Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 061 506
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 15 570
  • Мнения: 6 293
Зависи и на кой ден е правен теста. АБ от положителен тест, не означава непременно от първи симптоми. Често хората изчакват няколко дена преди да се тестват.

# 15 571
  • Мнения: 2 020
Зависи и на кой ден е правен теста. АБ от положителен тест, не означава непременно от първи симптоми. Често хората изчакват няколко дена преди да се тестват.
Моите близки правиха тест с първо вдигане на температура (жената беше с колега с новооткрит ковид) и веднага като излезе теста по предписание на ЛЛ започнаха по два антибиотика + кортикостероиди (единият реши на своя глава да не пие). Млади, здрави хора. ЛЛ така предписвал на всички. Минаха леко. Затова се чудя повечето ЛЛ как процедират.

# 15 572
  • Мнения: 398
Ами не ,не са пили антибиотик.
След положителния тест на мъжа ми,ной веднага си пусна Пкк и още ред показатели за да види лекарката му положението за да знае дали да започне антибиотик.За радост показателите бяха добри и не се наложи.Иначе тя си искаше отначало да почне за по сигурно....така ми се стори.
Утре след Пкк ще видим как.върви положението .
Иначе.всички близки бяха от ден 1 на антибиотик

# 15 573
  • Мнения: 790
Моята дъщеря също е по- добре, вече шести ден пие антибиотик и температурата спадна, но и миналият път беше така. Антибиотикът  замаза положението и след три седмици пак се повтори. Надявам се сега да успеем да се справим. Аз до последно мислех, че тя не е изкарала ковид, защото протече сравнително леко и бързо при нея, но сега като направихме тест за антитела си има.
Но аз съм си притеснена, има стойност на ЦРП около 100 и кръв в урината, и тази кръв не се разбра откъде е.

# 15 574
  • Мнения: 6 293
Здравей. Проследете по нататък, като се оправи детето, какво ще покаже урината. Щом уролога не е открил нищо тревожно, би трябвало като оздравее детето, и урината да се оправи.
    Желая ѝ бързо оздравяване. Hug

# 15 575
  • Мнения: 3 658
Моята дъщеря също е по- добре, вече шести ден пие антибиотик и температурата спадна, но и миналият път беше така. Антибиотикът  замаза положението и след три седмици пак се повтори. Надявам се сега да успеем да се справим. Аз до последно мислех, че тя не е изкарала ковид, защото протече сравнително леко и бързо при нея, но сега като направихме тест за антитела си има.
Но аз съм си притеснена, има стойност на ЦРП около 100 и кръв в урината, и тази кръв не се разбра откъде е.
Дъщеря ти има антитела и пак се е разболяла? Какъв е смисъла от ваксините тогава?

# 15 576
  • Мнения: 6 293
Никой не е казал че детето боледува пак от Ковид.

# 15 577
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 134
Скрит текст:
При нас децата вече от 2 дни нямат температура и са в перфектно състояние.
Откачат по старому.
Мъжа ми също няма.температура,поддържаше 3 дни 37.4-37-8 и край изгуби обоняние и вкус..

А аз- аз си чакам,Ще се заразявам  ли ?Заразена ли съм антитела ли имам Незнам.
Но каквото дойде...

Утре.чакаме.рамус да.вземат кръв.да видим как са показателите
Някой пи ли антибиотици от самото начало? Понеже имам такива случаи около мен, заедно с теста дават и рецептата да се започват веднага.
аз. но антибиотика беше изписан за грип или общо заболяване (както го пише). след 4-5 дни си направих тест
и грипа се превърна в корона, но хапчетата останаха същите.

# 15 578
  • Мнения: 54 315
Бонго, ти не каза ли, че си бил без симптоми?
Защо си пил АБ?
Аз започнах АБ след като ми изчезна обонянието, на 4 ден.
Само Азитрокс пих, 6 дни.

# 15 579
  • Мнения: 8 795
Аз започнах антибиотик веднага, щом вдигнах температура, още същия ден. Превантивно. Не знам ако не бях пила, дали щеше да мине по същия начин. Според мен не е нужно да се започва веднага, стига да се следят кръвните показатели, както и какво става с дробовете.

# 15 580
  • Мнения: 1
Здравейте, моето семейство също се сблъска с коронавируса покрай Коледните празници. Първо съпруга ми ( с положителен тест), който имаше 3 дни температура 37.3, главоболие, болки в очите, болки по кожата на гърба и след това загуба на обоняние. Обонянието му се възстанови за около 4 дни. Детето, което е на 6 имаше хрема 2 дни и това беше. Аз един ден след мъжа ми имах температура 37.1. Реших, че също съм се заразила, но нямах никакви други симптоми. ЛЛ веднага предписва Азитромицин, аспирин проект, цинк, селен и витамин Д, които започнах да приемам. Мога да кажа, че в следващите 5 дни се чувствах прекрасно, дори температура нямах. Казах си, че всичко премина и се успокоих. След 5 дни затишие се събудих със страхотно главоболие, температура. 37.4, световъртеж, отпадналост и болка в очите. Свързах се с ЛЛ да обясня ситуацията. Тя каза, че няма нищо странно в това, най-често така протича този вирус с периоди на подобрение и влошаване. Аз не се чувствах болна преди това, като изключим леката температура за един ден,  но тя твърдеше, че не съм болна от сега, а точно от момента с първоначалното и покачване. Пусна ми ПКК, ДКК, СРП, ЛДХ и СУЕ. СРП беше 5.5 при норма до 5. ЛДХ и СУЕ в норма. ПКК в норма, ДКК показа лимфопения, което ЛЛ определи като показателно за коронавирусна инфекция. Прати ме на снимка - хроничен бронхит(имам си го отпреди това) с перибронхит. Каза да спирам Азитромицин и да започвам комбинация от Левокса и Панцеф. Три дни се чувствах доста зле, отпаднала, чувствах че замръзвам, а температурата не беше по-висока от 37.4. Температурата падна и след седмица се почувствах по-добре. През цялото време бях със сърцебиене, което виждам, че също е характерно за вируса. Пропуснах да кажа, че след с падането на температурата изгубих напълно вкуса и обонянието си, което след 4 дни започна да се възстановява. На 14 ден вече бях спряла АБ, ЛЛ ме прати на контролен рентген. Положението беше същото, но тя каза, че измененията в белия дроб бавно се възстановяват, но това не значи че не съм се излекувала. Успокоих се. Днес е 19-ти ден от началото на последните ми симптоми. Чувствам се добре като цяло. Вчера реших да изчистя основно дома ни, тъй като по време на карантината и като цяло заради ковид нямах много сили и чистенето не беше така старателно. Та, изчистих основно и доста се изморих. Почувствах се отпаднала и реших да си измеря температурата и.. 37.1. Ужасих се. Бях решила че вече всичко е в миналото и сега не знам нормално ли е от време на време температурата да играе? Падам си  малко хипохондричка и се стресирам доста от всичко. Съпруга ми казва да спирам вече да я меря и да си живея живота, но съм доста притеснена. Имало ли е подобни моменти при вас след излекуване на моменти леко да се повишава температурата ви? От тези АБ ли от ковид като цяло ли не знам и аз имам проблеми със стомаха с болки и разстройство. Продължавам да приемам пробиотик, дано скоро се нормализират нещата. Поста стана доста дълъг, за което ме извинете.

# 15 581
  • Мнения: 790
Цитат на: inqpro link=topic=1204545.msg42192486#msg42192486 date=161
 Дъщеря ти има антитела и пак се е разболяла? Какъв е смисъла от ваксините тогава?
[/quote
Тя беше с положителен ПСР на 3 декември. След това през няколко седмици се разболява и пак пие антибиотик. Вече според лекарите не говорим за Ковид. Според симптомите имаха съмнение за мултисистемен синдром след Ковид, но направените допълнителни изследвания не го потвърдиха. Финално се заключи, че въпреки леко изкарания Ковид е с много отслабена имунна система и се разболява много бързо.

# 15 582
  • Мнения: 5
Днес е 19-ти ден от началото на последните ми симптоми. Чувствам се добре като цяло. Вчера реших да изчистя основно дома ни, тъй като по време на карантината и като цяло заради ковид нямах много сили и чистенето не беше така старателно. Та, изчистих основно и доста се изморих. Почувствах се отпаднала и реших да си измеря температурата и.. 37.1. Ужасих се. Бях решила че вече всичко е в миналото и сега не знам нормално ли е от време на време температурата да играе? Падам си  малко хипохондричка и се стресирам доста от всичко. Съпруга ми казва да спирам вече да я меря и да си живея живота, но съм доста притеснена. Имало ли е подобни моменти при вас след излекуване на моменти леко да се повишава температурата ви? От тези АБ ли от ковид като цяло ли не знам и аз имам проблеми със стомаха с болки и разстройство. Продължавам да приемам пробиотик, дано скоро се нормализират нещата. Поста стана доста дълъг, за което ме извинете.

Аз вчера писах е темата за моя проблем със стомаха след Ковид. И аз започнах първоначално с температура 37.1 2,3 дни, докато вчера вече не вдигнах 38.3. Не казвам , че и при Вас ще стане така, но съжалявам , че по-рано тази седмица не си пуснах изследвания - кръвни и фецес, чрез които хванахме тази инфекция в червата. Отново ми предписаха антибиотик и други неща.

# 15 583
  • Мнения: 1 221
Боледуването след ковид,  не е повторно заразяване, а си е усложнение от грипа - Post Covid
Ето какво може да усещате месеци наред, няма срок за излекуванеза съжаление, при някои хора не протича, като проста настинка а понякога имат усложнени в процеса на доизлекуване.


Hello! Since this is growing so fast, I wanted to make a post to sort of outline some ongoing symptoms you might be feeling especially if you are only 1 or 2 months in. This way we can avoid some repetitive posts!

**Of course, if you have any of these symptoms and have not seen a doctor and/or gotten any scans or labs to rule out infection, active virus or other issues please do so first.**

Otherwise, it's been said to be somewhat "normal" to feel and you need to address each concern symptomatically. Long-long haulers, feel free to add if I've missed anything! Thanks Simple Smile


Chest/Lungs- Ongoing shortness of breath, chest heaviness or pain, costochondritis, pleurisy

ENT- Continual loss of taste & smell, phantom smells, chronic sore throat, extra mucus, trouble swallowing, horse voice, lump in throat feeling, tight throat/muscles, ear fullness or popping, ringing in ears, sinus pressure and pain, burning nose, vertigo

Mouth- White tongue, dry mouth, burning mouth/gums, sensitive gums, metallic taste, sensitive/cracking teeth, cold sores, TMJ

Eyes- Red eyes, itching, burning, dry, dark circles, blurry vision

Heart- Irregular heart-rate & BP, bounding pulse, POTS*

Gastro- Nausea, loose stools, weight gain or loss, cramping/burning, loss of appetite, excessive hunger/thirst, food allergies, acid reflux, LPR

Neuro- Continual or cyclical fever, poor temperature regulation, skin sensations of pain, itching, burning, numbness or heat, vibrating sensations, muscle spasms or twitches, brain fog, migraine, insomnia, anxiety or depression, dysautonomia*

Total Body- Muscle aches, joint pain or crackling joints, muscle fatigue, prominent veins, rashes, reactivated latent viruses ie. HSV, HPV, EBV etc., hair loss, nail changes, acne, potential blood clots (this usually happens early on)

Women- Hormonal issues, irregular cycles, UTI, interstitial cystitis

Other- Thyroid issues
**Please spend some time researching the following terms to see if they apply to you as it can help your treatment plan with your doctor!

-Dysautonomia / POTS*

-MCAS - Mast cell activation / histamine intolerance

-PEM - Post exertional malaise (associated with CFS/ME)

-PVF - Post viral fatigue

# 15 584
  • София
  • Мнения: 6 264
Milana88, според мен няма нищо тревожно предвид, че имаш контролен ренген. Аз бях така - 10 дена бях с Т около 37,2-3. След изтичане на 14 дневната карантина правих снимка и се показаха изменения от Ковид, въпреки че не съм кашляла и имала задух, само лека тежест в гърдите от време на време. ЦРП беше 7. ЛЛ каза, че няма нищо притеснително. По Коледа, значи на около 21-22 ден от положителния ПСР вдигах 37 - 37,1 за 2-3 дена. Умората е нормална след такова боледуване, особено пък след усилие като чистене. ЦРП ми бавно пада - на 10.01. беше 6,5, вчера 5,05. Явно е, че пост-ковид последствията минават бавно. С мъжа ми имахме и стягане в сърдечната област, при него се оказа възпалени мускули около сърцето, пи лекарства. Аз още не съм стигнала до кардиолог.
Успокой се и се пази, не се насилвай.

Общи условия

Активация на акаунт