Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 36 887
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 920
A има ли значение мощноста на машината ? Има с 850 W и с по 1200 W

# 301
  • Мнения: 3 267
По-добре по-мощната.

# 302
  • Мнения: 920
Много благодаря за разясненията, ще погледам още малко.

# 303
  • София
  • Мнения: 8
Аз използвам от 7 години кафе машини на SAECO. Правят страхотна пяна, а аз обожавам пяната и хубаво кафе. Само внимавайте каната да не остане без вода, че после трябва да се обезвъждушава. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 11 444
Пяна и хубаво кафе?
Обезвъздушаването не е нищо особено.

# 305
  • Мнения: 103
Който иска да пие хубаво, ама наистина хубаво кафе, тайната е в качественото, прясно изпечено, токущо смляно (доза за доза) кафе. Относно машината, ние сме с Breville/Sage и ползваме Specialty Coffee от Dabov или Alda. По-невероятно кафе не съм пила никога и никъде.

# 306
  • Мнения: 3 267
Пяна и хубаво кафе?
Обезвъздушаването не е нищо особено.
Точно пяна правят всички машини от 100-200-300лв и всички кафеавтомати, но болшинството му казват каймак.

# 307
  • Мнения: 11 444
Пяна и хубаво кафе?
Обезвъздушаването не е нищо особено.
Точно пяна правят всички машини от 100-200-300лв и всички кафеавтомати, но болшинството му казват каймак.
Поясняваш ми или мислиш, че не знам. 😊😏

# 308
  • Мнения: 3 267
Цитат
Явно пояснявам, няма как да знам кой какво знае. Просто се изненадах, че някой пише за пяна, винаги е каймак..

# 309
  • Мнения: 153
Който иска да пие хубаво, ама наистина хубаво кафе, тайната е в качественото, прясно изпечено, токущо смляно (доза за доза) кафе. Относно машината, ние сме с Breville/Sage и ползваме Specialty Coffee от Dabov или Alda. По-невероятно кафе не съм пила никога и никъде.

+1

С подходяща кафемелачка и цедка машини от 100-200-300 лева могат да изкарат истински каймак.
Кафемелачки има тука:
https://barshaker.ro/Rasnite-Cafea/Eureka-Mingnon-Specialita-16CR-Black
717 лева
Има я и в други цветове, тия дето не са намалени за Черния Петък могат да се купят с 10% отстъпка от coffeeforums.bg.
https://www.olx.bg/ad/kafemelachki-eureka-mignon-CID632-ID7SkwP.html
Втора ръка, с доставката 315 лева.
Цедки има в combinabar.bg или почти всеки друг сервиз за кафемашини за 10-15 лева.

С хубава мелачка и цедка без крема диск може да се ползва бездънна ръкохватка, под която има повече място за високи чаши.

БарШейкър предлагат и абонамент за прясно печено кафе, който се дискутира активно в кафеения форум.

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Аз използвам от 7 години кафе машини на SAECO. Правят страхотна пяна, а аз обожавам пяната и хубаво кафе. Само внимавайте каната да не остане без вода, че после трябва да се обезвъждушава. Simple Smile
Това с обезвъздушаването при липса на вода важи ли ако резервоара се изпразва след всяко ползване и се пълни за всяка направа на кафе? Ако излиза вода извън чашата преди да започне да тече кафе в чашата обезвъздушаване ли е нужно отново?

# 311
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте, бих искала да си закупя кафемашина, че моята е вече доста стара.
Това което ми се иска е да може машината да може да прави автоматично капучино и лате, но най важно е да прави добро кафенце с каймак.
Спряла съм се на няколко модела и ако може съвет дали стават и кой е най-дорър
Еспресо машина Breville VCF108X Prima Latte II,
Breville Prima Latte VCF045X-01
Кафемашина Cecotec Power Instant-ccino 20
Cecotec 1558 Instant 20 Touch Nera Semi

# 312
  • Мнения: 3 267
Няма такива машина.
Щом трябва автоматично да прави камичино е ясно, че ще е автомат, от където следва че няма как да прави отлично еспресо камо ли с каймак, ако не се визира под каймак пяна.

# 313
  • Мнения: 153
Не е точно автомат, но изглеждат мизерно, а въобще не са евтини.
Това е Цецотека:



Основният проблем според мен е почистването на пътя на млякото.

# 314
  • София
  • Мнения: 485
Здравейте мили съфорумци! Съжалявам, че нахълтам така в темата...Може би не е правилното място да питам тук, но виждам че сте доста компетентни и ще стрелям директно въпроса си.  Някой знае ли къде в София мога да открия добре зареден магазин или склад за резервни и допълнителни части за кафемашини?  Нека да поясня, че става дума за цедка за 1 кафе с двойно дъно за кафемашина Gaggia (върши ми работа и за Saeco, тъй като мисля че са идентични).

Общи условия

Активация на акаунт