Кюретаж и забременяване след това - тема 84

  • 33 618
  • 784
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 811
Деси, благодаря ти за включването и съветите.
Откриха ми аномалиите в Майчин дом , съответно там направих аборт и дадох материал за изследването от плода. След като мина всичко отидох на 14 етаж в генетичната лаборатория и там говорих с докторката , която беше на смяна.  Тя ми даде тези съвети и насоки за изследванията. Съответно първото , което пуснах и сега последващото , което тя пак препоръчва. Не знам дали е коректно да й казвам името , но лично там са ми ги назначили тези изследвания.
Сега от тук нататък аз вече по мои разсъждения се чудя дали да го пускам,  писах й на Кременски,  но не ми е отговорил за 2ро мнение.
От тук чета доста неща и вече започнах да се разколебавам за изследването , но не знам вече къде да отида за съвет е подкрепа ..

# 766
  • Мнения: 1 052
Инфинити, ще се получат нещата - не се отчайвайте и търсете причини навсякъде. Може ли да споделиш кое е това изследване. Може пък да е полезно и за други момичета. Аз съм  различавала доста детайлно ценоразписа им и не се сещам за такова. А и току виж друго момиче да е правило - така на сляпо няма как да ти каже никой мнение. Общо взето най-смислени са изследвания, които ти дават насока какво може да предотвратиш като проблеми - вашето здраве, витамини, ваши генетични, а чисто научно-информативно те, от които не следват конкретни действия не знам колко са полезни. Аз затова дълго отлагах кариотипа, страх ме беше, защото няма как да го променя, но пък сега като го направихме и отметнахме този въпрос повече изобщо не го мисля. А и при него има решение, макар и не със 100% гаранция.

Според мен проф. Кременски ще ти отговори.

Иначе не помня точно каква беше при теб историята - върти ми се, че имаше някакво особено изследване дето го правихте на плода и чакахте дълго, но не и предисторията. В коя седмица е загубата, как се е случила, естествена ли е бременността, защото всичко има значение. В тази тема има много жени с горчив опит, но и доста неща са понаучили.

# 767
  • Мнения: 811
Първото се казваше микрочипов анализ,  изследва 23 двойки хромозоми на плода. Сега това скъпото е новогенерационно секвениране и вкл. 4813 гени.
Бях бременна , първа бременност,  след 4 месеца опити ,нормално зачената. Всичко вървеше добре и на феталната в 20г.с откриха тежки скелетни аномалии и ме насочиха за аборт със съвет за вземане на материал от плода за изследване. Общо взето това беше.

# 768
  • Мнения: 126
Здравейте момичета искам да споделя какво става със мен ...
Събота вечерта получих крвене отидох в спешното имах и болки след ултразвуков преглед ми казаха че всичко е наред и се видя само плоден сак аз съм в момента в 6г.с ..
Казаха ми днес да отида при моя доктор пак на преглед и да ми бият инджексия за ресирс защтото ми е било отрицателно не им разбирам от работите но ме притеснява че още не се вижда нищо пък до колкото знам поне вече трябва да има сърце много ми е притеснено какви ли не работи ми идва в главата поне нещо като точка да де види няма изобщто нищо освен плоден сак според вас нормално ли е ако може някой да сподели много ме е страх да не е кухо яйце но се моля всичко да е наред
Благодаря

# 769
  • Мнения: 1 052
Първото се казваше микрочипов анализ,  изследва 23 двойки хромозоми на плода. Сега това скъпото е новогенерационно секвениране и вкл. 4813 гени.
Бях бременна , първа бременност,  след 4 месеца опити ,нормално зачената. Всичко вървеше добре и на феталната в 20г.с откриха тежки скелетни аномалии и ме насочиха за аборт със съвет за вземане на материал от плода за изследване. Общо взето това беше.
разбирам и много съжалявам! За това изследване бих изчакала мнението на проф. Кременски. Иначе ти обръщам внимание на някои много по-обикновени неща, защото проблемът може и да не идва само от генетика (без да съм голям специалист) - дефицит на витамини, които за жизненоважни за бременността (Вит Д, фолат, б12), мутация при теб, която пречи за нормално усвояване/метилиране на витамини от б групата (mthfr, mthfr), интоксикиране с нещо преди или по време на бременността (медикаменти като антибиотици, кортикостероиди, антидепресанти; прием на Вит А по време на бременност във формата на ретинол (може и да е чрез козметика - срещу бръчки или акне, вкл. по рецепта), тежки метали - могат да се изследват кадмий, живак, олово, рентгенови лъчения. някои заболявания, които ако са активни по време на бременност също - рубеола, токсоплазмоза и т.н.)
Не мисля, че си за репродуктивен - там няма какво да ти дадат като решение за проблем, който не са успели да идентифицират чрез куп генетични тестове.
Погрижете  се за общото си здраве - да имате здрави яйцеклетки и сперматозоиди,  да са ти на хубави нива витамините, щитовидната да функционира оптимално, да намалиш въздействието на химикали, токсини, пестициди върху вас ( и ти, и мъжа ти) и премини напред. Провери как си генерално със здравето. Направете си кариотип - веднъж се прави. И от там на сетне действайте, не може вечно да си в капана на тази трагедия.
Моя близка й се наложи да махне детенце с Даун, беше ужасно, защото освен всичко друго знаеха от 12 гс, а чакаха до амниоцентеза. Чакаха повече от година,  докато се престрашат да пробват пак. Сега е бременна и за сега всичко е добре с бебето!

# 770
  • Мнения: 876
Аз също бих обърнала внимание на дефицити в майката. Скелетни аномалии ми звучи по-логично да са от някакъв дефицит при формирането на ембриона, отколкото от генетика.

# 771
  • Мнения: 2 523
Особено на Д и Б9. Те са важни за костите. И на мен ми прозвуча като нещо такова. Иначе и Б12 и Б6 е важно да се проверят.

# 772
  • Мнения: 811
Много съм ви благодарна мили момичета за подкрепата и съветите. Ще ви послушам , ще се стегна и ще направа каквото е необходимо.  Дано всичко се нареди при всяка една от нас. ❤

# 773
  • Мнения: 252
Здравейте, някоя от вас изследвала ли е уреаплазма веднага след аборт? Прочетох в темата, че е хубаво да се направи чак след един-два нормални цикъла. Защо? Аз съм след медикаментозен аборт. Минали са 20 дни, разбрала съм се с АГ да изследваме уреаплазма и след 5 дни ще дам проби. Той ми каза само да няма кървене. Не разбирам защо трябва да се чака? Ако има инфекция предполагам ще излезе...

# 774
  • Мнения: 876
Аз изследвах веднага. Както стана ясно по-късно - даже съм била с остатъци от плацентата.

# 775
  • Мнения: 252
Аз изследвах веднага. Както стана ясно по-късно - даже съм била с остатъци от плацентата.
А как се разбра, че имаш остатъци? И след колко дни ти дойде цикълът?

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 18:55 от dimi1987

# 776
  • Мнения: 876
Аз изследвах веднага. Както стана ясно по-късно - даже съм била с остатъци от плацентата.
А как се разбра, че имаш остатъци? И след колко дни ти дойде цикълът?

Не ми дойде два месеца цикъла. Накрая ги видяха. Вторият път ми дойде, но пак се видяха след 2 месеца.
Затова ако ми се наложи пак (дано не) ЧХГ тестове докато не стане 0.

# 777
  • Мнения: 27
Здравейте, някоя от вас изследвала ли е уреаплазма веднага след аборт? Прочетох в темата, че е хубаво да се направи чак след един-два нормални цикъла. Защо? Аз съм след медикаментозен аборт. Минали са 20 дни, разбрала съм се с АГ да изследваме уреаплазма и след 5 дни ще дам проби. Той ми каза само да няма кървене. Не разбирам защо трябва да се чака? Ако има инфекция предполагам ще излезе...

Здравей, на мен лекар ми е казвал, че трябва да се изследва след първия цикъл, толкова бях притеснена тогава, че не попитах защо чак след цикъла.
Освен уреаплазма, ме посъветваха да изследвам тромбофилия,  NK клетки, TSH,и да пусна и микробиология и цитонамазка.  Имах парене и МБ пуснах почти веднага, уреаплазма изследвах след първи цикъл, но тогава вече също имах симптоми.
Мисля, че и микробиологията и уреаплазмата не е проблем да се пуснат по което и да е време, ако има оплаквания и няма кървене.
След като лекар ти е казал след 20 дни, направете го тогава, ако му имаш доверие.
Или изчакай... Знам ли...
Различни лекари, различни мнения...и ако се изолира, ще пиеш антибиотик, дали сега или след 1 или 2 месеца?

# 778
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета!
Съкрушена съм. Вчера трябваше да съм 8+5г.с., ембриона напълно отговаря на размери, но сърдечна дейност не се чу/ видя, както и движения. Преди това сме чули сърце в 6+3 и 7+1г.с. Тъй като бях на преглед миналата седмица много точно може да се проследи развитието и съответно доктора смята, че се е случило съвсем скоро. Препоръча ми абразио и генетично изследване на ембриона, тъй като имам предишен мисед в 6+1г.с. миналата година. След това имам открита вродена тромбофилия. Този път бях на терапия и последните ми изследвания са от преди 3 дни. На тях всичко беше ок. При всичкоте прегледи лекаря твърдеше, че жълтъчното мехурче е прекалено голямо и не му харесва. На какво може да се дължи това?
Знам, че въпроса ми е може би глупав, защото видях със собствените си очи, но има ли някаква опция да не е мисед? Доктора ми каза, ако искам да се консултирам и с друг доктор предвид размерите, но че той така смята. От видяното не мисля, че има как да е грешка, но не  мога да повярвам, че отговаря и едва ли не е станало вчера. Cry Исках да оставя нещата така и да се изчистя естествено, както предния път, но лекаря препоръчва да се направят изследванията за да се види има ли проблем. Притеснявам се от абразиото, какви може да са последствията от него и това, че досега нямам живо родено дете.

Последна редакция: сб, 31 окт 2020, 10:51 от *Grace*

# 779
  • Мнения: 340
Grace - много, много съжалявам (с теб се "засякохме" и в друга тема).
Не знам относно проверка при друг лекар - предполагам не вреди...ти отново в Надежда ли се следи т.е. там ли е лекарят, който установи това? При мен го установиха там, в края на 7 г.с. - и моята лекарка извика друг лекар да ме погледне, но той само потвърди. Нека другите момичета кажат какво мислят за още един преглед на друго място...
За абразиото вече ти писах - не е страшно, аз също изчетох много - при мисед не знаеш кога реално ще започнат спонтанно нещата и по мое мнение е по-опасно да чакаш, отколкото да действаш с абразио. Моето мина като по учебник (и аз бях с мисед) и нямаше нищо останало на контролата след седмица. Това мога да кажа аз...другите да посъветват също Simple Smile

п.с. сега се сещам да ти кажа също че в Надежда (предполагам и на др места) в деня на самата процедура те гледат отново и то подробно на ехограф, за да са абсолютно сигурни.

Общи условия

Активация на акаунт