Как правите палачинки?

  • 10 995
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 324
Палачинките, които аз правя винаги стават мекички, само краищата са леко хрупкави, но...на нас така ни харесва.А, рецептата ми е супер елементарна:1яйце, 2ч.ч.брашно, щипка сол и захар-но, може и без, и вода за леко рядко тесто.Преди да ги сложа в тигана, леко го намазнявам.Да ви е сладко.

# 46
  • Мнения: 224
Последно правих палачинки по следния начин:
1 л. Прясно мляко
6 яйца
500 гр. Брашно
2с.л. Разтопено Масло, като оставям малка част да си мажа тигана отвреме на време
Щипка сол
Щипка захар
Ако не ми хареса гъстотата на сместа си я преправям в процес на готвене горе долу до констистенция на боза, ориентирам се по това как ми се разлива в тигана като сипя.

# 47
  • Мнения: 3
Рецепта за бананови палачинки Flowers Banana
2 банана
300мл. мляко
100 гр брашно
1 яйце
По избор: малко мед или захар

# 48
  • Мнения: 171
Аз правя по тази рецепта и абсолютно винаги се получава отличен резултат: https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BD%D0%BA%D0%B8
Само добавям малко ванилия към сместа за палачинките.
Според мен от значение и самото брашно, купувам някакво италианско и се получават тънички и меки.

# 49
  • София
  • Мнения: 200
Всякак ги правя, но напоследък експиментирам с добавяне на  брашно от тапиока, плюс обикновено брашно. Стават невероятно меки.

# 50
  • Мнения: 332
Всичко на око преценила съм си горе долу според яйцата колко излизат. От 1 яйце ми излизат 3 палачинки.
С вода , брашно , яйца  , сода и сол . Най простата рецепта която знам от баба ми и много ми харесват. Никога не съм харесвала с мляко

# 51
  • София
  • Мнения: 200
Един съсед правеше много вкусни палачинки и така и не си признаваше как го прави.Докато един ден го спипах, че стърже кашкавал в тестото / на ситното ренде.Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 300
Аз ги харесвам най-много с кисело мляко. Правя ги по следния начин:
4 яйца
1 кофичка кисело мляко
2 ч.ч брашно (то е по-скоро на око, слагам до получаване на желаната консистенция, най-вече зависи от големината на яйцата)
1 ч.ч. вода
1 ч.л. сода
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1 ч.л. олио
Излизат ми около 15 бр.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 918
Скоро правих на тиган със светла част 17-18см /котлон 16см./, но почти час стоях до него.
Не знам каква печка или кер. плот ще ми трябва (а мисля да не влагам в такъв уред), за да правя по-големи (т.е. по-бързо)?
Според вас гофретника /1200W/ по-бързо ли е?

Или да мина на
Америк. тип и да не се занимавам...

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Откакто имам плочата за палачинки от Лидл,зарязах тигани и котлони.Плочата е огромна,загрява бързо и палачинките стават много бързо (когато е загряла).Струваше към 44 лева и работя с нея 1 година.Много по-бързо стават палачинките,удобна е,с незалепващо покритие е и лесно се мие.

# 55
  • Мнения: 11 068
Моите керамични котлони също са малки и ако бързам и искам да гоня бройка, понякога пържа на два тигана едновременно. Плочата е много добра идея.

# 56
  • Мнения: 14 067
Параход, жива и здрава да си! Как не ми е хрумвало да ползвам два котлона, хем имам два тигана за палачинки. Благодаря за идеята! Kissing Heart

От може би година, правя палачинки само по тази рецепта:
4 яйца
400 гр. кисело мляко
1 равна ч.л. сода бикарбонат
кофичката от млякото, пълна с топла вода
брашно



# 57
  • на село
  • Мнения: 287
Dara888 ,твоята рецепта се доближава до тази която пробвам и аз ,но все не уцелвам гъстотата .Ако може да кажеш ,колко приблизително брашно слагаш. Благодаря!

# 58
  • Мнения: 14 067
За съжаление не мога да те улесня. Слагам на око, макар всеки път да се заричам да го премеря, за да е точна рецептата. Ако го направя по-гъсто, добавям още вода. Като цяло гледам да е такава гъстота, че като го сложа с черпака и накланям тигана, да се разнася бързо и лесно. Обикновено първата палачинка е "мостра", по нея се ориентирам дали съм уцелила пропорциите.
Поне 2 1/2 ч.ч. брашно отиват.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
По рецепта от книга на Джулия Чайлд ги правя от  известно време
1ч.ч брашно
2/3 ч.ч  прясно мляко студено
2/3ч.ч студена вода
3 яйца
1/4ч.л сол
3 супени лъжици разтопено масло
+масло за намазване на тигана
Разбъркват се съставките и сместта се оставя  да престои 30мин преди започване на печенето на палачинките

https://www.google.com/search?q=julia+child+crepes&oq=ju&aqs=chr … dse_attribution=1

Общи условия

Активация на акаунт