За дрешките?!.

  • 1 928
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Още от самото начало пера в пералнята с Тео бебе, без омекотител. Досега сме нямали никакви проблеми. В белина не съм слагала дрешките. Ако има петно, веднага го накисвам и изпирам със сапун, а после го пускам пак в пералнята - с останалите дрешки и се изпира (е, долу-горе!)

# 16
  • Мнения: 455
Аз пера с Тео бебе без омекотител. На ръка, защото нямаме пералня. Петната първо ги запирам със студена вода после слагам Bingola Liquid. Доволна сам от него, става и за бели и за цветни дрешки. Досега реакция към него не е имало.

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Vanish (то не е като белината, избелва с активен кислород, а не с хлорни съединения) - за петна от плодове и после прах Рекс с омекотител Силан...

# 18
  • Мнения: 1 800
Аз си купих израелския прах Sano Maxima bebe-течен концентрат. Кажете колко се слага. Продавачката ми каза 1/2 капачка, без предпране и без омекотител, че бил 2 в 1. Така ли е?

# 19
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Аз пера всички бебешки неща (вкл. плюшени играчки) отделно в пералнята на 60 и 90 градуса с бебешки прах Sano Maxima. Слагам по много малко омекотител пак на Sano и засега нямаме проблеми. Не се притеснявам за дрешките - ако са истински памук, не би трябвало да им стане нищо.

Не виждам защо трябва да се пере на ръка. Напротив, точно в първите месеци трябва да се пере всичко на високи градуси, за д асе убиват гадините. А който го е страх от праха, нека пуска повторно плакнене (но така дрехите се премиват и стават доста твърди) А да кажа, че ние, например, се обринахме от бебшкия сапун на Нивея, та и това не е много добра идея ад се пере с бебешки сапун.

Иначе, по-упорити петна (примерно от аки) намазвам с малко Vanish или домашен сапун (много хубаво чисти петна), но тогава задължително пускам второ плакнене.

# 20
  • Мнения: 3 461
Пера ги в пералнята от първия ден с Ариел.За умекотител ползвам Ленор,но не винаги.Някъде бях чела,че не било добре да се слага през първите 2-3 месеца,но не знам до колко е вярно.

# 21
  • Мнения: 1 014
А, от кога да започна да пера дрешките на Ники с нашите?

# 22
  • Мнения: 1 581
Аз почнах да му пера дрешките с нашите, когато беше на 14 месеца.

# 23
  • Мнения: 1 014
Всъщност ,като се замисля от хигиенична гледна точка, трябва да се перат отделно. Но ние го гушкаме по цял ден и той е в постоянен контакт с нас и лапа всичко, включително и част от дрехите ни. Ох, май всичко е заради праха за пране  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 200
Аз пера дрешките отделно, ползвам Сано Максима, много съм доволна.

# 25
  • Мнения: 1 581
Аз се замислих за тази подробност още когато беше малко бебенце. Слагам го да лежи на нашето легло - много често го приспивах на нашето легло, а нашите чаршафи си ги пера с обикновения прах. Както казва Светлана, гушкам го до моите дрехи, навсякъде са нашите миризми и животинки  smilie_colors А пък след една годинка какви неща пипа и лапа и т.н., че прането с нашите дрехи е най-малкия му проблем  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 014
Да  iv100yanova, затова се чудя от кога да започвам да пускам неговите дрешки с нашите. Дали няма да  навреди нашия прах за пране на нежната му кожичка?

# 27
  • Мнения: 1 581
Ако сте имали алергични проблеми, може би е добре да изчакаш и да се консултираш.
Ако сте нямали - аз на 10 месеца почнах с обикновен прах, а на 14 месеца почнах заедно с нашите дрехи. Пробвай първо по-горни дрехи да переш, накрая бельо. Ние не сме имали проблеми, въпреки че кожата му е много бяла, а преди беше и много нежна.

Общи условия

Активация на акаунт