Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 201 032
  • 4 179
  •   2
Отговори
# 2 460
  • Мнения: 1 764
Др Янкова здравейте.
Това са резултатите от изследванията на малкия той е на 2 годинки.
Моля за вашето мнение .
Лека вечер
Каква е тази анемия?
Имал ли е такива проблеми до сега?
Др Янкова никога е нямал
Здравейте.
Сутринта бяхме на преглед при нашия педиатър.
Калциев глюконат 2х5 мл
Ериус 0.5% 1х2.5мл
Силвертус спрей 3х1 впръскване във гърлото
Изопринозин 3х5мл
Инхалации със Пулмикорт 2х1 мл
Плюс физиологичен разтвор 1мл.
Диагнозата му била Остър ларингит.
На мерих ме Пулмикорт 1 кутия от една аптека и още 1 бристер от друга аптека .
И вече дай боже всичко да се оправи.
А забравих пуснаха му изследвания .
Отидох ме във цибалаб
Тези изследвания са ок

# 2 461
  • Мнения: 1 764
Здравейте др Янкова.
Синът ми е на 2 години и от три дни е с ужасна влажна кашлица, обилна бистра хрема, две вечери вдига и до 38.5 температура. Личния каза че гърдите са чисти и имал ларингеална кашлица ( въпреки, че аз я чувам влажна) , гърлото е зачевено със стичащ се заден секрет. Предписа инхалации с пулмикорт 1мл+ физиологичен, Мукоплант Лека нощ 2 х 3мл, Ериус 2.5 мл вечер, Изорекс 3 х 5мл, за носа Назик кидс. Въпросът ми е как да облекчим тази ужасна кашлица, той не може да спи от нея, да увеличим ли пулмикорта на 2х 2мл или да сменим сиропа?
Най-важното е да оправяте носа. Промивайте яко и слагайте капки.

# 2 462
  • Мнения: 846
Др Янкова здравейте.
Това са резултатите от изследванията на малкия той е на 2 годинки.
Моля за вашето мнение .
Лека вечер
Каква е тази анемия?
Имал ли е такива проблеми до сега?
Др Янкова никога е нямал
Здравейте.
Сутринта бяхме на преглед при нашия педиатър.
Калциев глюконат 2х5 мл
Ериус 0.5% 1х2.5мл
Силвертус спрей 3х1 впръскване във гърлото
Изопринозин 3х5мл
Инхалации със Пулмикорт 2х1 мл
Плюс физиологичен разтвор 1мл.
Диагнозата му била Остър ларингит.
На мерих ме Пулмикорт 1 кутия от една аптека и още 1 бристер от друга аптека .
И вече дай боже всичко да се оправи.
А забравих пуснаха му изследвания .
Отидох ме във цибалаб
Тези изследвания са ок
Др Янкова добър вечер.
От довечера започва инхалациите със пулмикорт и физиологичен разтвор както ние изписан така ли да разбирам.
Трябва да правя инхалациите 5 дни .
Да добавя ли 1 или 2 капки сребърна вода
Пулмикорт 2х1 мл
Физиологичен разтвор 2х1 мл
Какво е вашето мнение.
Има ли значение по кое време да се дава ериус 05% 2.5 мл дали да е сутрин или вечер
Хубава вечер
Др Янкова добър ден.
От днес рано сутринта кашлицата се засили която е суха.
Отново вдигна температура 38.2

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 12:49 от Svetlio.Tanq

# 2 463
  • Мнения: 825
Здравейте, Д-р Янкова!

Колко време е препоръчителен приемът на Омнибиотик ИмунД?

Предлага се при респираторни проблеми, но друга информация не намирам.

И има ли някакъв превантивен начин да опазвам едното си дете от другото, когато се разболеят Sad Инфлуцид, Вит.С, но дотам.

Зимата рядко се засичат заедно да са на градина, изключително изтощително за всички ни..
😟

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 00:55 от Lady04

# 2 464
  • Мнения: 9
Здравейте, Д-р Янкова!
Синът ми е на 3 г. и 9 месеца. Март-Април миналата година започна често да киха, на моменти с хрема. Посетихме Алерголог, установи се алергия към тревни и житни полени. Година и половина почти сменяхме лекарства без прекъсване(Зиртек, Ериус, Ксизал, Авамис, Лекролин Сине....) Започна да се разболява често, със свиркащи гърди и стигахме няколко пъти до Урбазон. Септември направи пристъп(свиркащо тежко дишане, влажна кашлица с хрипове). Алерголога прие състоянието за бронхиална астма в детска възраст с алергичен компонент. От тогава до момента сме на Пулмикорт, давах и Ефира, но не се отрази добре и го спряхме. Появи се окосмяване по ръцете и краката на сина ми. Съмнявам се, че е от Пулмикорта. Притеснена съм. Алерголога каза да го спрем, ако се съмняваме, но така остава без лечение за астмата или да продължим и космите ще изпадат след прекратяване на лекарството. Какво ще ме посъветвате? Имам и кръвни изследвания Благодаря Ви!

# 2 465
  • Мнения: 8
Здравейте,д-р Янкова! При нас в Русе в момента има някакъв вирус -гърло ,кашлица и от там бронхит.Преди месец се разболях .Започна с болки в гърлото,втрисане,кашлицата стана от суха  влажна със страшно много зеленикави храчки.На снимката на бял дроб имаше усилен рисунък,а на слушалка нищо не се чуваше.Докторката ми каза,че имам някакво възпаление.Изписа ми септопек ,азакс,медрол и анисол.След седмица лечение отидох на контролен и казах,че не се чувствам ,като да оздравявам..много кашлях и много храчки.Преслушаха ме и казаха,че ми няма нищо.И така вече месец аз още кашлям и имам храчки от време на време и от два дни съм с гнойна ангина.Ангини си правя от малка, но се чудя дали в случая имат общо едното с другото и ми се струва,че тези дни кашлицата се засилва пак.

# 2 466
  • Мнения: 1 764
Здравейте, Д-р Янкова!

Колко време е препоръчителен приемът на Омнибиотик ИмунД?

Предлага се при респираторни проблеми, но друга информация не намирам.

И има ли някакъв превантивен начин да опазвам едното си дете от другото, когато се разболеят Sad Инфлуцид, Вит.С, но дотам.

Зимата рядко се засичат заедно да са на градина, изключително изтощително за всички ни..
😟
Здравейте , имун Д може да го пиете дълго.
За съжаление няма такова  лекарство, което да дадем и да предпазим децата от инфекции.

# 2 467
  • Мнения: 1 764
Здравейте, Д-р Янкова!
Синът ми е на 3 г. и 9 месеца. Март-Април миналата година започна често да киха, на моменти с хрема. Посетихме Алерголог, установи се алергия към тревни и житни полени. Година и половина почти сменяхме лекарства без прекъсване(Зиртек, Ериус, Ксизал, Авамис, Лекролин Сине....) Започна да се разболява често, със свиркащи гърди и стигахме няколко пъти до Урбазон. Септември направи пристъп(свиркащо тежко дишане, влажна кашлица с хрипове). Алерголога прие състоянието за бронхиална астма в детска възраст с алергичен компонент. От тогава до момента сме на Пулмикорт, давах и Ефира, но не се отрази добре и го спряхме. Появи се окосмяване по ръцете и краката на сина ми. Съмнявам се, че е от Пулмикорта. Притеснена съм. Алерголога каза да го спрем, ако се съмняваме, но така остава без лечение за астмата или да продължим и космите ще изпадат след прекратяване на лекарството. Какво ще ме посъветвате? Имам и кръвни изследвания Благодаря Ви!
Здравейте , няма такъв страничен ефект - окосмяване- от Пулмикорт. Продължете го 2х 2мл до май.

# 2 468
  • Мнения: 845
Здравейте, д-р Янкова. От 7 дни лекуваме симптоматично хрема на дете на 2г, като освен кашлица 2-3 пъти дневно, нямаше други оплаквания. Тази сутрин повърна и вдигна температура 37.8. Притеснявам се  да не би от вирусна инфекция да е станало нещо по-лошо. Ако е еднократно, доколко е притеснително? Ако се влоши, разбира се, ще я заведа на преглед.

# 2 469
  • Мнения: 9
Здравейте,д-р Янкова. Ще опитам накратко да разкажа историята на заболяването. В края на Август месец малката на 7 год. имаше често уриниране,през няколко минути. С помощта на Феминела Урофорте, нещата се стабилизираха. Следващата седмица за зачервено гърло ни изписаха антибиотик, от който на третия ден отново започна честото уриниране. Изследване на урината показа бактерия Proteus Mirabilis. Отново антибиотик. След антибиотика в урината се установи Pseudomonus Aeroginosa. Честото уриниране продължи. Давахме сироп Урофорте. На 24 . Октомври 4 дни след мое заболяване (хроничен бронхит с хрема) детето започна да кашля. Суха кашлица,без никакви секрети. Последва лечение с различни лекарства- от сиропи за кашлица, Демефан сироп, инхалации, Метилпреднизолон и др. Без никакъв ефект върху кашлицата. На 24 Ноември снимка на дробовете и кръвна картина показаха натоварване на дробовете и високо СУЕ. Последва антибиотик Лекоклар, който също не помогна. След два дни излязоха и резултатите от гърления секрет - Hemofilus Influenza. Насочих се към УМБАЛ Св. Георги в Пловдив. Приеха ни в детско отделение по пулмология и след всички възможни изследвания и прегледи от УНГ , ехографии, и психолог не откриха нищо. Вчера ни изписаха с диагноза психогенна кашлица. Там беше на антибиотична терапия срещу H. Influenza. Има намаление на силата на изкашляне, отмина болката в гръдния кош,но детето продължава да твърди, че има дразнене в гърлото, което я кара да кашля. Моля за вашето мнение.

# 2 470
  • Мнения: 6 795
Колко време се дава калциев глюконат 2х1 ч.л.е дозата (почти 3 г)?

# 2 471
  • Мнения: 315
Здравейте, д-р Янкова.
Имам бебе на два месеца на смесено хранене. От около три седмици  когато си яде порцията АМ /основно е на АМ, кърмата ми е малко/ ближе биберона, гризе го и прави физиономия все едно не и харесва нещо, след това засуква. По някое време докато суче прави физиономия, че и се гади и спираме, разнасяме се половин час из стаята  и продължаваме. Често обаче като направи такава физиономия и докато реагирам повръща всичко...
Според педиатърката и е нормално до 6 месеца бебетата да повръщат,  но на мен не ми изглежда нормално това поведение. Всяко хранене е  някакъв ужас. Започвам да си мисля, че млякото не и харесва вече и си мисля да го сменя, но знам, че не е хубаво да се сменя АМ. Първия месец се хранеше  без проблеми.
Имате ли предположение какъв може да е проблема.

# 2 472
  • Мнения: 279
Здравейте д-р Янкова. Детето ми е с хрема и кашля. Беше 5 дни на Виброцил и Проспан, но не се подобрява, а кашлицата се влошава. Днес докторът смени лечението, като едно от предписанията е Ердомед. Притеснявам се, защото в листовката дозата започва от 3 годишна възраст, и също пише да не се дава на деца под 15кг. Детето ми е на 1г 11м и е около 13кг., с изписана доза 2 х 4мл. Мога ли да го давам все пак сиропа или трябва да се смени с такъв, подходящ за съответната възраст. Благодаря.

# 2 473
  • Мнения: 846
Здравейте др Янкова.
Това е становището от ренгена на малкия от днес.
Моля да си кажете вашето мнение.
РЕНТГЕНОГРАФИЯ НА ГРЪДЕН КОШ В ЛИЦЕВА ПРОЕКЦИЯ

Пулмо – разгънати белодробни половини. Перирибронхитни промнеи двустранно, по-изразени лвяво. Не се визуализират оформени огнищни или инфилтративни промени двустранно.
Хилусни сенки – неразширени.
КДС – свободни.
ССС – с нормални размери и контурни очертания.

Хубава вечер

# 2 474
  • Мнения: 5 538
Здравейте, израства ли се бронхопулмоналната дисплазия? Става дума за дете на година и половина, родено недоносено в 29 г.с., но изплакало веднага, не е било интубирано, само леко е подаван кислород известно време с назален катетър в началото, после на кислородна палатка, а накрая в пространството в кувьоза. Нямаше време за подготовка на белите дробове с кортикостероиди заради спешността на секциото, но след раждането е прилаган сърфактант. Към момента се развива абсолютно нормално, с нормален физически капацитет, жизнено и игриво и все още не е боледувало, защото го пазим извънредно много чрез изолация и много висока хигиена, като първата зима поставяхме Синагис. Има ли за какво да се притесняваме в бъдеще по тази линия или всичко е останало в миналото?
Благодаря. Flowers Rose

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 04:43 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

Общи условия

Активация на акаунт