Хигиената е наш приоритет. Запознайте се с продуктите на BOSCH!

  • 6 964
  • 218
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Добрата хигиена е задължително условие за уютната атмосфера в един дом. Спазването на хигиенни мерки не само ни кара да се чувстваме добре, но и предпазва от развитието на редица вируси и инфекции.

Мисията на BOSCH е да осигури максимална чистота и комфорт у дома. Затова ви представяме нашите решения, които ще ви помогнат да се радвате на висока хигиена вкъщи и се превръщат в незаменими помощници.

Вакуумният пасатор - решение за стерилно и дългосрочно съхранение на храна

Когато пазаруваме, често се изкушаваме да купим прекалено много храна, която впоследствие не успяваме да консумираме навреме. Решението да не хвърляме храна е да използваме пасатор с вакуумираща система. Tя премахва въздуха от съдове и торбички за многократно съхранение на продукти или вече приготвени храни и така увеличава тяхната трайност. И още – херметично затворена храна означава чиста храна. А с пасатора пюрираме лесно плодове и зеленчуци, приготвяме смутита, супи или пюрета и сме сигурни, че домашно приготвената ни храна е здравословна и ще ни даде необходимата енергия.


Перящите прахосмукачки - решение за цялостно почистване

Повечето хора се уморяват още преди да започнат с чистенето, представяйки си колко време ще им отнеме да почистят с прахосмукачка, а после - килимите, матраците, дивана и всичко останало с гъба или четка. Или да закарат килимите за пране, но нека бъдем честни – колко пъти в годината ще го направите и колко ще ви струва всичко това? Решението е в перящите прахосмукачки: уред 3в1 за сухо и мокро почистване - почистват всички видове подови настилки, изпират килими и засмукват дори течности.



Пералните с ActiveOxygen - решение за отстраняване на 99,99% от бактериите и микробите

Повечето възприемат пералните просто като средство за отстраняване на мръсотия и пот от дрехи и домашен текстил. Те обаче имат една важна задача, която осъзнахме през изтеклите 2 месеца - да унищожават бактерии. Дрехите са като втора кожа и ако не са хигиенично почистени, крият рискове за нас и пренасят зараза за околните. Те често обаче са изработени от деликатни тъкани, които не се перат на висока температура. Пералните с технология ActiveOxygen отстраняват до 99,99%* от всички бактерии и микроби, дори при пране на ниски температури, без никакви вредящи на тъканите и цветовете химически препарати. При тази технология активният кислород се използва за предварително третиране на прането при стартиране и още веднъж преди последното изплакване.




Включете се в дискусията на BOSCH!

Споделете с нас: Променихте ли начина, по който поддържате хигиената у дома и какво включва вашата настояща рутина?

Вярваме, че дискусията за хигиената е важна за всички нас и очакваме отговорите ви с любопитство.
Скоро очаквайте да публикуваме още интересна и полезна информация за уредите, които ще направят дома ни по-чист и приветлив.

Полезна информация:
Как да съхраним храната стерилно и по-дългосрочно?
Перящите прахосмукачки - идеалното решение за хигиенично почистване на дома
Какво представлява технологията ActiveOxygen, заложена в перални BOSCH?
Защо сушилните са по-хигиеничният метод за съхнене на дрехите?

#BOSCH
#ХигиенатаЕНашПриоритет
#ТехникаЗаЖивота

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 17:17 от Редактор***

# 1
  • Мнения: 2 607
Като цяло не, но деси фекцирам пп-често коридора и си слагаме дезинфектант. Ако това положение се задържи още време, предполагам,Че тези нови "навици" ще ми станат ежедневие.

# 2
  • у нас
  • Мнения: 5 714
Малко да, дезинфекцирам дръжките, ключовете, контактите и тн. Подът по принцип го минавам с препарат, в който има алкохол.

# 3
  • Мнения: 819
Така и така си бяхме дълго вкъщи, единственото , което правех по цял ден е да чистя и готвя.При тази пандемия и тези препоръки за дезинфекциране- само това върших цял месец.

# 4
  • Мнения: 6 284
Плотове ежедневно, дръжки, ключове на лампи са нещата които сега са ми “в повече”. Другото почистване си го правех и преди.

# 5
  • Мнения: 29 321
Започнах да ползвам дезинфектант за пране всеки път щом пусна перялня. Също минавам с препарат дръжките на вратите. Почиствам пода с препарат в по-силна концентрация от преди.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Дезинфекцирам около входната врата и всички закупени продукти/опаковките им/.

# 7
  • Мнения: 39 303
Чистя както обикновенно. Единствено пера дрехите по- често, ползвам платнени торби за пазар, които след всяко пазаруване също пера.

# 8
  • София
  • Мнения: 665
Нищо не съм променила и няма какво да променям. Пускам пералня, прахосмукачка, бърша пода, мия си чинийте, ръцете, зъбите, къпя се-всичко както преди. Дезинфектанти за ръце почти не използвам, защото те нарушават естествената защита на кожата. Вируси и бактерии е имало и ще има. Здрав дух в здраво тяло желая на всички!

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 981
Промени се преди няколко месеца, взех си прахосмукачка робот и сега ежедневното чистене е облекчено много-докато си сложа яденето да се готви, и е изчистено.След това минавам с моп, и готово...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 668
Нищо не съм променила, вкъщи не дезинфекцирам. Ползвам нормално препарати както и преди. Като излезем навън ползвам дезинфектанти за ръце.

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 752
Не сме променили кой знае какво. Не дезинфекцираме вкъщи.

# 12
  • Перник
  • Мнения: 2 265
По скоро не. Чистя така както и преди си чистех. С две малки деца, куче и заек у дома чистенето е ежедневие

# 13
  • Мнения: 149
Единственото, което съм променила е по-честата дезинфекция на дръжки на врати, ключове на лампи, плотове.

# 14
  • Мнения: 1 008
Промени се от гледна точка на това , че сега дезинфекцирам дръжките на вратите , нашите ръце третираме с дезинфектант ежедневно по няколко пъти , използваме белина в общите части на входа .

# 15
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Със сигурност има промяна в начина, по който поддържам хигиената у дома си, но това се дължи най-вече на обстоятелството, че сме затворени почти 2 месеца у дома поради извънредната ситуация (имам предвид, че не ходим на работа).
Когато ходех на работа чистех два пъти в седмицата - сряда и събота. Пране, миене на чинии, лична хигиена - това са неща, които не търпят промяна. Живеем близо до хипермаркет, което е хубаво, но и недотам добре за нас. Преди извънредното положение купувахме всичко, намалено с червен етикет, и се чувствахме длъжни да го консумираме, защото има срок на годност.

В т.нар. извънредна ситуация обаче се промени ритъмът ми на чистене. Чистенето вече е всекидневно, тъй като, макар и двама, успяваме да цапаме като за многочленно семейство - прахосмукачка и минаване с моп на всички подови повърхности, защото иначе ще стане страшно.
Промени се и начинът ни на пазаруване. Тъй като сме ограничени откъм излизане, не че сме спрели да пазаруваме, но се ограничаваме в купуването на хранителни продукти - само това, което ни е необходимо.
Заредили сме се и с дезинфектанти за ръце, маски, ръкавици за еднократна употреба и разбира се ги ползваме, когато излизаме навън (нещо, което не сме правили преди извънредното положение).
Ползвам дезинфектант за почистване около входната врата, почистване на брави, ключовете на стълбището, копчето и дръжката на вратата на асансьора (преди не съм го правила).
Изводът ми е, че има промяна в начина, по който поддържам хигиената у дома. Вярвам, че тази ситуация е временна. Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Няма голяма промяна, в това което правех. Това, което добавих е при всяко излизане дезинфекциране на бравите на вратите и ключовете на лампите. А съшо и на всички покупки, на които е удачно.

# 17
  • София
  • Мнения: 301
Това което се е променило е, че  дезинфекцирам входната врата и дръжките на вратите. Иначе ползвам препарати както и преди.

# 18
  • Мнения: 1 902
Чистя както обикновено, но дезинфекцирам пода, тоалетната и банята с белина, а кухненския плот, дръжки, ключове и контактните повърхности на уредите с алкохолен дезинфектант.

# 19
  • Мнения: 1 200
Чистенето и препаратите са както винаги са били. Единствено пазара мия опаковките

# 20
  • Елхово
  • Мнения: 1 394
Дезинфекцирам около входната врата и вътре бърша подовете с дезинфектант!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
Чистя както обикновено със същите препарати, които и преди съм ползвала. Но поради това, че съм си вкъщи го правя по-често отколкото преди.

# 22
  • Мнения: 2 127
Определено има малка промяна.Винаги съм поддържала ред и чистота в дома си, но от както се заговори за Covid19, като че ли станах малко по- педантична.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 854
Дезинфекцирам дръжките на вратите и всички закупени продукти. След измиване на ръцете ползвам и дезинфектант.

# 24
  • Мнения: 939
Кагато се поддържа добра хигиена- лесно се почиства всичко. В началото на това положение почистих основно. Всъщност съпругът ми е този който дезинфекцира дръжките на вратите и около входа. Известно време помагах и на майка ми с почистването на нейния дом. Не сме вманиачени по чистотата, но е хубаво и приятно, когато ти е уютно. 

# 25
  • Мнения: 1 325
Промених това, че ползвам по-агресивни препарати за почистване.

# 26
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Пак чистя с белина и доместос. Със спирт почиствам ключовете и пръскам обувките. Има малка промяна, защото повече внимавам като цяло.

# 27
  • Мнения: 6 552
Не се е променило

# 28
  • Мнения: 4 208
Не кой знае колко. За човек като мен, с лека форма на мания за чистота, даже може да се каже, че съм му отпуснала края. Винаги съм използвала дезинфектант за пране за мръсните селски и работни дрехи. Отказах се от прахосмукачката с воден филтър, че голям слугинаж след нея. Минахме на роботче. Продължаваме да пазаруваме всеки ден, но не полагам някакви специални грижи за покупките. Винаги сме си ползвали платнени торби за многократна употреба. По-голямо внимание обръщам на маските - пера, кисна в дезинфектант, гладя.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 070
Промени се-да. Оставяме обувките пред вратата. Дезинфекцираме ключовете за лампите,дръжките на вратите. Може би и пера по-често.

# 30
  • Мнения: 1 476
Промени се.  Сега дезинфекцирам дръжките на вратите, контактите, използваме  дезинфектант ежедневно по няколко пъти, слагаме белина в общите части на входа .

# 31
  • Мнения: 1 260
Чистя си както преди.Единствената разлика ,че обръщам по голямо внимание на дезинфекцията на плотове ,дръжки на врати,ключове на лампи.

# 32
  • Мнения: 241
Чистим си най-съвесно цялата къща. Подът се дезинфекцира. Дрехите пера. И.....така си се търкаля времето...

# 33
  • София
  • Мнения: 3 058
Нищо не се е променило - чистя както преди. Веднъж седмично пускам прахосмукачка, мия подове с препарат, бърша прах, почиствам двете тоалетни, кухненските плотове и вратички, огледала, сменям чаршафи и кърпи. Мием си ръце, зъби, къпем се както преди. Реално пускам по-малко перални за седмицата, защото преди имахме повече ежедневни дрехи - от училище, от тренировки, връхни. Сега връхните дрехи (почти) не се използват, а домашните сякаш са по-малко, носят се по ден-два. Затова пък уреди като миална, хлебопекарна не могат да ни насмогнат.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 197
Не съм променяла нищо, чистя си както преди. Само навън използвам дезифектант, но пък от него кожата на ръцете ми стана отвратителна и май и него ще спра.

# 35
  • София
  • Мнения: 833
Чистя и дезинфекцирам повече, по-дълго и по-често

# 36
  • Мнения: 140
Аз принципно съм вманиаченА на тема чистота, и не съм променила нищо. Чистя нон стоп в къщи,защото с малко дете и йорки е не избежно, а и така съм по-спокойна.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 617
Промени се.
Започнах да дезинфекцирам повече, в това число продукти от магазина, дрехи и обувки, дръжката на входната врата.
Обръща се и по-специално внимание на хигиената на кучето ни.
Използвам повече дезинфектант от преди извънредното положение.

# 38
  • Мнения: 355
Хигиената в дома не, но постоянно мием ръцете с антибактериален сапун.

# 39
  • до морето
  • Мнения: 2 282
По никакъв  начин не съм променяла нищо.

# 40
  • Мнения: 505
Промени се.
Сега дезинфекцирам дръжките на вратите, пръскам със слаб разтвор на белина подметките на обувките след като сме били навън. Мия с топла вода и сапун пакетираните продукти купени от магазина. Бърша с мокри кърпички напоени със спирт останалите неща. Мия си ръцете поне 50 пъти дневно. Когато съм навън ползвам дезинфектант. Кожата на ръцете ми стана суха и на рани.

# 41
  • Мнения: 852
Като цяло не. Чистим както преди по график. Само дето сложихме голяма бутилка дезинфектант в коридора и се използва доста често. И това, че веднага след като влезем се преобличаме, дрехите за пране, в банята ръцете се измиват хубаво и дезинфекцират. Другото, което променихме, че продукти и пратки, които взимаме не пипаме за 2 дни. Ако е нещо, което се разваля го дезинфекцирам. Параноята ме гони яко подозирам Simple Smile

# 42
  • Мнения: 336
А цените на уредите как са по време на кризата? Преди това знам, че бяха бая височки и в крайна сметка се отказах.

Нищо не съм променил и не смятам да променям.

Разбирам маркетинговия трик, ама поне пуснете промокод кови 19 с 19% отстъпка Wink

# 43
  • Мнения: 86
Промени се като цяло.Използваме по- често антибактериални препарати и дезинфектанти.В началото се стреснах и започнах да дезинфекцирам всичко наред, но с течение на времето ми писна нещо и започнах да чистя само рисковите места, и то не всеки път. Иначе личната хигиена е на първо място.Използваме дезинфектант за ръце и анти-бактериален сапун. За къпането освен другото ,също се използваме и анти-бактериален сапун.В нашия район все още не е открит корона вирус и затова съм малко по-спокойна.

# 44
  • Мнения: 2 112
Не съм променяла модела за хигиена у дома генерално. Новото е, че се стремя, да не се докосвам до нищо щом се прибера, преди да съм се измила и преоблякла. Същото изисквам и от моето семейството.
Започнахме да използваме антибактериален сапун за ръце и дезинфектант.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не.

# 46
  • Мнения: 644
Почти нищо не съм променила, почиства си преди - чисто ми е и сега, може би препарата е по-концентриран

# 47
  • Мнения: 429
Хигиената се промени когато замених старата си прахосмукачка с перяща прахосмукачка Bosch BWD41720. Пода свети, а микробите и праха са във водата Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 13 141
Единственото, което съм променила е по-честата дезинфекция на дръжките на входната врата и ключовете. Чистенето е каквото винаги е било.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Единственото, което промених в почистването е, че включих дезинфектант като средство, защото по принцип не обичам да чистя със силни препарати. Включих някои предмети, които по принцип почиствам по-рядко като дръжките на вратите, ключовете на лампите. Новите покупки и всичко, което внасям отвън също подлежи на дезинфекция, вкл. ключове и телефон.

# 50
  • Сливен
  • Мнения: 457
Дезинфекцирам входното помещение по-често,ключовете и опаковките на закупените продукти  със  спиртен разтвор.

# 51
  • Мнения: 522
Не мисля, че съм променила нещо в поддържането на хигиената у дома. Винаги сме се грижили да ни е чисто, изпалзваме препарати предназначени за различните повърхности.

# 52
  • Мнения: 174
Промените са относно почистването на дръжките на вратите, ключовете на осветлението, дезинфекция на антрето като наблягам около входната врата, дрехите се перат по-често, останалото относно хигиената на жилището не съм променила.

# 53
  • Мнения: 688
Да, промени се. Ежедневна дезинфекция на повърхности и под с подходящи препарати.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 762
В къщи навиците ни не са променени, навън използвам дезифенктант за ръце.

# 55
  • Мнения: 1 611
Промених я. Започнах да почиствам с дезинфектант всичко, по-често почиствам ключовете и бравите. Купих си  уред за почистване с пара, с който ежедневно минавам пода.

# 56
  • Мнения: 2 660
Дезифенкцирам всеки ден дръжки , входна врата , ключове, пода всяка вечер , но от толкова често миене на пода ламината ва снадките се наду и явно след карантината ще трябва да се сменя. Иначе и децата се научиха на по често миене на ръцете и дезинкфектанти. Въпреки че мия със ръкавици забелязвам ,че кожата на ръцете от препаратите взе да става суха

# 57
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Увеличих употребата на дезинфектант както в прането така и в препаратите за ежедневна хигиена.

# 58
  • Мнения: 326
Нищо не съм променила и няма какво да променям. Пускам пералня, прахосмукачка, бърша пода, мия си чинийте, ръцете, зъбите, къпя се-всичко както преди. Дезинфектанти ръце използвам в работа и навън като съм.

# 59
  • Мнения: 3 906
Не, единственото, което промених е, че закупих препарат с дезинфектант за под. Останалото е както обичайно.

# 60
  • Мнения: 420
На всяко влизане вкъщи, пръскаме подметките с тризон, всички продукти или се мият или се пръскат с дезинфектант. Дръжките на вратите също.
При влизане дрехите или се слагат за пране или на терасата. До следващия ден. С тези маски, и специално място за тях имаме.

# 61
  • Мнения: 5 126
Към рутинното почистване добавих веднъж в седмицата да почистя ключовете, дръжката на входната врата.

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Промени се хигиената у дома от гледна точка на използваните препарати. Досега не използвах продукти с толкова високу съдържание на спирт колкото сега.

# 63
  • Samokov
  • Мнения: 345
Обръщам повече внимание на внесените отвън продукти и писма.  Оставям ги за 48 часа или дезинфекцирам.За ръцете ползвам дезинфектант вече 2 години  ,така че не е нещо ново при мен.Дрехите т които сме били навън също пера веднага.

# 64
  • Мнения: 998
Промени се в някаква степен. Ежедневно мия дръжките, ключовете за вратата, ключовете за осветлението със спирт. Използвам дезинфектант за под. Когато се прибираме от някъде използваме дезинфектант за ръце с отмиване, макар че навън сме с ръкавици.
Продуктите от магазина и досега миех, защото се отвращавам от родители, които возят порасналите си деца с мръсните обувки в количките за пазаруване.

# 65
  • Мнения: 1 327
Не. Хигиената ни е добра, няма какво да променяме.

# 66
  • Мнения: 777
Определено да! Доста често използвам гел за ръцете, както за мен, така и за децата. По често мия пред входната врата с белина.

# 67
  • Мнения: 4 576
Единственото, което промених е, че използвам белина при почистване на подовете в коридорите. Всичко останало е в рамките на ежедневието ми.

# 68
  • Мнения: 20
А цените на уредите как са по време на кризата? Преди това знам, че бяха бая височки и в крайна сметка се отказах.

Нищо не съм променил и не смятам да променям.

Разбирам маркетинговия трик, ама поне пуснете промокод кови 19 с 19% отстъпка Wink

Здравейте, keksiter!

BOSCH предлага един доста богат асортимент от уреди, класифицирани в четири серии, което позволява всеки да намери подходящ за бюджета на домакинството уред. Разликата в сериите е по отношение на комфортните опции и допълнителните функции, но в никакъв случай не е за сметка на качеството и устойчивостта на уреда. Гордеем се, че поддържаме това всеизвестно предимство.
Осъзнавайки сложната ситуация, в която се намираме, стартирахме редица промоции както за малки, така и за едри домакински уреди, които можете да разгледате тук.

# 69
  • Мнения: 546
Дезинфекцирам допълнително антрето  след прибиране от работа и разходка с детето...Останалото почистване си е както преди, но с по-силни дезинфектанти и проветряване на помещенията след това...

# 70
  • София
  • Мнения: 9 532
Промяната е минимална по отношение на почистването на различните повърхности у дома и се състои предимно в дезинфекция на коридора и бравите на вратите. Епидемията обаче стана повод да се замисля относно почистването на холната гарнитура. Обмислям закупуването на прахосмукачка с опция за изпиране на мека мебел, защото до момента прането на меката мебел става  с четка, препарат, вода и много търкане за минимален резултат.

# 71
  • Мнения: 1 729
Вкъщи чистенето не съм променила с нищо. Единствено си дезинфекцирам ръцете преди да вляза.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 476
Не са се променили навиците за хигиена на нашия дом. Хигиената си е нужна, дори и без извънредно положение.

# 73
  • Мнения: 2 290
Като се замисля, май не съм променила навиците си относно хигиената вкъщи.
Винаги съм поддържала отлична хигиена и сега няма какво да се направи повече Smile

# 74
  • Мнения: 4 868
Дезинфекцирам постоянно дома си, преди не съм ползвала дезинфектанти за ръце, но това се промени. Иначе белина , почистване на пода, използване на прахосмукачки си е редовно

# 75
  • Мнения: 354
Почиствам както и преди, само веднъж седмично почиствам със спирт дръжките на вратите. Мием ръцете повече и пера дрехите след едно обличане за работа или пазаруване. Пера маските всеки ден. Проветрявам по няколко пъти на ден и гледам да не се паникьосвам толкова, просто всичко ще се оправи.

# 76
  • Мнения: 531
Признавам си, сега чистя много по-често и по-качествено, даже прекалявам. Дезинфекцирам постоянно нещата, които всички пипаме, забърсвам пода с препарат много по-вече пъти от преди, чистя с белина в общите части на блока.
 

# 77
  • Мнения: 1 185
Променихте ли начина, по който поддържате хигиената у дома и какво включва вашата настояща рутина?

Като цяла не съм променяла начина на поддръжка на хигиената у дома с малки изключения. Дезинфекцирам дръжките на вратите и ключовете на лампите, мобилния телефон.

# 78
  • Мнения: 6 013
Чистя си както обикновено - всеки ден прахосмукачка и парочистачка.
Само в предверието мия с белина всекидневно.

# 79
  • София
  • Мнения: 979
Дезинфекцирам около входната врата и всички закупени продукти когато имат опаковки. Иначе чистя както обикновено - всеки ден прахосмукачка и парцал. Пера дрехите след всяко излизане.

# 80
  • София
  • Мнения: 778
Промениха ни се навиците при излизане навън - слагаме маска и ръкавици, след прибиране - маските се перат, а ръкавиците в коша. Купените продукти се дизенфикцират, връхните дрехи и обувките се изнасят на балкона. Дръжките на вратите средно на два дни се минават с дизинфектант. Чистенето е както преди.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 555
Дезинфекцирам със спирт дръжките на вратите и ключовете, нещо, което преди не правех. По-често почиствам пред входната врата.

# 82
  • София
  • Мнения: 372
Нищо не съм променила. Пускам пералня, прахосмукачка, бърша пода... всичко си е както преди. Дезинфектанти за ръце почти не използвам.

# 83
  • Мнения: 9 647
Смятам да си променя рутината за чистене на под, но не по повод вируса.
Затова искам да си закупя вертикална прахосмукачка Flexxo. Искам да попитам освен мощността, има ли други разлики между моделите, тъй като на сайта няма удобно сравняване по характеристики.

# 84
  • Мнения: 252
По-често се чисти с прахосмукачка, и миенето на теракота вече е два пъти на ден, а не един както преди. И се използва почистващ препарат поне при едното миене.

# 85
  • София
  • Мнения: 312
Почиствам както и преди.

# 86
  • Мнения: 4 571
Не съм променяла нищо, чистя веднъж в седмицата.

# 87
  • Мнения: 427
Всичко, което и преди правех, но сега по-често-почистване на пода, пред външната врата, често миене на ръцете, на обувките, по-често смяна на дрехи и т. н..

# 88
  • Мнения: 2 660
Чистя всеки ден , ето и сега 3 часа съм с парцала . 3 перални пуснах и бърша като за "световно". Ама взе да ме домързява нещо ...тоя корона вирус ни побърка , но ни научи на много неща. Чак детето се научи на трайни навици

# 89
  • Мнения: 1 294
Не съм променила начина и честотата на чистене. Просто дезинфекцирам всички покупки.

# 90
  • Мнения: 14 617
Не правя нищо повече от преди.

# 91
  • При децата ми
  • Мнения: 6 058
Чистя, както обикновено, с малки разлики отпреди. Старая се добре да почиствам дръжките на вратите, добавям малко дези фектант в разтвора за под.

# 92
  • SF
  • Мнения: 21 164
Чистя със спирт дръжките на вратите и вратата на хладилника. Преди не съм го правила.
Чистя по-често печката, защото по-често готвя. Пускам съдомиялната по-често, защото се храня само у нас.
Харесала съм си фурната за вграждане, която рекламират и ще си я купя!!

# 93
  • Мнения: 2 396
По-често дезинфекцирам входното помещение. Почиствам ключовете и опаковките на закупените продукти  със  спирт.

# 94
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Не съм го променила основно, но да речем, че вече не пропускам ежедневното почистване на пода, дори и да ме домързи Grinning Бърсане на прах, проветряване, прахосмукачка и стирка с препарат според повърхността са си задължителни с малки деца така или иначе.

# 95
  • София
  • Мнения: 666
Промени се дотолкова, че по-често се мият ръцете докато сме навън с мокра кърпа и дезинфектант.

# 96
  • Мнения: 377
Като цяло да,мием си по -често ръцете,купуваме много дезинфектанти,чистим по-често поса с по-силни препарати.

# 97
  • Мнения: 434
Промени се начинът ни на пазаруване,започнахме да дезинфекцираме ключовете,телефоните си,продуктите,които се внасят вкъщи и дръжките на входната врата.Събуваме се пред вратата и това улеснява значително поддържането на пода,но това си го правим от както имаме деца.

# 98
  • Мнения: 454
Няма как да не се промени рутината при почистване на дома, предвид ситуацията в която се намираме. Почистването се извършва както преди, но се промениха препаратите с които го правя. Сега предпочитам препарати на спиртна основа.  Сега дезинфекцирам входната врата и дръжките и всеки ден, досега не е било така.

# 99
  • София/Търново
  • Мнения: 810
Не, нищо не се промени. Ние сме с алергии и ако прекаля ще се отключат.

# 100
  • Мнения: 20
Днес ви представяме първия ни полезен пост, който е свързан с хигиеничното съхранение на храна в домашни условия.

Как да съхраним храната стерилно и по-дългосрочно?

Отговорът е лесен - с пасатор или блендер с вакуумираща система. Вакуумирането с него е бързо и надеждно. Просто трябва да поставите храната в торба с цип или в кутия за съхранение, а след това да използвате специалната вакуумна помпа, която изсмуква въздуха от плика или кутията. Накрая просто трябва да поставите храната в хладилника, фризера или килера си. С този метод на съхранение храната ви гарантирано ще остане чиста и свежа за по-дълго време.



#BOSCH
#ТехникаЗаЖивота

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 12:22 от Редактор***

# 101
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Всички Ваши уреди ми направиха впечатление още когато бе пусната темата.
Лично аз не знаех, че има пасатор или блендер с вакуумираща система. Както писах по-напред в темата, у дома понякога купуваме повече храна, отколкото ни е необходима, така че този уред би бил много полезен в ежедневието ни.
Видях също, че уредът се предлага в комплект с кутия за съхранение: от нечуплив тритан, подходяща за микровълнова и съдомиялна; торбички за  многократна употреба: устойчиви на разкъсване, с практичен двоен цип за лесно отваряне и затваряне, подходящи за съдомиялна.

# 102
  • Мнения: 20
Смятам да си променя рутината за чистене на под, но не по повод вируса.
Затова искам да си закупя вертикална прахосмукачка Flexxo. Искам да попитам освен мощността, има ли други разлики между моделите, тъй като на сайта няма удобно сравняване по характеристики.

Здравейте, moonriver!

В гамата на Flexxo влизат и прахосмукачките от серия Readyy'y. Основна разлика между Flexxo и Readyy'y е наличието на интегрирани аксесоари в самия корпус при модели Flexxo.
Всички акумулаторни прахосмукачки имат ясно посочени мощност, т.е. волтаж - V - например: 14 V или 25,2 V.
Другият показател от значение е времето на работа в минути. Важно е да се отбележи, че всички производители посочват времето на работа при активна 1-ва степен на мощност.

Друг важен момент е начинът на работа на почистващата четка. На пазара съществуват основно две решения:
1. Електрическа четка, задвижвана от мотор;
2. Четка, задвижвана от колелца и/или въздушната струя.

Безспорно по-добрият вариант за почистване на всички повърхности е моторизираната четка. Във всички модели на Bosch използваме това решение, което означава по-добро почистване и консумация на заряд от батерията.

Последно, но не и по-важност е значението на вида батерия. Най-често използваните са:
- никел метал хидридни батерии (NiMH батерии);
- литиевойонната батерия (с популярно съкращение Li-ion).

Тук по-добрият избор са Li-ion батериите. Предимството им е в по-бързото пълно зареждане и минималния саморазряд във времето (при температура 25 °C и зареждане 100% саморазрядът е около 1,6% на месец).
Именно такива се използват за всички модели от сериите Flexoo и Readyy'y.


Поздрави,
Екипът на BOSCH

# 103
  • Мнения: 4 868
Адмирации за всичко, каквото създавате в помощ за хората. Аз също не бях запозната с блендера и пасатор с вакуум/ Изключително полезна информация за мен

# 104
  • Мнения: 9 647
Благодаря за изчерпателния отговор.

# 105
  • SF
  • Мнения: 21 164
Използвам кутии и пликчета, подобни на тези, които показвате. Много са ми удобни. Храната не е стерилна в тях, защото е пипана, мита с ръце, рязана и готвена с нестерилни прибори, но остава съхранена за много по-дълго време.
Наистина редовно ползвам тези пликове с цип и купията, която прави нещо като вакуум.

# 106
  • Мнения: 596
Дезинфекцирам дръжките на бравите и металните повърхности по-често от преди.

# 107
  • Мнения: 1 932
Променихте ли начина, по който поддържате хигиената у дома и какво включва вашата настояща рутина?

Да промени се. Започнах да дезинфекцирам дома си и да го почиствам по-често. Преди не съм използвала дезинфектанти.

Не знаех, че храната може да се съхранява стерилно и, че съществуват пасатор и блендер с вакуумираща система. Определено събудихте любопитството ми.

# 108
  • Мнения: 20
Време е за втория ни въпрос към вас, който е свързан с представения в темата пасатор.

Pushpin За съхранение на какви храни най-често бихте използвали вакуумиращия пасатор BOSCH?


Очакваме отговорите ви с интерес и ви благодарим за споделените мнения в темата.

# 109
  • Мнения: 4 576
Сезонът на салатите, плодовете и подправките е. Би било удобно да се приберат по-големите количества от тях, без да се налага термична обработка.

# 110
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 752
Най-вече за подправки.

# 111
  • Мнения: 2 660
За нарязани подправки - магданоз, дивисил , лук и други

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
За зеленчуци и плодови.

# 113
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
За зелени подправки предимно

# 114
  • Мнения: 1 325
Подправки, плодове и зеленчуци.

# 115
  • При децата ми
  • Мнения: 6 058
Бих го ползвала за съхранение на зелени подправки, плодове и зеленчуци.

# 116
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Бих го използвала най-често за месо.

# 117
  • Мнения: X
За зелени подправки

# 118
  • Мнения: 5 126
Най-често за съхранение на зелени подправки, плодове и зеленчуци. Бих съхранявала и печено месо.

# 119
  • Мнения: 29 321
За всякакви храни. Ще се запазват свежи по-дълго.

# 120
  • София
  • Мнения: 10 854
За смилане на подправки.

# 121
  • Лясковец
  • Мнения: 764
За подправки и зеленчуци.

# 122
  • Мнения: 4 868
За всякакви храни, за да се запази свежестта по-дълго време, както и за подправки

# 123
  • Мнения: 309
За зелени подправки и зеленчуци.

# 124
  • Мнения: 3 532
За замразени плодове, зеленчуци, домашно мляно месо, също и за заготовки за супи и ястия,

# 125
  • София
  • Мнения: 3 058
За подправки - за съхранение за по-дълъг период, за зелени салати - измита, нарязана, но неовкусена салата, може да се приготви по-голямо количество и да се  съхранява за следващите няколко дни, за зеленчуци, гъби и др., като алтернатива на замразяването.

# 126
  • Мнения: 2 607
За чушки и тиквички.

# 127
  • Мнения: 420
за печени чушки

# 128
  • Мнения: 2 954
За подправки и плодове

# 129
  • София
  • Мнения: 13 076
По първия въпрос. Не сме променили особено хигиенни те си навици, защото имаме 4 деца и 3 купета и хигиенизирането на дома ни е от изключителна важност. Имаме прахосмукачка-робот, която минава всеки ден навсякъде. Веднъж на всеки 2-3 дни мием пода с моп и дезинфектант. Разликата покрай вируса е, че сега перем дрехите си след всяко излизане, докато преди си позволяваме да обичаме някои неща (панталони, пуловери, жилетки) по няколко пъти, когато са носени кратко. И дезинфекцирам дръжките на вратите, ключовете на лампите, големите повърхности, докато преди само ги почиствах.

По втория въпрос. Уредът идеално би ми послужил за направа на различни заготовки. Понеже готвя често и разнообразно и обичам да приготвям домашна храна, но заготовки те отнемат много време, бих си спестила много време, правейки накуп подготовката за дни напред.

# 130
  • Мнения: 644
За всякакви храни,  но най-вече за плодове и зеленчуци, заготовка за супа

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
За всякакви храни, които е необходимо да се прибират в хладилника

# 132
  • Мнения: 2 127
Зелени пресни подправки, плодове и зеленчуци.

# 133
  • Мнения: 1 133
Бих го използвала за всяка една,която искам да запази свежестта си за по- дълъг период от време.

# 134
  • Мнения: 481
Подправки, плодове и зеленчуци.

# 135
  • Мнения: 531
В този сезон най-често бих го използвала за зеленчуци, но също така и за месо.

# 136
  • Мнения: 3 906
Месо, зеленчуци и подправки.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
За съхранение на подправки и зеленчуци.

# 138
  • Мнения: 6 552
Зеленчуци

# 139
  • Мнения: 1 932
Пресни подправки, плодове и зеленчуци.

# 140
  • Мнения: 355
Бих го използвала за съхранение на всичко във фризера - свежи подправки, месо, други.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 476
Бих го използвала за всякакви храни - зеленчуци, месо, подправки...както и за храни, които се налага да пренесям до офиса и др.места. Изключително практичен уред.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 253
За първи път се запознавам с този уред и неговите приложения. В нашето домакинство купуваме повече продукти, от колкото реално бихме използвали и подобен уред би бил голямо удобство с цел запазване свежестта на храната (отделно трябва да поработим върху това колко и как пазаруваме😊)

Бих съхранявала всичко, което може - от меса, зеленчуци и зелени подправки. Плодовете предпочитаме да ги ядем директно без използването му.

# 143
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Бих използвала вакуумиращия пасатор BOSCH за вакуумиране в торбички за многократно съхранение на свежа храна - зеленчуци, а също и на месо, салам, кашкавал, сирене. Понякога ни остават отворени пакети с ядки, та и тях бих вакуумирала.
Във вакуумни кутии бих съхранила останали домашно приготвени ястия, а също и по-меки плодове - малини, боровинки, грозде.
Тъй като торбичките и кутиите са затворени херметически, ще бъдат и много удачни при пренасяне.

# 144
  • Мнения: 403
Зеленчуци и подправки

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Бих съхранявала основно плодове и зеленчуци през зимата и месо.

# 146
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Бих го използвала за зеленчуци и пресни подправки.

# 147
  • Мнения: 13 542
Подправки, плодове и зеленчуци

# 148
  • Мнения: 9 647
Бих използвала пасатора за съхранение на зеленчуци. С тях имам най-голям проблем. Много бързо ми повяхват или мухлясват в хладилника.

# 149
  • Мнения: 998
Подправки и сезонни плодове.

# 150
  • Мнения: X
За подправки и бебешки пюрета.

# 151
  • София
  • Мнения: 5 617
За съхранение на какви храни най-често бихте използвали вакуумиращия пасатор?

За пресни подправки, плодове и зеленчуци най-вече.
Още нещо, предвид ситуацията с коронавируса, от няколко седмици снабдяваме баба ми с продукти, за да не излиза сред населението, защото е в рискова възраст. Бих използвала и пасатора за съхранение и пренасяне на някои храни, манджи, месо.

# 152
  • София
  • Мнения: 301
Подправки, плодове и зеленчуци.

# 153
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Бих го използвала за домашните плодове и зеленчуци от нашата градинка, екологично чисти.

# 154
  • Мнения: 665
Най-вече за подправки.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Предимно за подправки.

# 156
  • Мнения: 546
За вакумиране на салати в кутия или в пликове на месо, приготвено за пържоли-като отделни порции...

# 157
  • София
  • Мнения: 3 816
За съхранение на какви храни най-често бихте използвали вакуумиращия пасатор BOSCH?

За месо и зеленчуци, направени на порции като заготовки за готвене.

# 158
  • Мнения: 505
Бих използвала вакуумиращия пасатор Bosch за съхранение на месо пакетирано на отделни порции, на подправки и микс за супа /правя си смес от лук, морков и чушка /.

# 159
  • Мнения: 2 839
За зеленчуци,  подправки, плодове.

# 160
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Това ще свърши чудесна работа в къщи. За много видове зеленчуци, плодове и меса. Заготовки за беба, което ще е най-важната функция.

# 161
  • Мнения: 1 729
За подправки

# 162
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Подправки, зеленчуци, плодове.

# 163
  • Мнения: 1 294
За всякакви хранителни продукти.

# 164
  • Мнения: 213
За зеленчуци и подправки, за да се запазят свежи

# 165
  • Мнения: 1 327
Месо, плодове и зеленчуци или пък за някоя недоядена манджа. 🤔

# 166
  • София
  • Мнения: 13 141
За подправки, плодове и зеленчуци.

# 167
  • Мнения: 190
За подправки, плодове и зеленчуци.

# 168
  • Мнения: 252
За дребни плодове, горски и домашни. А и за зеленчуци.

# 169
  • Мнения: 1 332
За месо,подправки,малини,ягоди,боровинки...

# 170
  • Мнения: 939
за всякакви приготвени храни- обичам да готвя и го правя всеки ден, понякога и по няколко пъти на ден

# 171
  • Мнения: 20
Вторият ни полезен пост е за перящите прахосмукачки. Вижте техните предимства.

Перящите прахосмукачки - идеалното решение за хигиенично почистване на дома

Перящите прахосмукачки BOSCH са многофункционални. Те почистват всякакви повърхности и не само това - могат да ви помогнат в изпирането на килимите у дома, както и на тапицерията. С тях няма нужда да се притеснявате, ако разлеете чая или кафето си на пода, защото прахосмукачката абсорбира разляти течности. Този тип прахосмукачки са идеалното решение за хора с малки деца, както и за притежателите на домашни любимци.

#BOSCH
#ТехникаЗаЖивота

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 12:21 от Редактор***

# 172
  • Мнения: 4 208
За домашните ни плодове и зеленчуци, които отглеждаме в градината ни на село.

# 173
  • Елхово
  • Мнения: 1 394
За запазване свежи всякакви храни - по принцип много ползвам кухненско фолио!

# 174
  • Мнения: 241
За всички пресни храни във фризера.

# 175
  • Мнения: 39 303
Зеленчуци, плодове и подправки.

# 176
  • Мнения: 6 417
Предимно за зеленчуци.

# 177
  • Мнения: 7 278
За подправки, плодове , зеленчуци и останали количества храна -подходящ начин за съхраняване на свежестта им.

# 178
  • София
  • Мнения: 979
Предимно за зеленчуци

# 179
  • Мнения: 392
за зеленчуци и подправки

# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Основно за плодове и зеленчуци

# 181
  • БГ
  • Мнения: 1 161
За всякакви пресни храни - плодове, зеленчуци, заготовки, готвени ястия.

# 182
  • Мнения: 2 112
За зеленчуци и меса.

# 183
  • SF
  • Мнения: 21 164
За плодове и зеленчуци.

# 184
  • Мнения: 434
За всякакви храни,понеже хладилникът ни е с No frost и всичко,което не е вакуумирано и е във фризера го вадя някак ,,дехидратирано''

# 185
  • Мнения: 595
Основно за съхранение на зелени подправки

# 186
  • Плевен
  • Мнения: 981
За плодове и зеленчуци основно...

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 909
За зелени подправки, магданоза и копъра вкъщи са на почит

# 188
  • Мнения: 684
Плодове и зеленчуци за бебешки пюренца

# 189
  • София
  • Мнения: 9 532
Бих използвала пасатора за съхранение предимно на пресни плодове и зеленчуци.

# 190
  • София
  • Мнения: 666
Бих го използвала за съхранение на печени чушки, месо, тиква, боровинки и т.н. Много полезен уред.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 197
За подправки, тъй като използвам много и зеленчуци.

# 192
  • Мнения: 354
Бих го използвала за подправки, зелени салати, месо.

# 193
  • Мнения: 1 185
Бих го използвала за съхранение на месо, зеленчуци и плодове.

# 194
  • Мнения: 1 476
За зеленчуци и плодове.

# 195
  • Мнения: 2 396
За зеленчуци, подправки, месо.

# 196
  • Мнения: 4 571
За съхраняване на заготовки за манджи.

# 197
  • Мнения: 1 162
Аз бих вакумирала по-миризливи храни или зеленчуци и плодове.

# 198
  • Мнения: 852
За плодове и зеленчуци

# 199
  • Мнения: 1 200
За плодове, зеленчуци и подправки.

# 200
  • Мнения: 526
Сезонни зеленчуци и подправки.

# 201
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Бих го използвала основно за бебешките пюрета, за маринованите меса, както и за свежите подправки.

# 202
  • Мнения: 191
Чистя както обикновенно. Единствено пера дрехите по- често и естествено всички в къщи си мият ръцете по-често и ползват дезинфектант.

# 203
  • Мнения: 191
За зеленчуци и плодови.

# 204
  • Мнения: 454
Бих използвала за съхранение на свежи подправки, различни видове зеленчуци и месо.

# 205
  • Мнения: 53
Зеленчуци

# 206
  • Враца
  • Мнения: 2 657
За всякакви храни. Ще се запазват свежи по-дълго.

# 207
  • Враца
  • Мнения: 2 657
Дезинфекцирам дръжките, ключовете, контактите, GSM-ите. Подът по принцип го минавам с препарат, в който има алкохол. Измивам и опаковките на закупените продукти. Излизам с платнена торба, която после изпирам.

# 208
  • Мнения: 20
От днешния ни пост ще разберете повече за технологията ActiveOxygen.

Какво представлява технологията ActiveOxygen, заложена в перални BOSCH?

Интелигентната функця ActiveOxygen на Bosch отстранява до 99,99%* от бактериите и микробите, които се срещат често в облеклата. Един от големите плюсове е, че с нея не се налага да перете на много високи градуси, за да получите качествено изпиране. Просто натискате един бутон и не използвате никакви химически препарати. В допълнение ActiveOxygen запазва деликатните тъкани и защитава максимално цветовете. Това означава, че любимите ви дрехи ще се запазят здрави и красиви за много дълго време.

#BOSCH
#ТехникаЗаЖивота

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 12:21 от Редактор***

# 209
  • Мнения: 522
Правя всичко възможно да не се стига до изхвърляне на каквато и да е храна. Останало ми е от баба ми.
С вакуумиращия пасатор бих съхранила свежи за по-дълго време всякакви зеленчуци.

# 210
  • София
  • Мнения: 1 070
зеленчуци

# 211
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Направи ми впечатление един от плюсовете, които сочите, а именно, че с ActiveOxygen вече не е нужно да перем отделно бебешки и други дрехи. Действително ли е така, или това е маркетингов трик?

# 212
  • Мнения: 311
За нарязани подправки - магданоз, дивисил , лук и други

# 213
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
И още един въпрос. Каква е разликата между перални, на които има надпис на панела: Made in Germany (визирам пералня Серия 8 Пералня, предно зареждане9 kg 1400 rpm WAW28740EU) и перални с надписи на панела: Intelligent Dosing System и др. надписи?

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 19:25 от didka ®

# 214
  • Мнения: X
Не, чистим и перем както преди. Единствено си сменихме пералнята Бош с Миеле.

# 215
  • Мнения: 1 902
Подправки, зеленчуци, заготовки от месо.

# 216
  • Мнения: 20
Направи ми впечатление един от плюсовете, които сочите, а именно, че с ActiveOxygen вече не е нужно да перем отделно бебешки и други дрехи. Действително ли е така, или това е маркетингов трик?

Здравейте, didka ® !
С технологията ActiveOxygen ние действително се справяме с 99,99% от бактериите и микробите.
Това не е маркетингов трик, а е техническа разработка на Bosch.
Причината да се препоръчва бебешките дрехи да се перат отделно е за да не попадат върху тях бактерии и микроби от дрехите на възрастните, които често излизат навън. Затова и препоръката бебешките дрехи да се гладят след пране и сушене – не толкова за да са изгладени, а за дезинфекция.
Тъй като тази пералня се спрява с този проблем, няма причина да не могат да се комбинират, при условия че се използва ActiveOxygen.
Разбира се, тук трябва да се има предвид и препаратът.
Обикновено за бебешките дрехи се препоръчва използването на специални препарати, които да са максимално щадящи към нежната детска кожа.
Ако перем без да разделяме, би означавало да използваме само бебешки препарат.

И още един въпрос. Каква е разликата между перални, на които има надпис на панела: Made in Germany (визирам пералня Серия 8 Пералня, предно зареждане9 kg 1400 rpm WAW28740EU) и перални с надписи на панела: Intelligent Dosing System и др. надписи?

Стараем са да бъдем максимално близо до нашите клиенти и да е възможно с един поглед да се определят някои от ключовите характеристики на пералните ни.

Например:
Inteligent Dosing System означава че тази пералня разполага с технология iDOS за разпознаване на конкретната комбинация от дрехи – като вид тъкани, колко са като количество и колко са замърсени и на база на тази информация да направи прецизно автоматично дозиране на препарата - точно толкова, колкото е необходимо за това конкретно зареждане. Важно е да се отбележи, че iDOS не се предлага за момента в комбинация с ActiveOxygen.

Made in Germany е популярен надпис за отбелязване на някои от моделите, които са произведени в Германия.

# 217
  • Мнения: 20
Време е за последния ни полезен пост, от който ще научите кои са основните предимства на сушилните.

Защо сушилните са по-хигиеничният метод за съхнене на дрехите?

Ако държите на хигиеничното изсушаване на дрехите, а традиционната рутина по простиране ви изморява, може би имате нужда от сушилня. Със сушилнята можете да се наслаждавате на удобството от пране, сушене и незабавно прибиране на чистите дрехи в гардероба. От сушилните на Bosch дрехите излизат без мъх, алергени и микроби, а функцията Iron Assist улеснява и гладенето. Тя разпръсква естествена пара, която прониква в тъканите и видимо ги изглажда. Това намалява или дори премахва необходимостта от гладене на изсушените дрехи.



#BOSCH
#ТехникаЗаЖивота

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 12:20 от Редактор***

# 218
  • Мнения: 20
Благодарим на всички, които се включиха в кампанията като споделиха мнението си и зададоха въпроси. Надяваме се нашите предложения за по-чист дом да са ви били интересни и полезни.


Пожелаваме ви здраве и незабравими моменти у дома!

Екипът на BOSCH Bulgaria

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 18:17 от Редактор***

Общи условия

Активация на акаунт