Как да постъпя - моля за съвети!

  • 7 217
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Този при развод може ли да претендира за част от жилището?

# 46
  • Мнения: 19 108
Този при развод може ли да претендира за част от жилището?

Естествено, че не, ако не е СИО, придобито по време на брака.

# 47
  • Мнения: 14 833
Айде поредната тема в която на авторката не и харесаха отговорите и се покри.
Що бе, дами пускате теми. Или очаквате само потупване по рамото и всяка една от нас коментиращите да си затваря очите като вас. Или ей така от криворазбрани солидарност и благородство да продължим да ви хвърляме пясък в очите
Ами за това за много теми се мисли че са пързалки.

# 48
  • Мнения: 2 478
Отървала си се, радвай се ! Все тая къде са парите, никакво значение няма дори, защото отношението е много по-важно. Не си хаби живота, да опитваш да стигаш до истината, да опитваш да му помагаш, не прави тази грешка.
И много други хора са имали проблеми и зависимости, но не са се държали така неуважително и абсурдно.
Този човек просто ти показа, че ти за него си едно нищо и, че никога не те е обичал.
Нямам проблеми и зависимости. От същата "смеска" и "тръпката" трябва да е, без пороци и "минало", което да я "преследва", и оставило трайно психични белези, прехвърлящи се след това и в новите отношения, товарещи потенциално новия партньор.
До човек е. Въпреки че повечето имат "багаж и обструкции", факт, поради глупост и "социално-солидарно" "натъкмяване" и "лошо детство", с разнебитени, и/или без семейни и човешки ценности.
Зависим съм от себе си, спокойствието ми, здравето, както на мен, така и на близките ми.
Влизайки във връзка, животът трябва да ти става по-добър, хубав и "изпълващ", а не да те дърпа "тръпката" ти надолу и само да се чудиш как да "замиташ" след нея/него, в зависимост мъж, или жена.
Няма да казвам "смислен", защото смисъл всеки намира в различни неща.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 09:52 от FragranceFanatic

# 49
  • Мнения: 12 848
Финансова е причината за раздялата, а аз не разбрах каква точно е финансовата страна. Какви кредитни карти, какви кредити - ти лично ангажирала ли си се с някакви кредити след брака и изобщо какви са тези суми, които са изчезнали?
Тук е ключът от палатката. Нещо има.
Авторката пита за съвет - авторке, за да се ориентираме, дай ни представа как какво иде реч.

# 50
  • Мнения: 13 850
За мен темата е пързалка. Хората сега живеят заедно с години, имат деца и не се женят,а тука хоп  и сватба след един месец познанство. И то  Без да има припиращи обстоятелства под формата на бременност , макар че и това вече не е поводза сключване на брак. Единствения вариант който ми се върти при таскъв експресен брак е дамата да добре в финансово отношение и младоженеца да иска да " отхапе" нещо от материалните й блага.

# 51
  • Мнения: 9
За какъв наем са отишли парите, след като пишеш, че живее в твое жилище?
Преди да се премести при мен беше на квартира.

Единствения вариант който ми се върти при таскъв експресен брак е дамата да добре в финансово отношение и младоженеца да иска да " отхапе" нещо от материалните й блага.
Финансово съм като всеки средностатистически човек.

Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 18:06 от Не се сърди, човече

# 52
  • Мнения: 9 776
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?

# 53
  • Мнения: 9
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?
Каза ми, че съм била много по-различна от срещаните от него жени до момента.

# 54
  • Мнения: 19 108
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.

# 55
  • Мнения: 9 776
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?
Каза ми, че съм била много по-различна от срещаните от него жени до момента.
О, моля те! Щях да напиша “Не ми казвай, че си повярвала на това!”, ама то е ясно, че си.
Поведението му крещи, че не те е*@ва за слива.
Потърси истинските му мотиви и си планирай живота ... без него.

# 56
  • Мнения: 9
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.
Лъжа?!? В обредната зала в Триадица се оженихме. Каква ми е ползата да лъжа бе, Госпожо, при положение, че искам съвет?

# 57
  • Мнения: 2 755
Идва ли вече да си взема дрехите?  Къде живее той в момента?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Виж, авторке, мисля, че вече доста ти е просветнало за какво иде реч. Човекът наистина се е оженил за теб понеже си много по-различна от масовката. Повечето жени щяха да искат ухажване, време, жестове и подаръци, както и куп други неща. Ти си била сама, доверчива, уязвима, очевидно финансово и имотно обезпечена. По-различна от другите, но не в добрия смисъл. Т.е.добър, но за него. Изгоден един вид. Лапнала си бързо и си паднала в мрежата. Този човек не се е оженил за теб от чувства, а по сметка. Мисля, че вече и ти го разбираш. Ако имаше грам чувства, щеше да го е показал. А той си е показал истинското лице още първия път, когато си го хванала в крачка за липсващите пари.

Искаш съвети. Ето ти един много добър - веднага след празниците марш при адвокат. И то добър. Казваш му всичко и той ти обяснява как можеш да излезеш от ситуацията с минимум загуби. После действаш. Предполагам, досега ти е станало ясно, че с този бъдеще нямаш. Сглупила си да се омъжиш и то много. Дано раздялата не ти излезе солена. И се радвай, че не си бременна. Не си, нали?

# 59
  • Мнения: 31 966
Аз пък не мисля като вас.
Мисля, че тя трябва да му се извини, да си го прибере и да продължава да му дава пари, а той да харчи за каквото си иска.
Като и се изсипят още лайна на главата, ако е останала с капка мозък, тогава да се развежда.
Нека да я подритва още малко.
Тя го заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт