в гробищата.
Преди седмица бяхме на помен (в Пло) и беше уникално от макове!

# 402
  • Бостън
  • Мнения: 13 482
Малко фотография в съзвучие със форума от мен Wink
Моля, не ме цитирайте, ще ги махна по-късно! Моя приятелка и бебето и... все още не съм доволна от обработката обаче, светлината беше ужасна и се менеше а всеки 2 минути...

Скрит текст:








Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 17:14 от Agent Provocateur

# 403
  • София
  • Мнения: 6 726
Много нежна фотосесия!

# 404
  • София
  • Мнения: 2 919
Цитат
светлината беше ужасна и се менеше а всеки 2 минути...

Аре са оправдания JoyJoyJoy

Общи условия

Активация на акаунт