Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 196 202
  • 4 115
  •   3
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте, др. Янкова и Честита Нова година  Simple Smile
Бебето ми след 3 дни ще навърши 8 месеца, живот и здраве.  Захранването протече гладко: каши, зеленчукови пюрета,  плодови, пюрета с извара, със сметана и рибни пюрета, също и попара със сирене хапва. По схема за хранене педиатърката ни каза да даваме риба веднъж седмично.  Въпросът ми е може ли бебе на 8 месеца да яде 2 пъти седмично риба и, ако да, през колко дни?
Благодаря Ви предварително! Simple Smile

# 661
  • Мнения: 9
Здравейте Simple Smile
Бебчо е на два месеца и от два дена забелязах,че уринирането му значително намаля.Сега за 5,6ч памперса е 1/2 отколкото преди за 3ч.Преди пишлето му се отваряше нормално,като много леко го отварях,а сега въобще не се отваря има много малка "дупчица".Притеснява ме да няма някакъв проблем?
Още не сме му забелвали пишлето.

# 662
  • Мнения: 63
Здравейте доктор Янкова. Благодаря Ви за времето, което отделяте да помагате тук. Казусът за който се обръщам към Вас е следният - дъщеря ми е на 2г. и 10 месеца. Ръстът, килограмите, дентицията, моторното и психическото развитие до тук са били винаги в норма спрямо възрастта ѝ. Няколко пъти при измерване на температа ѝ вечер и през деня термометърът показва 35 или 34.5 градуса. Измервала съм такава температура след период в който беше приемала антипертик и знам, че е нормално, но след този случай започнах да измервам температурата ѝ периодично когато е здрава и пак имаше такива стойности, макар и не постоянно. Понякога има ниска температура и докато спи, и в период на бодърстване и активни движения, като не съм мерила след разходка, така че не е от преохлаждане. Понякога крайниците ѝ са студени без причина и докато е облечена подходящо спрямо сезона. Няма никакви забележими симптоми на отпадналост, сънливост и потене. Не е приемала други медикаменти освен антипиретици и имуностимулант. В семейството нямаме данни за фамилна обремененост с ендокринологични заболявания, освен диабет тип 2. Моля да ме посъветвате на какво може да се дължи ниската температура и дали е необходима консултация с ендокринолог, тъй като с оглед на пандемията не ми се иска да обикаляме болниците излишно.

# 663
  • Мнения: 1 748
Здравейте Simple Smile
Бебчо е на два месеца и от два дена забелязах,че уринирането му значително намаля.Сега за 5,6ч памперса е 1/2 отколкото преди за 3ч.Преди пишлето му се отваряше нормално,като много леко го отварях,а сега въобще не се отваря има много малка "дупчица".Притеснява ме да няма някакъв проблем?
Още не сме му забелвали пишлето.
Няма проблем с пишкането, но е добре бавно и постепенно да започнете да забелвате пишлето.

# 664
  • Мнения: 1 748
Здравейте доктор Янкова. Благодаря Ви за времето, което отделяте да помагате тук. Казусът за който се обръщам към Вас е следният - дъщеря ми е на 2г. и 10 месеца. Ръстът, килограмите, дентицията, моторното и психическото развитие до тук са били винаги в норма спрямо възрастта ѝ. Няколко пъти при измерване на температа ѝ вечер и през деня термометърът показва 35 или 34.5 градуса. Измервала съм такава температура след период в който беше приемала антипертик и знам, че е нормално, но след този случай започнах да измервам температурата ѝ периодично когато е здрава и пак имаше такива стойности, макар и не постоянно. Понякога има ниска температура и докато спи, и в период на бодърстване и активни движения, като не съм мерила след разходка, така че не е от преохлаждане. Понякога крайниците ѝ са студени без причина и докато е облечена подходящо спрямо сезона. Няма никакви забележими симптоми на отпадналост, сънливост и потене. Не е приемала други медикаменти освен антипиретици и имуностимулант. В семейството нямаме данни за фамилна обремененост с ендокринологични заболявания, освен диабет тип 2. Моля да ме посъветвате на какво може да се дължи ниската температура и дали е необходима консултация с ендокринолог, тъй като с оглед на пандемията не ми се иска да обикаляме болниците излишно.
Моля ви, първо се успокойте и спрете да измервате температурата без видима причина. Много е важно с какъв термометър я измервате. Ако е с електронен това са нормани стойности,  най -добре да използвате живачен или спиртен термометър. Не е необходимо да правите някакви изследвания.  Щом детето е с добър емоционален тонус и няма симптоми значи всичко е нормално.

# 665
  • Мнения: 70
Доктор Янкова, искам да попитам следното: синът ми е на 11 месеца и след преглед унг установиха че имат мастно топче зад ухото, какво да правя на дерматолог или хирург да го водя. Опасно ли е ако расте предполагам трябва да се премахне. Благодаря

# 666
  • Мнения: 1 748
Доктор Янкова, искам да попитам следното: синът ми е на 11 месеца и след преглед унг установиха че имат мастно топче зад ухото, какво да правя на дерматолог или хирург да го водя. Опасно ли е ако расте предполагам трябва да се премахне. Благодаря
Здравейте,   няма нищо опасно. Наблюдавайте го и ако нараства го отстранете, но в момента няма нищо спешно, особено в тази пандемична обстановка.

# 667
  • Мнения: 12
Здравейте др Янкова дъщеря ми е на 9 месеца никнаха и 2 горни зъба 3 дни имсше температура давах й нурофен и калгел за венците сутринта забелязах че лицето,корема, главата и в гърба й има зачервявания по.точно като пъпчици какво мога да направя ?

# 668
  • Мнения: 1 748
Здравейте др Янкова дъщеря ми е на 9 месеца никнаха и 2 горни зъба 3 дни имсше температура давах й нурофен и калгел за венците сутринта забелязах че лицето,корема, главата и в гърба й има зачервявания по.точно като пъпчици какво мога да направя ?
дайте и фенестил 3 х 8 капки.

# 669
  • Мнения: 2
Здравейте имам детенце на 6 години и на по малко от 10 мин.си испуква връта искам да попитам на какво може да се дължи това дали може да нещо сериозно или какъв  доктор трябва да посетим казва ще чувства някакво преидърпване и като го испуква я отпуска благодаря

# 670
  • Мнения: 103
Здраейте д-р Янкова,бебето ми е  на 6 месеца 7 лявото и оченнце  като погледне надолу, клепача и се обръща навътре и миглите залепват на очната ябълка.Не мога да преценя дали е от бузката,дали очната ябълка е хлътнала навътре или има някакъв отток.Очето и много често се зачервява,подува и се леко горния клепач и сълзи.Прочетох в интернет за такова състояние което го наричат Ентропион и лечението е оперативно.Заведах я на офтолмолог и казаха,че и няма нищо на очето,споделих и притесненията си и казаха че ще го израсте,постепенно ще се оправи,но сякаш не ми вдъхна много доверие.Очето и все така ще сълзи ли,миглите дали ще се оправят с времето.Не искам да подлагам детето си на операция,много е малка,но се притеснявамЛечението само оперативно ли е,и ако се окаже такова как на толкова малко бебе ще се направи операция?Страх ме е по нататък ако не се оправи очето дали няма да е късно за каквото и да е,миглите няма ли да наранят роговицата.Ще се радвам да чуя мнение и от вас или да направя консултация с друг офтолмолог

# 671
  • Мнения: 64
Здравейте, малкият ми е на месец и половина само на кърма.
От няколко дни е с доста силни колики и започна да ака по малко.Преди имаше по 5-6 добре наакани памперса а вчера бяха 3 за 24часа и днес от 6 сутринта е само един.
Има ли нещо притеснително в това?
Защото го виждам че се напъва но само пръцка.

# 672
  • Мнения: 1 748
Здравейте, малкият ми е на месец и половина само на кърма.
От няколко дни е с доста силни колики и започна да ака по малко.Преди имаше по 5-6 добре наакани памперса а вчера бяха 3 за 24часа и днес от 6 сутринта е само един.
Има ли нещо притеснително в това?
Защото го виждам че се напъва но само пръцка.
Здравейте, няма нищо притеснително,  нормално е да намаляват изхожданията до 1х дневно. Давайте профилактично капки за колики.

# 673
  • Мнения: 1 748
Здравейте имам детенце на 6 години и на по малко от 10 мин.си испуква връта искам да попитам на какво може да се дължи това дали може да нещо сериозно или какъв  доктор трябва да посетим казва ще чувства някакво преидърпване и като го испуква я отпуска благодаря
Здравейте,  по добре се консултирайте с детски ортопед и ако е необходимо направете снимка на шийните прешлени.

# 674
  • Мнения: 70

Доктор Янкова  това притеснително ли е ? Има подут лимфен възел зад ушето и сме в активна  фаза на никнене на зъби , не е боледувал здрав е .

Общи условия

Активация на акаунт