Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации и помощ при обучението по информатика и уеб програмиране

• 27 174
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
Благодаря за отговорът! Ще пробвам непременно  програмите! Поздрави и хубав уикенд!

# 61
Здравейте господин Керемедчиев , имам молба към вас да ми помогнете със една програма която ме мъчи от доста време  и просто не й виждам края .Тя е Да се състави програма, която използва функция за намиране на n-тото число на
Фибоначи. Да се въведе число k и да се изведе k- я член на редицата. Редица на Фибоначи е
редица от вида: 1, 1 ,2 , 3 , 5, 8 ,13, 21 като се използват методи .Благодаря за отделеното време

# 62
Здравейте,

в Wikipedia има имплементации на няколко алгоритъма на различни програмни езици. Подобна колекция може да се намери и Тук

# 63
    Здравейте,
    Имам проблем с инсталирането на Mocha и Chai. Използвам Visual Studio Code. Прочетох документацията, следвах стъпките, гледах видеа, всичко правя както е показано, но не става. Изписва ми ReferenceError: describe is not defined.
    Много ще се радвам да ми помогнете! Благодаря!

# 64
    Здравейте,
    Имам проблем с инсталирането на Mocha и Chai. Използвам Visual Studio Code. Прочетох документацията, следвах стъпките, гледах видеа, всичко правя както е показано, но не става. Изписва ми ReferenceError: describe is not defined.
    Много ще се радвам да ми помогнете! Благодаря!
    Здравейте,

Един от възможните проблеми, които предизкват такъв ефект е шаблона, който генерира VSCode. В него по подразбиране се използва TDD, вместо препоръчвания в началните уроци BDD. За да поправите това променете в шаблона:
    Код:
    {
          "type": "node",
          "request": "launch",
          "name": "Mocha Tests",
          "program": "${workspaceFolder}/node_modules/mocha/bin/_mocha",
          "args": [
            "-u",
            "bdd",// set to bdd, not tdd
            "--timeout",
            "999999",
            "--colors",