Милен Цветков

  • 158 725
  • 2 901
  •   1
Отговори
# 2 265
  • София
  • Мнения: 5 188

...За съжаление, наглото поведение на държавните служители в този случай, които са уредили наследника на някого, когото считат за човек от свой сой, дава своите резултати по-късно. Тези хора са морални съучастници в това, което се случи...
Тези служители чакат новите "свои" хора по гимназиите, а в тази мътна вода ще хванат и повече риба.
После всичко си продължава... Завършват с отличен 6.

Не, не сме забравили Милен Цветков!

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 14:00 от ЗаСлон

# 2 266
  • Мнения: 6 529
Последно не разбрах, освободили ли са убиеца на Милен?

# 2 267
  • Мнения: 18 979
Последно не разбрах, освободили ли са убиеца на Милен?
.
Ох, и на мен ми се видя някакво такова заглавие във фб.

# 2 268
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако не са го пуснали още, ще го пуснат, въпрос на време. В затвора богати хора няма.

# 2 269
  • Мнения: 14 966
До осем месеца могат да го държат. Трябва преди това да приключи досъдебното производство и да се внесе обвинителен акт.
През всичкото това време той може да си пуска молби за изменение на мярката за неотклонение. И да бави събирането на доказателства, защото всяка молба, входирана в съда, при това е в две инстанции, прекъсва процесите. Делото отива в съда в цялост за произнасяне.
С обвинението в убийство е по-добре процедурно откъм арест. Въпрос на доказване е после. Което е сложното . Прокуратурата е поела голям риск с това обвинение. Хубавото е, че може да се сменя до внясане на обвинителен акт.

# 2 270
  • Мнения: 24 331
Защо само 8месеца могат да го държат в арест?
Арабаджиеви седяха повече от година
По магастралата има бибордове с Милен. Дано не го забравим скоро

# 2 271
  • Мнения: 2 344
Защото зависи по кой член е повдигнатото обвинение а какво наказание е предвидено в закона. После с присъдата ще се приспадне времето, в което е бил в ареста. Т.е.ако наказанието е 1 г., а то  е бил задържан 8 мес., ще лежи в затвора още 2 месеца.

# 2 272
  • София
  • Мнения: 3 838
Доколкото разбрах, не е пуснат, било е фалшива новина. Все още е в ареста и не е обжалвал мярката за неотклонение на втора инстанция. Иначе да, и аз знам, че до 8 месеца може да стои там, макар че Йоан Матев беше седял над 3 години, преди да го пуснат под домашен арест.

# 2 273
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Защото зависи по кой член е повдигнатото обвинение а какво наказание е предвидено в закона.
Именно. В досъдебната фаза може до 1г и 6месеца. В съдебната фаза на нак. процес - няма срокове.

# 2 274
  • Мнения: 14 629
С всяка последвала нагла катастрофа се сещам за Милен и се чудя,кога виновниците ще започнат да получават адекватни присъди?Един блъснал жена с дете.Друг отново надрусан размаза предницата на джипа си във влак,който дерайлира.Хубаво,няма жертви и пострадали,но ще чуем ли какво наказание ще има за поредният малоумник?

# 2 275
  • Мнения: 10 257
А по пътя за морето малоумници да видиш. Не мога да си обясня как може да се предприема маневра по изпреварване на горе по баир, на завой, при двойно непрекъсната лента - това по проходите.....Това е някакво безумие. И почти всички това правеха. Не знам на какво се разчита. После пък по тази магистрала "Тракия" ние бяхме със 100, хората край нас не знам с колко да са карали - вероятно наистина с 200. Ние изглеждахме сякаш сме 30-40км/ч. Полицаи имаше на няколко места, никого не спираха.

# 2 276
# 2 277
  • Мнения: 14 629
Цитат
А по пътя за морето малоумници да видиш.
Споделям същите впечатления и чувства.Около мен никой не се трогва.Да не говорим за наглите гастърбайтери.По-миналата година висяхме над 1ч.в адска жега,защото осем техни коли се бяха нахакали една в друга.Бяха с белгийски,немски,британски,френски регистрации.не знам и там ли така карат?

# 2 278
  • Мнения: 3 020
Мисля, че за сега се очаква някак си да "отшуми" напрежението, около смъртта на Милен, хората да започнат да се връщат към по-нормалния живот, особено и с някои проблеми около тази пандемия - работа, пари, детски градини, училища.... След това ще дойде хубавото време , кой предплатил за почивка, кой се чуди къде да заведе децата.... И, всичко може да остане в миналото и някак си така, между другото да мине мярка за задържане, присъда... Не напразно имаме такава поговорка - "всяко чудо за три дни". Аз не съм забравила Милен Цветков, понякога отбягвам да мисля за случилото се, защото ме натъжава, но най-вече факта, че никога повече няма да чуем неговата позиция за каквото и да било, което се случва около нас, а то не ми харесва изобщо.

Платените медии и "мисирките" вече ми идват в повече и всъщност сутрин, или вечер, не знам какъв сайт да отворя, за да чуя нещо смислено и критично. Искрено се надявам, че убиецът му ще получи адекватна присъда, но и с нея, и без нея - Милен няма да се върне. Но, все пак може да получим удовлетворение, че и гражданското общество може да повлияе на някои процеси, типични за държавата ни.

# 2 279
  • София
  • Мнения: 5 188
Шествие „Справедливост за всички“: 5 г. от убийството на Георги в Борисовата градина

Гражданите изразяват възмущението си от факта, че все още липсват адекватни присъди за смъртта на ученика и на журналиста Милен Цветков


https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/shestvie-spravedlivost-za-vsich … orisovata-gradina

Жалко,  че тук предварително не беше споделена информация за това шествие!

Минава време, а болката от това, което ще се случи нараства.

Общи условия

Активация на акаунт