Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 491
  • 784
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 174
Здравейте,
Имам мисед в 9 г. с.  с близнаци преди месец. При преглед преди няколко дни и след изследване се установи, че имам гъбична инфекция candida glabrata и ми назначиха лечение. Попитах аг дали е възможно гъбичките да са причина за аборта, но тя каза че не е от това. Сега съм си пуснала и изследвания за витамини, а тя ми препоръча и за хламидии. Моля за мнение от вас изпатилите, които минавате по същия път и споделяте с нас много информация, която според мен определено е достоверна.Дали е възможно аборта  да има нещо общо с тези гъби? И хламидиите не са ли проблем при забременяване, а не при износване? Да отбележа, че при нас се получи от втория път.
                                         Здравейте,и аз не мисля че това е причината.Направете изследвания и за тромбофилия,пуснете и хормони,витамини щом сте пуснали е добре.Причината ще е нещо друго,гъбичната инфекция те е за пренебрегване,но тя се лекува и по време на бременност.Пусни изследванията от първа страница,аз така си намерих проблема за аборта.Мислих си едно,а то се оказа съвсем друго.В интерес на истината доктор Русев ми помогна много на мен.

# 181
  • София
  • Мнения: 7 430
Инфекциите, доколкото зная, могат да предизвикат аборт в по-късна седмица. При всички положения е добре да направиш всякакви изследвания преди следваща бременност. Виж на първа страница на темата има списък.

Стискам палци следващият път да е успешен!

# 182
  • Мнения: 174
Момичета много съм объркана,вчера направих тест за бременност 5 дни преди МЦ,защото усещах някаква замаяност и сънливост постоянна.И ето какво показа теста,прикачвам снимка да изкажете мнение за което предварително ви благодаря.

# 183
  • Мнения: 135
Здравей Деси,
Дори бледа черта на теста значи, че е положителен - и в някои случаи може да се отчете и преди започване на МЦ.
Най-добре си направи кръвен за потвърждение.

# 184
  • Мнения: 876
Здравейте,
Имам мисед в 9 г. с.  с близнаци преди месец. При преглед преди няколко дни и след изследване се установи, че имам гъбична инфекция candida glabrata и ми назначиха лечение. Попитах аг дали е възможно гъбичките да са причина за аборта, но тя каза че не е от това. Сега съм си пуснала и изследвания за витамини, а тя ми препоръча и за хламидии. Моля за мнение от вас изпатилите, които минавате по същия път и споделяте с нас много информация, която според мен определено е достоверна.Дали е възможно аборта  да има нещо общо с тези гъби? И хламидиите не са ли проблем при забременяване, а не при износване? Да отбележа, че при нас се получи от втория път.

Според мен гъбична инфекция не може да е причина за загубата. Иначе в по-късна седмица уринарна или вирусна инфекция може да са. От тях обичайно се пукат водите.
И аз знам, че хламидията е пречка за забременяване, но на мен и след 2-те загуби ми я пускаха, нищо че бяха през няколко месеца. Явно е част от стандартният пакет.
Успех при следващата бременност!

# 185
  • Мнения: 714
Момичета много съм объркана,вчера направих тест за бременност 5 дни преди МЦ,защото усещах някаква замаяност и сънливост постоянна.И ето какво показа теста,прикачвам снимка да изкажете мнение за което предварително ви благодаря.
Бременна сте.

# 186
  • Мнения: 237
Момичета имам въпрос малко извън тязи тема

Някоя прилагала ли е Утрогестан вагинално и да е имала някакви странични ефекти..
При мен се получи дразнене на 5-6я ден, явно от честото прилагане 3х1 в продължение на 10 дни
Благодаря предварително

# 187
  • София
  • Мнения: 7 430
Слагах глобули първите три месеца от бременността. Да, неприятно е, цапа бельо, изтича, досадно е, но не съм имала дразнене, нито инфекция в следствие на това. От пиенето на утрогестан обаче имах странични ефекти - гадене, метален вкус в устата и зверски глад.

Говори с АГ и потърсете алтернатива.

# 188
  • Мнения: 410
Момичета имам въпрос малко извън тязи тема

Някоя прилагала ли е Утрогестан вагинално и да е имала някакви странични ефекти..
При мен се получи дразнене на 5-6я ден, явно от честото прилагане 3х1 в продължение на 10 дни
Благодаря предварително
Да и аз трябваше да слагам - моите бяха 200гр х 2, голяма мазаница но нямах дразнене.
Моя вариант можеше и орално и вагинално да се взима, но доктора каза да пробваме вагинално първо.

Иначе мен вече едвам ме свърта и се чудя дали да не започнем да пробваме пак, въпреки че не са минали 3 месеца..

# 189
  • Мнения: 341
Здравейте, това са разултатите от първите ми  изследвания 1 месец след първи мисед в 9та седмица :
Вит Д - 29.9,Желязо - 8.74,Б9 - >20, Б12-159.8,Хламидии - отрицателно под 0.8.
Ще ги види и АГ другата седмица. Дали всичко е наред при тях, моля за мнение.

# 190
  • София
  • Мнения: 7 430
Пусни снимка да видим референтните стойности и мерните единици.
На пръв поглед желязото и Б12 са доста ниски.

# 191
  • Мнения: 341




Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 12:10 от AnMary

# 192
  • София
  • Мнения: 7 430
Желязото, витамин Б12 и витамин Д са ти на долна граница, тоест почти в дефицит. Трябва да приемаш добавки, за да ги нормализираш. Преди забременяване трябва да са ти близо до горната граница, защото бебето ще дърпа колкото му трябва, в един момент няма да има нито за теб, нито за него.

Обсъди с лекаря си какви добавки да приемаш и за колко време, кога да пуснеш контролни изследвания след това.

# 193
  • Мнения: 237
Момичета имам въпрос малко извън тязи тема

Някоя прилагала ли е Утрогестан вагинално и да е имала някакви странични ефекти..
При мен се получи дразнене на 5-6я ден, явно от честото прилагане 3х1 в продължение на 10 дни
Благодаря предварително

Вече не знам към кого да се обърна момичета..
Снощи ми беше последния прием на Утрогестан, и преди да легна получих червено петно, и си помислих че може би е имплацията..но не..на сутринта цикъла ми дойде с пълна сила..
Въпросът ми е защо?Последен цикъл от 3-8юни, На 23ден от мц(24-25 )имах +тест за О а от тогавя до днес са 5дни, мисля че лутеалната фаза е твърде кратка...
Препоръчайте ми добър специалист, който наистина ще има желание да ми следи ситуацията и да може да обяснява всичко както трябва..
От година се размярам наляво и надясно и така не успях да намеря подходящ..а и този коронавирус обърка доста ситуацията,понеже съм от малък град и пътя до Плодвид ми е 2ч..
Благодаря ви

# 194
  • София
  • Мнения: 7 430
Потърси репродуктивен специалист.
Самолечението няма да ти помогне, трябва някой, който разбира, да ти проследи хормони и да те види на ехограф.
Пикът на ЛХ, който мериш с теста за овулация, не е гаранция че овулация наистина се случва.

Общи условия

Активация на акаунт