Име Хубавена, или?

  • 10 948
  • 224
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 342
Рафаела, Жаклин, Мадлен. Само с тези имена няма да се подиграват на момиченцето в у-ще. Това е важното!

# 16
  • Мнения: 3 025
Познавам една Хубена, а не Хубавена. Единствено Жаклин ми харесва от предложените.

# 17
  • Мнения: 1 106
Не знам защо подигравките в училище са основния минус като също толкова проблемно е и непрекъснато грешно изписване по документи цял живот на разните измислени имена. ММ е с такова - не можете да си представите колко главоболия, защото някой недочул, друг го билосрам да пита за трети път, някой си мислел, че не му е разчел правилно ръкописа и няма как да се казва така -съответно грешни договори, връщане по институции и митници..
 Не им го причинявайте.
От изброените единствено Мадлен ми е ок.

# 18
  • Австрия
  • Мнения: 2 299
Не се ли е казвала сестрата на Аспарух т.е. дъщерята на Кубрат Хуба? Хубавена ми допада. Другите имена - не.

# 19
  • Мнения: 1 488
Хубавена, сериозно??
А ако, да не дава Господ, детенцето не сияе от хубост, как ще се справя с ироничните погледи, намеци и други?
Спомням си една Снежана от детството ми, силно мургава девойка, побъркваха я просто!
Що за глупост е този стремеж за оригиналност у българите, когато дават имена на децата си? То да е оригиналност - как да е, а то глупаво, нескопосано оригиналничене... после децата цял живот носят последствията. Златизара, Златиела, уф...
Моля да ме извините, че съм рязка, но при поредната тема с поредните мисловни напъни на бъдещи родители, не се стърпях да си изкажа мислите точно както ми идват в главата.
 Дайте на детето си едно красиво, смислено, лесно за произнасяне име. Защото го обичате и не искате да му създадете притеснения и неудобства за цял живот.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 615
Разни такива окончания ми изглеждат излишни и безпричинно удължават и утежняват името. Все едно Петяниела.
Хубава си е достатъчно. Да, може да се каже, че е твърде буквално, но пък си е красиво име. На мен ми харесва със сигурност повече от Виктория и Никол. 
От другите изброени харесвам Рафаела. Мадлен, но с едно А накрая-Мадлена. Жаклин с а, също ми допада-Жаклина.
Ако е златно и светло, то да е Златина или Светлозара, Зара.
Ако търсите нещо по-буквално-Малина е приятно. Цветните също-Камелия, Ясика, Ралица, Маргарита.
Лара, Леда...като по-кратки.
Има много редки имена, които не са странни и натруфени-Ида, Малвина, Ария, Райна, Божена, Жара...и още много.

# 21
  • Мнения: X
Винаги съм смятала, че галеното име е също толкова важно.. Ако ви дразни "Вени", както твърдите, защо ще я кръщавате така? Другите варианти са - Хуби, Хубка, Буба....

# 22
  • Мнения: 8 171
Аз пък познавам 2 броя Хубавена. Жена на 40 и дете на 10. Жената няма галено име на момиченцето и казват Вени.
Приемам го като нормално име. Защото правя връзка с тях а те са нормални хора.
Аз лично не бих си кръстила детето така. Както и Рафаела която познавам и и викат Ела.
За мен името носи заряд. Човек го чува по стотици пъти на ден и щом ти викат Вени това реално е твоето име. Както и щом ти казват Ела...пак това е твоя заряд.

# 23
  • Мнения: 2 064
От посочените ми харесват само Мадлен и  Жаклин .

# 24
  • Мнения: 10 681
От всички изброени само Жаклин ми се струва нормално. Може и Мадлен.

# 25
  • Мнения: 2 753
Съжалявам, но нито Хубавена, нито Хубавина ми харесват. От изброените само Мадлен ми допада.

# 26
  • Мнения: 1 327
Аз пък познавам 2 броя Хубавена. Жена на 40 и дете на 10. Жената няма галено име на момиченцето и казват Вени.

Това ми е малко, като Светли на дядо си Ламбо.

# 27
  • Мнения: 410
Мадлен или Мадлена ми харесват. Другите не. Предлагам по-рядко срещано,но хубаво име -Силвена,а наскоро чух - Виолена. Ренета също ми харесва. Споделете после какво сте избрали. Леко раждане! 😊

# 28
  • Мнения: 1 297
Само Мадлен и Жаклин ми харесват от Вашия списък. Хубавена ми звучи много остаряло. Подозирам, че това име - ХубаВЕНА, е избрано пак заради баба Венета, за която авторката писа в предишната си тема, че свекърва й Венета държи внучката да е с нейната буква...

Предлагам Вероника.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 21:07 от Radilena

# 29
  • Мнения: 18 503
Само Мадлен харесвам. Жалкин става също. Не знам какво да предложа,защото хем не искате банални,хем не много модерни,а пък изброениете от вас са повече от странни. Ето и моите предложения:
Елвира-е много хубаво име и вече съвсем не срещано. Елви на галено. Имам позната с това име-красавица.
Велина,Анастасия,Магдалина,Бетина-по-различно ако ви допада,Лорета,Лорена,Анджелика,Йована-наскоро го чух,Жасмина,Мелина. Това са имена,които харесвам,далеч са от традиционните,но за мен са повече от нормални,вече възприети,добре звучащи. Наистина не знам какво точно търситие като име.

Общи условия

Активация на акаунт