Тест за овулация - въпроси / тема 11 /

  • 47 468
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 11 474
Според мен е късно.

# 481
  • Мнения: 221
Благодаря. И аз така смятам, но за съжаление нямахме възможност по-рано. А дали е притеснително, че засичам овулацията вече няколко пъти на 25-ти 26-ти ден?
Имам още един въпрос. Току що си направих тест и пак изглежда положителен. Възможно ли е това за втори път през четири дни?

Последна редакция: нд, 25 окт 2020, 14:05 от AnMary

# 482
  • Мнения: 410
Май 25 все пак е положителен, ама какво губите - пробвайте и стискаме палци!
Колко е дълъг цикълът по принцип? Късничко е малко, но пък моят цикъл е на 27 дни така че си зависи твоят какъв е!

# 483
  • Мнения: 221
След спонтанен аборт май месец имах нередовен цикъл по над 45 дни. Беше ми се образувала киста и я лекувах с дуфастон и противозачатъчни два месеца. Сега ми е първият месец без прием на противозачатъчни и май изглежда, че пак ще е нередовен цикълът. А имам и малка киста от пет години, която лекарката ми каза да не я пипаме, че не пречела. И затова тествам да проследя процеса, и доста се изненадах при този повторен пик.

Май 25 все пак е положителен, ама какво губите - пробвайте и стискаме палци!
Колко е дълъг цикълът по принцип? Късничко е малко, но пък моят цикъл е на 27 дни така че си зависи твоят какъв е!

# 484
  • Мнения: 48
Здравейте, прочетох че БТ може да се измери анално, вагинално и под езика. Днес ми е последен ден от менструацията,  цикъла ми е на 28-9 дни. Тази сутрин се събудих в 6ч и я премерих под езика 36,2, след което заспах пак до 9ч и тогава беше 36,4 градуса. Колко е нормално да бъде за този период и коя от двете да си запиша, за да я проследя?

# 485
  • Мнения: 1 751
Под езика няма да ти е много точна и показателна графиката. От опит. По-добре докато е време и не са напреднали фазите на  цикъла си избери друго място и избери според ежедневието си конкретен час, в който да мериш. Преди 7:30-8. От двете днешни стойности бих записала първата.
При оралното мерене температурите винаги са по-ниски и следващите дни с друг начин на мерене ще са доста по-различни. Но поне няма да си загубиш графиката за този цикъл с неточното орално.

# 486
  • Мнения: 48
Благодаря, ще пробвам утре сутрин вагинално мерене, за всеки случай имам и лентички за овулация. Проблема е, че не ми се събира 6ч сън за мерене на БТ, защото всяка нощ ставам до тоалетна, след което заспивам отново

# 487
  • Мнения: 1 755
Здравейте! Започнах скоро да използвам тестове за овулация и вчера направих този.
Скрит текст:
Не съм сигурна дали е положителен. Днес направих нов, но чертата е вече по-бледа.. Възможно ли е овулацията да е настъпила по-рано  и да съм я пропуснала?

# 488
  • Мнения: 175
Качете снимка и на днешния. Според мен е + този

Здравейте! Започнах скоро да използвам тестове за овулация и вчера направих този.
Скрит текст:
Не съм сигурна дали е положителен. Днес направих нов, но чертата е вече по-бледа.. Възможно ли е овулацияра да е настъпила по-рано?

# 489
  • Мнения: 1 755
Има снимка вече.

# 490
  • София
  • Мнения: 11 474
Този тест за овулация е отрицателен.
Колко е дълъг цикъла и от кой ден започнахте да правите тестове?

# 491
  • Мнения: 1 755
30 дни е цикъла , започнах на 13 ден тестване.

# 492
  • София
  • Мнения: 11 474
Значи продължаваш да тестваш всеки ден както е описано в тестовете. Положителният би трябвало да предстои. Ако е редовен цикълът.

# 493
  • Мнения: 2 417
Днес ми е 14 ден от МЦ, ако имам О тя е към 17 ден от МЦ
Направих днес тест за О и липсва втора черта... Последен прием на течности и ходене по малка нужда в 14.00ч, тестване в 16.15 ч.
Въпросът ми е следният:
Понеже за първи път ми се случва да липсва втора черта ( все е имала някаква  па макар и супер бледа) това нормално ли е?

# 494
  • Мнения: 204
Здравейте, цикълът ми е обикновено на 30-32 дни, но откакто правим опити е различно 27-28-29-30. Тези тестове са от миналият месец. Според вас този от 11.10 положителен ли е и ако да възможно ли е О да е настъпила на 13-ти. Тестовете правя около 18:00 часа,имаме опити на 11-ти и 12-ти , но неуспешни.

Общи условия

Активация на акаунт