Спешно пътуване до Букурещ

  • 1 999
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте !
Обръщам се към всички Вас с молба за съвет и информация, ако имате такава, по следния въпрос.
Приятелят ми е румънец и много спешно му се налага да се върне до Букурещ за няколко дни поради неотложни лични задачи. Звънях къде ли не, но не открих никой превозвач, който в момента да пътува. За съжаление не разполагаме и с личен автомобил. Някой знае ли и чувал ли е за фирма, която да работи в момента ?
Благодаря предварително на всички за отговорите и съветите.

# 1
  • Мнения: 40 752
Кола под наем?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 765
Може би по-скоро такси, има ги редовно и от Русе, че и от Варна дори до Букурещ и Отопени. Удобни са за Отопени, защото летището е близо, от Варна са около 3.5 часа път, а София е на 5 часа, отделно е много по-добро летище с по-ниски тарифи. Потърсете такси, сигурно още се намират.

# 3
  • Мнения: 11
Звънях вече къде ли не, като таксиметрова фирма открих само Точните, но и те отказаха.

Той няма да лети, той е от там , един вид си отива до вкъщи Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 7 468
Провери какъв е режима за преминаване на границата между България и Румъния в настоящето извънредно положение. Той като румънец може да има право да се прибере, но това не важи за таксиметровиия шофьор, който на всичко отгоре ще трябва да остане в карантина след това пътуване, ако му разрешат изобщо да мине през границата.
Според мен вариант е да търсите български транспорт до границата, оттам да мине границата пеша, и в Румъния да си организира румънски транспорт.
Тук изобщо не включвам проблемите с преминаването на кпп-та от там, където живеете, до границата.
Може да е добре да потърсите помощ от румънското посолство.
Успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Помислете и дали там няма да се наложи да стои под карантина и да не може да свърши нищо. Защото ако е българин, който се връща от чужбина първите 14 дни няма да може да върши особена работа. Не знам как стои въпросът в Румъния. С новата заповед на министъра няма да може и да се върне обратно, ще трябва да остане в Румъния, докато не я отменят.

# 6
  • Мнения: 11
Да, осъзнаваме, че може да не успее да се върне в България после до отмяна на заповедта, просто пътуването е неотложно, свързано със семейството му. Обаждахме се в Гранична полиция, границите на Дунавмост са отворени, нямат специални документи, които да изискват и т.н., така че реално единствения проблем в момента остава транспорта .

# 7
  • Мнения: 240
Вариант е мъжът да отиде на опашката от товарни камиони на Дунав мост и да помоли някой румънски шофьор да го вземе в кабината на камиона си и така да пресекат границата.
Преминаването пеша от България до Румъния по Дунав мост 1 и 2 е забранено.

# 8
  • Мнения: 1 029
Влакът би трябвало да пътува. Вярно - бавно и дълго пътуване, но все е вариант. Питайте в БДЖ.

# 9
  • Мнения: 2 755
Може би през Силистра може да се мине пеша.

# 10
  • Мнения: 11
Влакът би трябвало да пътува. Вярно - бавно и дълго пътуване, но все е вариант. Питайте в БДЖ.

За съжаление в момента всички международни влакове на БДЖ са спряни Sad

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Какъв влак? Не се движат международни влакове в момента.
https://www.bdz.bg/bg/covid-19/preustanoviava-se-dvijenieto-na-m … lakove-33739.html

# 12
  • Мнения: 964
Това нещо ново ли е?
Преминаването пеша от България до Румъния по Дунав мост 1 и 2 е забранено.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не мисля, че е ново... и аз имам спомен, че съм виждала такива табели, а последно пресичах границата преди 4 години. То изобщо няма място за пешеходци по моста, автомобилите се движат бързо, няма и кой знае какви обезопасителни прегради, изобщо мостът не е предназначен за пешеходци.

# 14
  • Мнения: 240
Не е ново. От много години е забранено преминаването на моста пеш.

Общи условия

Активация на акаунт