Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 202 760
  • 4 197
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте доктор Янкова , малкия е на 1г2 месеца от няколко дена отказва храна , с триста зора яде иначе сутрин си изпива млякото , пие 180 мл и вечер преди лягане също , има 8 зъбчета , които две от тях са избили малко . Мисълта ми е дали е някакъв период или му избиват още зъбчета , тъй като не ми дава да пипна , венците да проверя . Иначе се изхожда всеки ден . Хапва малко и бута ми ръката и върти глава . Трябва ли някакви изследвания да пусна , тъй като се притеснявам , че не се храни много . Извинявам се за дългия пост и ви благодаря .
Докторката ще ви даде съвет, но и дъщеря ми не даваше да и се барат венците като разтяха зъбчета. Не се и хранеше много...

# 871
  • Мнения: 756
Здравейте, доктор Янкова!
Дъщеря ми е на 7 месеца и от известно време насам при по-дълбоки вдишвания докато е будна се чуват едни хрипове. Тази седмица бяхме на консултация при нашата педиатърка и тя преслуша гърдите. Каза, че са чисти и че най-вероятно този звук идва от носа. Каза да слагам физиологичен разтвор и низита. На мен лично ми звучи като че идва от ларинкса. От вчера този хрип стана доста по-силен и не знам какво да правя. Записах дишането и го споделям ако може да се чуе горе долу как звучи: https://drive.google.com/file/d/1bjai98DQMjrY6bF7iybBmMltmJfzFl9 … /view?usp=sharing
Това не се чува постоянно, а на моменти. Докато спи също няма проблем.
Има ли нещо притеснително и какво да предприема?
Също искам да попитам нормално ли е да има прозрачна секреция от влагалището и ако не - какво да предприема?
Благодаря! Flowers Bouquet

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 21:32 от Shanan4e

# 872
  • София
  • Мнения: 1 910
Д-р Янкова, здравейте! Дъщеря ми- на 4г и 6 мес. имаше хрема, която започна преди 2 седмици. За около 5-6 дни хремата като че ли отшумя, но останаха някакви секрети в носоглътката, които не могат да се издухат през носа, с вакуумна помпичка нищо не излиза, но сутрин като стане, говори носово, а през нощта похърква като спи. Денем въобще не кашля, но когато заспи,  2-3 нощи вече се случи да се закашля, спейки, и от кашлицата повръща /предполагам има храчки, които се събират и я дразнят/. Какво може да се направи, притеснявам се най- вече заради повръщането?

# 873
  • Мнения: 1 768
[/img][/img]
Здравейте, сина ми е на годинка и три месеца от два месеца забелязвам поне един път в седмицата да му се зачервен явят бузите или само едната или двете само вечер му стават така и когато ги докосна са доста топли мерила съм му температура няма? На какво може да се дължи? И също го подстригахте и отзад на тила под косичката видяхме розово петно колкото половин палец не изчезва, само когато спи на главичката става по наситено червено, четох че може да е родилен белег, но и преди сме го подстригвали и го е нямало. Какво бихте ни посъветвали?
пратете ми снимка, моля.
https://cdn.bg-mamma.com/JcuW/obWJG.jpg
А след това изчезва ли? Мисля,  че е по-добре да се консултирате с детски дерматолог

# 874
  • Мнения: 1 768
Здравейте, доктор Янкова!
Дъщеря ми е на 7 месеца и от известно време насам при по-дълбоки вдишвания докато е будна се чуват едни хрипове. Тази седмица бяхме на консултация при нашата педиатърка и тя преслуша гърдите. Каза, че са чисти и че най-вероятно този звук идва от носа. Каза да слагам физиологичен разтвор и низита. На мен лично ми звучи като че идва от ларинкса. От вчера този хрип стана доста по-силен и не знам какво да правя. Записах дишането и го споделям ако може да се чуе горе долу как звучи: https://drive.google.com/file/d/1bjai98DQMjrY6bF7iybBmMltmJfzFl9 … /view?usp=sharing
Това не се чува постоянно, а на моменти. Докато спи също няма проблем.
Има ли нещо притеснително и какво да предприема?
Също искам да попитам нормално ли е да има прозрачна секреция от влагалището и ако не - какво да предприема?
Благодаря! Flowers Bouquet
Това дишане сега ли се появи или го има от раждането? Ако имате инхалатор може да правите инхалации с физ.р-р,  да промивате и носа, както и инхалации с Пулмикорт 2х 2мл. Гласът дрезгав ли е ?

# 875
  • Мнения: 756
Здравейте, доктор Янкова!
Дъщеря ми е на 7 месеца и от известно време насам при по-дълбоки вдишвания докато е будна се чуват едни хрипове. Тази седмица бяхме на консултация при нашата педиатърка и тя преслуша гърдите. Каза, че са чисти и че най-вероятно този звук идва от носа. Каза да слагам физиологичен разтвор и низита. На мен лично ми звучи като че идва от ларинкса. От вчера този хрип стана доста по-силен и не знам какво да правя. Записах дишането и го споделям ако може да се чуе горе долу как звучи: https://drive.google.com/file/d/1bjai98DQMjrY6bF7iybBmMltmJfzFl9 … /view?usp=sharing
Това не се чува постоянно, а на моменти. Докато спи също няма проблем.
Има ли нещо притеснително и какво да предприема?
Също искам да попитам нормално ли е да има прозрачна секреция от влагалището и ако не - какво да предприема?
Благодаря! Flowers Bouquet
Това дишане сега ли се появи или го има от раждането? Ако имате инхалатор може да правите инхалации с физ.р-р,  да промивате и носа, както и инхалации с Пулмикорт 2х 2мл. Гласът дрезгав ли е ?
От раждането прохъркваше леко когато я държах изправена, но с времето спрях да забелязвам да го има. Но сега тези дни определено е по-зле от преди, защото се чува и по-често. Гласът не се е променял. Когато я кърмя дишането е нормално и когато спи - също.

# 876
  • Мнения: 1 768
Здравейте, доктор Янкова!
Дъщеря ми е на 7 месеца и от известно време насам при по-дълбоки вдишвания докато е будна се чуват едни хрипове. Тази седмица бяхме на консултация при нашата педиатърка и тя преслуша гърдите. Каза, че са чисти и че най-вероятно този звук идва от носа. Каза да слагам физиологичен разтвор и низита. На мен лично ми звучи като че идва от ларинкса. От вчера този хрип стана доста по-силен и не знам какво да правя. Записах дишането и го споделям ако може да се чуе горе долу как звучи: https://drive.google.com/file/d/1bjai98DQMjrY6bF7iybBmMltmJfzFl9 … /view?usp=sharing
Това не се чува постоянно, а на моменти. Докато спи също няма проблем.
Има ли нещо притеснително и какво да предприема?
Също искам да попитам нормално ли е да има прозрачна секреция от влагалището и ако не - какво да предприема?
Благодаря! Flowers Bouquet
Това дишане сега ли се появи или го има от раждането? Ако имате инхалатор може да правите инхалации с физ.р-р,  да промивате и носа, както и инхалации с Пулмикорт 2х 2мл. Гласът дрезгав ли е ?
От раждането прохъркваше леко когато я държах изправена, но с времето спрях да забелязвам да го има. Но сега тези дни определено е по-зле от преди, защото се чува и по-често. Гласът не се е променял. Когато я кърмя дишането е нормално и когато спи - също.
Правете това, което ви написах.
Възможно е да има вроден ларингеален стридор, но той с времето ще отзвучи, само когато е болен ще се засилват нещата, но трябва да се проследи във времето.

# 877
  • Мнения: 110
Здравейте! Детето ми е на 5 години. От четвъртък насам кашля много, а от снощи се появи и температура. Водих я на лекар и каза, че е алергична кашлица и дробовете са чисти. Снощи пък я закарахме в спешна помощ и там й направиха инхалация с Вентолин. Днес пък я водих при педиатърката и тя пък каза, че има хрипове и каза да ползваме инхалатор. Каза също, че ако не пошзваме инхалатор тогава ще се налага да й бием Урбазон инжекции и, че може би няма да се налага да пие антибиотик. Много съм объркана вече и не знам какво да правя? Тя ходеше на градина, но групата й се разболя. Моля ви, дайте ми някакъв съвет, че вече не издържам!

# 878
  • Мнения: 1 768
Здравейте! Детето ми е на 5 години. От четвъртък насам кашля много, а от снощи се появи и температура. Водих я на лекар и каза, че е алергична кашлица и дробовете са чисти. Снощи пък я закарахме в спешна помощ и там й направиха инхалация с Вентолин. Днес пък я водих при педиатърката и тя пък каза, че има хрипове и каза да ползваме инхалатор. Каза също, че ако не пошзваме инхалатор тогава ще се налага да й бием Урбазон инжекции и, че може би няма да се налага да пие антибиотик. Много съм объркана вече и не знам какво да правя? Тя ходеше на градина, но групата й се разболя. Моля ви, дайте ми някакъв съвет, че вече не издържам!
Здравейте,  не мога нищо адекватно да ви посъветвам, тъй като не съм прегледала детето. Ако има наистина хрипове,  трябва да се правят инхалации с вентолин.

# 879
  • Мнения: 110
Здравейте! Детето ми е на 5 години. От четвъртък насам кашля много, а от снощи се появи и температура. Водих я на лекар и каза, че е алергична кашлица и дробовете са чисти. Снощи пък я закарахме в спешна помощ и там й направиха инхалация с Вентолин. Днес пък я водих при педиатърката и тя пък каза, че има хрипове и каза да ползваме инхалатор. Каза също, че ако не пошзваме инхалатор тогава ще се налага да й бием Урбазон инжекции и, че може би няма да се налага да пие антибиотик. Много съм объркана вече и не знам какво да правя? Тя ходеше на градина, но групата й се разболя. Моля ви, дайте ми някакъв съвет, че вече не издържам!
Здравейте,  не мога нищо адекватно да ви посъветвам, тъй като не съм прегледала детето. Ако има наистина хрипове,  трябва да се правят инхалации с вентолин.

Правим инхалации с Пулмикорт.

# 880
  • Мнения: 505
Здравейте д-р Янкова. Бях Ви писала миналата седмица че дъщеря ми е с кашлица и хрема със жълти секрети от носа. Посетихме педиатър предписа проспан сироп, инхалация с физологичен разтвор и мупироназал. Но вече седмица резултат освен че секретите са бели няма. Тъй като педиатърани е в отпуск личната я изпрати на снимка и предписаха клацид 125мг. по 4мл. на 12 часа. На 2г.6м. е детето.Днес и вдигна лека температура 37.3. Благодаря Ви предварително за коментара.

# 881
  • Мнения: 1 768
Здравейте д-р Янкова. Бях Ви писала миналата седмица че дъщеря ми е с кашлица и хрема със жълти секрети от носа. Посетихме педиатър предписа проспан сироп, инхалация с физологичен разтвор и мупироназал. Но вече седмица резултат освен че секретите са бели няма. Тъй като педиатърани е в отпуск личната я изпрати на снимка и предписаха клацид 125мг. по 4мл. на 12 часа. На 2г.6м. е детето.Днес и вдигна лека температура 37.3. Благодаря Ви предварително за коментара.


Няма нужда от антибиотик.  Най-вероятно се касае за вирусна инфекция.

# 882
  • Мнения: 93
Здравейте,бях писала преди време.Сина ми е на 7г от 2 г насам му се появява нещо като хрип като диша,като го изкашли минава,но не излиза храчка.Това се случва по 1,2 пъти на ден.Някой месец го има всеки ден,някой месец по 1,2 пъти.Носила съм го много пъти на прегледи,гърдите са чисти.Пили сме Зиртек,отхрачващи сиропи,антибиотици ,не минава от нищо.Не знам дали има връзка,но имахме увеличена трета сливица ,хъркаше много като спи,отстраниха я ,но хъркането продължи.На какво се дължи тогава това хъркане като спи и дали има връзка с този хрип през деня?Какво изследване можем да направим,ходили сме при Унг,при педиатър,Пулмолог ,казват нищо му нямало,но не минава от нищо.Какво лекарство да пробваме,вече не знам какво да правя и към кого да се обърна.Иначе е жизнен,бяга не се задъхва,не личи да е болен.Прилагам и запис на хрипа. https://aslpic.com/bLg1

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 20:28 от poison91

# 883
  • Мнения: 93
Прикачам пак файла,че му изтече времето за гледане https://aslpic.com/FPOZ
Здравейте,бях писала преди време.Сина ми е на 7г от 2 г насам му се появява нещо като хрип като диша,като го изкашли минава,но не излиза храчка.Това се случва по 1,2 пъти на ден.Някой месец го има всеки ден,някой месец по 1,2 пъти.Носила съм го много пъти на прегледи,гърдите са чисти.Пили сме Зиртек,отхрачващи сиропи,антибиотици ,не минава от нищо.Не знам дали има връзка,но имахме увеличена трета сливица ,хъркаше много като спи,отстраниха я ,но хъркането продължи.На какво се дължи тогава това хъркане като спи и дали има връзка с този хрип през деня?Какво изследване можем да направим,ходили сме при Унг,при педиатър,Пулмолог ,казват нищо му нямало,но не минава от нищо.Какво лекарство да пробваме,вече не знам какво да правя и към кого да се обърна.Иначе е жизнен,бяга не се задъхва,не личи да е болен.Прилагам и запис на хрипа. https://aslpic.com/bLg1

# 884
  • Мнения: 785
Здравейте д-р Янкова! Дъщеря ми е на година и 9 месеца. В момента и избива долно кучешко зъбче, преди 4 дни се събуди през нощта и плака доста, дадохме калпол ( това се е случвало и друг път, когато и излиза зъбче) На следващата сутрин (тоест днес е 4ти ден) гослето и взе да тече - секрета бе прозрачен. На следващия ден се сгъсти и сега нослето е запушено. През деня кашля 1/2 пъти, предполагам от нослето. Няма температура и каквито и да е други симптоми. Храни се нормално, настроението и е както обикновено.
Нослето чистим с физиологичен разтвор.
Какво е нужно да предприемем и налага ли се посещение при лекар при този стмптом - запушен нос. Тя боледува за пръв път и се притеснявам.
Поздрави, бъдете здрава!

Общи условия

Активация на акаунт