Дилема... Нито едно име не е моето.!

  • 4 911
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
София е идеално. Бих предложила- Габриела, Рафаела, Миа, Серена, Валентина, Анна- Мария, Кристина, Надя ( често срещано в Италия), Тереза, Луиза, защо не и Мария- Луиза, Никол.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Елена много ми харесва. Катерина също.

# 17
  • Мнения: 5 563
Аз съм за Естел и Елена. Много красиви имена. ❤ Както и София, но наистина е много често срещано..

# 18
  • Мнения: 2 170
Елена и София са прекрасни! Според мен няма значение колко е масово едно име. В крайна сметка това е име и трябва да ни харесва, а не да кръщаваме някак, за да е различно.
Предлагам Анна, Виктория, Мария, Габриела, Вероника(мисля, че е познато и в Италия).

# 19
  • Мнения: 550
 Предлагам Бианка, Карина, Мариела, Стела.

# 20
  • Мнения: X
За Вашият случай ми допада Доминика, на галено Ника.
Наскоро се запознах с момиченце Simone( Симон), което не живее в България, но в тук я наричат Симона, а в страната, от която е баща й, а и където живеят - Симон. Много ми допадна лично на мен.
Лека бременност и успешен финал!

# 21
  • Мнения: 345
Привет. Не е лесно с тия имена, особено като си извън България. Аз имах същите съображения като Вас, а и исках да избегна галените имена, които общо взето осакатяват името по мое мнение. Затова синът ми е Максим (хем силно име, хем никой не му вика на галено, хем е интернац. /за женско може МаксИн), Щерка ми е Ема Луиза. Вярно Ема е масово, по поне няма галено, а Луиза го лепнахме, за да е 'бойна' и наистина е такава. Понякога я наричаме Ема Лу.  Другият ми син е Никола. Живеем в Словения и тук също всяко второ дете е София. В групата на дъщеря ми има София Ана, София Юлия и още две Софии, които винаги ги наричат и по фамилия. Освен това им казват СОфи. Ако изберете Елена, ще е Ели, ако е Катерина ще е Кати и т.н. Естела е много гот и означава 'звезда'. Бях го заплюла за третото, но се случи момче. Киара,(  светла, чиста), Беренис (победа), Далия (от суахили 'нежна'), Адел (noble) , Nina (нямa галено), Alana (precious), Vita (life), Maya, Ella, Vivian (дъщерята на приятелката ми се казва така. Винаги я наричат Виви и винаги има проблем със спелинга на името). Karolina ...Успех!

# 22
  • Мнения: 5 261
Предлагам ти Сиена. Много го харесвам, и пак е с буквата на харесваните имена. Други: Изабел, Ева, предлагам и моето - Мартина. Grinning

# 23
  • Мнения: 10 761
Елена, Емилия, Елеонора, Екатерина/ Катерина.

# 24
  • Мнения: 12 725
След като София е фаворит и на двама ви, защо не си кръстите детенцето така. Какво, като е на мода в Италия. То си е така, спомням си имаше мода в БГ на Ивайло, на Милена - модите си минават, имената си остават и се размиват в множеството други имена. Само в училище ще има дублиране, и какво от това? Синът ми имаше в класа си три Силвии, и нищо, Силвия далеч не е най-ползваното име, само за момент е било на мода.

А Симона, гледам, че на английски и френски женското име е Simone, докато на италиански това е мъжкото име, а женското е Simona, както у нас. Ами виж, не е името, което прави човека специален, а човекът прави името специално. Но и самото име е много хубаво. Аналог е на българското Симеон, което си е царствено.

Доверете се на себе си и не гледайте какво се харесва масово, а какво вие харесвате за вашето чудесно неродено момиченце.

# 25
  • Мнения: 781
Много красиви имена са предложили момичета, писали преди мен.
Отноно София, напоследък и тук е много разпространено, което според мен не трябва да ви спира ако наистина харесвате името.
 С моя мъж до последно се чудехме именно между името София и Диана (в крайна сметка решихме да е Диана) Simple Smile
Аз много харесвам името Луиза, дори исках така да кръстя дъщеря ни, но мъжът ми не беше много за...
От интернационалните Ема, Ана, Джулия, Мария, Никол Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 699
Съпругът ми е италианец и преди да забременея фаворит за женско име ми беше Елена. Когато забременях реших да я кръстят на майка ми София. И мен ме притесняваше факта, че името е много разпространено, но вече бях казала на бабата и не вървеше да се отмятам. Пък и името и значението му ми харесват. В нашето кондоминио няма друга София. Има три Аличета, Гайа, Вера, Виттория, Агата, Джулия, Мартина и много момчета. Освен моите само Виттория е от смесен брак.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 01:04 от Monza

# 27
  • Мнения: 9
Толкова сте мили момичета! Много ми харесват доводите, които давате. Вслилвам се в думите ви и продължавам да размишлявам. Някои предложения ми допадат. Ще правя списък наново. Чудя се дали като я видя няма да ми доде точното име. Може би като я видя ще и залепне точното име.

# 28
  • Мнения: 4 397
Напълно е възможно като я вземете в ръце да си дойде и самото име, или пък ако се роди около някой празник/имен ден.
От предложените имена, аз лично най-много съм за Луиза и Ева. Разбира се, и Лучия харесвам, очевидно Simple Smile , но не ми пасва с българска фамилия.
П.П. За мен името дава някои черти от характера, или поне аз имам познати с еднакви имена и общи черти.
Успех и здраве!

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Алесия
Адриана
Антония
Антонела
Вероника
Валерия
Валентина
Вирджиния
Даниела
Далия
Джулия,Джулиана
Елизабета
Елеонора
Елиза
Карла
Каролина
Мартина
Марина
Луиза
Киара
Кристина
Кристиана
Сара
Силвия
Розалия




Общи условия

Активация на акаунт