Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 062 683
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 15 330
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Защото давам Ентерол, но може би той не е подходящ. Затова се замислих за изследвания, за да се назначи правилното лечение, но ако някой има опит, би ми помогнал много.

Не разбирам защо не дадете имодиум да спре диарията? Той е за над 6г.

# 15 331
  • Мнения: 47 981
Може да вземете проба и дая занесете за изследване. По принцип с Т и диария се ходи в инфекциозна. Много пъти съм писала как с висока т и разстройство до кръв пих лекарство от рода на имодоум и щях да умра, защото се оказа дизентерия, бактерия. Но това се установи с проба в инфекциозна. Последва венозен антибиотик.
Ако можете, викнете някой за бърз тест за ковид и за изследване на фецес. Това е най-добре. А щом сте направили консултация с гастроентеролог, вероятно ви е дал насоки.

# 15 332
  • Мнения: 10 381
Ентерол и Имодиум действат различно. Ентеролът е като пробиотик по-скоро, действа бавно обаче, може и да не подейства достатъчно ефективно... имодиумът е за по-хард случаи... Можеш и двете да ги даваш. Има листовки, прочети онлайн.. Смекта, хидрасек, 2-3 капки йод в чаша вода...

# 15 333
  • Мнения: 4 787
Ако е толкова често изхождането - викнете някоя лаборатория у дома. Бодимед, Рамус и Кандиларов предлагат тази услуга. Могат да направят PCR, да вземат кръв и всичко друго, което се налага. На мен Бодимед ми взимаха 30 лв за идване до дома, което е приемливо.

Първо ще Ви кажат, че са много заети и ще Ви предложат час за догодина. Обяснете, че сте с дете и каква е ситуацията - веднага ще измислят нещо. И те са хора. Два пъти ме вместват след 1-2 дни като ги помоля.

# 15 334
  • Мнения: 47 981
Фецес може и само да вземете в контейнер инведнга го занесете в лабораторията, защото отнема пък, знаете, до 3 дни ако има растеж. За другото...аз бих преглътнала всичко и бих отишла до омразната инфекциозна поне за преглед. Платен е ,ако не ви приемат.

# 15 335
  • Мнения: 19 296
Ентеролът няма да повлияе по никакъв начин на изследванията. Подходящ е.
Даже на дъщеря ми в Инфекциозна го са го давали в по-висока доза.
Ако др Лазарова не е изписала Имодиум, не мисля, че трябва да се дава.
Доколкото знам, Имодиум и подобните спират движението на червата, но токсините остават вътре.
Най-важно е да гледате да не се обезводни, но сигурно сте го обсъждали с лекарката.

# 15 336
  • Мнения: X
Мъжът ме сега говори с един приятел от България. Изкарал е короната, но трети месец няма обоняние. Друг близък имаме, който почти два месеца няма обоняние. Друго нищо уж им няма.

# 15 337
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Ентерол е слаб, на моите деца не действа. Ре комфорт пресича диарията доста по-успешно. По принцип става и за малки деца, на децата е предписван от лекар при подобни случаи.

# 15 338
  • Мнения: 7 856
Много благодаря! Направих онлайн консултация с гастроентеролог и уточних какви изследвания да пуснем - доктор Лазарова. Проблемът е по-скоро, че физически не мога да я изведа за повече от 10 минути, заради диарията. Ще помисля и преценя как да организирам изследванията. Лошото е, че твмпературата от преди малко ме се повлиява и от нурофена. Както и да е, ще помисля.
А поема ли достатъчно течности? В случая трябва да са наистина много, при това с електролити (поне солена преварена вода ако не нещо друго).
Без да плаша, но ако това продължава дълго и не поема достатъчно течности, може би е добре да се извика линейка и да й сложат система. А нурофенът освен да съсипе съвсем стомаха и червата друго не знам дали ще направи.

# 15 339
  • Мнения: 6 304
Диарията може да има негативен ефект върху усвояването на някой медикаменти.
    Не е задължително, но да си имате едно наум.

     На мене често ми е помагало една лъжица с чист оцет, като не се приемат течности до половин час след него. Може да опитате. Дано да помогне.

# 15 340
  • Мнения: 5 271
Иназ щях да пиша за оцета. Оцет за темепературата за мазане, а за изпиване, лъжичка оцет чист или оцет с лъжичка кафе.

# 15 341
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Много благодаря на всички! Вземането на фецес и носенето му е вариант наистина. Ще опитам да дам оцет също. Доктор Лазарова изписа доста изследвания, които включват ПКК, СРП, серумно желязо и ЖСК, феритин, изпражнения за патогенна чревна флора и кампилобактер, изпражнения за фекален калпротектин количествено, изпражнения за ротавирус и аденовирус. Майка ми започна Ковид със същите симптоми, сега вече е с изградени тела, затова направих връзката, а и заместващата лекарка обясни, че най-вероятно ще се окаже Ковид доагнозата на детето. Но нали Ковидът се лекува симптоматично. Надявам се на базата на тези изследвания да се назначи адекватно лечение, но дотогава се налага да прилагам някакво домашно. Ако утре ситуацията е същата, ще отида до поликлиниката и ще попитам какво е подходящо са давам. Благодаря ви!

# 15 342
  • Мнения: 2 020
Много благодаря на всички! Вземането на фецес и носенето му е вариант наистина. Ще опитам да дам оцет също. Доктор Лазарова изписа доста изследвания, които включват ПКК, СРП, серумно желязо и ЖСК, феритин, изпражнения за патогенна чревна флора и кампилобактер, изпражнения за фекален калпротектин количествено, изпражнения за ротавирус и аденовирус. Майка ми започна Ковид със същите симптоми, сега вече е с изградени тела, затова направих връзката, а и заместващата лекарка обясни, че най-вероятно ще се окаже Ковид доагнозата на детето. Но нали Ковидът се лекува симптоматично. Надявам се на базата на тези изследвания да се назначи адекватно лечение, но дотогава се налага да прилагам някакво домашно. Ако утре ситуацията е същата, ще отида до поликлиниката и ще попитам какво е подходящо са давам. Благодаря ви!
За моето дете педиатърът винаги е комбинирал ентерол и смекта. Ентеролът регулира като пробиотик, смектата спира разстройството. Давала ни го е 2 пакетчета от едното и 2 от другото за деня за дете 8 години като се редуват едното, пауза от 3 часа, другото и после пак, винаги е помагало, аз съм ползвала същото, като дейсвително избягвах да се храня 1 ден и пиех разтворените пакетчета на малки глътки за да не провокирам стомаха. Като спре разстройството смектата се спира и се продължава още малко с ентерол.

# 15 343
  • Мнения: 583
Диарията може да има негативен ефект върху усвояването на някой медикаменти.
    Не е задължително, но да си имате едно наум.

     На мене често ми е помагало една лъжица с чист оцет, като не се приемат течности до половин час след него. Може да опитате. Дано да помогне.
Потвърждавам, че нещо кисело може да помогне. Сок от половин лимон при нас действа добре и не е много неприятен за изпиване.

# 15 344
  • Мнения: 747
Ре комфорт пия и аз и детето ми при диария. Дъвче се и пресича много бързо диарията.
По време на вируса и аз имах разстроен стомах, но смятах че е от двата антибиотика. Единият ден си разбих 2 суп.лъжици оцет с брашно на боза и го пиех по малко. Имаше ефект.
Но ако детето е отпаднало може би Инфекциозна болница по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт