Препоръчано и изпробвано от магазини DM - тема 13

  • 88 944
  • 770
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 12 681
Вършат работа капаните, само дето на тези които бях купила пишеше във всеки шкаф да се сложи по един и малко соленичко излизаше че те се и подменят все пак по някое време. С някакъв феромон са и привличат мъжките молци да залепнат и то... само женските остават да си хвърчат и изчезват постепенно.
Това показаното от ДМ ли е? Не бях забелязвала такъв продукт при тях, а помня че на доста места търсих докато намерих когато ми трябваха.

# 556
  • Мнения: 8 520
За молци може да си проверите шкафове с дрехи, ако имате кожени кожуси.
Аз така преди много години издирвах от къде идват молците, докато не намерих един стар агнешки кожух на свеки.

# 557
  • Мнения: X
Различни са тези молци, те не ядат вълна. Това е брашнен молец и хвърчи из кухнята. Едричък е и сив на цвят.
https://www.kontiki.bg/bg/page/%D0%A1%D0%B8%D0%B2-%D0%B1%D1%80%D … D0%BB%D0%B5%D1%86

# 558
  • Мнения: 225
Храните за гризачи и птици също развъждат молци.

# 559
  • Мнения: X
Семена, бисквити, бишкоти, крекери, спагети, нишесте, брашно, грис, ориз, ядки, мюсли - всичко това е магнит за молците.

# 560
  • Мнения: 15 309
Пустите гадини ми изядоха сума неща в шкафа - бях си купила мантъ и турски булгур с накисване, ометоха ми овесените трици, нападнаха лещата, боба, царевичния грис, нишестето, лютия пипер, абе, каквото имаше всичко бяха наяли. Всичко изхвърлих и голяма част от тези продукти почнах да държа в хладилника. Трябва да видя за тия лепенки, бихте ли споделили откъде могат да се купят.

# 561
  • София
  • Мнения: 427
Не помня откъде съм купувала лепенките,  беше преди няколко години. Може и в ДМ да ги има, ще проверя, като ходя натам. Иначе във супермаркетите и в разни магазини за препарати. Просто прочетох за проблемите ви с молците и реших да споделя какво помогна при мен, въпреки че не е съвсем по темата.

А по темата: онзи ден си купих чадър, неавтоматичен - надявам се да изкара повече от еднодневките, които се чупят на второто отваряне.

# 562
  • Мнения: 1 381
Имам заек... и се преместихме на ново място..само от неговата храна ще да е.
А тези капани по горе на снимката къде да ги търся? 😊

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 09:50 от Бенчита

# 563
  • Мнения: X
Е, сигурно ги има по аптеки, по такива магазини, дето продават перилни, почистващи препарати и пръскала против буболечки.

# 564
  • Мнения: 12 681
По такива магазини знам че има, просто снимката беше пусната в тази тема тук и затова питах, ДМ ми е буквално на две крачки от къщи и ми е удобно да пазарувам от там.

# 565
  • Мнения: X
Най-лесно е просто да питаш в самия магазин ДМ, имат ли такива неща.

# 566
  • Варна
  • Мнения: 948
В Германия има в ДМ всякакви такива лепенки, кутийки и прочие против гадини. Що да няма и в България?! Аз последно взех срещу едни, които ми се въдят в банята, но те са местни Simple Smile

# 567
  • Мнения: 4 144
Още малко оффтопик, но може да прехвърляте продуктите в стъклени или пластмасови кутии с капак. Така не могат да достигнат до тях.

# 568
  • Мнения: X
Така направих, но те явно си имат яйца снесени, защото в кутията имаше такова като паяжина и изсъхнали ларви. Изхвърлих го, измих кутията и изсипах нов пакет брашно, да видим от него ще се завъдят ли, а го пресях преди да го прибера. В такава кутия
Скрит текст:

# 569
  • Мнения: 4 841
Тези лепенки ги купувам от Кауфланд. По 2бр са в опаковка и не са много бюджетни, но вършат работа. Ако ги има в ДМ ще съм много щастлива, че не обичам да пазарувам в Кауфланд, въпреки че е до нас, а ДМ е на другия край на света.
Аз ги лепя в "тестения" шкаф, въпреки че всичко тестяно ми е в хладилника. В шкафа имам само едни спагети и малко подправки. Всичко проверих, но не е от тях, те са чисти. Имам си хамстери, но молците се появиха преди хамстерите. Ту изчезват, ту се появяват, но е факт, че лепенките се пълнят доста бързо.
Пръсках и с препарат навсякъде профилактично, но няма оттърване. Приятелки споделят същия проблем из квартала. Възможно ли е да влизат отвън?

Общи условия

Активация на акаунт