Моля за сьвет мами

  • 878
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Детенцето ми е на 28 дни, роди се 3500, от тогава не сьм е теглила, защото намамв кантарче, а консултации с този вирус нямаше..
Та момиченцето ми изяжда по около 60-70 мл а е на 28 дни .. много се притеснявам, немога да е накарам да изяде повече след тези мл. , започва да стиска устата и да не иска или ако успея да и натикам шишето то тогава не иска да смуче ..
Незнам какво да правя, да уточня на АМ сме - Био Лактана .

# 1
  • София
  • Мнения: 28 514
От днес консултациите са възобновени, така че най-добре с педиатъра да видите какво е положението.
Но съветът ми е да не караш детето да се храни насила, освен ако няма конкретен здравословен проблем, който да налага това. Това по принцип. За конкретната ситуация, както казах – при педиатъра.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 244
То бебето си знае колко да изяде. Щом не иска повече, не го насилвай, че да не го върне като фонтан върху теб. По дрешките съдиш ли дали е наддало?

# 3
  • Мнения: 1 333
Аз също съм на мнение да не му даваш насила щом само си показва, че не иска повече.
Най-добре е да се консултираш с педиатъра. А в тези обстоятелства освен по размера на дрешките, ако имаш електронен кантар може и с него да се ориентираш дали е наддало детенцето - премери се с бебето и без него.

# 4
  • Мнения: 6 878
И аз така правя за някакъв ориентир първо аз на кантра без нея после с нея Wink

# 5
  • Мнения: 134
Моята принцеса също изпиваше по 60-70 мл. Тогава много се притеснявах,че не се храни. Сега вече е на 1г.4м. и яде от всичко ,нищо не отказва да опитва има доста апетит,за което се радвам 😊

Общи условия

Активация на акаунт