Туризъм в България по време на Коронавирус!

  • 10 112
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 123
Цитирай точно, моля. Къде пише, че ще плащаме на чуждетците да почиват в Б-я?  Нищо такова не виждам аз в т.16.
Извинявай, ама какво точно да ти пишат и вадят линкове. Не гледаш ли телевизия поне. Там вече няколко интервюта имаше и с Ангелакова, и с други представители от бранша. Та дори един искаше да се превеждат пари направо в хотелите според легловата база, ако се отпуснели ваучери. После това отпадна уж. Колко линка да ти дават, та да останеш доволна. Ми потърси си, заинтересувай се или си хотелиерка и не ти изнася?

Вече е прието да е 9% данъка за ресторантьори и хотелиери, както и за книгите, за лекарствата май отпадна (те не са важни да се лекуваме) За сметка на това на другите стоки щял да стане 24% ДДС, държавата няма да се мине. Кой ще плати тази разлика е ясно и за чия сметка ще е пак е ясно.

А чужденците с полети отдавна имат отстъпки и намаления, за да идвали тук. То това не е от сега. Хора-българи в чужбина и ползващи чужди сайтове за почивка не един пък са споделяли и писали в темите тук. Че и нашите си признаваха за транспорта поне и това преди години. Сега и ще им го плащаме почти, еми няма как да съм доволна. Напротив още повече се ядосвам при това по време на вирус, зараза и опасност. Зорлем да ни заразят, че и да им платим, еми....ние какво сме?

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 11:16 от fanfanito

# 61
  • Мнения: 6 255
Цитирай точно, моля. Къде пише, че ще плащаме на чуждетците да почиват в Б-я?  Нищо такова не виждам аз в т.16.
Ами за да се резбере изменението трябва да се чете закона за ИП. Иначе от Преходни и заключителни разпоредби т.16 е за отмяна на задължението на ТО/ТА/хотели и т.н. да връщат парите до 1 месец след ИП,а дастава до 12 месеца. Точка 17 Създава се нов чл. 26. В Чл.26, ал. 1 и 2, пише за субсидията от 35 евро за период от 2 години и начините да изплащане, чрез приемане на акт на МС. Какво повече да поясня?
Както се казва битият си е бит ... второто не е по-розово!
Ако очакваш да видиш точни текстове няма как да стане. За съжаление юристите така пишат нормативни актове. Колкото  по-неясно,толкова по-добре за адвокати, прокурори  и съдии.

# 62
  • Мнения: 3 920
Цитирай точно, моля. Къде пише, че ще плащаме на чуждетците да почиват в Б-я?  Нищо такова не виждам аз в т.16.
Извинявай, ама какво точно да ти пишат и вадят линкове. Не гледаш ли телевизия поне. Там вече няколко интервюта имаше и с Ангелакова, и с други представители от бранша. Та дори един искаше да се превеждат пари направо в хотелите според легловата база, ако се отпуснели ваучери. После това отпадна уж. Колко линка да ти дават, та да останеш доволна. Ми потърси си, заинтересувай се или си хотелиерка и не ти изнася?

Вече е прието да е 9% данъка за ресторантьори и хотелиери, както и за книгите, за лекарствата май отпадна (те не са важни да се лекуваме) За сметка на това на другите стоки щял да стане 24% ДДС, държавата няма да се мине. Кой ще плати тази разлика е ясно и за чия сметка ще е пак е ясно.

А чужденците с полети отдавна имат отстъпки и намаления, за да идвали тук. То това не е от сега. Хора-българи в чужбина и ползващи чужди сайтове за почивка не един пък са споделяли и писали в темите тук. Че и нашите си признаваха за транспорта поне и това преди години. Сега и ще им го плащаме почти, еми няма как да съм доволна. Напротив още повече се ядосвам при това по време на вирус, зараза и опасност. Зорлем да ни заразят, че и да им платим, еми....ние какво сме?

Я си успокой тона! Даваш линк към фейк сайт и статия със заглавие "Българинът с 600 евро заплата ще плаща транспортните за почивка на чужденеца с 4000 евро заплата!" Май изобщо не си прочела статията, а закона пък въобще, както и другата включила се след теб! Чети, мисли и после пиши! Пише изрично, че субсидията се предоставя на туроператорите, не на чужденците! Това е помощ за туроператора (и на българските авиокомпании)- от къде на къде той ще я дава на туриста!

17. Създава се чл. 26:
„Чл. 26. (1) Две години след отмяната на извънредното положение Министерството на туризма  предоставя на туроператори , които използват въздушни превозвачи с български оперативен лиценз [/u]за изпълнение на чартърни полети до Република България с цел туризъм, държавна субсидия в размер на 35 евро за всяка седалка от максималния пътнически капацитет на самолета за всеки полет, изпълнен с български въздушен превозвач. Субсидията се отпуска за всяка седалка, заета от лице, ползващо туристическа услуга в Република България, само за полети с капацитет от не по-малко от 100 места.
(2) От субсидията по ал. 1 може да се възползват и туроператори, които ползват услугите на въздушни превозвачи с оперативен лиценз, издаден в друга държава, при условие че туроператорът докаже липсата на интерес за изпълнение на конкретния полет от въздушни превозвачи с български оперативен лиценз.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 15:10 от Greene

# 63
  • Мнения: 9 123
Статията не е фейк, ако на теб ти се иска да е така, на мен още повече, ама не е.
Да, има неверни неща и това е заплатата на хората. В София е само такава , на повечето места е на половина.
Чета всичко, което публикувам. А тона си няма да смекча, по-скоро ти трябва да го направиш. Това,че се дава на туроператора не следва, че не се приспада от цената плащаща чужденеца.
Ми ние също с туроператори почиваме често по нашето черноморие и на планина. Да не би да ни се намалява пътя и разхода? И пак ще напиша, самите пакети за чужденци в нашите хотели са по-евтини, примерно Албена и там бяха писали мами от чужбина резервирали и направили съпоставка. Опитаха оттук наши да минат така, но не стана.
А за транспорта това е от години и е признато, лично съм гледала репортажи и обяснения на хора от бранша защо и как го правели-да има привлечени чужденци, че тук си харчели парите, трябвало да им е изгодно и после сме на сметка и да продължавам ли....  Това коя година беше не помня по телевизията дори си го признаха и лично съм го чула, а не този и онзи.Сега още повече им се намалява.
Тонът ми изобщо не е обиден към никой, а ти дразниш и обиждаш.
ПП. Сега се сещам за преди години защо им били намалявали и приспадали от транспорта. Причината била също и че пътували дълго и това ги затормозявало. Един вид бонус за притеснението (гледах и не вярвах) Че ние от София до морето пътуваме по-дълго дори с автобус примерно, но бонус нямам никакъв по тази логика.  Сега и данъка намалиха за тях, ама другите стоки ще увеличат и съответно ние ги плащаме стоките тук. Така двойно дотирам хотелиерите, а за мен и семейството ми нищо и половина. Не съм важна тук за нашите хотели, не съм желана, ами добре...

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 15:04 от fanfanito

# 64
  • Мнения: 3 920
Статията не е фейк, ако на теб ти се иска да е така, на мен още повече, ама не е.
Да, има неверни неща и това е заплатата на хората. В София е само такава , на повечето места е на половина.
Чета всичко, което публикувам. А тона си няма да смекча, по-скоро ти трябва да го направиш.
Както желаеш... Аз ти цитирам закона, ти ми пращаш линкове към някакви тъпотии на други такива чели - недочели като теб.  Защо мислиш, че някой се интересува от подобни неграмотни интерпретации?!

# 65
  • Мнения: 6 255
Статията не е фейк, ако на теб ти се иска да е така, на мен още повече, ама не е.
Да, има неверни неща и това е заплатата на хората. В София е само такава , на повечето места е на половина.
Чета всичко, което публикувам. А тона си няма да смекча, по-скоро ти трябва да го направиш.
Както желаеш... Аз ти цитирам закона, ти ми пращаш линкове към някакви тъпотии на други такива чели - недочели като теб.  Защо мислиш, че някой се интересува от подобни неграмотни интерпретации?!
Извиневай,ама какво ни подчертаваш? Това какво ти говори, МТ ще субсидира туризма с по 35 на седалка в самолета. Нали от нашите данъци ще ги вземат! Или за теб държавните пари са някакви други,спуснати от небето?! Какво не ти изнесе, че хората с право се възмущават?

# 66
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Тези субсидии не трябва да са държавни. От бранша да си коригират цените и да предлагат бонуси. Безсмислено изхарчени пари.

# 67
  • Мнения: 3 920
Извиневай,ама какво ни подчертаваш? Това какво ти говори, МТ ще субсидира туризма с по 35 на седалка в самолета. Нали от нашите данъци ще ги вземат! Или за теб държавните пари са някакви други,спуснати от небето?! Какво не ти изнесе, че хората с право се възмущават?
Смисъла е съвсем друг! Не се дават по 35 евро на чужденец, а се субсидират български компании за да могат да оцелеят! Или какво - да се закрива туризма и масови фалити на хотели и авиокомпании сигурно е по-добре! От там фалити и на всички по веригата! Надявам се, че можеш да погледнеш картината в перспектива, а не единствено  собствения си пъп!

# 68
  • Мнения: 3 866
Аз лично съм резервирала на Албена през Германия, във времето когато офертите важаха и за резервации направени от БГ. После се изхитриха и ниските цени останаха само за тези с чужд паспорт!
Цените бяха впечатляващи нещо, което тук ми предлагаха директно от Албена за 500 евро, там ми го дадоха на 300 евро, а включваше и самолетен билет ..
 Лятото, когато цените на самолетните билети са фантастични, излиза по-евтино да си букнеш почивка през немски ТО, да се регистрираш в хотела и да отидеш на гости на майка си и баба си..
Тези 35 евро най-много приличат на държавна субсидия за авиопревозвачите и то точно трите БГ авиопревозвача.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 489
И на мен не ми харесва това с 35-те евро. Би трябвало и за българи да има някаква подобаваща отстъпка. Все пак тук почиват и нормални хора, а чужденците, които идват в България, обикновено са от най-ниското съсловие, идват да се напият, да си покажат простотията и после да си отидат и да разкажат колко е тъпо тук, ама евтино. То така илииначе на тях им е евтино, едно 35 евро намаление няма да са повод да дойдат.
 Да сменя малко темата. Ние явно сме големи ентусиасти и си удължихме почивката. От София тръгваме, 2 дни сме на хотел с минерален басейн в Хисаря, после 6 дни на Аркутино и на връщане 2 дни в един хотел с басейн в Сливен. 10 дни общо, на 11-тия се прибираме.

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Ние щяхме да пътуваме до Гърция и Турция,но се отказахме.
През месец май бяхме в Тетевен и Рибарица.
А през лятото ще обикаляме Родопите-планирала съм Кърджали,Перперикон,Златоград,Триград ,Дяволското гърло...

# 71
  • Мнения: 2 014
Чудесни места сте планирали. Родопите са магично място за мен. Вчера се върнахме от едноседмична обиколка, но в Западните Родопи, района на Девин, Сатовча. Изпробвахме се и по две леки екопътеки - по екопътека "Невястата" над Смолян се качихме заради гледката. И по екопътека Струилица край Девин до водопад "Самодивското пръскало" отидохме, там е равна и безопасна пътеката покрай рекичката.

# 72
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
И аз обожавам Родопите. Толкова красота на едно място.
Миналата година бяхме в едно страшно сладко селце /Стойките/, далеч от всичко и всички, със страхотна гледка от терасата и беше прекрасно.
Екопътека невястата е много лека и приятна  - ходехме на разходка там почти всеки ден!

Тази година съм планирала Девин. Simple Smile

# 73
  • София, България
  • Мнения: 69
Като заговорихте за Родопите, ме удари носталгия, тъй като това е едно от многото магични и емблематични кътчета на България. Тази година, ако всичко е по план, през септември ще посетим Девин, поне когато вече вълната от уристи се е изнесла. В този район има много красиви гори, пътеки и закътани поляни, на които човек може да се усамоти и да се наслади.

Общи условия

Активация на акаунт