Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Имам един комшия, на когото периодично му търпя купоните без значение кой ден от седмицата е (той е абсолютен непокист - може да вдига купони когато му падне без да се съобразява с комшии или часа).

Въпросът ми е, сега се прибра в тях с поне 2-3 души и пак се носи музиката от тях, трябва ли да се съобщава, че нарушава наредбите и се събира с хора? Ако да - на 112 ли?

Хич не искам да го правя, защото не желая проблеми с комшиите, но този е абсолютен тъпак, който не му пука въоще за благото на другите хора или за наредбите.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ако вдига шум след 22 часа.
Не можеш да подадеш сигнал, че някой има гости.

# 2
  • Мнения: 5
Ако вдига шум след 22 часа.
Не можеш да подадеш сигнал, че някой има гости.

По принцип няма да го направя, но въпросът е дори и сега ли не може? Не става въпрос за часа, а за това, че се събира с хора?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 513
Ако е в забранените часове за вдигане на шум – на 112.
В частните домове няма забрана за събирания. Ето я заповедта – https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/03/13/rd-01 … emichni-merki.pdf

Толкова ли е трудно на умниците да намерят в интернет една заповед и да я прочетат?

# 4
  • Мнения: 5
Ако е в забранените часове за вдигане на шум – на 112.
В частните домове няма забрана за събирания. Ето я заповедта – https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/03/13/rd-01 … emichni-merki.pdf

Толкова ли е трудно на умниците да намерят в интернет една заповед и да я прочетат?

Няма нужда от грубости. Знам за тази наредба, но не знаех дали все пак не включва и домашни купони.

# 5
  • Мнения: 4 996
А Вас какво Ви интересува какво прави в къщи си?Щом
купоните са периодични,а не всекидневни какъв е проблема?Днеска той ще вдига шум,утре Вие.Търпимост трябва да има.

# 6
  • Мнения: 5
А Вас какво Ви интересува какво прави в къщи си?Щом
купоните са периодични,а не всекидневни какъв е проблема?Днеска той ще вдига шум,утре Вие.Търпимост трябва да има.

Повярвайте, търпимост има. Живея тук над 5 години, търпя му купоните понякога по 3 на седмица, истерии и крещене в 1/2/3/4/5 сутринта. Спя с тапи за уши периодично. И аз, и останалите комшии сме изключително съобразителни хора - все пак живеем в кооперация, няма как. Той е единствения, на който не му пука, че има комшии. 5 години го траем, сега ме притеснява, че има вирус все пак. Това ме смущава, не шума.

# 7
  • Мнения: 4 996
Кажете му съображенията си,пръскайте общите части с дезинфектант.Той и да не събира компании,ако другаде се събират,пак може да донесе зараза.

# 8
  • Мнения: 5
Кажете му съображенията си,пръскайте общите части с дезинфектант.Той и да не събира компании,ако другаде се събират,пак може да донесе зараза.

Така е, да, стараем се с останалите да дезинфикцираме, доколкото можем. А с него комуникацията не става, не говори български. Забава е като му говориш, а той отговаря с "не разбира" хаха както и да е, благодаря за мненията и съветите

# 9
  • Мнения: 46 504
Няма нужда от толкова приказки. Просто вдигнете телефона, наберете 112, съобщете за събиране на хора и те ще си проверят сигнала.

# 10
  • Мнения: 3 025
На мен това вече ми идва прекалено. Не е ваша работа той с кого си е в къщи и какво прави. Ако шумът ви притеснява си има часове за спазване, единствено от това може да се оплачете.

# 11
  • Мнения: 46 504
Има официално приети мерки и трябва да се спазват. Както сигнализираме за други нарушения, така и за това.
В случая нарушаването им засяга много хора, включително всеки от нас. Затова е и наша работа.

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Ако вдига шум след 22ч.  ще се обадя на 112.
Без значение дали има епидемия или не.
Като живее в блок ще се съобразява.

# 13
  • Мнения: 2 288
В 22:01 или в 14:01  се обаждам на 112 веднага, изобщо не ме интересуват проблеми, приказки и оплаквания. Над нас живеят едни тапанари, за които само те са важни, а че ние с две малки деца, че те имат нужда от пълноценен сън, това тях не ги вълнува, следивателно и аз НЕ се съобразявам с тях - изобщо!
Няма за какво, те са нагли, безскруполни, нахални, не плащат.

# 14
  • Мнения: X
Има ли ефект от обаждането?

Общи условия

Активация на акаунт