Дилема... Нито едно име не е моето.!

  • 4 913
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте момичета. Нова съм. Досега само съм ви чела. Прочела съм именника ви и още хиляди теми свързани с имена. Нищо не ми пасва. С таткото ми е много трудно, дори да харесам 20 имена-все тая. Търся женско интернационално име, което да не звучи смешно и прекалено чуждо за България. Живеем в Италия и детето ще учи тук един ден. Търся име, което да не звучи и странно за Италия (но определено не искам италианско име). Харесала съм следните имена, но с тях идват и дилемите. Знам, че аз трябва да реша, но кажете и вашето мнение. Кое име е най-подходящо, най-женствено, но, все пак и със силно значение. Харесвам София, таткото също. Дилемата тук е, че всички деца се казват в Италия така. Има някакъв бум и не съм убедена. Харесвам Симона, таткото също, но после си казвам, че няма нищо специално в това име. Другите имена, които си харесвам само аз са Елена, Естел,Рая( тук би било странно), Микаела, Мия, Емма(не го усещам),Вивиан,Изабела(таткото е против). Сина ми  се казва Александър. Кое и е му подхожда? Общо взето много съм объркана Sad Приемам предложения

# 1
  • София
  • Мнения: 2 422
Елена е првкрасно и има близък по звучене еквивалент на почти всички езици.
Симона е ок, не зная в англоезичния всят как би се възприемало
Микаела също навсякъде е горе-долу едно и също и съвсем ок. И ми харесва.
Колко време имате да решите?
Изпишете ги заедно с фамилното, произнесете ги в комбинации, ще го усетите.
София е най-логично, ако си от София Wink

# 2
  • Мнения: 1 327
Естел ми харесва.
Тук пък всяко второ дете е Рая. Не го харесвам това име.
Ето предложения: Матеа, Катерина, Клара, Лусия/Лучия/, Франческа, Ариана, Габриела, Моника.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 472
Габриела, София, Джулия.

# 4
  • Мнения: 9
Моника ми харесва, но, нъжа ми е категорично против. Имаме доста време да решим, но мен не ме свърта. Такъв човек съм във всичко. Трябва да съм, намерила решение предварително за всяко нещо. Иначе се чувствам много не спокойна Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 2 422
Естел ми харесва.
Тук пък всяко второ дете е Рая. Не го харесвам това име.
Ето предложения: Матеа, Катерина, Клара, Лусия/Лучия/, Франческа, Ариана, Габриела, Моника.

Катерина, Клара, Габриела са супер. Добавям Адриана.

# 6
  • Мнения: 7
Изберете името, което най- чувствате. Елена е красиво име, също и другите, които сте изброили. На мен лично ми допадат имената като Жасмин,  Лара,  Елизабет,  Ирина,  Мелани. Но всяко име има своя чар и енергия, така че късмет с избора. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 754
Виктория, Елиза, Луиза

# 8
  • Мнения: 4 007
Лора, Нора

# 9
  • Мнения: 7 257
Лора, Лаура, Симоне, Мария, Филипа.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 3 006
София е едно от любимите ми имена.
Когато прочетох поста, първото име, което ми хрумна да предложа е Елиза, видях че вече са го предложили.
Елеонора, Елизабет

# 12
  • Мнения: 46 504
София е едно от любимите ми имена.
На мен също и така кръстих дъщеря си преди близо 16 г. Избрах го, защото не беше масово и звучи добре в България и чужбина. Но наистина сега е прекалено често срещано и затова не бих го влючила в списъка.

# 13
  • Мнения: 2 486
Най-интернационалното женско име със силно значение е Мария. Друго такова е Ана.

# 14
  • Мнения: 3 411
Ливия ❤️
Beatrice, на галено Беа.
Белла 😊
Аврора ☺️

# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 242
София е идеално. Бих предложила- Габриела, Рафаела, Миа, Серена, Валентина, Анна- Мария, Кристина, Надя ( често срещано в Италия), Тереза, Луиза, защо не и Мария- Луиза, Никол.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Елена много ми харесва. Катерина също.

# 17
  • Мнения: 5 563
Аз съм за Естел и Елена. Много красиви имена. ❤ Както и София, но наистина е много често срещано..

# 18
  • Мнения: 2 170
Елена и София са прекрасни! Според мен няма значение колко е масово едно име. В крайна сметка това е име и трябва да ни харесва, а не да кръщаваме някак, за да е различно.
Предлагам Анна, Виктория, Мария, Габриела, Вероника(мисля, че е познато и в Италия).

# 19
  • Мнения: 551
 Предлагам Бианка, Карина, Мариела, Стела.

# 20
  • Мнения: X
За Вашият случай ми допада Доминика, на галено Ника.
Наскоро се запознах с момиченце Simone( Симон), което не живее в България, но в тук я наричат Симона, а в страната, от която е баща й, а и където живеят - Симон. Много ми допадна лично на мен.
Лека бременност и успешен финал!

# 21
  • Мнения: 345
Привет. Не е лесно с тия имена, особено като си извън България. Аз имах същите съображения като Вас, а и исках да избегна галените имена, които общо взето осакатяват името по мое мнение. Затова синът ми е Максим (хем силно име, хем никой не му вика на галено, хем е интернац. /за женско може МаксИн), Щерка ми е Ема Луиза. Вярно Ема е масово, по поне няма галено, а Луиза го лепнахме, за да е 'бойна' и наистина е такава. Понякога я наричаме Ема Лу.  Другият ми син е Никола. Живеем в Словения и тук също всяко второ дете е София. В групата на дъщеря ми има София Ана, София Юлия и още две Софии, които винаги ги наричат и по фамилия. Освен това им казват СОфи. Ако изберете Елена, ще е Ели, ако е Катерина ще е Кати и т.н. Естела е много гот и означава 'звезда'. Бях го заплюла за третото, но се случи момче. Киара,(  светла, чиста), Беренис (победа), Далия (от суахили 'нежна'), Адел (noble) , Nina (нямa галено), Alana (precious), Vita (life), Maya, Ella, Vivian (дъщерята на приятелката ми се казва така. Винаги я наричат Виви и винаги има проблем със спелинга на името). Karolina ...Успех!

# 22
  • Мнения: 5 293
Предлагам ти Сиена. Много го харесвам, и пак е с буквата на харесваните имена. Други: Изабел, Ева, предлагам и моето - Мартина. Grinning

# 23
  • Мнения: 10 782
Елена, Емилия, Елеонора, Екатерина/ Катерина.

# 24
  • Мнения: 12 739
След като София е фаворит и на двама ви, защо не си кръстите детенцето така. Какво, като е на мода в Италия. То си е така, спомням си имаше мода в БГ на Ивайло, на Милена - модите си минават, имената си остават и се размиват в множеството други имена. Само в училище ще има дублиране, и какво от това? Синът ми имаше в класа си три Силвии, и нищо, Силвия далеч не е най-ползваното име, само за момент е било на мода.

А Симона, гледам, че на английски и френски женското име е Simone, докато на италиански това е мъжкото име, а женското е Simona, както у нас. Ами виж, не е името, което прави човека специален, а човекът прави името специално. Но и самото име е много хубаво. Аналог е на българското Симеон, което си е царствено.

Доверете се на себе си и не гледайте какво се харесва масово, а какво вие харесвате за вашето чудесно неродено момиченце.

# 25
  • Мнения: 781
Много красиви имена са предложили момичета, писали преди мен.
Отноно София, напоследък и тук е много разпространено, което според мен не трябва да ви спира ако наистина харесвате името.
 С моя мъж до последно се чудехме именно между името София и Диана (в крайна сметка решихме да е Диана) Simple Smile
Аз много харесвам името Луиза, дори исках така да кръстя дъщеря ни, но мъжът ми не беше много за...
От интернационалните Ема, Ана, Джулия, Мария, Никол Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 699
Съпругът ми е италианец и преди да забременея фаворит за женско име ми беше Елена. Когато забременях реших да я кръстят на майка ми София. И мен ме притесняваше факта, че името е много разпространено, но вече бях казала на бабата и не вървеше да се отмятам. Пък и името и значението му ми харесват. В нашето кондоминио няма друга София. Има три Аличета, Гайа, Вера, Виттория, Агата, Джулия, Мартина и много момчета. Освен моите само Виттория е от смесен брак.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 01:04 от Monza

# 27
  • Мнения: 9
Толкова сте мили момичета! Много ми харесват доводите, които давате. Вслилвам се в думите ви и продължавам да размишлявам. Някои предложения ми допадат. Ще правя списък наново. Чудя се дали като я видя няма да ми доде точното име. Може би като я видя ще и залепне точното име.

# 28
  • Мнения: 4 403
Напълно е възможно като я вземете в ръце да си дойде и самото име, или пък ако се роди около някой празник/имен ден.
От предложените имена, аз лично най-много съм за Луиза и Ева. Разбира се, и Лучия харесвам, очевидно Simple Smile , но не ми пасва с българска фамилия.
П.П. За мен името дава някои черти от характера, или поне аз имам познати с еднакви имена и общи черти.
Успех и здраве!

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Алесия
Адриана
Антония
Антонела
Вероника
Валерия
Валентина
Вирджиния
Даниела
Далия
Джулия,Джулиана
Елизабета
Елеонора
Елиза
Карла
Каролина
Мартина
Марина
Луиза
Киара
Кристина
Кристиана
Сара
Силвия
Розалия




# 30
  • Мнения: 1 271
Аксиния, Амелия, Никол,Кристина,Стефани, Анн Мари.

# 31
  • Мнения: 66
Бриана,Стела,Карина,Нора,Мануела...

# 32
  • Мнения: 282
София..... вписва се от всякъде и е красиво име:heart:

# 33
  • Мнения: 1 358
Глория, Дария, Илона, Ливия, Мирела, Марчела, Стефани, Сузана, Тиана, Флавия, Фабиана...

Името София е много популярно и в Италия, защото света София - майката на Вяра, Надежда и Любов - е живяла в Рим.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 01:34 от Radilena

# 34
  • Мнения: 1 463
Предвид, че сте в Италия, предлагам Валерия. Интернационално и много характерно за там.
 Името е с латински произход и означава „издръжлив“, „здрав“, „силен от раждането“

# 35
  • Мнения: 1 306
Най-универсално: Ева. Стига да не е пълно с такива наоколо.

# 36
  • Мнения: 18 550
От имената,които си изброила ми харесват само Ема и Изабела(моята дъщеря се казва така). Доколкото знам в Италия не е едно от най-разпостранените. Щом обаче таткото е против няма как да го изберете. Интересно ми е защо е против,ако искаш сподели. Аз много харесвам Джулия,но то е много разпространено в Италия, а ти не искаш типично италианско име.
Харесвам Ема,но само ако я с едно м. София е много,много често срещано в цял свят.
Предлагам Адриана,Ана,Анастасия,Лусиана,Ванеса,
Амели,Жасмина,Елинор,Елеонора. Наистина не знам какви имена точно харесвате.
Ема  Луиза много,много ми хареса. Аз харесвам и Ема-Изабел например. Може да е с две имена-едното до е от мама,а др.от тати,ако ви допада. Стефания също е хубаво,но отново е италианско.

# 37
  • Мнения: 8 891
Алиса
Бианка
Валерия
Даниела
Ева
Йоана
Камелия
Лидия, Лилия,
Магдалена
Олга
Паола
Силвия

Само първа страница прочетох и със сигурност повтарям предложени вече имена.
Като цяло, изглежда лесно да се намери име, което да звучи нормално и в Италия, и в България.

Някакви по-конкретни критерии? Буква, заряд, значение?

# 38
  • Мнения: 86
Аз предлагам името Джорджиана/ Дарси/ . Звучи много аристократически!
 Всички сме чели  Джейн Остин, нали? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 18 550
Аз предлагам името Джорджиана/ Дарси/ . Звучи много аристократически!
 Всички сме чели  Джейн Остин, нали? Simple Smile

Много любимо име, от любмата ми книга-личи си.

# 40
  • Мнения: 364
Стела, Дария, Елиза.
От Вашите предложения съм за София като комбинация с Александър.

# 41
  • Мнения: 86
Анджела,
Андреа
 и....Ананди/ много звучно име/ Simple Smile
Джина
Джулия
Дарея
Емануела
Радина
Росина
Като учител съм имала в класа си момичета с имена Касандра, Селесте...../ Латино имена/ Grinning

# 42
  • Мнения: 1 463
Ананди 🤣

# 43
  • Мнения: 86
Дааа, малко е смешното, но е много звучно името...

# 44
  • Мнения: 1 463
Асоциирам го с един индийски сериал. Grin

# 45
  • Мнения: 86
Точно от този сериал е! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 358
Може и Джорджия...

# 47
  • Мнения: 86
Звучи мн добре:)!

# 48
  • Мнения: 11 965
Марина
Емилия
Милена
Стефания
Мария
Рафаела
Маринела
Мартина

# 49
  • Мнения: 3 411
Добавям към предложенията ми Лучия.

# 50
  • Мнения: 1 715
Предлагам: Вероника - интернационално е, за разлика от Виктория не е много масово ( поне в България, в Италия не знам)

# 51
  • Мнения: 8 578
Предлагам Николета, Аника, Ромина, Румина, Роза, Анелия.

# 52
  • Мнения: 9
Момичета, аз съм тотално откачила тези дни.. Извинявайте, че не отговарям и не пиша. Вчера бях на преглед 14 седмица и доктора ме разби! Каза, че най вероятно ще е момче.... Ще припадна! В 11 каза момиче. Не бил сигурен да не бързам и чай след месец щял да каже със сигурност на феталната. Нямам думи. Почвам да мисля имена за момчета, въпреки, че вече незнам момиче ли е момче ли е. Много съм разочарована от него. Вярно е, че всеки греши, но е гадно когато се заредиш с определена емоция и после трябва да минеш тотално на друга вълна...Sad

# 53
  • Мнения: 551
Разбирам разочарованието ти, но е било твърде рано да гледа пола. В 11 седмица е възможно да се знае пол само с неинвазивен кръвен тест. По-добре изчакай до следващата фетална и не се настройвай предварително. Благословена си с две деца, това е най-важното.
Дай ни сега опорни точки да мислим име за момче Simple Smile

# 54
  • Мнения: 18 550
Моите доктори затова ми казаха

# 55
  • Мнения: 18 550
Моите доктори затова ми казаха, че не са ли сигурни, не казват пола. И така е редно. Наистина е кофти, разбирам, че си разочарована и изненадана, но да е живо и здраво. По- рано от 13 седмица пол не може да се види и то само на Фетална морфология. Нищо, като потвърдят ще предложим и за момче. Аз още недоумявам при днешната техника как може да се сбръка. Но е факт, че една позната до 8- я месец бебето й беше момче, после стана момиче и роди момиче. А съвсем наскоро пък чух за случяй на обзаведена детска стая в розово, купено всичко и се ражда момче...здраве да е, това е най-важното. Име ще измислите.

# 56
  • Мнения: 9
Разбирам разочарованието ти, но е било твърде рано да гледа пола. В 11 седмица е възможно да се знае пол само с неинвазивен кръвен тест. По-добре изчакай до следващата фетална и не се настройвай предварително. Благословена си с две деца, това е най-важното.
Дай ни сега опорни точки да мислим име за момче Simple Smile
Благодаря ти! Ами какво да кажа-опорни точки-интернационално име, звучащо добре в Италия и в България. Първия ми син е  Александър( тук Алесандро). Склонна съм, на имена, които са интернационални, но звучат различно в България и в Италия. Засега ми хрумва единствено Виктор, Даниел, Мартин, Матео( в България ще звучи странно), Антоан, Майкъл(което може би в България ще е нелепо, въпреки че ми харесва. Тук ще се измени на Микеле). Имена красиви, но нежелани от нас като Стефан, Николай (защото не искаме да е кръстено на никой) отпадат. Какво мислите за конкретните изброени. За мен е важно значението и ме претиснява значение на Даниел( божий съд). Звучи ми страшно въпреки, че е моя фаворит. Виктор беше друг наш фаворит ,но си имаме племенница  Виктория и е малко еднакво. Моля ви дайте мнение! Благодаря от сърце на всички  ви!

# 57
  • Мнения: 8 891
Максим
Филип
Андрей

# 58
  • Мнения: 1 306
Вземи изчакай поне до 20-та седмица или по-нататък. Помисли и накрая ако видиш зора пускай тема. Такава паника за спешно измисляне на име сякаш ако не го обявиш до 20-та седмица ще ти пишат служебно някакво.

# 59
  • Мнения: 364
Никола, Лука, Емануел, Максим/илиан.
Константин не знам има ли италианска версия.

# 60
  • Мнения: 18 550
Аз не харесвам споменатите от теб имена, защото са много масови, освен Даниел -това име горе-долу ми харесва. Харесвам Максим, Максимилиан, Емануил, Самуил, Емилиан, Велин, Велизар, Юлиан, Антъни, Хенри-и май с това се изчерпват мъжките имена, които ми харесват. Виктор не бих кръстила, щом има вече детенце Виктория в родата. Самото име Виктория в женски вариант на мен много ми допада, но в мъжки не-странно, но факт. Но и то е много разпространено, което разбира се за вас може да не е критерий, за мен беше. Щом търсите обаче класическо и интернационално име всички споменати от теб са подходящи. Аз до Александър бих избрала един Велизар-на  пълководеца Велизарий.

# 61
  • Мнения: 2 754
Предлагам Филип, Симеон и Давид и съответните им италиански варианти Филипо, Симоне и Давиде.

# 62
  • Мнения: 11 965
Емил/ Емилио
Андрей/ Андреа
Максим/ Масимо
Микеле на български е Михаил
Лука - рядко за България, но май нормално за Италия
Валентин/-о

# 63
  • Мнения: 1 358
Не се притеснявайте, че може да е момче. Важното е да е живо и здраво! Пазете се, защото в Италия сигурно е страшно с тази епидемия.

Относно идеи за мъжки имена предлагам: Теодор, Доминик, Джордж, Кристиан, Рафаел, Роберт, Самуил/ел, Феликс, Винсент, Томас, Патрик... Аз също много харесвам Емил, Филип, Валентин и Симон, които вече бяха предложени преди мен, както Антоан и Антонио. Даниел и аз не харесвам поради значението му, въпреки че това име е много популярно и очевидно харесвано в България.

Успех!

# 64
  • Мнения: 410
За мъжко име харесвам Йован, но не знам в Италия как ще е. За женско- Джована,  спомням си го от един филм. По-напред в коментарите момичетата са предложили много хубави и мъжки и женски имена.😊

# 65
  • Мнения: 2 699
На пръв погюед изборът на мъжко име изглежда труден, но сега модата в Италия е да се съкращава последната гласна на мъжките имена. Моят син се казва Стефан. Баща му, който е италианец го предпочете пред Стефано. Цялата му роса се изреди да ми каже, че Стефан им харесва повече. Първата ми оферта беше Марко, но не се прие. После Дарио на дядото, но пак не. Едвам намерихме някакъв компромис.
Матиа, Едоардо, Алессандро, Лоренцо, Рикардо, Франческо, Фабрицио, Мануел, Самуел, Дарио са имената на момченцата от кондоминиото. Всички са италианчета.
Еднакви и разпространени в двете държави са следните имена. Марко, Марио, Лука и Никола. Италианският вариант е Николо, но Никола е много разпространено сред млади мъже и такива на средна възраст.
В Италия има много чужденци и славянските имена са се разпространили и се приемат нормално. Например, Борис, Иван, Павел и много други. Рискът е, че може да мислят детето за руснак.
Интернационални имена също се възприемат добре.
Имам близнаци момче и момиче и предложението на таткото беше Лара и Андреа. Изрязах го и други имена не ми е предлагал. Андреа ми харесва, но рискът да стане обект на подигравки в България не е малък. Въпреки, че Андреа идва от гръцкото андро(мъжествен) и по мое мнение е много неподходящо за женско име.

# 66
  • Мнения: 1 463
Съжалявам, но ми стана смешно, след толкова страници. 😁
Лека бременност. Детето ще си дойде с името.

# 67
  • Мнения: 5 293
Аз много харесвам Матео.

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Александър-царско име - класическо, интернационално  и ще е добре и брат му да е с подобно.

Например Филип,Виктор,Максимилиан,Стефан...

# 69
  • Мнения: 1 306
Александър-царско име - класическо, интернационално  и ще е добре и брат му да е с подобно.

Например Филип,Виктор,Максимилиан,Стефан...
В чужбина не знам как е, но за България съм чувал за паралелка в училище със 7 броя Александър. Не знам кой би искал толкова популярно име.

# 70
  • Мнения: 2 486
Бояна, като прочетох, че си откачила, помислих, че имаш някакъв здравословен проблем. Предвид ситуацията се фиксирай върху това да се роди живо и здраво бебе. Полът няма никакво значение. Много е рано, за да се каже със сигурност дали е момиче или момче.

# 71
  • Мнения: 1 358
Авторката написа, че баткото е Александър. В Италия може и да не е толкова популярно.

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 18:15 от Radilena

# 72
  • Мнения: 4 347
Габриела - това е моето предложение. МП има приятел италианец с дъщеря Габриела. Кръстил я така, именно защото името е интернационално.
Ако е момче - Майкъл/Михаел.

# 73
  • Мнения: 9
Благодаря момичета, на тези от вас, които писаха по темата най-вече. На тези, които поста им е смешен да не си  правят труда да отговарят. Всеки е различен. Аз съм от хората, които искат да организират всичко от рано, да знаят всичко от рано, дори почивката си я подготвям така - половин година по-рано, разглеждайки хотели и забележителности. Такава съм си. Ако проблема ми беше здравословен няма да пиша по групите със сигурност. Просто имах нужда да споделя, защото в Италия нямам много мами приятелки. Исках да се почувствам като в България. На поста слагам край, защото за себе си вече взех решение. Още от началото много ми хареса една мама дето беше писала, че модата и колко е срещано едно име няма значение. Човек го носи  цял живот, а всяка година има бум на имена. Моя син Александър тук Алесандро не е от имената на всяка крачка. Сега тук са модерни доста инглиш имена + Франческо. Когато го избрах, дори не знаех колко често напоследък е в България. А и не ми пука. Реших така, ако е момиче ще се казва София или Симона. Ако е  момче  Виктор, Антоан или Михаил. Благодаря ви и Христос Воскресе. Нека всяка жена бъде дарена с рожба. Весели празници на всички

# 74
  • sofia
  • Мнения: 419
Оливия е едно много нежно име. Рамона не е лошо

# 75
  • София
  • Мнения: 1 456
Ева, Матея и Микаела/ Михаела.
Микаел/ Михаил.
Виктор,  в Италия ще е май Виторо?  
Матео се среща често вече и в България, аз познавам двама.

Сега се върнах да чета. Чудесни имена сте избрали. Лека бременност и раждане 🍀

# 76
  • Мнения: 18 550
Виторио е в Италия.

# 77
  • Мнения: 9 433
Елена или София.

# 78
# 79
  • Мнения: 80
Каролина Simple Smile

# 80
  • Мнения: 130
Аз харесвам Елена, Виктория.
Силвия също би било благозвучно за Италия Simple Smile

# 81
  • Мнения: 3 461
Видях, че Елена е във Вашия списък, любимо е и за мен.
Хелена бих избрала, предвид, че живеете в чужбина. Може пък таткото да го хареса.

Общи условия

Активация на акаунт