Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 196 081
  • 4 113
  •   2
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 381
Здравейте, имам бебе на 5 дни и от вчера сме си вкъщи. Докато бяхме в болницата всичко си беше наред, слагах на гърда да стимулира, докато беше през деня при мен и след това давах ам на 3 часа, защото нямах все още кърма. Само коластра от едната гърда. Спеше си и не плачеше. Вчера се прибрахме вкъщи спи по 1-2 часа и започва да плаче и да си отваря устата и иска да пъха ръката си. Дадох гърда ,но през нощта започна да отказва  и вече не иска да суче. Опитва се да го захапе и се ядосва и я пуска.На какво се дължи този плач? Възможно ли е да е гладно и мога ли да давам на 2 часа ам?Следвам схемата по 10 мл + всеки ден , днес 5 ден давам по 50 мл. Не давам вода . Не знам дали трябва. Последните 3-4 хранения и хълца след хранене .

# 1 216
  • Мнения: 1
Здравейте .... понеже сме в Германия ,имаме час за педиатър но е късен..  🥺 Бебка е на 3+++ ,изцяло на кърма. Мисля че,със съпруга ми се натровихме 🥺 Със еднакви неразположения сме ,разстройство и повръщане от тази сутрин , какро казах само на кърма сме и преди малко бебка също повърна 2 пъти обилно (попринцип не повръща ) . Какво трябва и мога да направя в този случай ( да продължа ли да кърмя или да сора ) ,много съм притеснена 🥺.Благодаря Ви предварително .

# 1 217
  • Мнения: 1 746
Здравейте д-р Янкова,

Има ли значение инхалаторен пакет за алергени - полени, акари, животни и т. н 20 броя са, направени чрез кръвен тест, кога точно се правят в по-спокоен или по обострен период на проблема за достоверността на изследването.
Правят се след 1септември. Няма значение периода. Не трябва да е пил антихистамини.
Д-р Янкова, само един уточняващ въпрос. Колко време преди изследването не трябва да са приемани антихистамини!?
Една седмица

# 1 218
  • Мнения: 1 746
Здравейте д-р Янкова. Детето ми ще стане на годинка след дни. От бебе имаше колики много дълго време - болките в коремчето сякаш продължиха и след захранването в 6 месец. До сега не е имал спокоен нощен сън, върти се, докато го кърмя, гъне се, започва да плаче и се завъртаме на другата страна. Понякога си пръцка и се успокоява. Започвам да се чудя дали няма някакъв проблем с корема. Ще  споделя и с неговата педиатърка  Какво бихте ме посъветвали Вие? От седмица е записан на кухня, но той и преди това никога не е изяждал повече от десетина ч.л. Вода си пие. Повечето биха казали, че е от зъбите.. Другият ми въпрос е дали има нужда да се дават някакви чайове за успокояване, за по-добър нощен сън? Благодаря предварително!
Здравейте, най-добре се консултирайте с детски гастроентеролог

# 1 219
  • Мнения: 1 746
Здравейте д-р Янкова. Децата ми са на 8 месеца, родени преждевременно в 35 г.с. и бяха в кувьоз около месец. За едното от децата, неонатолагът препоръчва да слагаме Синагис. Ходихме на профилактичен преглед при пулмолог и според него нямало нужда, дробовете са добре развити. Имам притеснения относно Синагиса, но се притеснявам и от последствия, ако не го сложим. Моля за Вашето мнение.
[/quote
Здравейте, били ли са интубирани деца и  имат ли някакви придружаващи заболявания?

# 1 220
  • Мнения: 1 746
Здравейте, имам бебе на 5 дни и от вчера сме си вкъщи. Докато бяхме в болницата всичко си беше наред, слагах на гърда да стимулира, докато беше през деня при мен и след това давах ам на 3 часа, защото нямах все още кърма. Само коластра от едната гърда. Спеше си и не плачеше. Вчера се прибрахме вкъщи спи по 1-2 часа и започва да плаче и да си отваря устата и иска да пъха ръката си. Дадох гърда ,но през нощта започна да отказва  и вече не иска да суче. Опитва се да го захапе и се ядосва и я пуска.На какво се дължи този плач? Възможно ли е да е гладно и мога ли да давам на 2 часа ам?Следвам схемата по 10 мл + всеки ден , днес 5 ден давам по 50 мл. Не давам вода . Не знам дали трябва. Последните 3-4 хранения и хълца след хранене .
Здравейте, най-вероятно е гладно и затова плаче. Давайте му по 50мл Ам, но първо на гърдата, за да приеме колкото може повече кърма.

# 1 221
  • Мнения: 1 746
Здравейте .... понеже сме в Германия ,имаме час за педиатър но е късен..  🥺 Бебка е на 3+++ ,изцяло на кърма. Мисля че,със съпруга ми се натровихме 🥺 Със еднакви неразположения сме ,разстройство и повръщане от тази сутрин , какро казах само на кърма сме и преди малко бебка също повърна 2 пъти обилно (попринцип не повръща ) . Какво трябва и мога да направя в този случай ( да продължа ли да кърмя или да сора ) ,много съм притеснена 🥺.Благодаря Ви предварително .
Здравейте, възможно е да е някакъв вирус.  Продължете да кърмите.  Но ако продължава да повръща потърсете лекарска помощ

# 1 222
  • Мнения: 381
Вече изцяло се кърмим, но как да знам, че му е достатъчно ?На 8 дни сме.

# 1 223
  • Мнения: 747
Да напомня и за моето питане ако не е много нахално.
Здравейте!
Дъщеря ми е на една годинка и откакто се е родила през по-голямата част от времето мъжду срамните устни и около влагалището й е зачервено. Няколко пъти говорих с педиатъра за това и правихме по една седмица промивки със смрадлика. Също съм мазала крем клотримазол, пак по насоки на педиатъра. Явно няма особен резултат от тези приложения. Наскоро забелязах, че има и малко влагалищен секрет с жълтеникав оттенък. Кажете, моля ви, какво ще препоръчате да правя? Редно ли е да потърся детски гинеколог?

# 1 224
  • Мнения: 38
Здравейте д р Янкова синът ми е на 3г и 2 месеца събота го заведох на преглед тъ като цяла нощ не с а от суха кашлица и през другите дни кашляше но не толкова много казиха ни че леко гърдите му свиркат има като спазъм исписаха ни клацид,флудитек,и инхалации със вентолин и пулмикорт със вентолин 3 дни и после само с пулмикорт 7 дни кашлица вече почти няма на моменти леко прокашля но доста се испотява когато спи и това доста ме притеснява бяхме на контролен преглед казаха че е чист забравих да кажа че доста се испотява при сън антибиотика е до утре и инхалациите.Благодаря ви предварително!

# 1 225
  • Мнения: 518
Здравейте  доктор Янкова на сина ми му излезе топче на окото на горния клепач отвън , бяхме при педиатъра му , каза ни ечемик , също така ни изписа гентамицин маз , с която го мазах 10 дена но не се маха , освен че намаля като размер .. пращам ви снимка , ако можете да ми отговорите

# 1 226
  • Мнения: 70
Бих искала да Ви попитам, през лятото не давах вигантол. От кога да започна да давам и в какво количество. За момче на 1,7. Ще съм благодарна!

# 1 227
  • Мнения: 7
Здравейте докторе. Какво означава резултат от снимка на бял дроб след прекарана инфекция-ангина с 39гр.темп и гърлобол-двустранно изразен съдов рисунък?

# 1 228
  • Мнения: 1 746
Здравейте докторе. Какво означава резултат от снимка на бял дроб след прекарана инфекция-ангина с 39гр.темп и гърлобол-двустранно изразен съдов рисунък?
Нещо не разбирам, защо  при ангина правите снимка на бял дроб?

# 1 229
  • Мнения: 1 746
Бих искала да Ви попитам, през лятото не давах вигантол. От кога да започна да давам и в какво количество. За момче на 1,7. Ще съм благодарна!
Може вече да давате 1х 2 капки

Общи условия

Активация на акаунт