Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 061 994
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 22 335
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По принцип, когато няма тълпи, едната смяна не знае какво е правила другата. Ако говориш с едните, получаваш една информация, с втората- друга. Често противоречаща си. Хаосът е пълен и от преди Ковид, представям си в момента.

# 22 336
  • Мнения: 1 091
Скоро се очертава да изпишат свекървата от болница. Обаче няма да е в състояние да се обслужва сама и ще трябва да я вземем у дома, където никой не е боледувал. Давайте идеи за дезинфекция на вещите, дрехите и, че и на нашите, защото ще трябва да я пренесем някак, да я изкъпем. Много ми е притеснено, че ще вкараме вируса вкъщи.
Не би трябвало да  е заразна вече ако са минали 14 дни от първите симптоми. Аз и едното дете преди година се предпазихме от грип като слагах маска като влизах при другото ми дете и мъжа ми, миех си често ръцете.
Ако имате съдомиялна може на 65 градуса да ги миете съдовете.
За прането - има дезинфектанти за дрехи.

# 22 337
  • Мнения: X
Здравейте,
Чувствам се неудобно от въпроса, но няма кой да попитам.
Прекарах ковид средно тежко края на ноември. Близо два месеца нямах обоняние , задъхвах се като говорех и ме мъчеше страшна умора. Това нещо отшумя в рамките на месец-два след вируса.
От тогава ми остана обаче един проблем, който според мен по някакъв начин е свързан с вируса . Месечният ми цикъл се промени ужасно много - стана много обилен и продължителен и нередовен. Изключвам бременност и менопауза ( все още не съм в тази възраст ). На някой случвало ли му се е такова нещо и как се оправя.

# 22 338
  • Мнения: 6 617
Kira12 на гинеколог ходи ли. Явно разбутва нещо гадния вирус. Преди менопаузата има пременопауза , а възрастта за съжаление пада

# 22 339
  • Мнения: 167
Благодаря! Аз не се притеснявам, че тя ще е заразна. Търсех идеи как да дезинфекцирам дрехите и вещите, с които е била в болницата.
lechugitka, не виждам нищо тъпо в това, да искам да предпазя семейството си. Изказването Ви беше обидно.

# 22 340
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кира, да не би да е свързано с кръворазреждащите, ако още пиеш такива.

# 22 341
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте,
Чувствам се неудобно от въпроса, но няма кой да попитам.
Прекарах ковид средно тежко края на ноември. Близо два месеца нямах обоняние , задъхвах се като говорех и ме мъчеше страшна умора. Това нещо отшумя в рамките на месец-два след вируса.
От тогава ми остана обаче един проблем, който според мен по някакъв начин е свързан с вируса . Месечният ми цикъл се промени ужасно много - стана много обилен и продължителен и нередовен. Изключвам бременност и менопауза ( все още не съм в тази възраст ). На някой случвало ли му се е такова нещо и как се оправя.

Разбичква нещо хормоните вероятно. Посетете гинеколога си.

# 22 342
  • Мнения: 2 882
Здравейте,
Моля за съвет за следното /яко съм бясна/, ЛЛ на ММ е в друг град, издала му е болничен за 14 дни заболяване, но не му го дава, трябвало лично да го вземе, той не е в състояние да шофира, изморява се, съответно от София да се грабнем до Сливен за 1 болничен ми се струва глупаво, брат му може да го вземе, но ЛЛ не иска да го даде. Въпросът е към кого мога да се обърна за съдействие РЗИ или изобщо какво се прави в такива случаи. Отделно тези, на които им е свършила карантината от 14 дни, а все още се лекуват от кого взехте допълнителния болничен, ММ ходи на пулмолог понеделник на частно в болница Вита, не му дали, пулмоложката не била наясно, а ЛЛ му обяснила, че пулмолога трябвало да му даде, др. понеделник е на контролен преглед пак там и се чудя дали да не ходя с него, че ми се струва странно да не издават болнични. Лошото е, че той още не е възстановен, а работата му не е лека и не е добра идея да връща на работа в това състояние. Предварително ви благодаря.
Обещах да пиша. За болничния съм изненадана, нашата ЛЛ без проблем дава моите на близките ми, познава си пациентите. Днес питах за втори б. лист, казаха, че е добре ЛЛ да напише становище и с вс. документи и епикриза - на ЛКК. Трябва да се говори с ЛЛ дали е точно така, според мен.
В болницата срещнах колега, който преболедува малко преди мен. Мн. добре уж е бил, имал енергия, изведнъж вдигнал високо кръвно. Никога не му се е случвало досега.

# 22 343
  • Мнения: 29
Здравейте! Отново имам нужда от вашата помощ. Карантината ми приключи на 05.04. Правих снимка и изследвания. Само д-димер ми беше висок. Тази неделя си напипах увеличени лимфни възли под митниците. Правих мамография, ОК е. В понеделник вдигнах температура 37.3, днес 37.5. Правих си нов тест за ковид, отрицателен. Пуснах изследвания, само феритин и д-димер не са излезнали. Другите са в норма. Някой вдигал ли е така температура на 21 и  25 ден след положителен тест? Бързо и леко оздравяване на всички болни. Бъдете здрави!

# 22 344
  • Мнения: 4 999
Аз вдигахнах температура след 14 дни без, направих снимка и изследвания, бяха Ок и спрях да я меря. ЛЛ каза че мога месеци да вдигам. Не я поддържах, само следобед  ме болеше леко главата и имах 37.2. Първи симптом ми беше на 11 март, все още имам задна хрема и подкашлям. Иначе съм добре, спортувам по малко, върша си всичко и се чувствам добре.

# 22 345
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз вдигахнах температура след 14 дни без, направих снимка и изследвания, бяха Ок и спрях да я меря. ЛЛ каза че мога месеци да вдигам. Първи симптом ми беше на 11 март, все още имам задна хрема и подкашлям. Иначе съм добре, спортувам по малко, върша си всичко и се чувствам добре.

За задна хрема може да пробвате Коларгол. Разбира се след консултация с лекар.

# 22 346
  • там край реката
  • Мнения: 153
Здравейте,
Чувствам се неудобно от въпроса, но няма кой да попитам.
Прекарах ковид средно тежко края на ноември. Близо два месеца нямах обоняние , задъхвах се като говорех и ме мъчеше страшна умора. Това нещо отшумя в рамките на месец-два след вируса.
От тогава ми остана обаче един проблем, който според мен по някакъв начин е свързан с вируса . Месечният ми цикъл се промени ужасно много - стана много обилен и продължителен и нередовен. Изключвам бременност и менопауза ( все още не съм в тази възраст ). На някой случвало ли му се е такова нещо и как се оправя.

Моята гинеколожка каза, че всяка втора жена след коронавирус има проблеми с цикъла, при някои се образуват и кисти, заради закъснението на цикъла. Посетете гинеколог.

# 22 347
  • Мнения: 1 221
Вчера му биха по една инжекция сутринта и две вечерта (уж защото съм взел някакви по-малки/слаби) за разреждане. Снощи ми каза че му казали че състоянието му се подобрило заради инжекциите, а днес че кръвта му била сгъстена и едвам май му взели кръв и пак му били инжекции. Е на какво да вярвам? И недоумявам защо след 7мия ден в болница и следене са почнали чак тогава да му бият инжекции. Защо не ми казаха по-рано да ги купя... сега съм притеснен, заради това сгъстяване, а и почнал да вдига температура (вярно не е висока 37.3, но все пак е знак че вируса се разраства).

Защото болните са много. Лекарствата са малко и недостатъчни. На мен също искаха да бият фраксипарин в болницата против тромбоза, но нямаше достатъчно, и  минахме на ксарелто 20 мг което  при мен подейства. Но всеки организъм е различен.
Нямала съм никакви проблеми със цикъла, а щитовидната ми жлеза е със перфектни показатели при толкова тежко изкарване на вируса.

# 22 348
  • Мнения: 5 979
Пехоко, странното при Иланг е, че много рано има много антитела. Обикновено се изследват на 40 ден, а тя е на 15.
И също, че М телата вече ги няма, а те спадат бавно.
Aнтителата започват да се образуват малко след началото на инфекцията при добър имунен отговор. Тяхното количество е белег също и за силата на имунният отговор. Тия митове за 40-я ден не знам кой ги говори, при някои хора спадат бързо, при други не се генерират достатъчно количество а при други остават с месеци. IgG oстават най-дълго като както споменах и са най-ефикасни, те предполагат и клетъчен имунен отговор и други начини за въздействие на инфекцията от имунната система. Тези начини са тясно свързани, защитата не се свежда само до антитела. Общо взето след ваксинация на 2-та седмица човек придобива известен имунитет като той нараства с времето, при тежко боледуване без ваксинация е по-сложно защото имунната система е претоварена, организмът е отслабен и имунитетът се изгражда по-бавно. Отделно имунната система си разпилява силите да се бори с последиците от инфекцията, което понякога дава точно обратния резултат - цитокинова буря, автоагресивни антитела и други нежелани събития.

# 22 349
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Благодаря! Аз не се притеснявам, че тя ще е заразна. Търсех идеи как да дезинфекцирам дрехите и вещите, с които е била в болницата.
lechugitka, не виждам нищо тъпо в това, да искам да предпазя семейството си. Изказването Ви беше обидно.
Обидно е да третирате по този начин човек. Ако ще я гледате с ужас, че ще ви зарази - по-добре не я взимайте у вас. Благодаря от подобни грижи. Тя  жената щом е била и в болница отдавна не е заразна. Има един разказ на Йовков През чумавото. Прочетете го и помислете кое е обидно.

Общи условия

Активация на акаунт