Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 393
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 614
E, все пак да се отбележи, че има и недоволни хора от Дедика тук. Нашата така и ще си остане - скъп кашон за 400лв. Да, чета за триковете - да е специално кафето, сега пък да се стича по чашката...сигурно има как да стане, но тази мъка за да си направиш читаво кафе не ми се струва нормална на мен, затова нека тези като мен да имат едно наум.
Мъка за теб, удоволствие за други.
Какво значи да е специално?-много ясно, че трябва да е смляно като за еспресо, а като си купуваш пакетче да си купиш пакетчето за еспресо, а не това, което първо грабнеш от рафта, защото нали 'все кафе е".
Много ясно, че като кафето шляпа от много високо ще се разпенва, ама това какво отношение към вкуса има?! Тя и водата, като пада от високо в кофа, също прави балончета, та какво остава за кафето. Не виждам какъв е проблемът чашката да сзе сложи така, че кафето да се стича по нея.
Ако не се използвт разни Нови бразилии, Якобси и тем подобни "немски" киселяци, кафето си е ОК.
До скоро имахме един  Бревил, в офисите всякакви...ами не от аматьорските машинки тази е най-добрата, на която съм попадала.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Все пак всеки има право на предпочитания. Старата делонги прави много по-гъсто кафе от същия пакет. Значи все пак има разлика в машините и може да стане хубаво.

# 722
  • Мнения: 783
Много съм благодарна на Не се сърди човече за трика, който сподели. Преди няма и два месеца се сдобих с лидълска машина, която вече обмислях с каква да заменя заради досадното разпенване.
 Пия кафето си в миниатюрна чашка, много късичко.
 За да се получи резултата от снимката използвах две чашки, които сложих под ъгъл Около 40 градуса целейки струята да облизва страните на чашите.
 Според мен това, че кафето не пада от високо, а директно влиза в чашата също минимизира разпенването.
 Искам да попитам има ли някакъв начин да се забави извличането на кафето или си е зададено фабрично?

# 723
  • Мнения: 46 510
E, все пак да се отбележи, че има и недоволни хора от Дедика тук. Нашата така и ще си остане - скъп кашон за 400лв. Да, чета за триковете - да е специално кафето, сега пък да се стича по чашката...сигурно има как да стане, но тази мъка за да си направиш читаво кафе не ми се струва нормална на мен, затова нека тези като мен да имат едно наум.
Аз не обичам специалните кафета. Какви ли не комбинации съм пробвала, не е за мен.
Купуваме най-обикновени от пакети, Коста, Лаваца и Чибо. Резултатът, от който съм най-доволна се оказа най-простият. Включвам машината, слагам 1 мерителна лъжица, натискам със среден натиск, взимам чаша (от рафта, не я затоплям), никакво време не изчаквам, само докато приготвя нещата. И пускам, като слагам чашата в края на струите. Дължината ни е настроена по размера на едни малки, които ни пасват на вкуса, около 80 мл.

Имам чувството, че колкото повече ѝ треперех, да чакам време, да затоплям чаша, да меря кафе и т.н., толкова по-зле ставаше.

# 724
  • Мнения: 11 614
Не се сърди човече, мога те подкрепя в това за кафетата в комбинация с непрофесионални машини и да кажа че една Лаваца Крема е густо ,номер 8 , купена от италианския магазин си дава доста добър резултат. Миналата седмица купих за проба.
Ядосвам се на магазините за кафета, защото никога не са едни и същи. Тъкмо нацеля нещо и хайде следващият път-друго станало.

Редактирам, понеже съм последна
От тази сутрин и без никави пинизи. Дедика+гореспоменатата  Лаваца.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 09:28 от petiaivanov

# 725
  • Мнения: 1 048
Реших се най-накрая, поръчах Дедика + кафемелачката на Делонги, има даже глезотийки в комплекта - каничка за разпенване на млякото, темпер и контейнер за изхвърляне на кафето.
Сега остава да избера правилното кафе на зърна. Приемам предложения, за да мога да попрочета, докато доставят машинките и да избера. Харесваме силно и плътно кафе.
Също, ако някой ползва комплекта на дедика, да сподели на коя степен е добре да се смели кафето, ситно ли да е, по-едро ли.
Вълнувам се, защото досега купувах само мляно, вакумирано кафе. Зная и че трябва да пробвам, за да улуча точните настройки според вкуса ми, но всички мнения биха били полезни.

# 726
  • Мнения: 604

За щастие машините с разпенител не са крайно претенциозни към едрината на смилане така че и да не уцелиш съвсем няма да е провал, но все пак трябва да влиза в някакъв допустим интервал, започни с по-фините степени на смилане, като е добре да се пълни една малка чашка от 60мл наполовина за 15-20 сек. Ако тече бързо минаваш степен надолу към фино и обратно. За силно и плътно кафе е лесна работата, взимаш италианска смес арабика-робуста и готово, с нея се работи лесно и не се изисква майсторлък.

# 727
  • Мнения: 783
Отново идвам да спамя, този път с по-празнична снимка.
 Истината е, че откакто не се сърди човече сподели трика с държането на чашата /чашите под наклон, под мястото от което излиза кафето, си реших проблема с досадните балончета и отпадна необходимостта да търся отново нова машина.
 Моята машина е лидълска и кафето, което прави без да използвам специални похвати много прилича на такова направено от кафе машина делонги. Попадна ми инфо, че модела на моята бил правен от делонги или не знам точно как беше формулирано.
 Голямо значение има и кафето. На снимката е pellini cremoso .
Когато правя за мъжа ми лаваца крема густо има повече балончета.
 

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
И аз открих най-после моето кафе за дедиката 😁
Скрит текст:

# 729
  • Мнения: 11 614
Doli, а честито най-накрая! Наистина се радвам.

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
И аз открих най-после моето кафе за дедиката 😁

Откъде е купено?

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Това ми го подариха,но мисля, че го има навсякъде по магазините.

# 732
  • Мнения: 5 288
Е, не ми провървя с Dedica. Поръчах от  edigital на 19-ти ноември, преди малко дойде куриер. Кутия цялата е подгизнала от вода и започнала да се разлепя, обяснение - нали валеше тези дни ((. Отказах я. В момента в сайта е още по-евтина, но за Коледа едва ли ще дойде.
Сега поръчах от technica , дано да е читав този сайт.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 12:47 от La_Valletta

# 733
  • Мнения: 301
Technica е читав сайта.

# 734
  • Мнения: 5 288
Удивително, но машинката я получих сутринта, това е по-малко от 24-ри часа след направена поръчка.
На черен фон черна кафемашина нещо не успях да снимам хубаво ))). Иначе е много стилна, малко по-голяма от очакван размер. Благодаря за препоръки!



Взех това кафе, но не намирам надпис еспресо. Киселее ми.

Общи условия

Активация на акаунт