Тест за овулация - въпроси / тема 11 /

  • 47 511
  • 736
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 710
Скрит текст:
Момичета,
в сряда бях на АГ и видяхме доминантен фоликул 17 мм, за който АГ каза ориентировъчно, че ще се спука в неделя (днес). Да, ама същевременно правя тестове за О. и са все отрицателни (дори не се доближават до +) и се чудя има ли О., няма ли О.
ПС. АГ е в отпуск и не мога да отида и да видим на УЗ какво става.
На някоя от вас случвало ли се е да има разминаване между тестове з О. и преглед?
Ако ДФ е бил 17мм в сряда, трябва да се спука петък-събота...
Тестът за О., трябва да е положителен четвъртък и/или петък ... ако всичко е наред с този ДФ.
Спазваш ли всички правила при тестовете за О.?!
Другият вариант е ДФ да не е бил ДФ, а някой ЗФ от минал МЦ и затова да няма полож. тест за О.
Спазвам всичко, даже по 3-4 часа се стискам само и само да покаже по-хубава тестова линия.
Ако няма проблем със самите тестове и отчитат вярно, остава проблема да е в О.
Отиди да те види (ако искаш) някой лекар на УЗ - няма значени кой, само да е АГ и да има УЗ.

Денис, писах ти ЛС относно казуса ми. Ако имаш време, и разбира се, желание, виж го Simple Smile

# 436
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
А при нередовен Ц кога да ги правя тестовете? То аз в петък бях на док, днес вляхме интралипид 10 мл, и почнах с тестовете, но да питам.

# 437
  • Мнения: X


Момичета, как ви се струва този тест? Бих заложила, че му трябва още малко май..

# 438
  • Мнения: 106


Момичета, как ви се струва този тест? Бих заложила, че му трябва още малко май..

За мен си е положителен! Успех!

# 439
  • Мнения: 7

 
Здравейте, мили дами! Какво мислите за тези тестове?

# 440
  • Мнения: 153
Здравейте, включвам се в темата със следния казус. На 13-ти ден, по-скоро на 12-ти вчерта имах зацапване, което продължи около 36 часа, правих си тест за овулация и беше отрицателен, на 14-ти и 15-ти ден вече двете черти бяха еднакво наситени, но бледи. Питането ми е дали това зацапване е било физиологично знам, че се случва понякога по време на овулация, а ако е имплантационно, което би ме изненадало много, е прекалено рано да пускам чхг. След седмица ще пусна прогестерон и Е2, но това зацапване, ако е било от овулация не трябва ли точно на деня да се случва или няколко часа след нея? Според тестовете при мен е било преди нея и друг път ми се е случвало веднъж да има зацапване, но беше много отдавна и за по-кратко време.

# 441
  • Мнения: 23

Здравейте! Прилагам снимка на последните ми тестове за овулация. Правя ги втори месец и картинката е подобна. На 11 ден се насищат и двете черти и на 12-я,когато очаквам същинската овулация уж, всичко изчезва. Имал ли е някой подобен казуз? Има ли овулация въобще в този случай? На 39г съм за информация. Притеснява ме че овулацията е много кратка и не мога да я оцеля.

# 442
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета! Теста положителен ли е? Благодаря предварително Blush

# 443
  • Мнения: 2 515
Напълно положителен. Успех 🤗

# 444
  • Мнения: 237

Здравейте! Прилагам снимка на последните ми тестове за овулация. Правя ги втори месец и картинката е подобна. На 11 ден се насищат и двете черти и на 12-я,когато очаквам същинската овулация уж, всичко изчезва. Имал ли е някой подобен казуз? Има ли овулация въобще в този случай? На 39г съм за информация. Притеснява ме че овулацията е много кратка и не мога да я оцеля.

Спазваш ли правилата за направата на тест за О.
Колко дни  е МЦ, може и да си с по-късна Ов
При нормален и редовен МЦ, тестовете се почват от 12ден,при по-дълъг от 15-16ден..виждам че си почнала на 5ти ден, защото аз също имам това приложение и при направата на тест излиза и деня от МЦ..
Препоръчвам ти фоликуметрия, защото нито един от тези тестове , не ми се струва положителен..
Успех

# 445
  • София
  • Мнения: 616

Здравейте! Прилагам снимка на последните ми тестове за овулация. Правя ги втори месец и картинката е подобна. На 11 ден се насищат и двете черти и на 12-я,когато очаквам същинската овулация уж, всичко изчезва. Имал ли е някой подобен казуз? Има ли овулация въобще в този случай? На 39г съм за информация. Притеснява ме че овулацията е много кратка и не мога да я оцеля.
Можете да пробвате да правите по два теста на ден, за да видите дали не пропускате овулацията, ако наистина по-бързо минава.

# 446
  • Мнения: 4
Здравейте, на някой случвало ли му се е да има О след 21 ден от цикъла?

# 447
  • Мнения: 374
Моята О беше на 23 ден, когато съм забременяла.
Здравейте, на някой случвало ли му се е да има О след 21 ден от цикъла?

# 448
  • Мнения: 1 327
Моята О беше на 23 ден, когато съм забременяла.
Здравейте, на някой случвало ли му се е да има О след 21 ден от цикъла?
А възможно ли е забременяване и изобщо овулация с цикъл 50-53 дена?
Не питам теоретично, а дали се е случвало на някой?

# 449
  • Мнения: 237
Моята О беше на 23 ден, когато съм забременяла.
Здравейте, на някой случвало ли му се е да има О след 21 ден от цикъла?
А възможно ли е забременяване и изобщо овулация с цикъл 50-53 дена?
Не питам теоретично, а дали се е случвало на някой?

Да, разбира се..стига да е сигурно, че овулацията нистина се случва..колкото по дълъг е цикъла, толкова по-късна е овулацията, при нормален цикъл 28дни-О се пада около 14ден, при 50-най-вероятно след 20ти ден

Най-сигурно ще се знае единствено проследяване с фоликуметрия

Общи условия

Активация на акаунт