Професия учител - 9

  • 32 265
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 765
Не мога да си обясня решението на директора, да не даде право на определени учители да работят.
Аз мога. Колежката ми възпитателка пускаше на децата забавни обучителни материали, което не може да се сравнява с моите проведени 4 - 5 часа и писането на толкова уроци, подробно, за учениците, които в момента не са на линия, както и времето от поне три часа за проверка. По този начин – само с пуснат линк и няколко написани думи за поставяне на задача, работеха учителите по физическо и по хореография, да не говорим за психоложката и педагогическият съветник с какви дублиращи учебния материал глупости занимаваха децата, единствено с цел да отчитат дейност.
И през ум не ми е минало да сравнявам кой колега, колко труд е положил и колко е работил в условията на дистанционно обучение. Но защо колегите по физическо възпитание да са дискриминирани? Това е принципен въпрос. Ясно е,че децата не могат да имат двигателната активност, както в часовете по физическо. Но нали все пак трябваше да бъдат оформени? Според мен така някои директори са спестявали средства на гърба на персонала си.   При нас всички работеха.

# 556
  • Мнения: 3 386
И през ум не ми е минало да сравнявам кой колега, колко труд е положил и колко е работил...
Аз пък, признавам, волно или не, сравнявах. От позицията си на родител, но все пак...
 и амплитудата бе изключително висока.

# 557
  • Мнения: 153
Здравейте,
Някой има ли впечатления от условия на работа, колегиални отношения, отношение на директор и зам.-директори към персонала в 81 СУ “Виктор Юго”?

# 558
  • Мнения: 8
Здравейте, колеги Simple Smile предстои ми завършване и явяване на държавен изпит. За щастие вече има работна позиция, която ме очаква. Тъй като съм си малко паника ме притеснява държавния и това, дали ако не го взема ще мога да практикувам. Не ме разбирайте погрешно, уча старателно и до сега всичко съм взимала с отличен, но е хубаво да бъдем подготвени за всеки вариант. Ще бъда благодарна, ако някой ме ориентира в ситуацията Simple Smile

# 559
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Без държавен изпит сте нередовен учител. По закон не може да бъдете назначена, но май се срещат и директори, които назначават, някой наскоро писа. Как го правят, не знам.

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Ако не се яви редовен кандидат, може и да успее

# 561
  • Мнения: 6 704
Щом позицията я очаква и като нередовен ще я назначат.

# 562
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако не се яви редовен кандидат, може и да успее
Да, щом я чака мястото, явно няма да се яви такъв кандидат.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 18:50 от Джемма

# 563
  • Бургас
  • Мнения: 711
Добро утро, колеги.
Учител съм в детска градина от 2013 година. Двуумя се дали да кандидатствам за позиция " учител ЦДО" в училище. Моля, ако някой се е прехвърлил от ДГ в начален етап, да сподели плюсове и минуси.
Ще съм много благодарна!
Хубав ден!

# 564
  • Мнения: 9 871
Добро утро, колеги.
Учител съм в детска градина от 2013 година.        Двуумя     се дали да кандидатствам за позиция " учител ЦДО" в училище. Моля, ако някой се е прехвърлил от ДГ в начален етап, да сподели плюсове и минуси.
Ще съм много благодарна!
Хубав ден!
Недей да се местиш, моля те.

# 565
  • Мнения: 2 489
Румка, защо да не се мести? Обоснови се.

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Няколко пъти съм го казвала и ще го напиша пак. Който колега е пробвал от детска градина в училище никога повече не се е върнал в детската градина. Там работата освен, че е тежка е и много неблагодарна. Да не говорим и за отношението - повечето смятат детските учителки за детегледачки.

# 567
  • Мнения: 9 871
Аз уважавам госпожите в нашата детска градина, много си ги обичам даже.
Имам приятелка, която от ПГ отиде в ДГ, и каза, че нервите са по-малко, претенциите на родителите са също по-малко. Но и парите са по-малко - няма плащане за проекти, класни ръководители и прочие. И не остават да работят и да проверяват писмени работи, не съставят контролни и прочие.

Аз писах поради друго съображение, ама карай да върви.

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Така, малко да допълня. Детските учителки нямат да проверяват домашни. Но имат да изработват заготовки за работата за следващия ден, което отнема много време. Няма междучасие, в което да си отдъхнат поне за малко. Няма ваканции. Когато дойде 31 май в училище вече не се работи с деца, оправя се документация, има достатъчно време да се ползва отпуската. В детската градина децата се увеличават, а учителите  много пъти не могат да успеят да си вземат отпуската, защото няма кой да работи. Има много общини, които нито плащат на заместници, нито   завтарят градини и резултата е смесени групи с много деца. Говоря по лични наблюдения и наблюдения на приятелки. Работила съм 11 години в детски градини и след това в училище.

# 569
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оф, пак информация от ЕЖК.
Аман вече.
Дано всички в темата знаят, че потребителят rumka833 не е учител и нищо не разбира, а основно заблуждава.

Искам да ви питам - предвид преминаването към електронна документация - на вас осигуряват ли ви лично устройство за работа с електронен дневник?

Общи условия

Активация на акаунт