Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 105
"Коникът без глава", Майн Рид

# 47
  • София
  • Мнения: 7 805
"Коникът без глава", Майн Рид
Верен отговор.

# 48
  • Мнения: 38
Е, тези загадки се решават прекалено лесно вече... Десен клик върху снимката, "Search google for image" от локалното меню и готово.

# 49
  • Мнения: 4 347
Затова ли няма нова загадка? Аз чакам ли, чакам.....

# 50
  • Мнения: 38
То това е предизвикателството - да съставиш загадка, на която google не дава отговор. Или дава твърде много подвеждащи отговори... Wink

Ето моята:


"Викът" на Мунк всеки ще го разпознае. Но на корицата на коя книга е в тези цветове?
Жокер:
Скрит текст:
Буквите от заглавието, които припокриваха част от картината, са отстранени с "Content-Aware Fill".

# 51
  • Мнения: 1 586
Следваща загадка:
Скрит текст:
 



# 52
  • Мнения: 1 804
Малкият принц?

# 53
  • Мнения: 3 044
Следваща загадка:
Скрит текст:
 




Малкият принц?

Edit : писахме заедно с pip4i, но тя си е първата познала Hug

# 54
  • Мнения: 4 347
Мълчанието на Агнетата?
Моята загадка Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 май 2020, 22:15 от Vicky_P

# 55
  • Мнения: 38
Отговор.

Не трябва ли следващата загадка да се поставя едва след разрешаване на предната?

# 56
  • Мнения: 4 347
Отговор.

Не трябва ли следващата загадка да се поставя едва след разрешаване на предната?
ми даде, аз дадох отговор на загадката на Карла Simple Smile сега е твой ред Simple Smile

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Не се следи играта - в същност на ход беше Стелияс, когато се намеси ScrollLock с лека критика и интересна загадка, която обаче остана без отговор. Не е лошо да се дава нова едва след като имаме отговор на предишната.    Аз лично очаквам отговор на корицата на "Писък"

# 58
  • Варна
  • Мнения: 85
То това е предизвикателството - да съставиш загадка, на която google не дава отговор. Или дава твърде много подвеждащи отговори... Wink

Ето моята:


"Викът" на Мунк всеки ще го разпознае. Но на корицата на коя книга е в тези цветове?
Жокер:
Скрит текст:
Буквите от заглавието, които припокриваха част от картината, са отстранени с "Content-Aware Fill".

ScrollLock,
чела съм само три книги,
за чиито корици е използвана интерпретация на произведението на Мунк.
За съжаление и трите са в различен нюанс.
Ще ги оставя в скрит текст ако на някой му е интересно да ги види.
Поздравявам Ви за загадката, изключително съм любопитна Simple Smile
Скрит текст:
1.Херман Хесе - Степният вълк(много противоречиво ми е мнението,
не знам дали я обичам или мразя, същото изпитвам и към "Каин и Авел" на Джефри Арчър,
но мисля, че по-скоро харесвам, след като остават в ума ми дълго след прочитането им.)
2.Жан-Пол Сартр - Погнусата (противно на очакванията след заглавието - книгата е удивителна, по мой вкус)
3. Франсис Итани - Оглушително (сред любимите ми е; рядка порода книга)

# 59
  • Мнения: 38
Ето отговора:



chochie, имаме сходни вкусове Simple Smile "Погнусата" на Сартр ми е една от любимите книги. За първи път я прочетох малко след казармата, когато излезе на български. Препрочитам си я на всеки 10-15 години и ми е интересно да наблюдавам промяната в начина, по който я възприемам. Напълно в стила на екзистенциалната естетика, предмет на която е не самото усещане, а съзерцанието на начина, по който индивидът го изпитва Wink "Степният вълк" също изигра своята роля във формирането на възгледите ми, заедно със "Сидхарта".

Но искам да те предупредя, че «Синдромът "Cri du chat"» е доста по-тежка, независимо от малкия си обем. Може да се сравнява със "Записки от подземието" на Достоевски - авторът повежда читателя по пътя на максималното съпротивление към ситуации, мисълта за които човек инстинктивно изтласква в id-а...

Общи условия

Активация на акаунт