Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 053 485
  • 50 335
  •   3
Отговори
# 21 735
  • Мнения: 6 607
Не, не сме били ЛЛ казала да изчака до неделя и ще се чуят. Изписал ни е предполагам стандартните, витамини,  авирон рапид, аспирин проект, фамотидин,бромхексин

# 21 736
  • София
  • Мнения: 672
Съпругът ми е от вчера в болница. Вчера сутринта се влоши рязко- започна изведнъж задушаваща кашлица. До следобед вече почти не можеше да говори, има кръв в храчките.. това за няколко часа. Вдига температура от Понеделник - снощи пак 39. Веднага го приеха в Токуда. Днес на сутрешната визитация са споменали, че ще включат ремдисивир.. явно положението е сериозно. Много съм притеснена.. някой с опит в болница да сподели на кой ден може да се очаква подобрение?

# 21 737
  • Мнения: 6 607
Късмет, късмет, късмет желая 😔

# 21 738
  • Мнения: 2 864
Различно е, зависи от възраст, придруж. заболявания, и т. н. Добре, че е там, не се отчайвайте. Аз никак не бях добре, но бързо се подобри състоянието ми, а хора, които вече уж се чувстваха добре и бяха преди изписване, имаха лоша рентг. снимка. Та зависи, няма правило.

# 21 739
  • Мнения: 1 497
Съпругът ми е от вчера в болница. Вчера сутринта се влоши рязко- започна изведнъж задушаваща кашлица. До следобед вече почти не можеше да говори, има кръв в храчките.. това за няколко часа. Вдига температура от Понеделник - снощи пак 39. Веднага го приеха в Токуда. Днес на сутрешната визитация са споменали, че ще включат ремдисивир.. явно положението е сериозно. Много съм притеснена.. някой с опит в болница да сподели на кой ден може да се очаква подобрение?
Ремдесивир действа още след второто вливане. Поне при мен и на тези около мен беше така.

# 21 740
  • Мнения: 221
Някой друг имал ли е 10 дни температура 37,1,2 ? Евентуално кога да очаквам да спра да я правя?

Аз усетих и вдигнах леко такава температура след като ме поодуха вятър точно преди 2 седмици в това променливото време. Държах близо 10 дни 37.1-37.3, на моменти с леко главоболие, но без никакви други симптоми. На 5-ти ден някъде правих домашен антигенен тест за всеки случай, отрицателен. Работя вкъщи така или иначе и се изолирах максимално, превантивно. Температурата рязко изчезна и спадна до нормални нива с идването на месечен цикъл.  Не съм го забелязвала досега, така и не разбрах дали беше някакво съвпадение, както и дали това ви е от полза на вас лично... Може би прекаленото мерене по 5 пъти на ден и заливащата паника отвсякъде ми повлияха по някакъв начин.

# 21 741
  • Мнения: 2 901
Някой друг имал ли е 10 дни температура 37,1,2 ? Евентуално кога да очаквам да спра да я правя?

Аз усетих и вдигнах леко такава температура след като ме поодуха вятър точно преди 2 седмици в това променливото време. Държах близо 10 дни 37.1-37.3, на моменти с леко главоболие, но без никакви други симптоми. На 5-ти ден някъде правих домашен антигенен тест за всеки случай, отрицателен. Работя вкъщи така или иначе и се изолирах максимално, превантивно. Температурата рязко изчезна и спадна до нормални нива с идването на месечен цикъл.  Не съм го забелязвала досега, така и не разбрах дали беше някакво съвпадение, както и дали това ви е от полза на вас лично... Може би прекаленото мерене по 5 пъти на ден и заливащата паника отвсякъде ми повлияха по някакъв начин.
Мисля,че Denver е мъж Simple Smile .Иначе и аз така се усетих с температура 37.1-2 в течение на 6 дни я мерих/ден преди това доста ме боля гърло/ -все така,а се чувствах добре,изолирах се ,правих тест на 4-ти ден от аптеката -отрицателен.И 2 дни преди цикъла падна температурата.Та тогава се сетих,че прогестерона повишава температурата ,ноооо докато ми дойде наум се ошашках Trollface .Да се подлуди човек..

# 21 742
  • Мнения: 69
За съжаление, от личен опит, искам да напиша нещо.
Безсимптомно изкаран Ковид, НЕ означава без последствия.

Днес ни изписаха, с дъщеря ми, от болницата, диагностицирана с MIS-C, или Мултисистемен възпалителен синдром след прекаран Ковид.

Заразила се е и изкарала вируса абсолютно безсимптомно, 4-6 седмици назад във времето. Никакви външни признаци не е имала за това, но вируса е действал в тялото.
Преди 11 дни започна кошмара, с много висока температура. При нея са засегнати сърцето и бъбреците, при други деца в болницата -други органи. Днес се прибрахме в къщи. Очаква я дълго, дълго възстановяване.

Наблюдавайте много децата си.

# 21 743
  • Мнения: 47 892
На колко е дъщеря ти?. съжалявам за това през което минавате Sad В коя болница се лекувайте?

# 21 744
  • Мнения: 9 276
О, Надинче, толкова съжалявам. Възстановявайте се бързо.

Можеш ли да кажеш какви бяха симптомите при вас?

# 21 745
  • Мнения: 2 022
nadin4e, бързо и пълно възстановяване на детето!
Аз също съм просто бясна на този модел, едва ли го има някъде в Европа. Да пуснем децата на пангара, понеже го карат леко, а образованието за 2 месеца е най-важно да бъде присъствено, нали? Само, че там където учат присъствено го правят на 200 на 100 000 на седмична база и с тестове, маски и мерки! Нито има ваксини за тях все още, нищо! Мислете, хора, и пазете децата!
Толкова ми е мъчно като чета момичетата в чужбина - тестове, мерки, да, скоро ще се върнат към нормалния живот там, сигурна съм. А ние ще следваме стадния имунитет с обществото и политическата класа, които си отгледахме.

# 21 746
  • Мнения: 6 842
Мисля, че Denver  се интересува от Т при КВ.
Аз започнах с 37,2 за кратко. После няколко пъти инцидентно имах пак. От вчера чат пат 37. Но през това време имах симптоми на Т - парене на очите, потене, усещане за Т, а като премеря - нямам. Това било феномен при КВ.
Днес ми е ден № 9 от първия симптом, пак имах 37, събудих се с хрема, сега ме боли гърлото и гласа ми стана дрезгав. Не зная какво е това чудо, обикновено такива симптоми има в началото на заболяване. Има ли и други така?
А ММ вдигна и подържа 37,5 няколко дни, после един ден беше с 38,2 , на следващия спадна, вечерта пак 37,2 и от тогава няма Т. Днес му е ден №13.
Не се и чудя кога ще мине тази Т. Важното е да няма повече усложнения.

aYnaT , желая ви  много късмет и да  излекуват съпруга ти  в Токуда!

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 15:15 от Diorela

# 21 747
  • Мнения: 1 625
Надинче, бързо оздравяване. Hug

Ако не е неудобно, може ли да споделиш на колко години е детето и какви симптоми сте имали в началото.

Това е най-големият ми ужас, предполагам и на всички останали. Как да предпазим децата? На мен ми е лесно, с майчинството, Ами тези, които вече са на работа? Децата в тези ясли и градини е ясно, че няма как да се пазят.
Иначе, готин бил вируса, не засягал деца. Ще го пускаме умно. Rage

# 21 748
  • Мнения: 19 360
Надинче, много съжалявам че така се е случило при вас. Бързо възстановяване на детето желая! "Професор" Велизарова дали има нещо да каже по случая? Нямало деца в нейното отделение. Така като чета няма щото не й се доверяват.......

# 21 749
  • Мнения: 1 069
Наминавам да кажа, че на 26-ти ден от симптоми съм добре. Съпругът ми и синът ми също. Изследвания пуснах тук, ЛЛ ми каза, че с ок, не съм ходила на снимка. Екстрасистоли почти нямам. Завъртя ме пак ежедневието. Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт