Милен Цветков

  • 158 686
  • 2 901
  •   1
Отговори
# 2 535
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Най-вероятно ще се окаже, че е бил на лекарства, съдържащи подобни вещества... а ние наркоман ще го наричаме.

# 2 536
  • Мнения: 5 078
По случая Йоан Матев цяло училище лъжесвидетелстваха...барабар с директор и учители, а вие за братски морал се възмущавате.

# 2 537
  • Мнения: 22 867
От утре никакви чайове и пасти за зъби, ще си ги търкам със сол или сода, че току виж ме обвинили в употреба на наркотици. Simple Smile

# 2 538
  • Пловдив
  • Мнения: 14 353
Звънче, по принцип за морала добре, ама да речеш, че не е било известно на света, че някои хора не поемат доблестно вината си, а пробват всякак да се измъкнат - не е така, отдавна е известно. Та затова се чудя кое ви учудва вас.
Съдът поне до момента не прави нищо нередно, той е длъжен да му даде възможност да представи доказателства за тезата си. Не е длъжен да му вярва, длъжен е да му даде възможност обаче.

# 2 539
  • софия
  • Мнения: 25 398
ама да речеш, че не е било известно на света, че някои хора не поемат доблестно вината си, а пробват всякак да се измъкнат - не е така, отдавна е известно. Та затова се чудя кое ви учудва вас.
Подобно нещо не съм писала. Написах, че не ме учудва и не очаквам нищо от роднините му, освен да се опитат да му помогнат.
Коментирам новите обстоятелства и адвокатските врътки, от които всеки има право да се възползва.

# 2 540
  • Мнения: 22 867
Магдена, не се чудя, не е първият, няма и да е последният, някак ми е едно омерзено......За съда си права, хубаво му дава възможност, няма как да откаже, да видим какво ще присъди.

Скрит текст:
Ще опитам само с един пример да обясня защо така се отнасят хората. Блъсна ни пиян циганин с чужда кола и без книжка. Бяхме извели кучето на разходка извън града, прибирахме се, бяхме спрели на двойно шосе и изчаквахме да завием. На място, където е разрешено и не се пречи на никого. Както стояхме, нещо се изтресе яко, колата ни се завъртя и се оказа насред пътя пред движещите се коли. Две отидоха в шанеца, за да не се блъснат в нас, други се подредиха с леко чукване на задниците, по-задните вече успяха да спрат.  Шосето е с голямо движение, посока Русе. Едва отворих вратата, беше се заклинила. Облегалките на предните седалки на Волвото бяха се счупили, и до днес се чудя, но както каза човекът експерт, добре че те са се счупили, иначе вие щяхте. Кучето ми се влачеше по задница една седмица. Въпросният господин се прибирал от нощна сбирка, не помня с колко промила беше, доста над нормалното. Съставиха акт, повдигнаха обвинение, той си призна вината, оказа се, че не е за пръв път, и си замина поживо-поздраво. Ако сме искали, да сме му заведяли дело. Волвото беше оценето на 700 лева от застрахователя и свалено от движение, защото не ставаше за нищо. Значи ей така, както не си виновен, се оказваш завъртян в едни правни истории, нервотрепки, разправиии и в крайна сметка си казваш майната му, нали останахме живи. А виновникът просто каза, ами виновен съм и си взе шапката. Никога няма да разбера това нещо, признал си и хайде, чист си. Последици има, ама не за него. Та така.......И да беше само нашата история.

# 2 541
  • Пловдив
  • Мнения: 14 353
Е, не е точно така това за завъртането в нервотрепки и вземането на шапката.
Скрит текст:
Искане до неговия застраховател ГО направихте ли да ви плати щетите? Няма как да очаквате той сам да се сети, да ви намери и да ви плати, ваш е интересът. Ако не е имал и застраховка - от Гаранционния фонд. Щом е бил пиян, застрахователят трябва да плати и от него да си търси после платеното.
Сега видях - ако смятате, че оценката е ниска, тогава съдите застрахователя, да. Няма друг ред.
Циганинът вероятно е пуснат "по живо, по здраво" с административно (глоба) или условно наказание (не ми се рови из НК), което не е точно "чист". Не за всяко нещо се ходи в затвор веднага. И определено не от съда зависи какво пише в закона. Става дума за опасно поведение, да, но все пак - само с имуществени вреди. Само пиян да караш с над 1,2 на хиляда, без да си блъснал никого, е престъпление, от 0,5 до 1,2 се наказва с глоба по административен ред, а той е направил и ПТП с имуществени вреди, не мисля, че има как да се е измъкнал "чист".

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 12:48 от Магдена

# 2 542
  • Мнения: 22 867
Завъртяни се оказахме в меко казано неприятна история,
Скрит текст:
без да сме сме се натискали да сме участници в нея. И се оказахме потърпевшите, т.е. без вина виновни. Не помня вече подробности, даже съвсем целенасочено съм се стремила да изхвърля случката от съзнанието си, че доста ми дойде стресът от нея. Плати застрахователят, писах го - 700 лева за Волво в съвсем нормално прилично състояние и в никакъв случай не за изхвърляне, просто смешна цена, но така оцени. Нищо не казвам за съда, опитах да обясня, защо е такова отношението на хората. А законите, нали съдиите работят с тях, не искат ли промяна да кажем, като не струват. Щото аз мога само да си мрънкам, няма кой да ме чуе в тая област, за моята вече е друго. Никой не е искал въпросният да ходи в затвор, просто необяснимо е как така, без да си виновен се оказваш без кола, а виновният за това се изнизва по чорапки, щото си прзнал вината, при това не му е за пръв път. Не че сме очаквали той да плати нещо, но можеше поне да го заставят, осъдят, накарат, просто да носи някаква отговорност. При това пиян, взел колата на приятел, ама без книжка. Няма справедливост, разбираш ли? Иначе теб специално за нищо не обвинявам, даже си ми полезна с някои постове. Условните присъди не съм сигурна, че ги имат за нещо, нали е свободен. Той може и да е имал, нали не му беше първо такова провинение, просто наистина не помня подробности, преди 7-8 години може би беше. Както се казва, за ланския сняг съм се сетила и аз...........но ми държи влага и до днес, не пътувам, както преди, а съм все на тръни.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 13:00 от labrex

# 2 543
  • Пловдив
  • Мнения: 14 353
Скрит текст:
Ами не, в случая не мисля, че е имало решаващо значение признаването на вината (пак казвам, не работя наказателно право и не ми се рови в НК). Просто такива са си били наказанията. За оценката не знам, може би е занижена, застрахователите и те за съжаление не обичат да плащат. Тук наистина за по-високата оценка по съдебен ред може само, вие да заведете дело, друг начин няма.
За наказанията не съм сигурна дали трябва да се увеличават, дали законът наистина "не става", защото пък трябва да се обхванат всички случаи, не е лесно да се напише така, че всичко да се вземе предвид. Карането пиян си е престъпление само по себе си, би следвало да са му наложили наказание за него. Карането без книжка се наказва само с глоба по адм. ред и най-вероятно му е наложена глоба, дали я е платил, друг въпрос. Може би, не знам, трябва да се помисли за нещо в тая насока при упорито каращи без книжка и хващани многократно, защото наистина се смята, че много народ, цигани и не само, карат така и глоби не плащат, нито има откъде да им се съберат. Но и книжката също не гарантира нищо. Като цяло - не е лесно да се предвиди кое е справедливо за всички възможни случаи (законът е за всички случаи, не е конкретен), а и мненията за справедливост се различават. Законът в някои случаи може да ни се струва несправедлив, но да е резултат на години изработване и донаместване, понякога - не само у нас, а в световната практика, и често има причини да е такъв, какъвто е (не говоря конкретно за пияния без книжка, а по принцип). Не е бла-бла, а реално е така, макар често на хората да им изглежда друго.
За въвличането в драми по чужда вина - в живота става и това. Не е майтап, сериозно го казвам. Няма как. Няма закон, който да го предотврати.
Дано не ви се случва повече - и на никого, разбира се - подобно нещо, или поне да е само с материални щети.

# 2 544
  • Мнения: 2 719
Е, той е бил напрегнат от тежкото учение в Германия. Паста за зъби и чай за успокоение е ползвал. Не е ПОтребявал, сакън. Чист и наивен като пеленаче е, не е знаел какво ползва.

И девойката дето разказа тази безумна история с успокоителните чайчета и паста за зъби.... пропуска се как младежи  имат на разположение 3 етажа в центъра на София "да купонясват". Правете сметка с какви възможности е тази "златна младеж".

# 2 545
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
И дай да го осъдят заради възможностите му.
Съди се някой заради нещо, което е извършил, не заради парите, които има.

# 2 546
  • софия
  • Мнения: 25 398
Стана общественоизвестно какви са финансовите възможности на фамилията. Не мисля, че има пряко отношение към престъплението. Не са единствени с подобни възможности, но не всички "златни" наследници убиват човек.

# 2 547
  • Мнения: 2 719
Не, разбира се, но има разлика дали ще ви избродира защитата най-добрият софийски адвокат, да изкара, че сте под стрес, магнитна буря, луна в Овен и пост-травматичен стрес от детската площадка или ще имате служебен адвокат.

# 2 548
  • Мнения: 24 276
Днес в Седмочисленици е имало панихида. Камен Воденичаров зададе само един въпрос към тромавата ни съдебна система "Кое не е ясно?"

# 2 549
  • софия
  • Мнения: 25 398
Какво лицемерие по Нова. Темата е за Милен. А те го изгониха без обяснение. И глупавото Веси е определено да прави темата.
И каква ирония - учил е в училището, в което е учила майката на Кристиан.

Общи условия

Активация на акаунт